Šta je novo?

SBB UniFi

Ma svi imaju tu opciju autoconnect. Odcekirate to i nece se sam kaciti.


Screenshot_88.jpg
 
Poslednja izmena:
Како могу да користим unifi на лаптоп? Тамо где ћу бити нема интернета, али имају комшије, ја на телефону користим unifi, треба ми да unifi преко телефона иде на лаптоп.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Сад сам покушао поново да се повежем на unifi по овом упутству, али нисам успео. Корак 10 ја немам, него После корака 9 пређем на корак 11. Код 16 кад укуцам име и лозинку (мој сбб налог) избаци да се није накачио има неки проблем. Кораке 17 и 18 такође немам. Више пута сам покушавао.
Лаптоп сам донео кући да пробам код мене, исти проблем. И код мене има више мрежа и један unifi. Кад сам покушао са мојим wifi ради нормално. Само Unifi не ради.
На мом телефону unifi ради на оба места нормално, као и на другим местима.
Зашто неће да прихвати unifi, јел треба још нешто да се намести на компу?
Windows 7 је у питању а комп је Fujicu Siemens V5505 - MS2216.
Зато сам и хтео да пробам или: unifi-телефон-комп или мобилни интернет-комп.
Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Ides kao i svaki wifi email i sifra nista drugo ovo rucno ides ako nece da se konektuje normalno preko mail/sifra i connect.

Screenshot_1.png
Screenshot_2.png
 
Poslednja izmena:
Imam nekoliko kamera u lokalu a u okolini postoji stabilan unifi signal. Dali može da se unifi preko rutera razvuče do kamera. Ja imam dva naloga kod sbb-a i bilo bi to dosta za protok.. Ako je moguce koji treba nabaviti ruter da ima potrebnu unifi opciju...
 
Па неће да се конектује, маил и шифра су исправни јер се телефон уредно конектује. Пробао сам и са братовим малом и исто неће. На мој wifi (не unifi) се најнормалније конектује. Значи неће да прихвати unifi.
Ides kao i svaki wifi email i sifra nista drugo ovo rucno ides ako nece da se konektuje normalno preko mail/sifra i connect.

Pogledajte prilog 267840
Pogledajte prilog 267841

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Obrisi sve sacuvane mreze ako to pravi konflikt ili resetuj mrezna podesavanja ako ti radi na telefonu na istoj lokaciji a wifi radi druga mreza da nije laptop unifi onda nesto pobrljavio je dal driver ili win.
 
И даље неће. Ова порука ми излази.
58adefe3310cb663c0ff43b8974ea440.jpg
19c76a0cebcf1d458caae9cbfc663e7a.jpg


Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Probaj da reinstaliras driver za wifi stavi najnoviji sto ima za njega.
 
Покушао сам и то па сам зенуо ствар. Обрисао старе драјвере а нисам имао нет да скинем нови[emoji43]. А ни диск од компа немам. Однео комп код мене и накачио га на кабал.
Углавном са овим лаптопом нешто није у реду. Данас сам донео други и одмах се накачио после куцања имена и лозинке.

Занима ме нешто, на ком принципу ради unifi? Да ли интернет деле сви сбб-овци, сви они који имају unifi апликацију или само они који до дозволе, наместе да деле? Конкретно, код мене у згради су углавном сви на сбб (ваљда) ја видим десетак мрежа и само једну мрежу unifi. Да ли је тај unifi од неког конкретно или од свих заједно или он неког насумично?


Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
UniFi mrežu šalju svi sbb ruteri, ako korisnik to nije onemogućio preko moj sbb portala. A to što se vidi samo jedna mreža je logično, jer se sve isto zovu, pa se uređaj zakači na onu sa najboljim signalom. Više unifi mreža je moguće videti putem neke aplikacije za android, ili sa programom wifi kartice za windows.
 
Jel zna neko zasto Samsung tv nece da se poveze na Unifi mrezu, uopste me ni ne pita za sifru, samo napise nesto "uverite se da je uredjaj za skladistenje ispravno prikljucen"..
 
Zato što verovatno ne podržava WPA Enterprise varijantu zaštite WiFi signala? A UniFi upravo to koristi za autorizaciju korisnika.

