Šta je novo?

Apple Računari - iStyle Servisne procedure, Srbija

Imaš dva monitora povezana?
 
Ne, jedan.

Hvala na pomoci, donecu ga u servis cim se vratim sa puta, pa makar da se ocisti od prasine ako nista drugo.
 
Pozdrav,
imam iMac late 2015.
Kupljen u Istileu, u garanciji do septembra 2018 godine.
Pojavila se prašina u donjem levom i donjem desnom ćošku, šta raditi.
Kada sam ga kupovao prodavac me uveravao da je to boljka starijih modela, da je ispravljeno ali izgleda i dalje je problem.

Drugo pitanje je koliko košta upgrade HDD-a sa SSD-om?


Inače super sam zadovoljan, imam i macbook air, sve kupljeo kod nas.

Kakve su mogućnosti za kupovinu apple care programa? Laptop je u garanciji do novembra 2018 a iMac do septembra 2018.


Unapred se zahvaljujem na odgovoru.
 
Pa i jeste boljka starijih modela ali se i dalje može dogoditi na novijim modelima, u mnogo manjem obimu. Na starijim modelima mislim da je svaki ima problem sa prašinom. Zamena HDD za SSD je 8000 RSD.
Apple Care mi ne prodajemo i to ćeš morati negde u inostranstvu ako je moguće.
 
Pa i jeste boljka starijih modela ali se i dalje može dogoditi na novijim modelima, u mnogo manjem obimu. Na starijim modelima mislim da je svaki ima problem sa prašinom. Zamena HDD za SSD je 8000 RSD.
Apple Care mi ne prodajemo i to ćeš morati negde u inostranstvu ako je moguće.

A prašina ?
 
Menja se ekran.
 
Koliko traje zadražavanje računara kod Vas?
Šta raditi kad istekne dve godine.

Zahvaljujem na odgovorima.
 
Ekran se čeka standardno 10 dana. Kad istekne dve godine isto što i kad istekne tri godine, koristiš uređaj i nadaš se da nisi u onom procentu od 5% kvarova koji se dogode u trećoj godini garancije.
 
Zaista zahvaljujem na odgovorima.
Ne odustajem ja od apple-a samo eto bolje da pitam na vreme.

Zašto spominješ tri godine?
Apple care program ili ?

Hvala još jednom.
 
Pa pitao si šta raditi kada isteknu dve godine. Pitanje je isto i kada isteknu tri godine (ako imaš Apple Care), tj. pitanje je isto kada istekne bilo koja garancija za bilo koji proizvod. Odgovor je isti. Koristiš i nadaš se da se ne pokvari. Ako se pokvari nadaš se da nije skupa popravka...
 
Apple Računari - Servisne procedure, Srbija

@kefalo81


Ja sam imao istu stvar: iMac, pojavila se prašina u uglu, nije lepo izgledalo, reko ajde da zamenim u Macoli, dok je još u garanciji. I stavljen mi je nov ekran, ali kakav... U odnosu na onaj prvobitni, ovaj novi ima užasan bleed/glow... toliko da crna praktično nije crna pri iole jače podešenom osvetljenju ekrana. Nisam reklamirao opet, jer je ekran inače objektivno ispravan i sve se svodi na lični utisak, a osobi koja ga koristi nije smetalo i trebao joj je računar.

Da stvar bude tragikomičnija, i na tom zamenjenom pojavila se prašina na potpuno isti način, na istom mestu i u istoj meri kao i na prvom ekranu. Naravno, nakon što je garancija istekla. [emoji4] Prema tome, bolje da nisam ni menjao, imao bih i dalje prašinu kao što imam i sad, ali bih imao i bolji ekran.

Dakle, moj savet: ne menjaj, nikad ne znaš da li će zamenski ekran biti jednako dobar.
 
ja sam takodje imao prasine po donjim uglovima ali na late 2013 27'' modelu i takodje sam odustao od zamene ekrana jer znam da bi opet uvukao razna cuda i ko zna kakav bih ekran dobio. a iskreno mi se nije ni vucarala kutijetina zbog toga. jedino sto sam morao na kraju je da menjam neki deo jer je pukao glupavi stand koji ga drzi i nadam se da nece to i tebe da zakaci i valjda su to kasnije sredili.
iMac je dobra masina ali prepuna raznih problema...
 
