Šta je novo?

Povezivanje PC i TV - problem

Goyakla

Slavan
Učlanjen(a)
07.03.2005
Poruke
2,653
Poena
405
Kolege,

reših da konačno spojim PC sa TV-om preko HDMI kabla i ispostavilo se da to nije baš plug and play.
Ubodem HDMI u TV, zatim u PC, pojavi mi se slika na TV-u ali rezolucija ne valja, slika prelazi granice TV-a.
U podešavanjima stoji da je rezolucija 1920*1080 ali nije u stvarnosti to. Probao sam svašta ali uvek isto. Kad stavim neku manju rezoluciju slika se uklopi ali sa 1080 izlazi.
Nema ni zvuka na TV-u ali koliko sam video verovatno je problem u HDMI drajverima, to je već drugi problem ali primarno mi je da rešim problem sa slikom.
Grafička i TV su u My computer. Dajte neki savet šta da radim
 
Kod mene je sledece, pa vidi da tako uradis, mozda pomogne, realtek drajveri za zvuk, mozda te i kabl zeza, kad sam povezao izabrao sam duplikat u podesavanjima za monitor i sve je kako treba, stim sto se promeni rezolucija na monitoru kad ih povezem ali drzim ih povezanim samo kad gledam film preko tv, posle izvadim kabl iz graficke kad hocu nesto drugo da radim na kompu i rezolucija se automatski vrati.
Kod mene je problem kad ih povezem da mi treperi monitor ima nacin da se to resi ali mene mrzi da se sa time zezam. Jednostavno kad hocu na komp izvadim kabl.
 
Probaj u podesavanjima za AMD catalist podesis opciju Underscan, mozda ti pomogne...
 

Prilozi

  • Untitled.png
    Untitled.png
    122.4 KB · Pregleda: 299
Pa to mi treba. Ne znam kako to nisam video. :(
Hvala drugari. Još zvuk da podesim :)
 
Drži windows dugme pritisnuto i onda pritiskaj dugme "p", videćeš 4 polja, computer, duplicate, expand i projector.

Izaberi duplicate.

Desni klik na zvučnik( donji desni ugao ekrana) / playback devices / ikonica televizora / desni klik, "set as default playback device"

Između ekrana šaltaj sa win+p, projector ili kompjuter. Besmisleno je da oba Rade.

Ovako će kad prebaciš na komp raditi zvučna sa matične(ili već default zvučna sa kompa) a kad prebaciš na tv, radiće zvučna integrisana u grafičkoj kartici.
(da, grafičke kartice već 7 godina imaju integrisanu zvučnu).
 
Hvala kokane, ovo za win+p nisam znao. Nego me i dalje zeza zvuk.

Ovo što kažeš
Desni klik na zvučnik( donji desni ugao ekrana) / playback devices / ikonica televizora / desni klik, "set as default playback device"
Uradim to ali nema i dalje zvuka na televizoru
 
Da probas neki drugi kabl za svaki slučaj, mozda taj nije u redu.
 
ovaj je nov. A i nemam sad drugi
 
Poslednja izmena od urednika:
Meni zvuk ide preko kompa tj 5.1 sistem ali sam probao ono sto je napisao Kokan i odmah sam dobio zvuk i na tv. Isto povezan tv preko hdmi kabla.
Sad sam na poslu jedino sutra da uradim slike sta je kod mene stiklirano pa da uporedis.
 
Ajde molim te ako te ne mrzi stavi slike kad budeš u prilici
 
Da isto tako, ali malopre sam dosao sposla, malo da dremnem pa cu u toku dana da potrazim kako se to otklanja, uglavnom ima malo zezanja ali mene mrzelo sa time da se zezam jer samo film odgledam na tv a na njemu je ok slika, ostale stvari kad radim na kompu izvadim hdmi kabl iz graficke. . To su otklanjali uz pomoc skretnice od spoljne antene, mislim da ima na yt klipovi.
 
@klosar poslao sam ti poruku sa slikom kako je kod mene podeseno.

@bobik pretpostavljam da imas kablovsku, kad povezes komp i tv izvadi antenski kabl iz tv i treperenje ce nestati, uglavnom neki moras da otkacis da ne bi bilo treperenje.
Da bi se to resilo postoji ovo uputstvo i ako si vican da se igras, nije komplikovano ali resi problem cak i jednostavnije nego sto sam ja ranije nasao :
http://www.damir-pavkovic.iz.hr/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Itemid=13
 
@Zemun82
I kod mene je tako, ali nema zvuka pa nema. Kad kliknem na test izbaci ovu poruku levo, ne kapiram

clip2.jpg
 
Ajde probaj otkaci zvucnike, slusalice sta vec imas nakaceno na komp, pa vidi da li ce se pojaviti zvuk na tv
 
Evo da javim da je problem bio u Realtek audio drajverima. Skinuo sam ih i radi zvuk na TV-u :)
 
Overscan/underscan nije potreban u AMD CCC, kada se na LG TV-u na HDMI name input ili sama svrha inputa namesti na PC. Tada se aktivira Pixel Mapping i registruje pravu rezoluciju.

Otprilike za tvoj TV je slicno kao i za moj, prema uputstvu. Stisnes na daljinskom Home dugme pa na Input List. Kada ti se pojavi lista ulaza, na daljinskom stisnes crveno dugme za teletekst. I u tom meniju menjas imena za svaki ulaz pojedinacno. HDMI na kom ti je prikopcan PC, promenis ime u PC.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno