Šta je novo?

Apple Računari - iStyle Servisne procedure, Srbija

Znam, zato i pitam ovde, sećam se priče otprilike :)
Na svu sreću, nije za mene.
 
Ekran menja samo Apple u svojim servisima. Cena oko 140€. U Srbiji možeš samo da dobiješ zamenu telefona, cena 50500 za 6S, 56290 za 6S+ (cena je ista nebitno da li imaš 16, 64 ili 128gb). Ako je telefon iz MTS-a cena je oko 40k. Telenor i VIP imaju ličnu cenu kao i mi.


Apple Autorizovani Servis
 
Mts 41.500 pre oko mesec dana proveravao.
 
Znam, zato i pitam ovde, sećam se priče otprilike :)
Na svu sreću, nije za mene.

Opcija broj 2 - kazes prijatelju ili kome vec da ga proda i kupi nov. Sigurnije od zamene ekrana ako ne stojis nad glavom, a manje bolno nego da platis 40-50k :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
mikenzi, da li je moguće zameniti SSD za Macbook Pro 13" Early 2015 kod vas, a da Macbook ostane u garanciji?
 
Moguće je. Da napomenem još jednom što se tiče iStyle Servisa u Srbiji, sa vašim računarima možete da radite šta god hoćete. Ako je pod garancijom i kvar nema veze sa vašim radom, mi ne dobijamo garanciju. Ali ako je kvar povezan sa modifikacijom, ili ste prilikom otvaranja nešto oštetili onda garancija naravno ne važi i plaća se dijagnostika ili rad + delovi.


iStyle Service, Apple Autorizovani Servis
 
Hvala na odgovoru. Više sam mislio kao upgrade sa 128 na 256GB. Da li se kod vas može uzeti i SSD?
 
Može ali je cena SSD diska visoka, da znaš unapred. Šalješ mail sa upitom na [email protected] i serijski broj računara obavezno


iStyle Service, Apple Autorizovani Servis
 
Pozdrav,

Zanima me da li je neophodno donosenje racuna za racunar koji je kupljen u inostranstvu a upada u replacement programe Apple-a (MacBook Pro Retina Early 2013). Imam fleke na ekranu (skinut antireflektivni sloj) i GPU Panic mi se desava cim je upaljena discreet grafika (preko gfxCardStatus-a forsiram Integrated Only i ne smem da resetujem racunar jer nece da se boot-uje). Iz NS-a sam pa ne bih da dolazim dzabe do BG-a.

Hvala.
 
Neophodno je!


iStyle Service, Apple Autorizovani Servis
 
Ekran menja samo Apple u svojim servisima. Cena oko 140€. U Srbiji možeš samo da dobiješ zamenu telefona, cena 50500 za 6S, 56290 za 6S+ (cena je ista nebitno da li imaš 16, 64 ili 128gb). Ako je telefon iz MTS-a cena je oko 40k. Telenor i VIP imaju ličnu cenu kao i mi.


Apple Autorizovani Servis

a kakva je situacija za tablet ipad4, napuklo je staklo a ekran je ok.
 
Nema delova. Može da se menja samo ceo uređaj uz doplatu koja je slična kao za 6S+


iStyle Service, Apple Autorizovani Servis
 
Pozdrav Mikenzi. Imam problem da macbook pro 2013 nece da se puni. Probao sam i drugi punjac, prasine nema i probao sam smc reset. Da li ista jos mogu probati?

Ako vam donesem laptop jel mogu proci bez brisanja podataka?
 
Ako si probao drugi punjač i smc onda samo servis. Nema razloga da diramo podatke! U garanciji?


iStyle Service, Apple Autorizovani Servis
 
Nazalost ne...
 
Uh. Ako se i kod nas ne bude uključio onda se prvo menja MagSafe Board, deo između matične ploče i punjača (oko 15000 dinara), a ako i to ne reši problem, mora ploča da se menja. Cenu ne želiš da čuješ. Gde je kupljen računar?


iStyle Service, Apple Autorizovani Servis
 
Apple Računari - Servisne procedure, Srbija

Englez.. jel se ovo cesto desava?
 
