»RSS Benchmark sajt

Strana 11 od 11 PrvaPrva ... 7891011
      Prikazani rezultati od 151 do 165 od ukupno 165

Tema: Apple Računari - Servisne procedure, Srbija

Member Avatar korisnika ericm
        Na forumu od
        Jun 2011
        Poruka
        2.009
      2. Moja mašina
        • CPU: i7-6700 + Megahalems Rev.B
        • MoBo: VIII Impact
        • RAM: LPX 16GB 2666Mhz
        • VGA: 970 G1
        • MON: Acer Predator XB241H
        • HDD: 850EVO 500GB + 840EVO 250GB / Time Capsule 2TB / My Passport 1TB
        • Case: Bitfenix Phenom miniITX + EVGA G2 650W
        • SND: Bose Companion 3 / B&O H6 / Bose SoundLink mini
        • TV: 40''
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Daskeyboard 4 Professional mx brown / M95 black / PS3 / PS4 / Z5
      3. samo da prijavim jako cudan problem koji mi se desio danas i pohvalim momke iz iStyle servisa, narocito mikenzija

elem, u toku dana je nesto jezivo puklo, proverio sam sve po stanu ali sam tek kasnije svratio do iMac-a i zatekao da sa pognutom glavom... na netu sam nasao da je to neki design fault i da se desava... svakako je mnogo nebulozan problem i nisam ovo nikako ocekivao.
        u prevodu, pukao je neki plasticni deo u stalku/nosacu iMac-a...

u ponedeljak nosim masinu i ostavljam na popravku...
        nisam ni znao da mi je masina jos pod garancijom za takve stvari i da ce me popravka kostati po standardnoj tarifi, cokolada i koka kola

jos jednom se javno zahvaljujem iStyle servisu u cijoj sam radnji i kupio iMac
        iPhone propo

Member
        Na forumu od
        Dec 2004
        Poruka
        29
      5. Moja mašina
        • CPU: Mac Pro 1,1 Dual Xeon 2x2,66
        • RAM: 16GB
        • VGA: ATI Radeon 5770 1GB
        • LAP: MacBook Air 11" early 2014
        • INET: DSL
      6. Imam Mac Pro 1,1 2007, 2x2,66, nasviran na 2,1, El Capitan trči na njemu. Zbudžio bih mu neki SSD da dodatno progleda, pa je moje pitanje - jel držite u radnji možda neku OWC varijantu predviđenu za njega, i koliko je to novaca?

Member Avatar korisnika mikenziyu
        Na forumu od
        Mar 2015
        Poruka
        703
      8. Moja mašina
        • LAP: MacBook Pro (15-inch, 2016)
      9. Hoćeš da izvadiš hdd i ubaciš SSD ili hoćeš da dodaš SSD uz hdd?
        Service Manager @ iStyle Service
        Apple Authorized Service Provider

Member
        Na forumu od
        Dec 2004
        Poruka
        29
      11. Moja mašina
      12. Da dodam, ima dva slobodna mesta koliko se sećam.

edit:

to bi trebalo da je ova neka varijanta kako kažu na sajtu

https://eshop.macsales.com/item/OWC/ADPTA3G250/

generalno, neki SSD koji će max iskoristiti potencijal mašine.
        Menjao henrik : 20.10.2017. u 12:34

Na forumu od
        Mar 2015
        Poruka
        703
      14. Moja mašina
      15. SSD diskove imamo ali ne i taj rack. Pošalji serijski sa upitom na service@istyle.rs pa ćemo ti poslati koliko je Apple originalni nosač za disk.

Member
        Na forumu od
        Dec 2004
        Poruka
        29
      17. Moja mašina
      18. Kul, evo poslao.

Member
        Na forumu od
        Dec 2004
        Poruka
        29
      20. Moja mašina
      21. Heh, stigao odgovor

Poštovani,

Vaš model računara u Apple bazi obeležen je kao vintage što znači da kompanija Apple više ne proizvodi delove niti pruža podršku za taj proizvod.

Samim tim ni iStyle kao Apple Autorizovani Servis nije u mogućnosti da poruči i zameni bilo koji deo.
        to znači da ja kod vas ne mogu da uzmem nikakav SSD?

