Šta je novo?

SBB UniFi

MaliAbner

Slavan
Učlanjen(a)
03.07.2007
Poruke
669
Poena
345
Moja oprema  
Laptop
ThinkPAD 15E
Tablet
MediaPAD 5
Pristup internetu
  1. Optički internet
UniFi...

Interesuje me da li mozete proveriti dostupnost UniFi mreze u vasoj zgradi/stanu/kuci... pogotovu oni sa C3925 i novijim modem router uredjajima...

Elem izgleda da je SBB na sve rutere pustio novi FW koji od njih pravi Hot Spot za UniFi...

Do prekjuce u mojoj zgradi nije bila dostupna UniFi mreza a od juce 2015-10-14 je dostupna, pri cemu samo moja lokalna mreza i UniFi imaju maksimalan signal a ostle vidljive mreze zignal za bar jednu crtu manje...

Unapred zahvalan ako neko ima info i podeli ga sa nama da znamo o cemu se radi...
 
I meni se isto tako čini zato što sam juče našao UniFi u stanu preko mobilnog,i kada sam otišao na wifi analizer video sam da ih ima više,tj na više kanala.A pošto većina ima sbb net,pretpostavljam da su to i uradili.Ja imam vdsl,ali sam probao sa onim user name unifi i pass unifi i radi net.Oko zgrade nigde nema onih antena,tako da je to to verovatno.
 
Da li taj UniFi troši vaš protok ili su nekako to odvojili?
 
;ene su pitali da im budem zamorče za UniFi. Glat sam ih odbio i poručio ima da nam zamene ove krš rutere sa novi AC i više portova umesto UniFi. Ne zna šta će mi UniFi u stanu jer nisam pristao na to. Potpuno suludo. Sad kad mi se komšije nakače biće ludilo. nisu odvojili 100%.
 
Poslednja izmena:
Insider info koji je dosao do mojih usiju glasi da su na UniFi pustili odvojenih 10Mbit-a...

Sve jedno to nije korektno zato sto ta stavka ne postoji u potpisanoj ugovornoj obavezi...

Check Asda Offers and Aldi Offers.

Elem oni koriste moj zivotni prostor (zato sto je ruter u mom stanu) i moje resurse poput recimo struje... znam da ne kosta mnogo ALI je bezobrazno zavlacenje ruke u dzep bez da su prethodno pitali "mozemo li mi" i/ili "da li ste saglasni"...
 
Poslednja izmena od urednika:
Kod mene to nece moci.

Nego, da li ima resenja za kasnjenje obavestenja na whats i viber preko ovog 3928s?

A da nije modem+ruter..
 
Vratićemo se na modrm. To je rešenje, pa ću da kupim ruter bolji 10x od ovog cisco krša
 
Da li bi mogao da proveri neko sledeće:
Da li taj UniFi radi na istom kanalu kao i vaša wifi mreža ili koristi neki drugi iz već prezagušenog etra?
Ako se skroz isključi wifi na home gateway uređaju, da li se gasi i UniFi? Da li postoji opcija u podešavanjima da se isključi UniFi?

Što kaže MaliAbner, nije u redu da me nisu pitali a da koriste moje resurse. Da su lepo pitali, da li pristajemo na to a da nam zauzvrat recimo smanje pretplatu 10% pa i da razmislimo... U svakom slučaju, živeo modem. Cenim da će sada imati povećan broj zahteva za zamenu HG za modem kad ljudi budu skapirali...
 
Iskreno ja najviše volim kad mi provajder samo da modem, što je gluplja sprava, to bolje.

Nek oni meni samo obezbede protok, sve ostalo je moja briga. Izaberem koji ruter hoću, povežem modem na WAN port i uživaj. Da li će mi iza modema biti pfsense, dd-wrt ili nešto treće moj izbor.

Gde god da održavam mrežu, oprema provajdera je ili modem ili u bridge modu, ne interesuju me njihove gluposti.

