Šta je novo?

Apple Računari - iStyle Servisne procedure, Srbija

samo da prijavim jako cudan problem koji mi se desio danas i pohvalim momke iz iStyle servisa, narocito mikenzija :)

elem, u toku dana je nesto jezivo puklo, proverio sam sve po stanu ali sam tek kasnije svratio do iMac-a i zatekao da sa pognutom glavom... na netu sam nasao da je to neki design fault i da se desava... svakako je mnogo nebulozan problem i nisam ovo nikako ocekivao.
u prevodu, pukao je neki plasticni deo u stalku/nosacu iMac-a...

u ponedeljak nosim masinu i ostavljam na popravku...
nisam ni znao da mi je masina jos pod garancijom za takve stvari i da ce me popravka kostati po standardnoj tarifi, cokolada i koka kola :)

jos jednom se javno zahvaljujem iStyle servisu u cijoj sam radnji i kupio iMac :wave:
 
Imam Mac Pro 1,1 2007, 2x2,66, nasviran na 2,1, El Capitan trči na njemu. Zbudžio bih mu neki SSD da dodatno progleda, pa je moje pitanje - jel držite u radnji možda neku OWC varijantu predviđenu za njega, i koliko je to novaca?
 
Hoćeš da izvadiš hdd i ubaciš SSD ili hoćeš da dodaš SSD uz hdd?
 
SSD diskove imamo ali ne i taj rack. Pošalji serijski sa upitom na [email protected] pa ćemo ti poslati koliko je Apple originalni nosač za disk.
 
Heh, stigao odgovor

Poštovani,

Vaš model računara u Apple bazi obeležen je kao vintage što znači da kompanija Apple više ne proizvodi delove niti pruža podršku za taj proizvod.

Samim tim ni iStyle kao Apple Autorizovani Servis nije u mogućnosti da poruči i zameni bilo koji deo.

to znači da ja kod vas ne mogu da uzmem nikakav SSD?
 
Pa mislim da ti je to jasno iz odgovora. Nadji na owc sajtu pod ssd-ovima svoj model i vidi na kupujemprodajem - mozda koji svercer slucajno ima. Ako nisi vest servisiranju racunara odmah odustani, a ako jesi pre porucivanja nadji na ifixit proceduru cisto da vidis koliko je komplikovano.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne razumem, šta je komplikovano - da ubacim SSD u rack i onda zabodem rack u bay predviđen za to? Šališ se?

Znam koji je model, pejstovao sam gore link, uostalom naručivao sam do sad i memorije i grafičke sa OWC i nikad problem. Nego sam snimio ovu temu pa reko zašto bi me drala carina, možda mogu bolje da prođem, vidim da je čovek pisao da rade sa OWC hardverom, a taj hardver i dalje postoji za moju mašinu. I malo sam razočaran krastavac, nisam očekivao generic odgovor zbog kakvih sam prestao da idem u Macolu, mogao je ovde odmah da mi napiše "aa ne, ne radimo/naručujemo ništa za te mašine".

krastavac
 
Apple Računari - Servisne procedure, Srbija

Pa nisam mogao jer ne znam koja je mašina, a sada pošto znamo da je vintage dobiješ odgovor da ne možemo da poručimo. Jel vidiš kako je to tačno i precizno. Ja ne pružam polovične informacije već samo tačne.

Zamisli da sam ti rekao 'ma donesi' i ti me poslušaš, dovučeš komp od 20kg po ovom haosu od gužve u Beogradu i ja ti kažem isti info kao što si dobio putem mail-a uz 10minuta svačijeg truda.

Dakle rack za Mac Pro ne može sa se nabavi originalan, a ja sam ti već napisao da mi OWC rack ne nabavljamo.

SSD diskove imamo...
 
Poslednja izmena:
Ali ja sam u prvoj poruci napisao koja je mašina.

Imam Mac Pro 1,1 2007, 2x2,66

OWC i dalje regularno prodaje sve delove za nju, na temi video da vi prodajete OWC asortiman, zato sam i pitao jel može. Umesto toga, na mejl mi stiže

što znači da kompanija Apple više ne proizvodi delove niti pruža podršku za taj proizvod.

plus nisam tražio da mi vi to uradite u servisu, samo me je zanimalo da kupim ako ima.

Al dobro sad, nije mi namera da se raspravljam, ili ću da ga naručim sa sajta ili ovde iskopati neki drugi srednje klase.
 
Poslednja izmena:
Apple Računari - Servisne procedure, Srbija

Ti imaš jedan računar da pamtiš, a ja ne pamtim ni jedan jer ih ima 100 u servisu. Nama Mac Pro 1.1 ništa ne znači. To nisu Apple oznake za servis. Ili imam serijski broj ili nemam. Tek kada korisnik pošalje serijski mi znamo koji je model i možemo da pristupimo delovima.
OWC nije Apple i oni i dalje prave dodatke. Apple ne pravi.
Jos u prvom postu sam ti rekao da ne uvozimo owc rack i da posaljes mail sa upitom da li mozemo da nabavimo original. Dobio si odgovor da ne mozemo. Ne znam stvarno gde je problem u komunikaciji...
 
Poslednja izmena:
Није везано за Мекове али јесте за Apple hw, тј iPhone и iStyle сервис. Упутио сма се данас до Ушћа да подигнем остављени iPhone са сервиса да бих дефакто ”пољубио врата”, пошто је радно време: понедељак-петак од 10 до 18 за преузимање уређаја. За ово сам ја крив јер сам само видео смс обавештење али нисам погледао мејл у којем стоји да вам је то радно време. То речено, морам да признам да не капирам логику иза ваше организације... радите када и ја.
То значи да ја морам да правим заиста непотребну комбинацију како да дођем, по већ споменутој београдској гужви, до вас још једном током радне седмице и то или одмах ујутро око 10, како не бих губио од свог посла и у нади да је гужва прошла (а најчешће није) или пре 18, што је у сред гужве јер ја, као и већина Београђана, не живим на НБГ. Не могу да разумем да постоји проблем да се уређаји преузимају суботом у самој продавници, поготово ако се не плаћа ништа.
 
Apple Računari - Servisne procedure, Srbija

Na tvoju primedbu mogu da odgovorim samo rečenicom 'i mi smo ljudi', a onda da kopiram tvoj post i primenim ga na naše (zaposlene iStyle Servisa) živote:


То значи да ја морам да правим заиста непотребну комбинацију како да дођем, по већ споменутој београдској гужви, до вас још једном током радне седмице и то или одмах ујутро око 10, како не бих губио од свог посла и у нади да је гужва прошла (а најчешће није) или пре 18, што је у сред гужве јер ја, као и већина Београђана, не живим на НБГ. Не могу да разумем да постоји проблем да се уређаји преузимају суботом у самој продавници, поготово ако се не плаћа ништа.

P.S. I mi moramo da pravimo nepotrebne organizacije i niko od zaposlenih servisa ne živi na NBG-U, a takođe se ne plaća ništa. Odlazak kod lekara, zubara, poresku, i mi nosimo neke stvari u neki drugi servis, izlazimo da kupimo nešto za lične potrebe, ja svaki dan kasnim na posao i izlazim sa posla da preuzmem dete iz vrtića pa čekam da dođe žena pa se vraćam na posao, pa dođem kući kad moje dete već zaspi.

Bio je jedan jako dobar komentar na tekst 'Slovenija ukida rad nedeljom' gde je neko napisao: svaki put kada sa svojom decom za vikend uđete u neku radnju dobro pogledajte te ljude, oni nisu sa svojom porodicom.

Ovo je bio odgovor sa ljudske strane. Mogu i da ti odgovorim sa ekonomske strane zašto zaposleni Servisa ne rade duže ali mislim da ti je jasno...
 
Poslednja izmena:
Све валидни аргументи. Апсолутно подржавам да имате нормално радно време и да нисте у робовласничком односу. Ја радим и суботом, па када ми од преосталих пар слободних сати, које бих и ја радије да проведем са својом породицом, оваква нека ситуација узме (потпуно непотребно) још сат ипо времена... можеш да претпоставиш који тип осећања гајим и према вашем сервису и према Apple-у? Ово ми је други iPhone, за редом, који цркава после свега 10 месеци коришћења (сада 7 а пре тога 6ѕ+). Што се тиче рада викендом, не бих узлазио у дубљу полемику, јер је то део дискусије о капитализму и слободном тржишту и није бенчкмарк место за такве разговоре.

