Šta je novo?

Apple Računari - iStyle Servisne procedure, Srbija

Poslednja izmena:
Izgleda da je bag bio - disable sam notifications za headspace, i uradio hard reset. Sad je normalno.

Kad dođem u hotel odradiću i update - hvala najlepše na pomoći :)
 
Opet ja :(

Devojci je izgleda na SE crkao zvucnik - kada ukljuci spikerfon, cuje se sagovornik. Koliko kosta popravka? I da li je uopste moguca?
Istekla je jednogodisnja garancija, kupljen je u iStyle, ali da me ubijes da nadjem racun sad (preko firme uzet).

Edit:

Izgleda da sve vreme misli da su headphones in. Na headphones cujem sve...
 
Poslednja izmena:
Prvo probaj da ocistis ulaz za slusalice i da nekoliko puta gurnes i izvadis slusalice.
 
FEN. Da, guglao sam i tek je fen pomogao. Vazno da sam ispanicio prvo.
 
Opet ja :(

Devojci je izgleda na SE crkao zvucnik - kada ukljuci spikerfon, cuje se sagovornik. Koliko kosta popravka? I da li je uopste moguca?
Istekla je jednogodisnja garancija, kupljen je u iStyle, ali da me ubijes da nadjem racun sad (preko firme uzet).

Edit:

Izgleda da sve vreme misli da su headphones in. Na headphones cujem sve...

Ako je kupljen u iStyle-u pokusacemo mi da nadjemo racun. Predaj telefon i kazi momku na prijemu da pokusa da pronadje racun.
 
@mikenziyu
Imam pitanje, radio sam jedan Macbook Pro iz 2012 (i7, Intel HD grafika), dok je van sistema dosta se greje kao da mu kontrola hladjenja ne radi dok kada je u sistemu onda je sve ok. Da li znas o cemu se radi? Nemam mnogo iskustva sa Macbook-om, odradim mozda dva-tri godisnje ali nisam primetio ovaj problem.
I sto za njega preko Internet Recovery dobijam Lion pa onda ne mogu na High Sierra odmah jer on trazi Mountain Lion? Zavrsio sam ali nije logicno da je High Sierra besplatan upgrade a za Mountain Lion traze da se plati?
 
Apple Računari - Servisne procedure, Srbija

Šta tačno znači greje se van sistema i šta si mu tačno radio?
 
Poslednja izmena:
Apple Računari - Servisne procedure, Srbija

Moram priznati da nismo imali takav slučaj. Morao bih da pokrenem testove da vidim da li će nešto da prikažu.
Internet Recovery particija ti nudi originalnu verziju koja je fabrički bila na uređaju. Onda uradiš Update i reinstalaciju radiš iz Recovery particije, a ne Internet Recovery Particije.

Tj. Malo su sada izmenili:

c4906b25d5972786482aa608efbf245c.jpg
 
Poslednja izmena:
Ma ok, to je bilo kod mene na servisu, hard disk je imao bad sectore pa sam radio Low Level format i onda je hard bio ok ali naravno nisam imao nista na njemu pa je moralo sve od nule, sreca pa sam nasao 10.8 da napravim butabilni flash, koristio Transmac na Win-u. Nego me nervira sto nigde nema image za High Sierra a da radi, ne znam i da li moze odmah on na njemu ili mora ovako sa 10.8 pa update? Hvala za ovaj info, nisam ni znao za sve ove kombinacije, ja drzao samo Option.
 
Pitanje je da li Transmac na Windowsu moze da napravi ispravan usb install za HS. Ako napravis usb install za HS na OS X/macOS onda mozes direktno da ga instaliras na tom MBP bez upgrade-a.

https://support.apple.com/en-us/HT201372
 
Paranoja i hipohondar strikes again...

Na 13" early 2015 sam primetio "fleku" na displeju (na crnom okviru sa strane) sa leve strane dok sam brisao ekran. Nije bog zna sta, ali se vidi razlika kad se zagleda (i zna se sta se trazi).
E sad, pitanje je da li je to ok i da ga ostavim tako, ili da panicim? :D

Edit:

Ok, nije kao slike na google, ali me sad zanima da li mi se ovo moze desiti u buducnosti ako je krenulo, ili je to to?
 
