Šta je novo?

Novi 4K & 5K iMac, Magic Keyboard, Magic Mouse 2 and Magic Trackpad 2

kul izgleda ali mogli su barem malo da promene ovaj isti dizajn, recimo za pocetak da smanje ovolike bezele sa strane. i naravno zavarili su ga da ne mozes nista da dodas kasnije.

ne znam kakav je stand, nadam se da su uradili nesto po pitanju lomljenja koji me je zadesio na late 2013 modelu...
 
Promenjen je dizajn mehanizma još 2013 jer se pucanje mehanizma dešavalo samo kod modela iz 2012. i 2013. godine. Deo mehanizma koji drži ekran u položaju koji odgovara korisniku bio je od plastike i ta plastika pukne. Sada je taj deo metalni.
 
nadam se da jeste jer mi je to bilo mnogo lose iskustvo koje je prelilo casu posle prasine i grejanja pa sam se rastao od iMac-a.

iMac Pro vidim samo kao skupu igracku, mnogo vise ljudi ceka taj novi modularni Mac Pro koliko sam procitao, mada u tom slucaju bih opet sklopio super moduarni hackintosh :D
 
Ja baš ovih dana kupujem tastaturu i trackpad (da koristim uz macbook) i meni je baš ona srebro/bela kombinacija nekako 'apple', čisto, belo, minimalizam.. valjda neće da ukinu te standardne boje nikada :trust:
 
mislim da ni oni sami ne znaju :)
treba da uvedu neki standard sa bojama za sve uredjaje, ovako ni sami ne znaju sta kako farbaju...

meni je najbolja ona stara apple wired keyboard sa numerickim delom ali toga vise nema. skoro sam uspeo da nadjem jednu novu ali jedva, za 55€ nema bolje kupovine.
wireless periferije (narocito apple) ne kupujem vise nikad.
 
Razlog?
 
ocajno trajanje baterija. imao sam apple charger sa onih njihovih 6 baterija, zatim kupio enelop sa najvecim kapacitetom koji je tada bio i skoro pa ista prica. na 10 dana sam morao da punim baterije za magic mouse koji je najneudobniji mis koji sam ikada koristio.
wireless tastatura koju sam dobio uz iMac je bila skroz ok i punio sam je na oko mesec dana.
ovaj novi magic mouse 2 i mesto gde se nalazi port za punjenje je kriminal :)
 
Poslednja izmena:
Ja ču uzeti magic keyboard 2 (šta je tu magično, glup naziv :) ), i trackapd 2, oba imaju integrisane baterije i obećanih mesec dana bez punjenja, mada vidim da uz neki tempo korišnjenja sličan mom traju i po dva meseca. Valjda će da bude bar taj mesec, to mi ok
 
@ericm
ok, htedoh samo da proverim jer sam mislio da je do mene, ali očigledno da ima još ljudi sa sličnim iskustvom. :d
Doduše ja sam magic mouse 2 punio jednom nakon mesec dana, ali to mu je bilo i zadnje punjenje, posto me je užasno počela boleti ruka od korišćenja (8h dnevno na poslu) i nakon otprilike 2 meseca korišćenja je završio karijeru, eno ga stoji u kutiji. O načinu punjenja nemam komentar pošto je apple poznat po tim feature opcijama.
Što se tiče magic keyboard 2 tastature niski hod tastera i odsustvo numeričkog dela mi je smetalo nekoliko nedelja, posle čovek ogugla na sve to, a baterija mi traje baš dosta dugo, nisam siguran da li sam je već punio ove godine. :d
 
Poslednja izmena:
ocajno trajanje baterija. imao sam apple charger sa onih njihovih 6 baterija, zatim kupio enelop sa najvecim kapacitetom koji je tada bio i skoro pa ista prica. na 10 dana sam morao da punim baterije za magic mouse koji je najneudobniji mis koji sam ikada koristio.
wireless tastatura koju sam dobio uz iMac je bila skroz ok i punio sam je na oko mesec dana.
ovaj novi magic mouse 2 i mesto gde se nalazi port za punjenje je kriminal :)

Sta ti znaci ‘očajno trajanje baterije’? Koja su tvoja očekivanja jer ja iskreno ih koristim deceniju i nema šanse da se setim kad punim baterije jer to radim toliko retko.
 
@mikenziyu
pa napisao sam, morao sam da ih punim na nepunih 10 dana, bilo da su unutra baterije koje su dosle uz apple charger pakovanje ili ove enelop koje sam posebno kupio i koje su imale dosta veci kapacitet, ne secam se tacno koliko je bilo.
po mom misljenju bi trebale da traju minimum mesec dana sta god da radim. za novi magic mouse 2 ne znam kakva je situacija ali je svakako mis ergonomski uzasan tako da ga ne bih kupio nikako.

dok sam imao iMac koristio sam corsair m95 koji mi je nekako bas odgovarao jer je visok, tezak i ima jako kvalitetan skroz i napokon desni klik.
za drugu masinu sam pre neki dan uzeo Logi Mx Master 2S za koji kazu da izdrzi preko 60 dana bas zahtevnog svakodnevnog koriscenja. ergonomiju mx mastera i magic mouse-a ne bih stvarno da poredjujem :)

@Marsovac
o da, nisi jedini, pomislio sam da ces da ih branis :)
napatio sam se poprilicno oko miseva i baterija i rekao sebi da ne kupujem vise nista bezicno za desktop masinu. ovaj mx master je izuzetak.
navikao sam se i ja na nedostatak numerickog dela ali kad sam kupio daskeyboard i ovu staru apple tastaturu sa numerickim delom video sam koliko mi je falio :)

meni je magic mouse bukvalno sekao domali prst i bio mi je neupotrebljiv za nesto preciznije. posebno me je ubijao zoom gestures koji cesto puta slucajno aktiviram.
hah, znam dobro njihove features i design bugove :D
 
10 dana? Nema šanse u mom slučaju. Mesec dana minimum. Što se tiče miša tu se slažem. Ni meni ne odgovara. Mnogim ljudima da jer je univerzalan, ima puno opcija (ali manje od Trackpad-a) ali za mene lično ne.
 
10 dana u najboljem slucaju, nemam razloga da izmisljam ili preuvelicavam. pitao sam i na forumima i uglavnom su ljudi kupovali posebne rechargeable baterije i hvalili GP brend.
sad se setih svega toga kad sam im video nove periferije pa sam morao da se iskukam :)

inace, nisam imao nista na stolu sto bi pravilo ikakve smetnje i nekako crpelo baterije.
 
Nazad
Vrh Dno