Мој коментар за плаћање је био у вези плаћања саме услуге вашег сервиса. У мом случају нема никаквог плаћања јер је телефон доживео хардверски крах у гарантом року и замењен је цео уређај. Помињен то у случају да је iStyle сервис неким чудом потпуно издвојени ентитет од iStyle продавница. Био то случај или не, iStyle има 3 продавнице на 3 различите локације које раде и викендом. Пошто сам уређај предавао у продавници, логика би ми налагала и да могу да га преузмем у тој истој продавници.
Такође, требало би да постоји могућност да могу да преузмем уређај, нпр на Теразијама и суботом ако ми тако више одговара, када већ та продавница постоји и ради и суботом.
 
I tvoje primedbe na organizaciju su sve na mestu. Takva organizacija već postoji unutar našeg sistema, ali se primenjuje samo u Češkoj. Ali da bih objasnio zašto moramo da se dotaknemo kapitalizma, tj. ekonomskog aspekta. Česi ipak imaju 4 do 5 puta više uređaja u Servisu, barem 500% više (ali zaista 500%) više vangarantnih popravki jer su delovi unutar EU barem 30% jeftiniji, imaju opciju zamene ekrana na iPhone-u (što je ogroman biznis), a standard je naravno mnogo veći. Da bih povećao radno vreme to znači više zaposlenih. Njihove plate moraju doći iz profita koji servis pravi. S obzirom da mi već 7 godi a radimo od 09 do 17 (servis) tj. od 10 do 18h prijem i izdavanje mislim da to daje odgovor na pitanje o profitu. Brojke ne mogu da iznosim ali možeš da izvučeš neke zaključke. Rad subotom smo ukinuli još 2013. mislim, a nedeljom nikada nismo ni radili. Da bi organizovali transport uređaja na željenu lokaciju korisnika (Terazije, Delta, Ušće) to zahteva angažovanje kurirske službe ili kupovinu vozila i zapošljavanje vozača. Takođe zahteva i angažovanje programera kako bi naš sistem prilagodili i uparili sa kurirskom službom. Trošak toga treba da dođe iz profita servisa. S obzirom da to nije urađeno do sada takođe daje odgovor o profitu.
Da bi smo uradili 'prostu stvar' da prodavci izdaju uređaje za koje se ne plaća servis to znači da moramo da ih platimo (osim ako želimo da budemo surovi kapitalisti) jer moraju da prođu obuku softvera, proceduru izdavanja. Ali prodavci imaju svoj posao, a to je da prodaju i nisu plaćeni da rade Servis, makar jedan njegov deo. Takođe ni Servis ne prodaje uređaje, jer nisu plaćeni za to.
Servis i Radnja su finansijski apsolutno razdvojeni entiteti u okviru jedne kompanije 'iStyle Stores'. Svako ima svoj budžet, zaposlene i očekivane troškove i prihode. Radnja ne deli deo profita sa Servisom i obrnuto. Nadam se da ovo daje odgovor na tvoje primedbe.
Organizacija Servisa menja se sa promenama tržišta. Za sada te promene u smislu povećanja standarda, veće prodaje i samim tim većeg broja uređaja u Servisu se dešavaju jako sporo. Mi reagujemo i reagovaćemo na te promene ali za sada duži rad ili rad vikendom ili transport na druge lokacije nemaju isplativost.
 
Хвала ти на написаном објашњењу, међутим, написано, иако делује тако, заправо није одговор на моје примедбе.

На страну што сам потрошио сат ипо времена на долазак, тражење паркинга, долазак до продавнице и повратка кући.
На страну, такође, што уређај није цркао мојом кривицом већ кривицом компаније, и то други телефон за редом који има хардверски крах. Евидентно је постало да је Apple-y стало само до профитних маржи а све мање до поприлично оданих купаца (неки од нас су корисници Мекова по 10 година и, мало краће, телефона и таблета).
На страну и то што се за српско тржиште продају уређаји по нереалним ценама а онда нам се продаје прича ”да је већа продаја и више корисника - била би боља услуга”. То слушам већ 5+ година од људи који или раде за Apple или су њихови слепи обожаватељи.