Member Avatar korisnika n1tr0
        Na forumu od
        Jul 2007
        Poruka
        5.346
      23. Moja mašina
        • CPU: iMac 27R, MBP 13R
      24. Pa mislim da ti je to jasno iz odgovora. Nadji na owc sajtu pod ssd-ovima svoj model i vidi na kupujemprodajem - mozda koji svercer slucajno ima. Ako nisi vest servisiranju racunara odmah odustani, a ako jesi pre porucivanja nadji na ifixit proceduru cisto da vidis koliko je komplikovano.

Sent from my iPhone using Tapatalk
        Chillax...

Member
        Na forumu od
        Dec 2004
        Poruka
        29
      26. Moja mašina
      27. Ne razumem, šta je komplikovano - da ubacim SSD u rack i onda zabodem rack u bay predviđen za to? Šališ se?

Znam koji je model, pejstovao sam gore link, uostalom naručivao sam do sad i memorije i grafičke sa OWC i nikad problem. Nego sam snimio ovu temu pa reko zašto bi me drala carina, možda mogu bolje da prođem, vidim da je čovek pisao da rade sa OWC hardverom, a taj hardver i dalje postoji za moju mašinu. I malo sam razočaran jbg, nisam očekivao generic odgovor zbog kakvih sam prestao da idem u Macolu, mogao je ovde odmah da mi napiše "aa ne, ne radimo/naručujemo ništa za te mašine".

Jbg

Na forumu od
        Mar 2015
        Poruka
        703
      29. Moja mašina
      30. Apple Računari - Servisne procedure, Srbija

Pa nisam mogao jer ne znam koja je mašina, a sada pošto znamo da je vintage dobiješ odgovor da ne možemo da poručimo. Jel vidiš kako je to tačno i precizno. Ja ne pružam polovične informacije već samo tačne.

Zamisli da sam ti rekao 'ma donesi' i ti me poslušaš, dovučeš komp od 20kg po ovom haosu od gužve u Beogradu i ja ti kažem isti info kao što si dobio putem mail-a uz 10minuta svačijeg truda.

Dakle rack za Mac Pro ne može sa se nabavi originalan, a ja sam ti već napisao da mi OWC rack ne nabavljamo.

SSD diskove imamo...
        Menjao mikenziyu : 20.10.2017. u 17:29

Member
        Na forumu od
        Dec 2004
        Poruka
        29
      32. Moja mašina
      33. Ali ja sam u prvoj poruci napisao koja je mašina.

Citat Citiram korisnika: henrik Pogledaj poruku
        Imam Mac Pro 1,1 2007, 2x2,66
        OWC i dalje regularno prodaje sve delove za nju, na temi video da vi prodajete OWC asortiman, zato sam i pitao jel može. Umesto toga, na mejl mi stiže

što znači da kompanija Apple više ne proizvodi delove niti pruža podršku za taj proizvod.
        plus nisam tražio da mi vi to uradite u servisu, samo me je zanimalo da kupim ako ima.

Al dobro sad, nije mi namera da se raspravljam, ili ću da ga naručim sa sajta ili ovde iskopati neki drugi srednje klase.
        Menjao henrik : 20.10.2017. u 17:38

Na forumu od
        Mar 2015
        Poruka
        703
      35. Moja mašina
      36. Apple Računari - Servisne procedure, Srbija

Ti imaš jedan računar da pamtiš, a ja ne pamtim ni jedan jer ih ima 100 u servisu. Nama Mac Pro 1.1 ništa ne znači. To nisu Apple oznake za servis. Ili imam serijski broj ili nemam. Tek kada korisnik pošalje serijski mi znamo koji je model i možemo da pristupimo delovima.
        OWC nije Apple i oni i dalje prave dodatke. Apple ne pravi.
        Jos u prvom postu sam ti rekao da ne uvozimo owc rack i da posaljes mail sa upitom da li mozemo da nabavimo original. Dobio si odgovor da ne mozemo. Ne znam stvarno gde je problem u komunikaciji...
        Menjao mikenziyu : 20.10.2017. u 17:44