Poslednja izmena:
Pa ne.


iStyle Service, Apple Autorizovani Servis
 
Eh stvarno ovo nisam ocekivao. Hvala ti druze. Ide na servis.
 
uh, ko popravka bentlija...
a koliko bi kostalo kad bih hteo da ugradim ssd umesto fusiona u iMac late 2013 27"? bese ne mogu sam da biram koji cu model?
 
8000 rsd je ugradnja. Vadi se hdd i ubacuje SSD koji donosiš sam, a imamo i mi naše


iStyle Service, Apple Autorizovani Servis
 
pa i nije previse, ocekivao sam mnogo vecu cifru. videcu da ga nekad blagovremeno zamenim.
hvala.
 
8000 rsd je ugradnja. Vadi se hdd i ubacuje SSD koji donosiš sam, a imamo i mi naše


iStyle Service, Apple Autorizovani Servis
Koje vi imate u ponudi i koje su cene? Mozes i na pp ili tapatalk da mi bacis.
Ja isto razmisljam kada donesem iMac Retina za ghosting problem (isto fusion) da zamenim HDD sa SSD.
Takodje, da li vi kopirate podatke sa starog pre tog procesa ili korisnik backupuje pre donosenja podatke?
 
U ovom trenutku imamo OWC 256gb, 1TB i 2TB, a cene su 17.590,00 RSD, 37.590,00 RSD i 62.790,00 RSD
Ugradnja 8000 RSD. Ako mi radimo backup naplaćuje se 4000 RSD. Pošto imaš fusion, backup mora da se uradi pre skidanja diska.


iStyle Service, Apple Autorizovani Servis
 
Mislio sam iskreno da su OWC skuplji dosta, ali to su sasvim korektne cene :)
 
stvarno nije mnogo za 1tb owc.
mene su recimo za 16gb owc rama odrali u macoli i u tu radnju vise nikad necu uci. ssd bih preventivno nekada ugradio jer ne volim mehaniku unutra a bice verovatno i jos zivlji mek iako i sada radi odlicno...
 
stvarno nije mnogo za 1tb owc.
mene su recimo za 16gb owc rama odrali u macoli i u tu radnju vise nikad necu uci. ssd bih preventivno nekada ugradio jer ne volim mehaniku unutra a bice verovatno i jos zivlji mek iako i sada radi odlicno...

Razlika izmedju fusion drive i ssd only je nebo i zemlja, a o razlici hdd - ssd nema potrebe ni da se prica. Cpu ti je bitan za cpu heavy stuff - tipa renderovanje videa, zahtevni photoshop taskovi, ram najvise da bi mogao da radis sa velikim fajlovima ili gomilom popaljenih aplikacija, a za pokretanje app-ova i ucitavanje svega druve je taj koji je najvise odgovoran, tako da upgrade sa hdd na ssd je nesto sto bi trebao da ti bude priority [emoji4]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Apple Računari - Servisne procedure, Srbija

stvarno nije mnogo za 1tb owc.
mene su recimo za 16gb owc rama odrali u macoli i u tu radnju vise nikad necu uci. ssd bih preventivno nekada ugradio jer ne volim mehaniku unutra a bice verovatno i jos zivlji mek iako i sada radi odlicno...

To je samo stvar ekonomije i našeg tržišta. Mi recimo imamo mnogo više posla pa uvozim mnogo više proizvoda i onda je cena niža kada se troškovi transporta, uvoza, carine, špeditera rasporede na veći broj proizvoda.
Recimo ja sada nemam memorije na 1867mhz i čekam prvo da prodam sve iz OWC programa da bih poručio u jednoj turi.
Kada bi mi neko tražio da samo za njega uvezem 8gb 1600mhz, koštala bi 20000 RSD sigurno.

Što se tiče ugradnje SSD diska, Mac neće biti življa, biće 'ludilo' brz toliko da nećeš moći da se vratiš na hdd. Toliko je velika razlika.

iStyle Service, Apple Autorizovani Servis
 
Poslednja izmena:
Bolje ici Samsung 850 Pro, kad vec uzimate SSD-ove. 10g garancija, rade ko munje.
 
Samsung je dobar SSD ali nema TRIM Support na hardverskom nivou, što je za Mac bitno. Može da se uključi ručno naravno, ali obični korisnici ne žele da razmišljaju o tome.


iStyle Service, Apple Autorizovani Servis
 
Nazad
Vrh Dno