Šta je novo?

Apple Računari - iStyle Servisne procedure, Srbija

Pre neki dan mi je izasla poruka "Service battery" na MB Pro 13' 2017. Pustio sam laptop da radi na bateriji, i na nekih 30-tak % mi se ugasio bez upozorenja, bukvalno nije otisao u standby nego se skroz ugasio. Pokusao sam ga upaliti ponovo, ali nije hteo i onda sam ga stavio na punjac i napunio do 100%. Gledam info u coconutBattery i imam sta da vidim, drasticno manji kapacitet nego sto je fabricki(62.3%), a broj ciklusa punjenja baterije 116. "Service battery" poruka se vise ne vidi. Ima li razloga za brigu? Da li tu pomaze kalibracija ili je baterija stvarno na izdisaju?

Screen Shot 2019-10-05 at 00.18.26.png
 
Pa verovatno će uskoro morati da se menja. Probaj ovu varijantu :

Uključi komp, poveli ga na punjač i zatvori ekran da ode u sleep mode i ostavi tako 8 sati pa vidi kako će da se ponaša.
 
Danas sam dobio natrag svoj MacBook Pro early 2015 13" iz iStyle - a nakon zamene ekrana (replacement program) i baterije, što će reći, pored baterije zamenjen je ceo top case (tastatura, touchpad i sve ostalo) i sve radi super osim function keys, a par function dugmića ima neke potpuno leve funkcije, npr dugme za smanjenje zvuka prikazuje desktop, kao da je neko setovao hot corner (a nije). Odradio sam clean reinstall na Catalinu, očistio SMC i NVRAM, restorovao default podešavanja za tastaturu ali i dalje je isto.

Ima li neko ideju šta još da probam pre nego što odnesem laptop natrag u servis?
 
Daj broj reklamacije
 
Macbook Pro 13, early 2015. Baterija mi je vec neko vreme na "Service Battery", drzi sve slabije, 1-2h max sada. 750 ciklusa ima.

Gde mi je najbolje da to resim, dodatni Apple Care mi je naravno istekao?
 
Poslednja izmena:
Vidim na sajtu da je Mac servis trenutno samo u NSu - dokle će biti tako?
 
Apple Računari - Servisne procedure, Srbija

Macbook Pro 13, early 2015. Baterija mi je vec neko vreme na "Service Battery", drzi sve slabije, 1-2h max sada. 750 ciklusa ima.

Gde mi je najbolje da to resim, dodatni Apple Care mi je naravno istekao?

U tim modelima baterija je deo Top Case -a tj. Zajedno se menja tastatura, Trackpad i baterija. Cena u iStyle-u je 30890,00 RSD.

Vidim na sajtu da je Mac servis trenutno samo u NSu - dokle će biti tako?

Tu jedino imamo rezervacije jer imamo samo jednog momka. Inače u BG u Ušće možeš normalno da doneseš.
 
Poslednja izmena:
Onda će Ušće i biti, hvala. Imamo i neki iPhone i iPad, pa je l ok sve o istom trošku da donesem u Ušće?
 
MacBook Pro, late 2016 model sa touch barom - da li spada u replacement program za zamenu ekrana?

Hvala :)
 
Da
 
Update: Danas je izgleda Apple izbacio neki update procedure. Pooštreni su uslovi za reklamaciju koliko vidim pa ćemo verovatno morati da odbijamo takve zahteve sve više i više.
 
Sića. Pa prodali su baterija za jedno par milijardi u tom periodu, a ovo je inače samo za US.
 
Nekada oni mogu ciljano da idu tim putem. Prekrše pravila, zgrnu milijarde, plate možda 10% toga kaznu.
 
Ja ne znam da li možda par % ljudi vidi ovu presudu, za Italiju niko živi nije znao. U Americi je pitanje koliko ljudi će da popuni formular za tih 25$.
Sudski procesi se stalno odvijaju na tom visokom nivou. Ne vidim da je Samsung propao zato što je platio Apple-u nešto, niti obrnuto.
 
Pojavio mi se tzv. "ghost touch" na iPhone X, problem za koji je Apple priznao da se javlja i za koji, koliko znam, obezbeđuje besplatnu zamenu displeja.
Račun nemam, samo telefon.
Da li u ovom slučaju mogu da donesem telefon u iStyle na zamenu ekrana i da očekujem da to bude pokriveno od strane Apple-a?
 
Program za ovo vazi do najvise tri godine od kad je kupljen telefon :)

Sustinski ti nije potreban racun osim u slucaju da se ne poklapa datum kad si ga kupio i aktivirao sa onim u Apple bazi.