Member Avatar korisnika ays
        Na forumu od
        Aug 2009
        Poruka
        1.576
        Није везано за Мекове али јесте за Apple hw, тј iPhone и iStyle сервис. Упутио сма се данас до Ушћа да подигнем остављени iPhone са сервиса да бих дефакто ”пољубио врата”, пошто је радно време: понедељак-петак од 10 до 18 за преузимање уређаја. За ово сам ја крив јер сам само видео смс обавештење али нисам погледао мејл у којем стоји да вам је то радно време. То речено, морам да признам да не капирам логику иза ваше организације... радите када и ја.
        То значи да ја морам да правим заиста непотребну комбинацију како да дођем, по већ споменутој београдској гужви, до вас још једном током радне седмице и то или одмах ујутро око 10, како не бих губио од свог посла и у нади да је гужва прошла (а најчешће није) или пре 18, што је у сред гужве јер ја, као и већина Београђана, не живим на НБГ. Не могу да разумем да постоји проблем да се уређаји преузимају суботом у самој продавници, поготово ако се не плаћа ништа.
        Post hoc ergo propter hoc

Na forumu od
        Mar 2015
        Poruka
        703
      39. Moja mašina
      40. Apple Računari - Servisne procedure, Srbija

Na tvoju primedbu mogu da odgovorim samo rečenicom 'i mi smo ljudi', a onda da kopiram tvoj post i primenim ga na naše (zaposlene iStyle Servisa) živote:

Citat Citiram korisnika: ays Pogledaj poruku
        То значи да ја морам да правим заиста непотребну комбинацију како да дођем, по већ споменутој београдској гужви, до вас још једном током радне седмице и то или одмах ујутро око 10, како не бих губио од свог посла и у нади да је гужва прошла (а најчешће није) или пре 18, што је у сред гужве јер ја, као и већина Београђана, не живим на НБГ. Не могу да разумем да постоји проблем да се уређаји преузимају суботом у самој продавници, поготово ако се не плаћа ништа.
        P.S. I mi moramo da pravimo nepotrebne organizacije i niko od zaposlenih servisa ne živi na NBG-U, a takođe se ne plaća ništa. Odlazak kod lekara, zubara, poresku, i mi nosimo neke stvari u neki drugi servis, izlazimo da kupimo nešto za lične potrebe, ja svaki dan kasnim na posao i izlazim sa posla da preuzmem dete iz vrtića pa čekam da dođe žena pa se vraćam na posao, pa dođem kući kad moje dete već zaspi.

Bio je jedan jako dobar komentar na tekst 'Slovenija ukida rad nedeljom' gde je neko napisao: svaki put kada sa svojom decom za vikend uđete u neku radnju dobro pogledajte te ljude, oni nisu sa svojom porodicom.

Ovo je bio odgovor sa ljudske strane. Mogu i da ti odgovorim sa ekonomske strane zašto zaposleni Servisa ne rade duže ali mislim da ti je jasno...
        Menjao mikenziyu : 21.10.2017. u 16:54

Member Avatar korisnika ays
        Na forumu od
        Aug 2009
        Poruka
        1.576
        Све валидни аргументи. Апсолутно подржавам да имате нормално радно време и да нисте у робовласничком односу. Ја радим и суботом, па када ми од преосталих пар слободних сати, које бих и ја радије да проведем са својом породицом, оваква нека ситуација узме (потпуно непотребно) још сат ипо времена... можеш да претпоставиш који тип осећања гајим и према вашем сервису и према Apple-у? Ово ми је други iPhone, за редом, који цркава после свега 10 месеци коришћења (сада 7 а пре тога 6ѕ+). Што се тиче рада викендом, не бих узлазио у дубљу полемику, јер је то део дискусије о капитализму и слободном тржишту и није бенчкмарк место за такве разговоре.

Мој коментар за плаћање је био у вези плаћања саме услуге вашег сервиса. У мом случају нема никаквог плаћања јер је телефон доживео хардверски крах у гарантом року и замењен је цео уређај. Помињен то у случају да је iStyle сервис неким чудом потпуно издвојени ентитет од iStyle продавница. Био то случај или не, iStyle има 3 продавнице на 3 различите локације које раде и викендом. Пошто сам уређај предавао у продавници, логика би ми налагала и да могу да га преузмем у тој истој продавници.
        Такође, требало би да постоји могућност да могу да преузмем уређај, нпр на Теразијама и суботом ако ми тако више одговара, када већ та продавница постоји и ради и суботом.
        Post hoc ergo propter hoc

Strana 11 od 11 PrvaPrva ... 7891011

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •