Šta je novo?

Apple Računari - iStyle Servisne procedure, Srbija

@mikenziyu

Je l' ima neki rok do kada treba da se donesu laptopovi sa feleričnim SSD-ovima? Tipa do kraja godine ili tako nešto.

I da li može da se očekuje da se servisiranje obavi do Božića ako se donese sutra/prekosutra? Cenim da ste u ovo doba u poslu do guše, pa zato pitam.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Imaš 4 godine rok :)
Dođi posle Božića.
 
@mikenziyu zena porucila zamenu baterije za sesticu (nije nam hitno posto ima XR), ali da li otprilike znas koliko se ceka (dani, nedelje ili mozda i mesec)?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pošalji br. rezervacije. Ima ih toliko da veliki broj ljudi neće doći na red pre nove godine, a pitanje je kakva će cena biti.
 
Inace mi se pregrejava punjac za macbook air (ne moze da bude normalno da ne mogu da drzim punjac u ruci koliko je vreo) ali sad mi se prvi put desilo da je prestao da radi i da nece da puni. Tek kad se potpuno ohladio opet sam zakacio i sad puni. Kakva glupost!
 
@mikenziyu ima li neki program zamene za MBP 15 TB 2017 za desni zvucnik(video sam da par ljudi ima isti problem po netu)? Ja kupio u US tako da je taman godinu i koji mesec napunio (van garancije) i zvucnik desni (a inace ih jako retko koristim) prozujao odjednom u toku conference call-a. Ne pomaze ni PRAM ni SMC reset, cisto je hw izgleda otisao. Ako nema, koja je cena popravke u servisu i koliko se ceka orjentaciono?
 
Donesi da pogledamo.
 
Novi macbook 13 2017 mi se nenormalno pregreva. 85+c kada gledam full hd. Kada renderujem ide i do 98c. Laptop je star svega 4 dana.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Program zamene baterije je gotov? Na sajtu i dalje stoji baner da je po snizenoj ceni, pa rekoh da proverim. iPhone SE je u pitanju.
 
Za nas nije. Imali smo u startu veću cenu ali smo je zadržali i nećemo je menjati osim za modele X, Xs, Xr
 
Apple Računari - Servisne procedure, Srbija

Dok imaja na zalihama vec porucene baterije :)

EDIT: U medjuvremenu vec odgovoreno, i to preciznije :)
 
Poslednja izmena:
Ne. Za modele od 5 do 8 plus nije pitanje zaliha. Baterije će toliko koštati. Za X držimo cenu dok traju zalihe a onda poskupljujemo.
 
Ne moze edit :(

Zakazan termin - je l realno ocekivati da ce baterija na iPhone SE biti zamenjena odmah na licu mesta? I koliko bi to okvirno trajalo, ukoliko da.
 
45-60 minuta traje zamena ako sve ide kako treba. Često se za SE dogodi da neće da prihvate novu bateriju pa se poručuje novi telefon po ceni zamene baterije.
 
Da li je 87% makismalni kapacitet baterije nakon godinu dana pokazatelj, da ce mi trebati nova baterija za manje od 6 meseci? Uzgred, telefon radi savrseno, i za sada nemam drugih problema osim sto vidim ovih 87% kada udjem u podatke o stanju baterije. (iPhone 8)
 
Pa ako se degradiranje baterije nastavi tim tempom onda verovatno da.
 
Imam problem sa ekranom Macbook pro 13" 2015, spomenuo sam ranije u temi https://www.imore.com/apple-extended-free-repairs-anti-reflective-coating-select-macbooks

Nikako nisam stigao da odnesem u servis. Macbook je kupljen u Aprilu 2015. Ali ne znam tacan datum. Bojim se da je proslo 4 godine za koji dan.

Poslao sam mail istyle-u ali ne znaju da li podleze garanciji. Da li se to moze znati unapred nekako, jer mi je jako nezgodno da ostavljam Mac na nedelju dve, a da se nista ne uradi. S/N C02PF8PWFVH3

Da li da odnesem u servis od nedelje?
 
Poslao si mail sa serijskim brojem?
 
Kako ide tvoj mail.
 