Ovde pise kooja je serisna procedura

https://istyle.rs/program-zamene-iphone-x
 
Telefon sam kupio kao second hand, tako da ne znam kad je kupljen, ali to u ovom slučaju nije ni važno, jer, koliko sam shvatio, program besplatne zamene važi do 3 godine od datuma kupovine.
S obzirom da je prvi iPhone X izašao 3. novembra 2017., trebao bih da budem pokriven.
Zakazao sam termin za sutra u Ušću, pa ćemo da vidimo.
 
Poslednja izmena:
Daklem, odneo u iStyle i nikad više.
Da ne tupim i ne pišem nešto zbog čega bih se kajao, poenta je da kod mene nije ghosting, napriča mi čovek preko telefona šta-ti-ja-znam.
Moram da platim ekran 41K i još nešto, što mi ne pada na pamet da platim, plus 5K za ovu z@jebanciju.

Daklem, sad sam u još većem minusu, a problem nisam rešio.

I da, ne znam samo na konto čega da im verujem da nije ghosting, pošto sam svojim očima video kako reaguje displej. Oni naravno tu mogu da nakarikaju šta god, ja nemam mogućnosti da dokažem ni na koji način.
Idem tamo gde sam već trebao da odem, kod drugara da mi zameni ekran.

Od mene najgori feedback za iStyle.

Evo i dela računa....piše da je dihagnostifikovan ghosting, ali izgleda da nije "pravi" ghosting koji priznaju Apple i iStyle. Sramota!!!!
 

Prilozi

  • Screenshot 2020-09-01 at 17.20.05.png
    Screenshot 2020-09-01 at 17.20.05.png
    24.2 KB · Pregleda: 140
Poslednja izmena:
'Ghosting' ili burn in efekat je totalno drugi, tj. Odvojen kvar od onoga što Apple pokriva u programu zamene.
Ghosting znači da na ekranu ostane urezan prikaz slike neke prethodne aplikacije i to je konstatovano.
Međutim, da bi se ekran kvalifikovao za besplatnu zamenu mora ima određeni problem opisan na našem sajtu kao i na Apple sajtu, tj. ekran mora sam zadavati instrukcije, što nije detektovano na tvom ekranu.
 
Uloga momka na prijemu je da primi uređaj, kreira reklamacioni list i pruži osnovne informacije o procesu reklamacije. On ne može dijagnostikovati uređaj na licu mesta čak i ako vidi problem. I tvoj primer je odličan primer. Ti si mislio da se tvoj kvar kvalifikuje za besplatnu zamenu, momak na prijemu je mislio isto, ali postoji neko iznad, mnogo stručniji za dijagnostike.

Bez obzira što sada nisi dobio ono što si želeo ili mislio da ti pripada od nas ćeš uvek dobiti tačnu dijagnostiku.
 
Super vam je ova fora, ali bi ipak bilo bolje da malo edukujete servisere i da više ne daju pogrešne informacije klijentima, jer ja smem da ne znam, on ne sme.
 
Uveravam te da svi naši serviseri prolaze obuke i jedna od stavri koje se najčešće potenciraju jeste da se bez dijagnostičke ne daje predloženo rešenje. Kao što vidiš, tek nakon dijagnostike dobio si informaciju da se tvoj telefon ne kvalifikuje za besplatnu zamenu.
 
Ponekad najjednostavnije izvini može da ima mnogo bolji efekat nego ovo ispiranje mozga.
 
Izvini, ali moja uloga je da objasnim sve do kraja bez obzira da li korisnici to želeli da čuju ili ne. Uvek ćemo se pridržavati procedura, pratiti Apple instrukcije i u skladu sa tim davati informacije korisnicima. Nekada će korisnici biti zadovoljni, nekada ne ali to ne znači da mi možemo i smemo da odstupimo od naših procedura.
 
Ja ne kapiram i dalje da li je u pitanju ghosting zbog AMOLED-a ili ghost touches koji Apple pokriva garancijom. Ako displej ne reaguje na dodir ili sam registruje fantomske dodire onda ne vidim zasto ti ne bi zamenili ekran i imas puno pravo da pljujes iStyle. Ali ukoliko ima urezane elemente na display-u za to ne postoji program zamene, prilicno je jasno naglaseno na sajtu sta program zamene obuhvata.

https://support.apple.com/iphone-x-display-module-replacement-program
 
Kod mene ima na X tipa kucam na Viber nista ne kuca i odjednom ceo txt izleti ili kucam u Viberu txt on mi otvori slike pa istipkam po njima :d
Da su bar ubacili od kog do kog serijskog broja je taj ekran...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno