Šta je novo?

Apple Računari - iStyle Servisne procedure, Srbija

Apple Računari - Servisne procedure, Srbija

Kupio sam pre par dana nov macbook air i cuje se na polovini donje strane kada ga uhvatim i po sredini kao da zvace, da je prazan prostor neki unutra. To mi se na pro nikad ne cuje.

I jos nesto sam slucajno zapazio, koliko im je tanak ekran ili lose uradjen, ne znam ni ja, stoji otvoren laptop sa ugasenim ekranom i ceo logo se vidi kroz ekran onaj pozadi, prodjes prstom vidis senku sa druge strane.

 
Poslednja izmena:
Ovo sa jabukom jos nisam video o_O
Jel to inace tako na Air-ovima?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
to sa logom je i kod mene i normalno je mislim :) . moj air ne skripi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Apple has publicly acknowledged that the butterfly switch keyboards in some MacBook and MacBook Pro computers have given consumers some trouble, and it has launched a new repair service program that promises to fix problems with those keyboards for free, regardless of whether the consumer purchased AppleCare.

https://arstechnica.com/gadgets/201...program-to-address-macbook-pro-keyboard-woes/
https://www.apple.com/support/keyboard-service-program-for-macbook-and-macbook-pro/
 
Da l neko zna koliko je normalno da se greje punjac i zaso se toliko greje za macbook air? Bukvalno ne mogu vise od 2 sekunde da drzim u ruci koliko je vreo a nije mi neko objasnjenje to je "normalno".
 
Pa jeste normalno ali baš da dve sekunde ne možeš da držiš u ruci nije.
 
Ajde ovde da pitam koji stariji iMac ili macbook se pokazao pouzdanim? Planiram da uzmem neki polovnjak specifikacije su mi manje bitne, mozda jedino da moze da se instalira neki od novijih OS (valjda Sierra).
 
Apple Računari - Servisne procedure, Srbija

Zaobiđeš iMac 27 iz 2011. godine jer imaju probleme sa grafikama. Svi ostali su ok. Macbook sve od late 2013 pa do danas je ok.
 
zaobidjes i iMac late 2013 27" ako neces pucanje standa, pregrejavanje i usisavanje prasine zbog koje ces imati fleke u uglovima.
 
@mikenziyu da li imas neku preporuku za krpicu i eventualno sredstvo za ciscenje ekrana sem one sto dolazi uz MB (osim ako nema zasebno da se kupi)?
Da li ova standardna sredstva koja se prodaju po radnjama mogu da ostete coating?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Preporuka je da se ta sredstva ne koriste. Najbolja stvar je krpica kojom bi brisao staklo od naocara :)
 
Poslednja izmena:
Znam da to svi preporucuju, ali da li ima neko sredstvo koje je ipak bezbedno. Ja sam pre par godina imao neki sundjercic sa sprejom - bukvalno se prodje 2, 3 puta i kada se osusi nigde nema ni traga da je cisceno - povrsina kao da je upravo novo raspakovano - svako kome bi prosao ekran mobilnog sa tim je bio u fazonu wow i zablokiran jer je bilo tesko za poverovati. Ni jedan refleksivni sloj nije ostetio svo to vreme, ali ga zato nikad vise nisam nasao u prodaji.
 
Čime god da brišeš vremenom će se skidati folija jer je to do folije a ne do sredstva. Od trljanja se skida. Moj je late 2013. nikad nisam brisao osim malo papirnom maramicom pa ima fleke na uglovima. A za ovo sam saznao taman kad je isteklo 4. godine od kupovine.
 
@mikenziyu da li imas neku preporuku za krpicu i eventualno sredstvo za ciscenje ekrana sem one sto dolazi uz MB (osim ako nema zasebno da se kupi)?
Da li ova standardna sredstva koja se prodaju po radnjama mogu da ostete coating?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Nemam. Ranije su bila neka sredstva za čišćenje (zaboravio sam brend) i stvarno su bila dobra. Ali iskreno mi već godinama koristimo magičnu krpu i sredstvo za čišćenje stakla koje možeš naći u svakoj radnji. Mislim da oštećenje antireflektivnog sloja nastaje pre svega zbog tastature tj. nema dovoljno prostora između ekrana i tastera kada je računar zaklopljen. U ranim fazama oštećenja bukvalno se mogu videti urezani tasteri na ekranu.
 
Toga se secam - menjali ste mi display na starom MBPr jer se tastatura urezala :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
I kod mene je pocelo tako, pa je na kraju zamenjen ekran. Postoje li sanse da se to ponovi, da se tastatura opet utisne u ekran?
 
Znaš kako ja kažem - na svako hipotetičko pitanje odgovor je da.
 
Drugar ima problem sa laptopom pa me je zamolio da postavim pitanje ovde:

"Posedujem Macbook Pro 2015 i nakon 10-ak meseci od kupovine sam počeo da primećujem grupu pixela koji se pojavljuju
u donjem delu ekrana i to najviše kada je kompjuter pod opterećenjem. Obično kada je to Photoshop ili neki od 3D softvera.
Moja greška pa sam mislio da je internacionalna garancija 2 godine, pustio da prođe godinu dana i ona više nije važila (Mac kupljen u Singapuru).
To mi nije toliko smetalo za rad pa sam nastavio normalno da koristim Mac.

Pre nekoliko meseci su počeli problemi sa slikom, tipa duplira se slika čim upalim komp pa se vrati posle 30 sekundi i radi normalno, sve dok nije
krenulo da se dešava sve češće i češće i sada je ekran bukvalno neupotrebljiv, izvršava sve operacije ali je vidljivost od tih linija, dupliranja očajna...

U servisu nisu sigurni da li je u pitanju memorija ili čip na grafičkoj. Odneo sam ga na popravku i dobio od njih tri ponude.

1. 100e: Da ga zagrevaju da se slučajno nešto nije odlemilo i da se molim da se sve vrati na staro. Daju garanciju mesec dana.
2. 400e: Da se zameni čip, ali nisu sigurni da li je problem u čipu ili memoriji.
3. 500e: Da se zameni cela ploča s tim što neću više imati AMD Radeon R9 M370X kao drugu grafičku već samo integrisanu.

Da li imate bilo kakvih iskustava i šta mi je činiti?"

Hvala unapred. :)
 
Poslednja izmena:
Gde si ti ovo odneo jer ovo nisu procedure, a ni cene ovlašćenih servisa?
 
To ti je kad se neko igra servisa.
Odnesi u ovlasceni servis.

Ja sam na iMacu imao dosta rastrkanih stuck pixela, odneo sam u istyle i zamenili su mi ekran. Mislim da je bilo gotovo za nedelju dana sve.
Doduse prvo su mi govorili kako nema stuck pixela, ali su na kraju ipak primetili nekoliko i zamenili ekran.
Zanimljivo je da se kod njih videlo samo malo zelenih i crvenih, dok sam ja kod sebe imao i jedno desetak plavih.
To sto si rekao da nisu uvek prisutni ti pixeli me podsetilo na to.
 
Poslednja izmena:
1. 100e: Da ga zagrevaju da se slučajno nešto nije odlemilo i da se molim da se sve vrati na staro. Daju garanciju mesec dana.
2. 400e: Da se zameni čip, ali nisu sigurni da li je problem u čipu ili memoriji.
3. 500e: Da se zameni cela ploča s tim što neću više imati AMD Radeon R9 M370X kao drugu grafičku već samo integrisanu.
Odgovori za tvog drugara:
1. Nikako, nikada jer nikad nije resenje problema, jer ako jeste bio problem do toga ova popravka ce to raditi max tih mesec dana a cesto i krace, pa ce se opet desavati i to sve cesce. Takodje postoji sansa da sa tim sjebu i nesto drugo. Ako je to problem, radi se BGA reballing i to samo u servisu koji znas da je ok. Ja iskreno bi se usudio da to radim mozda u jednom servisu u citavoj Srbiji...
2. Prva stvar - onda moraju da imaju originalni chip, a pitanje je da li to mogu nabaviti. Druga stvar - za te pare trebaju sami da odrede do kog chipa je i zamene isti jer satnice u Srbiji nisu kao u US za taj posao jer nemas klijente za to.
3. Opet - odakle im ploca. Po toj ceni sumnjam da je nova i zvanicno Apple production line, a opet ako dobijas polovnu kako znas stanje iste? Mozes da dobijes neku gde ce ti opet nesto crci za koji dan.

Dakle moj predlog je ili ovlasceni servis pa da vidi resenja ili ako mu bude preskupo jedino servis za koji je bas cuo, po mogucstvu od vise ljudi, da radi takve stvari...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Hvala na odgovorima, momci. Rekao sam mu već da je najbolje rešenje ovlašćeni servis, pa će on odlučiti kad se vrati sa puta.

Da je moj laptop u pitanju, definitivno bi išao u ovlašćeni servis, bez razmišljanja. :)
 
@mikenziyu pretpostavljam da cemo sada mi Novosadjani moci ostavljati za servis u Promenadi da se ne cimamo kuririma, pa vasi salju za servis? :)
 
Za sada nećemo imati Mac servis u Promenadi pa je isto da li ti šalješ ili mi. Naravno za naše kupce smo i zakonski u obavezi to da uradimo.
 
Za sada nećemo imati Mac servis u Promenadi pa je isto da li ti šalješ ili mi. Naravno za naše kupce smo i zakonski u obavezi to da uradimo.

Za iOS servis imaćemo momka ali krećemo 'oprezno' jer nisam siguran šta možemo da očekujemo u Novom Sadu još uvek.
 
Hvala na info. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@mikenziyu Dobio sam mejl od Apple-a da imam laptop iz serije koja može da ima loš SSD i piše da treba da ga odnesem u ovlašćeni servis da se zameni. Da li iStyle vrši tu zamenu?

Ukoliko da, koliko traje procedura? Mogu li da očekujem da se to obavi za jedan dan (donesem rano ujutru, pokupim pred kraj radnog vremena) ili ipak treba par dana?
 
Nazad
Vrh Dno