Šta je novo?

Apple Računari - iStyle Servisne procedure, Srbija

Ja ne kapiram i dalje da li je u pitanju ghosting zbog AMOLED-a ili ghost touches koji Apple pokriva garancijom. Ako displej ne reaguje na dodir ili sam registruje fantomske dodire onda ne vidim zasto ti ne bi zamenili ekran i imas puno pravo da pljujes iStyle. Ali ukoliko ima urezane elemente na display-u za to ne postoji program zamene, prilicno je jasno naglaseno na sajtu sta program zamene obuhvata.

https://support.apple.com/iphone-x-display-module-replacement-program

Niko nema pravo da 'pljuje' nikoga. To pravo ne postoji. Možeš da budeš nezadovoljan, ljut, itd... Da bi se nešto reklamirao mora da prikaže kvar kroz obavezne dijagnostičke testove. Ako se kvar ne prikaže reklamacija se ne odobrava.
 
Kod mene ima na X tipa kucam na Viber nista ne kuca i odjednom ceo txt izleti ili kucam u Viberu txt on mi otvori slike pa istipkam po njima :d
Da su bar ubacili od kog do kog serijskog broja je taj ekran...
Ju ju,kakav lag od telefona :)

Sent from my OnePlus 8 using Tapatalk
 
Pa moram da vidim ko sve od dezurnih visi po Apple temama[emoji1787][emoji1787][emoji1787]


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Interesantno.
Telefon sam preuzeo u iStyle, platio 5K, uključio ga i evo već par sati kuckam i ne primećujem ikakav problem sa displejom, sve radi najnormalnije, nikakav ghosting ili bilo šta drugo.
Servis je dijagnostifikovao ghosting, naplatio mi tu uslugu, a telefon radi bez ikakvih problema????
Sad mi tek ništa nije jasno.

Jedino mi je žao što nisam snimio video od par sekundi, gde se vidi problem sa displejem i “ludovanje” i nasumično otvaranje aplikacija, jer će ovako da ostane bezvezna situacija.
 
Jedno pitanje za @RingeRaja da li si imao staklo preko display i da li koristis ne daj boze Kineski punjac jer sa njim hoce sam da otvara aplikacije itd...
 
Imao sam staklo, ne koristim kineski punjač.
Problemi nisu nastali sa staklom koje je bilo na displeju, ono je skinuto pre mesec dana i do pre par dana displej je radio ok.
 
Poslednja izmena:
Samo pregled su ti naplatili 50 dolara? (5000 dinara :) ).

Nadam se da to ne važi za uređaje kupljene u iStyle?
 
Niko nema pravo da 'pljuje' nikoga. To pravo ne postoji. Možeš da budeš nezadovoljan, ljut, itd... Da bi se nešto reklamirao mora da prikaže kvar kroz obavezne dijagnostičke testove. Ako se kvar ne prikaže reklamacija se ne odobrava.

Slazem se da sam upotrebio nezgrapnu rec, "ima pravo da izrazava nezadovoljstvo" bi bilo prikladnije. Nazalost i sam sam imao jedno slicno iskustvo sa vama pre nekih 5 god. Macbook Pro Retina Early 2013, opste poznat problem sa jednim cipom na maticnoj ploci koji je fabricki imao prilicno nekvalitetan lem koji je pre ili kasnije gubio kontakt. Apple je imao replacement program aktivan:

http://web.archive.org/web/20181208215510/https://www.apple.com/support/macbookpro-videoissues/

Dijagnostikovanje ovog kvara je bilo prilicno lako posto su postojali log fajlovi, razgovarao sam sa Apple Support-om i rekli su da je sve jasno i da nikakvih problema nece biti ukoliko odnesem racunar u neki od zvanicnih servisa. Nazalost vi ste me odbili uz naplacivanje dijagnostike (ruku na srce tada je 3400 din bilo u pitanju). A kao sto rekoh problem je opste poznat i prilicno lak za dijagnostikovanje:

Dijagnostika završena - Reklamacija br. RS-1601606 - snakeeyes123@gmail.com - Gmail 2020-09-03 .jpg



S obzirom da nisam zeleo da mi zamenite o mom trosku maticnu plocu resio sam problem na isti nacin na koji ga je Apple resavao - nabijanjem gume izmedju cipa i kucista. Katastrofalno resenje ali evo i dan danas Macbook radi bez ikakvih problema.

IMG_0471.jpg

Dakle ne mislim nista lose o vama ali nekada znate da preskocite zvanicnu Apple proceduru kada su u pitanju programi zamene.
 
Samo pregled su ti naplatili 50 dolara? (5000 dinara :) ).

Nadam se da to ne važi za uređaje kupljene u iStyle?

Da.
Cifra je identična za sve uređaje kojima se radi dijagnostika, a van garantnog roka su.
I u pitanju je minimalna cifra, može da bude i više.

Inače, meni je i dalje najveća misterija kako ovaj telefon sad radi najnormalnije, a imao je problem, oa je čak i iStyle napisao da ima problem.
 
Dakle ne mislim nista lose o vama ali nekada znate da preskocite zvanicnu Apple proceduru kada su u pitanju programi zamene.