Ја предадох уређај у продавници iStyle у ТЦ ”Ушће”, ја дођох у суботу у ту исту продавницу, која ради суботом, под сасвим разумном претпоставком да ћу моћи да преузмем уређај и то се није десило. Пошто сервис, односно пријемо-отпустно одељење сервиса, не ради суботом и ево мене овде како читам и одговарам на покушај правдања, користећи мањак економске рачунице код овлашћеног заступника највредније компаније на свету...
 
Apple Računari - Servisne procedure, Srbija

Upravo tako. Greška tvoja, i svih drugih, je što iStyle poredite sa Apple-om (poistovećujete). Telefon se naravno nije pokvario tvojom greškom, ali ni greškom iStyle-a i tvoje pravo na reklamaciju iskoristio si u toku radnog vremena iStyle Servisa, a ne radnje. Samo korisnici koji su kupili uređaje u našoj radnji imaju zakonsko pravo da donesu ili preuzmu uređaj u toku radnog vremena radnje ali i oni ipak žele da dobiju relevantne informacije od Servisa, a ne od prodavaca pa dolaze u 100% slučajeva u toku radnog vremena servisa.
I takođe moji postovi nisu pokušaj opravdanja, jer ne moram da se opravdavam nikome, već pokušaj objašnjenja koje možeš da prihvatiš ili očigledno ne. Manjak ekonomske računice ovlašćenog zastupnika upravo leži u činjenici da je Apple najvrednija kompanija na svetu. Apple svoj profit zarađuje od tebe, od nas, od crnog tržišta, ali taj profit ne deli sa nama i svako ima svoju računicu. Nadam se da ovim završavamo diskusiju o radnom vremenu i tvom moranju da se nepotrebno organizuješ kako bih mogao da nastavim da objašnjavam drugim korisnicima zvanične procedure u vezi Apple računara...
 
Apple Računari - Servisne procedure, Srbija

Izvinite sto se ubacujem, ali zar nije postojala opcija da prilikom predaje (ako vec ne moze da preuzme uredjaj zbog obaveza) se ostavi adresa na koju moze da se posalje isti?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Uvek. Troškove slanja samo snosi korisnik :)
 
Pa dobro, ali skoro mu je isti trosak da dodje po to, a da ne pricamo o vreme=novac :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jedino što čovek radi preko dana, pa je opcija ili dostava subotom ili post express, pa preuzme u pošti kad se vraća sa posla.
Osim ako je frka da se nešto ne desi uređaju.
 
Navedes adresu gde radis i pokupis ga na poslu?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@mikenziyu

Koja je vaša, tj. Apple politika vezana za mrtve piksele na MBP (15", 2015. godište)? Pojavio mi se jedan mrtav pixel, pa gledam šta da radim.
 
Poslednja izmena:
Menja se ekran. Jedan mrtav piksel je dovoljan.
 
Hvala. Javljam se da se dogovorimo kada da donesem. :)
 
@mikenziyu

Pojavila mi se fleka na ekranu, MBPr 13" early 2015, kupio sam ga preko oglasa jula 2015., novog, imam li pravo na zamenu ekrana? Video sam u prethodnim postovima da je akcija vazila do 26.10.2017. ili 3 god. od kupovine. Nemam nikakav racun, tako da ne znam kada je kupljen.

Hvala unapred.

Pozdrav.
 
Nadam se da ce neko uspeti da mi ponudi neki savet - naime, imam iPhone 7 i do sinoc je sve bilo kako treba.
Putovao sam preko dana, sad sam trenutno u Becu i jutros kad sam se probudio - telefon se greje, svakih dvadesetak sekundi ima onaj loading screen (crni, sa onim krugom kao da loaduje nesto) i posle toga mi ponudi da ukucam passcode. Neke aplikacije su prestale da rade (tipa, alarm, viber) i kada ga stavim na punjac, kad god se pojavi loading screen dobijem i zvucnu notifikaciju da je krenuo da se puni.

Ja paranoisem da je nesto vezano za open wifi u hotelu, ali mozda je samo slucajnost. Devojka sa SE nema nikakvih problema.

Restore mogu da uradim tek kada se vratim u Srbiju (nije daleko), ali bih voleo da vidim da li postoji nesto sto mogu da uradim dok sam ovde.
 
Nazad
Vrh Dno