Poslednja izmena:
Pošalji sliku
 
Ovo važi za sve modele koji imaju Recovery particiju:

9252821d181e72f006deedeaef3b90a0.jpg
 
Pa to je samo početak. U svakom slučaju ekran se menja besplatno tri godine od datuma kupovine.
 
Onda ću svratiti do servisa, u istyle je kupljen (ušće).
 
Greska, iskopao sam racun - kupljen je u EWE computers. Da li moram njih direktno da cimam/kontaktiram ili i dalje stoji da mogu da donesem komp u iStyle servis?
 
Donesi kod nas.
 
Svaka cast na temi, i mikenziyu

Predstavio bih par problema koji mi se u poslednje vreme pojavljuju na mac book pro -u, cisto da znam da li da se cimam da ga donosim u servis ili da ostavim sve kako jeste.

U pitanju je model 13' Early 2015 8/256GB star 2 godine, koristi se za developement i oduvek je na postolju. Uradio sam clean install os -a, i clear NVRAM -a

Problem 1: Eksterni monitor je bio povezan putem adaptera thunderbolt->dvi i sve je radilo super. Kada je poceo monitor da brljavi, prebacio sam monitor na thunderbolt port bez adaptera i sada imam porblem da ako je thunderbolt kabl ukljucen bluetooth prikazuje kao da radi ali nece da se poveze ni na jedan uredjaj. Jedini nacin da proradi je da iskljucim skroz racunar, izvucem thunderbolt kabl i nakon podizanja sistema vratim kabl.

Problem 2: USB eksterna tastatura nece da se aktivira svaki put kada se racunar podigne iz sleep moda - moram da izvucem usb kabl i vratim ga da bi radilo (kontam da je ovo mozda i do tastature, nisam probao sa drugom, ali kada vec pitam da nabrojim sve)

Problem 3: Racunar je poceo da se greje. Nisam siguran da li je softverski ili hardverski, posto u activity monitoru vidim da nekada procesor hoce da ode na 100% dok radi recimo sa swiftom. Ovo bi mozda mogao i neko drugi da potvrdi, ali taj problem imam samo na laptopu, na iMacu ga ne primecijuem. Mada pretpostavljam da mu mozda i treba ciscenje.

Konkretno pitanje je vredi li da ga donosim u servis, i koliko bi to trajalo vremenski, posto ga koristim manje vise svakoga dana?

Malo sam istrazivao, i nalazio sam na ljude sa slicnim problemima ali bez resenja uglavnom

Unapred hvala na odgovoru
 
1. Koje adaptere koristiš? Monitor ima thunderbolt konektor (mini display port)?
2. Ovaj slučaj je redak ako je problem do računara. Ukoliko je tastatura ispravna i usb portovi ne daju dovoljno struje ili isporučuju struju sa prekidima onda je problem u matičnoj ploči.
3. Zagrevanje može biti naravno usled opterećenja ali i zbog zaprljanosti (sumnjam jer je nov računar), a naravno možda postoji i kvar. Teško je reći bez dijagnostike.

Moj savet je da doneseš makar ujutru, odmah po otvaranju radnje da imamo makar jedan ceo dan za testove.
 
Puno hvala na odgovoru, moracu onda da ga donesem cim uhvatim malo vremena.

Sto se tice pitanja:

1. Monitor je povezan direktno na mini display port, dell -ovim kablom (probao sam i drugi kabl).
2. Provericu tastaturu opet na drugom uredjaju, mada nisam primetio da ona ima nekih problema
 
Koji je drugi kabl koji si probao?
Da li si probao Apple Thunderbolt kabl?

Da li povezao Apple žučnu tastaturu?
 
Drugi kable je isto dosao uz dellov monitor. Cudi me sto je sve radilo ok sa mini display to dvi adapterom, poceli su da mi se pojavljuju artefakti na monitrou, pa sam zamenio kabl i sada radi ok, sem ovog problema.
Znam da je problem raditi dijagnostiku ovako, videcu da ga donesem u servis, racunao sam da ste mozda imali takav problem.

Puno hvala na pomoci

@edit
U sustini ovo je problem https://discussions.apple.com/thread/7526665
 
Imali smo slične probleme ali sa adapterima koji nisu Apple-ovi i to sa modelima koji imaju TouchBar. Ne i sa tim tvojim modelom.
 
Nazad
Vrh Dno