Situacija je upravo suprotna, odbijen si ti i mnogi drugi ne zato što smo preskočili proceduru već zato što smo je se pridržavali.

Za program zamene grafičkih kartica Apple uvek izbaci poseban dijagnostički test koji mora prikazati problem ili se besplatna zamena ne može obaviti.
Tu ne pomaže ni što vidimo kvar ili imamo log fajlove, snimak...

Čak i kada kontaktiramo Apple oni kažu da test proverava samo određenu grešku u proizvodnji i ako test ne prikaže problem to znači da je grafika neispravna ali da to nije kvar koji Apple pokriva besplatno.

Takođe, kada kontaktirate Apple podršku oni vam nikada neće reći 'idite u servis i reklamiraće uređaj! To se nikada ne može dogoditi zato što nije urađena dijagnostika i nije pregledan uređaj.

Apple agenti koriste termine kao što su 'trebalo bi', 'deluje da je sve ok'....

Korisnici često mešaju case ID koji dobiju od Apple-a za potvrdu servisa ali Case ID je ništa više od zevedne komunikacije između Apple-a i klijenta.
 
Inače, meni je i dalje najveća misterija kako ovaj telefon sad radi najnormalnije, a imao je problem, oa je čak i iStyle napisao da ima problem.

Fer je da demantujem sam sebe i napišem da iPhone ipak ne radi najnormalnije, tj. radio je do juče, ali je onda opet počeo da pokazuje probleme koje je imao pre toga - između ostalog i otvaranje aplikacija kao da je neko dodirnuo displej, a niko ga nije ni taknuo; nemam nameru da se ubeđujem oko toga da li je ovo ono što Apple definiše kao problem koji pokriva novim displejom, iStyle je rekao da to nije tako i tu je početak i kraj. Ono što ja smatram je potpuno "drugi par rukavica" i zadržaću se na tome.
Nisam više imao živaca da se smaram i kupio sam nov iPhone Xs, a ovaj felerični je računat kao deo cene.
 
Poslednja izmena:
@mikenziyu imam 6S na kom je potrebna zamena baterije,pitanje glasi da li predstavlja problem malo losiji mikrofon i zvuk(slabije se cuje kada zvoni).
Btw u telefonu je neka zamenska baterija...
 
Lošiji mikrofon ne. Napomeni to pa će kolege raditi dijagnostiku i predložiti rešenje a ti možeš da prihvatiš ili ne.
Za bateriju isto, moraju da vide serviseri kakva je to baterija jer smo u obavezi da vratimo Apple-u neispravno deo.
 
Jel to značii da kada se jednom stavi falš baterija, ne može više nikad original?
 
Ne. Može da se ugradi baterija samo cena nije ista kada se vraća (jeftinije) ili ne vraća (skuplje) neispravni deo.
 
Samo da se prijavim na spominjanje "Lag-a", ponekad se desi na Viberu i Facebook-u.
Nije cesto a ponekad i vrlo rijetko, zna da se zaglupi multitasking(slusam muziku uz...).

ip5s = kakav je, odlican je jer sluzi svrsi. Sto se tice baterija, do sad sam promjenio dva puta nakon orginala(refurbished).
Svaka baterija traje godinu do dvije godine-neka sh klasa. A garanciju na njih daju 6 mjeseci. A cijena baterije i usluge zamjene 25€.
 
Pa zar nije lakše da platiš 50€ original koja će da traje bar 2-3 godine?
 
Zna li neko koliko kosta ekran za mbp 2015 15" i zamjena naravno?

Hvala

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Mikenzi, drugarica se javila da na macbook pro late 2016 jednom puni punjac, jednom ne puni, pa jako sporo puni, i sad se uopste ne puni.
Da li nekako mogu da proverim da li je fo punjaca ili baterije? U system pise da je baterry normal.
 
Punjenje nema veze sa baterijom. Cak i da je losa baterija mora da se puni. Zameni punjač prvo ali i usb-c kabl.
 
Pravi si! Hvala!
 
Bas puno, to je sigurno u ovlastenom servisu, trazicu polovan ako neki servis ima.

Hvala

A razbijen je, ispao je punjac na ekran i sad svetli samo u duginim bojama i dosta crne

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Da, to je cena za novi ekran u ovlašćenom servisu.
 
Mikenziyu...Imam iphone X i imam problem sa zvukom, u najverovatnije , samo gornjem zvucniku prilikom telefoniranja i reprodukcije video zapisa gde se zvuk jako slabo cuje. Jel moze da se samo ocisti ili mora zamena, kakva je praksa bila do sada? I kolika bi bila cena eventualne zamene zvucnika i koliko vremenski bi telefon ostao u servisu?

Hvala unapred
 
U Beogradu možeš u istlyle-u, macoli i pro mobi-ju
 
Gdje najjeftinije u Srbiji mogu dobiti ponudu za jedan iMac (najnoviji, babaroga konfiguracija baš). Može i na PM ako je protiv pravila foruma ?
 
Ja ne znam gde je najjeftiniji ali možeš da pošalješ upit na [email protected] u vezi konfiguracije i cene.
 
Nazad
Vrh Dno