What does that mean for my Samsung TV?
Samsung Smart TVs only support the following wireless network security protocols:



-Authentication Modes: WEP, WPAPSK, WPA2PSK
- Encryption Types: WEP, TKIP, AES

Koliko se sećam sličan problem imaju i TV-ovi sa AndroidTV OS ali je tamo problem "samo" da nema grafičkog interfejsa za login na tu vrstu WiFi signala pa da je neki lik napisao app koji omogućava login/konektovanje na WPA Enterprise signale.

Da li tako nešto postoji za Tizen pitanje je... tj da li uopšte TV verzija Tizen-a ima dostupan "API" i "libraries" za konektovanje na takve WiFi signale.


U slučaju da nema bolje rešenje jedina alternativa ti je ako imaš laptop koji ima i ethernet/LAN mrežnu i WiFi da se sa laptopom konektuješ na UniFi signal pa taj net da deliš na TV koristeći LAN kabl.
Uključiš "Internet Connection Sharing" na toj WIFi mrežnoj kartici > povežeš laptop i TV koristeći LAN kabl.
 
Poslednja izmena:
Da li je neko koristio unifi za stalan konstantan pristup internetu (desktop računar)? Da li to može da radi stabilno bez pucanja i slično? Ne znam kako se ponaša za takvu namenu.
Koristio sam samo na telefonu da se kačim povremeno na kratko, još pre godinu dana. Kilavo je uglavnom bilo, kako kad, nekad mu je trebalo baš dugo da se konektuje a nekad i nisam uspevao.
Ne znam ni kako da podesim konekciju, sad ću da probam da nađem na netu. I za android nisam znao napamet već sam čuvao uputstvo.
 
Jel ima neko problem da mu se posle sat vremena, ali tacno sat vrema disconnect-uje . Do cega to moze biti?
 
Jel ima neko problem da mu se posle sat vremena, ali tacno sat vrema disconnect-uje . Do cega to moze biti?

Ako je konekcija preko modema vlasnika UniFi naloga, onda je u redu. Meni se isto diskonektuje, pitao sam podrsku i rekli su mi da je namenjen za konekcije preko drugih modema tj. mreze drugih korisnika (kao, podrazumeva se da neces unifi koristiti kod kuce). Moguce je da su stavili i sat vremena ogranicenje da ne bi "opterecivali" mrezu. Pozdrav :)
 
Jel ima neko ideju, evo ceo dan nece da mi se connect-uje na unifi, samo pise connecting i nista bukvalno 24h, jel ima neko ideju sta moze biti... 20 puta sam restartovao i kucao ponovo user i pas....
 
Meni se to isto desilo. Mislim da sam rešio tako što sam aplikaciju uklonio sa telefona, obrisao taj uređaj u moj sbb aplikaciji, pa onda ispočetka registrovao.

Sent from my Mi 9 SE
 
Poslednja izmena:
ali zanimljivo je da sam juce probao i uspeo da se konektujem na drugoj lokaciji...
 
Ok, možda prosto proradio. Ja nisam imao strpljenja :)

Sent from my Mi 9 SE
 
Meni se po gradu konektuje automatski i lepo radi. :D Cak mi i smesno na putu do prodavnice tako da se nekome nakaci na mrezu. :) Ali mislim da u principu veliki broj ljudi ima 4g internet pa nije i neka potreba za tim.
 
Auh... Ja se izvinjavam, pomešano sam Unifi i Unifon.

Sent from my Mi 9 SE
 
Da li je neko uspeo da zakači android TV na unifi?

TV vidi Unifi mrežu, ali odmah traži šifru, i ne postoji mogućnost da se ukuca username...

Kao da treba neki drugi protokol...


Da li ima neka aplikacija koja to rešava ili sl?
 
Da li je neko uspeo da zakači android TV na unifi?

TV vidi Unifi mrežu, ali odmah traži šifru, i ne postoji mogućnost da se ukuca username...

Kao da treba neki drugi protokol...


Da li ima neka aplikacija koja to rešava ili sl?

Dali je neko uspeo da se ukaci na unifi, na obican smart tv....
 
Nazad
Vrh Dno