Skoro su mi roditelje zvali iz SBB-a da zamene modem sa cisco ruterom, rekao sam im da se samo zahvale i da ih ne puštaju u kuću da bilo šta čačkaju.
 
Cek, vama u kuci nalazi unifi mrezu, sa vasem rutera? Kod mene nema. Bar jos uvek. A nece ni moci, bice opcija da se ugasi. To ce realno da gusi wifi signal...
A tu su i sigurnosna pitanja za firme, ljude koje se bave ozbiljnim poslom na pc-u...
 
Ideja je teoretski dobra, s obzirom na veoma losu pokrivenost UniFi mreze - ali ne i bez saglasnosti korisnika, i ne sa ovakvim krs ruterima. Nisu pustili to na svim ruterima, meni na 3928S (v 1.0) i dalje je FW od avgusta i nema UniFi mreze u stanu.
 
Ideja jeste dobra, ali praktično znajući kvalitet rutera biće haos...
 
Ako ste SBB-ov korisnik i imate njihov Home gateway (pristupate Internetu i žično i bežično preko njihovog uređaja), SBB vas je nagradio tako što je vaše uređaje pretvorio u javne pristupne tačke unutar njihove UniFI mreže!

Šta ovo znači?

1. Vaš uređaj postaje otvoren svima, tako da iako će to ići posebnim "kanalom", odnosno, neće uticati direktno na brzinu vašeg Interneta, uticaće indirektno u smislu ako je već slab signal, da će češće ispadati sa mreže, usled opterećenja. Takođe će to dodatno uticati na opterećenje samih čvorišta, što će dodatno pogoršati već loš kvalitet usluge u pojedinim mestima.

2. Uređaj koji dodeljuje SBB ima samo Cisco-vu nalepnicu, ali je u stvari najgori kinez, kinez koji će se raspadati kada se gomila ljudi bežično nakači na njega, pa ćete imati problema u radu, ispadanje bežičnih uređaja iz mreže i drugo.

3. Ko može da garantuje da neće postojati način da se preko UniFI kanala snifuje saobraćaj unutar vaše privatne mreže, pogotovo kada se uzme u obzir da je cable net deljeni medijum unutar jednog čvorišta?

Šta činiti?

1. Ukoliko imate samo SBBov modem a ne Home Gateway onda ne treba ništa.

2. Ukoliko imate Home gateway, onda vam preostaje da zovete korisnički servis i insistirate da vam daju samo modem i u tom slučaju ako koristite bežične uređaje u kući, moraćete da kupite sami bežični ruter što je trošak od oko 2.500 dinara.

Ako je zamena nemoguća, onda pošaljite zahtev da vas isključe iz UniFI mreže. Međutim, u opštim uslovima stoji da ako to uradite, vaš uređaj neće biti UniFI predajnik, ali ni vi nigde nećete moći da koristite njihovu UniFI mrežu.

Korisnici koji imaju samo cable modem automatski nisu UniFI pristupne tačke, ali mogu da koriste UniFI mrežu, dok korisnici sa HG koji se odjave ne mogu da koriste UniFI mrežu što je u suštini diskriminacija ukoliko isključivanjem iz UniFI mreže srazmerno ne snize cenu mesečne pretplate!

3. Kolektivna žalba RATEL-u i eventualno tužba?

Sve u svemu, veeeeeeeeeeeelika sramota za SBB što su ovako nešto uradili bez obaveštenja korisnika i što su uključili da to bude podrazumevano!

Prilog:

- opšti uslovi, izmene i dopune br. 1 - http://sbb.rs/upload/document/sbb_opsti_uslovi_izmene1.pdf
Užas!
 
Što kaže MaliAbner, nije u redu da me nisu pitali a da koriste moje resurse. Da su lepo pitali, da li pristajemo na to a da nam zauzvrat recimo smanje pretplatu 10% pa i da razmislimo... U svakom slučaju, živeo modem. Cenim da će sada imati povećan broj zahteva za zamenu HG za modem kad ljudi budu skapirali...

+1 Neverovatno Idem da kuckam zalbu i trazim modem

3. Kolektivna žalba RATEL-u i eventualno tužba?

Ovo
 
Poslednja izmena:
Verovatno je to ono što su me pitali. Odbio sam ih, ali čim se vratim sa posla ću da proverim. Nedao Bog da je nađem.
 
Zanimljivo, nisam znao za to...
Sada sam skenerao WiFi sa dva telefona i nigde nema UniFI - ja?
 
Ау, која параноја. ;) Код мене још није ништа промењено, нема Unifi мреже ни у траговима па претпостављам да мој комшилук није дошао на ред. Ако и дође, то не сме да утиче на моје и било чије коришћење јер бих се у таквим ситуацијама бунио све док не буде радило како би требало да ради. Што се саме мреже тиче, па негде би требало да постоје Unifi предајници, да ли је то само пар места у граду или цео град ... ако сви СББ корисници то добију, ваљда ће и да се подели па неће много појединачно да се трпи. Струја ... ако је рутер укључен, струја се троши па троши. Ако је угашен, не троши. Или неко мисли да Unifi вуче додатну струју??

Субјективно, мени одговара да ово ураде пошто од новембра одјављујем СББ па би неки комшијски Unifi (ако још увек то може да се користи и ако неко није на СББ-у) био добродошао док не смислим како даље. ;)

Ево, ја се пријављујем да добијем Unifi HG али да мени буде фрај интернет. ;)
 
Od tih fraj rešenja nema ništa :D
Do sada je UniFI bio uglavnom po centru na nekoliko lokacija, a sada menjaju pristup ...
 
UniFI mreža u Beogradu je u početku bila dobra, međutim sada je blago neupotrebljiva.
 
Isto i ovde, da li su oni to namerno limitirali ili je mnogo ljudi nakačeno pitanje je ...
 
Сад видим да на порталу постоји ставка Unifi уређај што значи да на ове HG то неће да иде него се неко пријављује и онда својом вољом дели осталима.
 
Ovo me malo podseca na onaj film 'Kingsman'. Resenje je tin foil HG ! :)
 
Rekoh da vidim na sbb forumu ima li neki info kad tamo bachi dominira :D

uploadfromtaptalk1444901830604.png
 
Бачи је незаобилазан кад се неко или нешто напада а углавном греши. ;)
 
Whoa whoa whoa, šta je ovo sa UniFi, juče ujutru primetio da se pojavio i rekoh odakle ovo u mojoj zgradi u Skojevskom naselju, ništa nije toliko prometno okolo, pitao se zašto su postavili UniFi hotspot, baš hteo da pišem juče da mi to čudno bilo. Još ono pun signal, razmišljam ja gde su to stavili tako blizu, kad ono ispostavlja se da moj ruter diže hotspot. Ne može to tako bez mog znanja, krajnje bezobrazno.

edit:

Sad razmišljam, mogu da koriste moj ruter, ali nek mi daju 50% popust na pretplatu... Kakva bahatost, niti te bilo ko obavesti, niti išta.
 

Prilozi

  • Screenshot_20151015-113918.png
    Screenshot_20151015-113918.png
    335.8 KB · Pregleda: 409
  • Screenshot_20151015-113932.png
    Screenshot_20151015-113932.png
    81.7 KB · Pregleda: 349
Poslednja izmena:
Sad napiši vest na Benchu "Nikad nećete pogoditi šta je SBB uradio..." :D
 
Kod SBB-a sve može i obično ne pitaju. Mene jesu ali mi to ništa ne garantuje.
 
Mora da je SBB misli da ćemo se obradovati. Oni su načisto poludeli. Koliko samo poteza na štetu korisnika.
 
Nazad
Vrh Dno