Imam MacBook Pro 13" 2015, jos je pod apple care programom. Primetio sam neke fleke na ekranu koje ne mogu da se obrisu, kao da je zastitni film ostecen na tim delovima, i onda kada je bela slika vide se kao neki sivi oblaci. Da li ovo moze da se sredi pod garancijom?
 

Prilozi

  • IMG_3056.jpg
    IMG_3056.jpg
    589.1 KB · Pregleda: 114
  • IMG_3059.jpg
    IMG_3059.jpg
    769.8 KB · Pregleda: 124
Hvala, na slikama izgleda strasno ali inace u zatvorenom prostoru bez jake refleksije se jako tesko primeti, napolju se primeti vec.
Deluje da kada je macbook zatvoren, da tastatura malo dodiruje taj deo ekrana pa vremenom osteti, mada ko zna.

Sada jedino je problem sto sam na duzem putu, a kada se vratim, apple care ce isteci ali odlicno ako i posle isteka moze. Kontaktiracu iStyle, pa videti dalje.
 
Moze 3 god od datuma kupovine, sto znaci da kad ti istekne apple care, taman je proslo 3 god pa ne moze vise ni zamena ekrana. Ali svakako pitaj u iStyle.
 
Može 4. godine od datuma kupovine.
 
Ako se ugradi SSD, da li je on u garanciji 2 godine i nakon što istekne garancij uredjaja?
 
Poslednja izmena:
Apple Računari - Servisne procedure, Srbija

Imaš više varijanti:

1. Možeš ti da ugradiš bilo koji SSD disk i što se nas tiče (iStyle) to ne utiče na garanciju. Garancija na sve ostale delove računara ostaje, osim ako nešto oštetiš. Na SSD imaš garanciju tamo gde si kupio.
2. Možemo mi da uradimo SSD. Ugradnja je 8000 RSD (dijagnostika Obavezna).

Disk donosiš svoj ili mi imamo naše. Servis ugrađuje isključivo OWC diskove zbog hardverske trim podrške. Mi smatramo da je to važno, a ti kao korisnik možeš doneti šta god želiš. Ugrađuje ali smo Samsung, Kingstone, SanDisk, Intel pa čak i AMD jednom.

Naš SSD ima naravno garanciju svoju bez obzira na računar.
 
Ovaj deo ne može da se poruči originalno od Apple-a.
 
Preporuka za nekog sigurnog u bgu ko moze da mi sredi ovo vertikalne linije, a da je neka pristojna cena + treaba mi ciscnjenje zadnje kamere nez kako ali upalo je mnogo prasine U pitanju je 5s


Hvala
 
Poslednja izmena:
Hvala, na slikama izgleda strasno ali inace u zatvorenom prostoru bez jake refleksije se jako tesko primeti, napolju se primeti vec.
Deluje da kada je macbook zatvoren, da tastatura malo dodiruje taj deo ekrana pa vremenom osteti, mada ko zna.

Sada jedino je problem sto sam na duzem putu, a kada se vratim, apple care ce isteci ali odlicno ako i posle isteka moze. Kontaktiracu iStyle, pa videti dalje.

Je l si uspeo da zamenis ovo? Zena ima poslovni mid2015 i pocelo je da se guli a nismo mogli da provalimo sta je dok slucajno ovde nisam nasao. Vidim i tragove od tastature da ostaju po ekranu tako da je moguce da je to uzrok.
 
@lojola
Meni su zamenili ekran pre nekih mesec dana, bez ikakvih troskova, jedino sto se ceka do 10 radnih dana
 
@lojola
Nisam jos, nemam vremena da ostavim mac na 10 dana. Isplaniracu uskoro. Moj je early-2015, ne bi trebalo da imas problema oko zamene.
 
Hvala za info. Rekli su mi iz Macole 10 dana, cekamo godisnji pa cemo da ostavimo da se sredi. Je l su ti reinstalirali sistem kada si menjao?
 
Radili su mi u iStyle, nisu dirali sistem ali sam napravio drugi user account da mogu da testiraju ako treba i za svaki slucaj uradio backup. Kako mi je recenu u tom slucaju ne diraju sistem, ali je pozeljno imati backup ako se desi neki problem
 
Ne treba nam ni pristup sistemu. Dijagnostika se pokreće eksterno ali Backup uvek pravite zbog sebe. Dešavalo nam se nekoliko puta da novi ekran ima neki problem i poremeti sve senzore na ploči pa onda mora da se menja i ploča. Zbog tih nepredvidivih situacija uvek pravite Backup.
 
Nazad
Vrh Dno