Šta je novo?

Srbija u video igrama - Mini serija

Froger

Cenjen
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruke
17
Poena
155
Pozdrav ljudi,

Trenutno radim na Youtube serijalu o Srbiji u video igrama. Hteo bih da raširim vest da radim na ovom projektu i zanima me vaše mišljenje. Konkretno da li je način prezentacije dobar i ako imate nekakav predlog ili kritiku, mnogo bi mi značilo da je ostavite.

EP. 1 - Srbija u video igrama: Half Life 2

https://www.youtube.com/watch?v=b0yTELSGVgY

EP. 2 - Srbija u video igrama: Uncharted 2: Among Thieves

https://www.youtube.com/watch?v=5MlY3ks7PZY

PS: Nadam se da sam pogodio dobar deo foruma.
 
Svidja mi se interpretacija ali mi je sadrzaj siromasan. Mora to mnogo bolje. Vise gejmpleja, vise multimedije. Mogao bi da ubacis i skrinshotove nekih rasprava sa stranih gejming foruma gde se spominje ucesce srba u nekoj od igara, cisto da vidimo i njihovo misljenje.
 
Dobra fora!:)Samo nastavi tako.

Hvala. Očekuj da ćemo izbacivati svake nedelje po jednu epizodicu.

Svidja mi se interpretacija ali mi je sadrzaj siromasan. Mora to mnogo bolje. Vise gejmpleja, vise multimedije. Mogao bi da ubacis i skrinshotove nekih rasprava sa stranih gejming foruma gde se spominje ucesce srba u nekoj od igara, cisto da vidimo i njihovo misljenje.

Hvala na kritici. :) Pokušaću da to bude što interaktivnije. Što se tiče rasprava sa stranih foruma, čisto sumnjam da ih ima u vezi Srbije i video igara, ali ću probati da potražim za naredne epizode. :)
 
Ja sam svoju zgradu i terasu video u HL2.
 
Dodaj koji decibel vise na svoj glas, nakon snimanja.
 
Ok je serijal. Pozdravljam trud. Vole bih da pomognem ali, ne mogu da se setim trnutno ni jednog naslova povezanog sa nama. Obično to budu neki likovi koji su očigledno slovenskog porekla ali, se ne zna po imenu konkretno odakle. Kao što je navedeni Draza. Možda je neko naleteo na Čiča Dažu :).
Ne znam zašto se čudite što nas prikazuju kao ratne zločince? Pa jel gledao neko CNN devedesetih? To se odrazilo na popkulturu u narednom periodu. Trajalo je do skoro. Sad polako zamire.
Ja sam mislio da je Blaskovic (Wolfenstein) naš al sad vidim da je Poljak :(

Bila je animacija na početku nekog propagandnog filma ruske vojske .Zove se АРМИЯ 2015 МАКС ★ "ВОЗВРАЩЕНИЕ В ОКЕАН" 2018 Трейлер - Первый Мегаблокбастер о ВМФ РОССИИ !!!
Na njemu sa novog nosača aviona koji Ruse prave i trebao bi biti gotov za 5 g po Rusima i za 20 po Amerima poleću najnoviji suhoji sa natpisom srbija i znakom našeg PB.
Video je naravno skinut sa youtuba.Verovatno može negde da se nadje. Animacija je uradjena ekstra.
 
Poslednja izmena:
Ima srbije u no one lives forever 2. Resident evil 6, gta IV...
javljam ako se setim još nečeg
 
Poslednja izmena:
Da, u Resident Evilu motes naici na zombije koji psuju na tecnom srpskom. :)
 
Jedan od glavnih nemezisa se Zove Dyavo.
 
Zanimljivo :). Da učinilo mi se da sam čuo srpski kada sam krenu da igram RE6. Nisam bio siguran. Prekinuo sam igru jer mi se ne svidja . Sad igram prvi Revelations i skroz mi je OK.
 
Spominjanje Srba imas i u novom MOH: Warfighteru, onoj strategiji Joint task force (Arkan), doduse to je sve radnja u Bosni. Cini mi se da u onom starom low budget WW2 shooteru Mortyr 2 ima jedna misija u Negotinu...
 
Poslednja izmena:
Ima i u sniper 2, ali mislim da nije vredno pomena jer igra je ocajno uradjena+predstavljeni smo u veoma losem svetlu.
 
Generalno ljudi u većini zapadnih zemalja imaju veoma loše mišljenje o srbima.
 
Drago mi je što se povećao odziv ljudi na ovu temu. Hvala na podršci momci! :)
 
Ali stvarno mi nije jasno to kada se ljudi osecaju uvredjenim sto u nekoj video igrici nas predstave kao lose momke. Kada god pricate sa nekim strancima, ili ne znaju o Srbiji ili ih boli uvo ili vam kazu onu klasicnu klise vi ste jako druzoljubivi. Boli vas uvo i ponasajte se licno kako vi mislite da je to najbolje, a ne da se udvarate nekome i da operete sliku o nama u svetu.
 
Ima jedna misija u Commandos Beyond the Call of Duty koja se odvija u Beogradu:



Onda u Soldier of Fortune 2 se boriš protiv srpskih vojnika (sa svim mogućim klišeima vezanih za nas).

U Codename Panzers: Phase one imaš nivo u okupiranoj Jugoslaviji a u Phase two postoji cela kampanja sa partizanima. Tu se sećam da je bilo nekih prilično urnebesnih imena koje čak ni pripadnici romske populacije ne daju deci u trenucima izuzetne inspiracije.
 
Poslednja izmena:
Ali stvarno mi nije jasno to kada se ljudi osecaju uvredjenim sto u nekoj video igrici nas predstave kao lose momke. Kada god pricate sa nekim strancima, ili ne znaju o Srbiji ili ih boli uvo ili vam kazu onu klasicnu klise vi ste jako druzoljubivi. Boli vas uvo i ponasajte se licno kako vi mislite da je to najbolje, a ne da se udvarate nekome i da operete sliku o nama u svetu.

Promašio si temu. Ovde niko ne šeta go ulicom i siluje ljude, to je svima jasno.

Poenta je što moja se drugarica iz francuske izbezumila od straha kad je trebalo da dođe ovde. Po ličnom priznanju strahovala je da će da joj izvade unutrašnje organe čim stigne na autobusku stanicu (putovala je busom).
I takvo razmišljanje o srbima je u francuskoj sasvim uobičajeno.
 
Sve su to posledice rata, i takvo razmišljanje ne treba da čudi.
 
Tim rečima.

Posle je naravno promenila mišljenje, ali je bila ubeđena da živimo najprimitivnijim životom, i da smo poludivlji, u najmanju ruku.
 
Kruševac će dobiti izlaz na more, to je narod jednoglasno izabrao.
 
Soldier of Fortune kec, jedna misija se desava na Kosovu.
 
Nazad
Vrh Dno