Kompanija Apple objavila je novi program zamene baterija za MacBook Pro (Retina, 15-inch, Mid 2015) modele. Detalji su kao i do sada objavljeni na sajtu proizvođača, a procedura je i na iStyle servisnoj stranici:

https://istyle.rs/program-zamene-baterija-mbp-2015

https://support.apple.com/en-us/15-inch-macbook-pro-battery-recall

Procedura se ne razlikuje previše u odnosu na prethodno objavljene programe zamene ali ima jedna specifičnost - pokreće se program koji blokira punjenje baterije preko određenog procenta. Testirali smo jedan računar za sada i nije mogao da se napuni preko 14%. Ne znam da li će to biti slučaj na svakom uređaju niti nam Apple daje više informacija ali je bitno da budete upoznati sa tim.

Dakle, kao i do sada, svaki računar mora doći na dijagnostiku, proveru, potvrdu da se može zameniti deo. Kada dobijete obaveštenje da je baterija poručena možete preuzeti svoj računar jer očekujkemo da rok isporuke bude okvirno mesec dana. Za EU zemlje dat je rok dve nedelje, što za nas znači mesec dana.
 
Da li neko moze da mi da dobru informaciju. Naime, pricao sam pre sa jednim pravnikom, sasvim neobavezno o garancijama na proizvode. I kada sam mu rekao kakva je politika apple-a (od godinu dana worldwide garancije nakon registrovanja uredjaja) on mi je rekao da bi garancija trebala da vazi barem jos jednu godinu (dakle ukupno 2) ali kod prodavca gde je uredjaj kupljen. Prva godina apple worldwide, a druga godina samo kod prodavca. Primera radi, ja sam moj macbook kupio kod iStyle-a, to znaci nakon isteka apple- garancije, iStyle mora da mi garantuje jos godinu dana.

ps: Za sada nisam reklamirao nikada nista, nadam se da necu ni u buducnosti. Samo mi je interesantno sta mi je covek sa pravne strane rekao. :D Apple to nikada ne bi rekao :D
 
Apple je rekao sve sto treba i sto je do njih, a svaka dodatna godina garancije je vezana za odredjenu zemlju i njene zakone, tako je i kod nas. Druga godina garancije je od strane prodavca i to najnormalnije vazi i funkcionise kod nas.
 
Apple Računari - Servisne procedure, Srbija

Ima tu sad ona fora, pominjana je u temi o zaštiti potrošača, da fiskalni račun ne menja garantni list. Nije mi baš tu sve bilo jasno ali ispalo je da ako ne tražiš pisanu garanciju prodavac ne mora da ti uvaži garanciju na osnovu fiskalnog računa.

Potraži u temi o zaštiti potrošača, da ne prenosimo diskusiju i ovde o tome.

Edit: pošto sam i sam zaboravio o čemu se tačno ti radi potražio sam i evo linka:

https://r.tapatalk.com/shareLink?sh...chmark.rs/showpost.php?p=5811495&share_type=t

Generalno, nisam pravnik pa i dalje ne kapiram, u lošijoj si poziciji sa fiskalnim računom u odnosu da imaš i popunjen garantni list.
 
Poslednja izmena:
Ima tu sad ona fora, pominjana je u temi o zaštiti potrošača, da fiskalni račun ne menja garantni list. Nije mi baš tu sve bilo jasno ali ispalo je da ako ne tražiš pisanu garanciju prodavac ne mora da ti uvaži garanciju na osnovu fiskalnog računa.

Potraži u temi o zaštiti potrošača, da ne prenosimo diskusiju i ovde o tome.

Edit: pošto sam i sam zaboravio o čemu se tačno ti radi potražio sam i evo linka:

https://r.tapatalk.com/shareLink?sh...chmark.rs/showpost.php?p=5811495&share_type=t

Generalno, nisam pravnik pa i dalje ne kapiram, u lošijoj si poziciji sa fiskalnim računom u odnosu da imaš i popunjen garantni list.

Hvala! To sam nekada davno vec ispratio. U svakom slucaju, vredi se podsetiti. :D
 
Apple je rekao sve sto treba i sto je do njih, a svaka dodatna godina garancije je vezana za odredjenu zemlju i njene zakone, tako je i kod nas. Druga godina garancije je od strane prodavca i to najnormalnije vazi i funkcionise kod nas.

Tako bi trebalo. A prodavci kao prodavci, najvise vole da te ne vide sa reklamacijom :D
 
Nazad
Vrh Dno