Šta je novo?

Apple Računari - iStyle Servisne procedure, Srbija

mikenziyu

Cenjen
Učlanjen(a)
02.03.2015
Poruke
1,311
Poena
125
Moja oprema  
Laptop
MacBook Pro (15-inch, 2018)
Mobilni telefon
iPhone 13 Pro
Pozdrav svima,

U ovoj temi obaveštavaću Vas o servisnim procedurama za računare (za iPhone tema vec postoji).

Naravno, sva pitanja možete takodje postavljati ovde.

Procedure su isključivo vezane za Srbiju i iStyle Service.

Krećem sa novim programom zamene:

Kompanija Apple objavila je novi, trogodišnji program zamene za Retina računare koji imaju problem sa mrljama na ekranu nastalim oštećenjem anti-reflective premaza.

Defekt je najlakše može opisati kao da se ekran izgulio, tj. skida se taj zaštitni sloj koji služi za smanjenje refleksije svetlosti.

Svi korisnici koji imaju ovaj problem mogu doneti svoj računar u servis kako bi se proverimo da li imaju pravo na zamenu ekrana.

6d70f3160bb6d2153d9cb1a9911b57fb.jpg


3326230b37509524b2dcd6cf46c0adff.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Program je trogodišnji od datuma kupovine ili godinu dana od 16.10.2015 (koja god opcija da je duža).
 
Cao, odmah pitanje, imam Mac Mini u garanciji jos godinu dana i zeleo bih tako da ostane, koliko kosta zamena postojeceg HDD-a za ssd model, i da li moram od vas da kupim ili mogu svoij da donesem. Ako mora vas, koje modele ugradjujete?
 
Serijski broj računara šalješ na [email protected] i u ponedeljak dobijaš odgovor.
 
Inače, nećeš gubiti garanciju i ako sam ugrađuješ osim u slučaju da nešto oštetiš i sam snosiš odgovornost za eventualne nepravilnosti koje mogu da nastanu nakon ugradnje.
 
Cekaj, mogu sam da ga otvorim, zamenim disk, i garancija mi i dalje teče? Ako u narednih godinu dana nesto crkne na njemu (sem HDD-a) biće mi prihvaćena garancija i zamenjen deo?
 
Apple Računari - Servisne procedure, Srbija

Naravno. Mi ne odbijamo garanciju za takve stvari. Ali dobro naplatimo ako je neko krenuo da radi nešto, pa nije znao da završi, pa donese kod nas da spašavamo.
 
@mikenziyu - ajde da pitam ovde, verovatno je banalno pitanje, ali onda pretpostavljam da i ja smem sam da nadogradim RAM za iMac 27 Retina (pogotovo sto nemam sta da pogresim :d )?
 
Ma video sam uputsvo za nadogradnju, ali nisam obratio paznju da je to User Replacable, ne bi meni bilo komplikovano ni vecinu drugih stvari da zamenim ni na Mac-ovima, ni na iPhone, ali me samo zanimalo da li je to dozvoljeno da ne gubim garanciju :)
E sad jos jedno pitanje, ako nije problem - da li ste imali problem da sa odredjenim RAM modulima nije htelo da radi iz nekog razloga (pogotovo ako za pocetak nadogradim samo 2)?
 
Mi koristimo OWC od 2012. Godine i imali smo samo jedan kit koji je proizvodio linije na ekranu.
Dva puta sam video fabrički RAM da ne radi (MacMini - nema slike na ekranu dok se ne zameni RAM i iMac 21 - pištanje zbog RAM-a) i to bi bilo to. RAM je sigurno jedna od najstabilnijih komponenti u računaru.
 
Evo i mog primerka:

img0420.jpg


Bas sam se danas preko mail-a cuo sa nekim iz iStyle-a, mozda si to cak bio i ti :)
 
Који модели су најчешће погођени овим проблемом? Чисто информативно питам...
 
Poslednja izmena:
Ne bih znao. Program se odnosi na sve Retina modele od 2012 pa do danas.
 
Aka se dobro secam, mislim da su mid 2014 najcesce pogodjeni
 
najvise su pogodjeni 2012-early 2013, nakon toga je promenjen proces nanosenja UV zastite pa je mnogo redje kod novijih modela.
 
@mikenziyu

dva pitanja:

1) sta je sa felericnim GPU u MacBook Pro 15" iz 2010 i 2011. ? Da li radite zamenu maticnih ploca?

2) da li racunar mora biti kupljen kod vas ili zamenu radite na svakom MacBook-u koji vam se donese (a podpada pod program zamene) kao i da li postoje nekakvi dodatni troskovi koje naplacujete prilikom ovih intervencija?
 
Apple Računari - Servisne procedure, Srbija

Za 2010 je završen program:

https://support.apple.com/en-us/HT203554

Za 2011 seriju radimo i nije bitno gde je kupljen računar.

Za dodatne troškove obavestimo te nakon dijagnostike.
 
Poslednja izmena:
Hvala na odgovorima i da iskoristim priliku posto si iz iStyle-a: koji vam je email? onaj koji vam stoji na sajtu ...

http://www.istyle.eu/rs/poslovni-podaci

sad vidim da ste promenili, juce sam vam poslao poruku preko forme... nadam se da je ovaj sad validan: [email protected]


btw to kad vazi program za MBP iz 2011.?
 
Poslednja izmena:
10s
 
Sjajno, vidimo se onda za par dana :D
 
Isao u petak u bg, ali tek stigao oko 6 kad sam zavrsio sa obavezama.
E sad, drugo pitanje - da li servis radi upgrade fusion drive hdd-a na SSD ako donesem SSD na iMac 27 Retina late 2014 i koliko kosta?
 
Imaš iMac sa 3.5inch HDD-om i nabavio si originalni PCI-E SSD za iMac 2014?
 
Aha. Razumem. Možemo da ugradimo ali nisam siguran da može da se pravi Fusion sa dva SSD diska. U svakom slučaju bi nam bilo interesantno da pokušamo. Nećemo ti naplaćivati ništa, donesi sok i čokoladu i treba nam dva sata vremena za ugradnju i instalaciju sistema. Napravi backup, jer ćemo sve brisati.
 
Nazad
Vrh Dno