Šta je novo?

Novi 4K & 5K iMac, Magic Keyboard, Magic Mouse 2 and Magic Trackpad 2

Vrlo visoka cena za iMac kod nas, u Italiji gde je nama najblizi Apple store je 1730€ sa porezom, koji je moguće refundirati.
Cena je 1850 evra kod nas sa 2 godine garancije. Nije to puno ako je ovo u Italiji jedna godina garancije.
 
Zaboravlja se da se uz sve macove dobija i operativni sistem i set alata.. I to treba staviti u jednacinu.. Kao i virus free okruzenje..
 
Zaboravlja se da se uz sve macove dobija i operativni sistem i set alata.. I to treba staviti u jednacinu.. Kao i virus free okruzenje..
Dzaba ti to objasnjavas, on ce i dalje biti u svom svetu dok ne pocne da koristi isti, pa ce onda samo ovako slatko kao ostali ignorisati flame poput njegovog. :)
 
Dzaba ti to objasnjavas, on ce i dalje biti u svom svetu dok ne pocne da koristi isti, pa ce onda samo ovako slatko kao ostali ignorisati flame poput njegovog. :)

Ako dâ tolike pare, gde sme da priča da se prevario, naravno da će biti nešto najbolje na svetu. :d Šalim se, mada bar entry model bi mogao biti malo pristupačniji, sad je ipak 23-24" neki standard, nisam siguran da bih se vraćao na manje monitore. :)
 
Skoro meni dođe jedan dobar drug/kupac da sa njim pogledam neke PC lap top računare. Treba mu zbog posla Windows mašina pošto imaju program koji radi samo na Win OS-u.
Izaberemo HP od 35000 RSD, ubacimo SSD od 256GB (9000 RSD), dodamo 2x8gb RAM (9000 RSD), Win 8.1 OEM (14000 RSD), Microsoft Office Business (35.000 RSD)

Kupio je Mac na kraju + 14000 za Win 8.1 OEM
 
E bas sam hteo da napravim ovakav proracun. Bravo!
 
Da li moze malo vise detalja, koji to Mac je kupio za 45000 + Win 8.1 + Office Business?
 
pa jedino ako nije kupio office posto ima iWork nego samo win. ovo gore bi ga kostalo preko 100.000 a za te pare je imao neki Air ili polovni pro...
 
^^Pa recimo G5 na 2.3Ghz :d

Mene zapravo fascinira ideja da se pazari takav hardver i onda montira na njega win 8.1... priceless... :D
Analogno tome, pazaris neki ferari iscupas mu motor i stavis masinu od fiat-a. :d
 
Hm... nije onda morao ni na PC-ju da kupi Office, ima svakako besplatnih alternativa.

Usporedi te alternative sa onim sta dobijas na Mac-u. Pa ja imam i Mac i PC i znas kada upalim Office na PC - nikada... U sustini palim PC jedino kada ga spajam na TV da se cepaju igre sa drustvom, Mac ga je zamenio u svemu...
 
Odlican je Mac, ajde samo da vidimo koji je to Mac za 45000din. Jer ako ima takav, onda da otkazem ThinkPade i uzmem Macove..
 
Usporedi te alternative sa onim sta dobijas na Mac-u. Pa ja imam i Mac i PC i znas kada upalim Office na PC - nikada... U sustini palim PC jedino kada ga spajam na TV da se cepaju igre sa drustvom, Mac ga je zamenio u svemu...

Šta dobijaš? Meni Office npr. treba za posao i tu plaćam licencu (tj. firma u kojoj radim), jer jednostavno ništa drugo ne dolazi u obzir, a inače da mi treba da otkucam/pogledam nešto bezveze u Wordu/Excelu/PP-u svaka alternativa bi mi radila posao, Open Office, WPS office, Google documents...
 
Ne kupuje on Mac za 45000 RSD. Poenta je da smo hteli da prođemo što jeftinije ali da računar radi brzo (SSD) i da ima sve licencirani softvere jer se koristi u poslovnim prostorijama.
Međutim, sa svim tim dodacima cifra je prešla 100000 RSD i kad već treba da se da toliko novca, onda smo shvatili da možemo Mac da kupimo.
Neverovatno je da u tom nižem PC segmentu ne postoji računar sa SSD diskom i 8GB RAM-a i da naravno ima preinstaliran Win OS.
 
Da li bi mogao da napises koja je to cena za Mac (bez office paketa) koja je na kraju placena?


@leksa: narucio sam ove: ThinkPad E555 AMD Quad-core A10-7300 1.9GHz/4MB, A76M FCH, DDR3L 8GB (1600), HDD 1TB/5400, 15.6" HD (1366x768), AMD Radeon R7 M260Dx 2GB, DVDRW, GLAN, WLAN, BT4.0, UltraNav, Camera, 6c Li-Ion, FreeDOS cena je ispod 90000 + OS, pa gledam ako vec moze dva Mac-a za te pare... sto da ne. Mislim ThinkPad je ThinkPad, ali dva Maca je dva Maca...
 
:)

Mislim da nema potrebe dalje pricati na temu "PC od 35000" ... ;)
 
Ne kupuje on Mac za 45000 RSD. Poenta je da smo hteli da prođemo što jeftinije ali da računar radi brzo (SSD) i da ima sve licencirani softvere jer se koristi u poslovnim prostorijama.
Međutim, sa svim tim dodacima cifra je prešla 100000 RSD i kad već treba da se da toliko novca, onda smo shvatili da možemo Mac da kupimo.


Kad već daje 100 hiljada, može da dâ još 70 hiljada i uzme Mac bez ssd-a, sa duplo manje memorije i bez licenciranog Office-a? Nisam siguran da mi je jasna ta računica, ali dobro, valjda kupac zna šta mu treba. :)
 
Novi 4K & 5K iMac, Magic Keyboard, Magic Mouse 2 and Magic Trackpad 2

Šta dobijaš? Meni Office npr. treba za posao i tu plaćam licencu (tj. firma u kojoj radim), jer jednostavno ništa drugo ne dolazi u obzir, a inače da mi treba da otkucam/pogledam nešto bezveze u Wordu/Excelu/PP-u svaka alternativa bi mi radila posao, Open Office, WPS office, Google documents...

Pogledaj ovde sta je free i dolazi uz OS X besplatno - http://www.apple.com/osx/apps/

Ono sto tebe zanima je Pages, Numbers, Keynote. :)
Jos kada uporedis kako se Office vuce na PC a kako ovo leti na Mac...
 
Novi office 2016 za mac je odličan. Do skora je bio samo 2011, pa je cak apple "office" bio u prednosti.
 
Koji model je za preporuku da se gleda? Mozda je 21" dovoljno...
 
Recimo ja bih za kancelariju uzeo 21, posto od 27'' monitora ne bih video stranke..
 
Kucna varijanta, nista preterano sto se tice upotrebe.
Onda bih ti prvo preporucio da odes negde gde imaju izlozene modele da vidis i koja velicina ti deluje ok (dal 21.5 ili 27) i da li ti je primetna i bitna razlika izmedju obicnog display-a i Retina display-a. Ja licno nikad vise ne bih uzeo obicni, ali ima ljudi koji ne primecuju razliku i zaista u tim slucajevima kupovina Retina modela je bacanje para.

Sto se tice samih konfiguracija:
i5 - sasvim dovoljno
8GB RAM - takodje dovoljno
preporuka za fusion drive ili SSD (nikako HDD)

Ako hoces casual igrice igrati i ne raditi nista specijalno (tipa video/photo editing) onda ce ti i integrisana graficka odraditi posao, za sve ozbiljnije moras neku konfiguraciju sa dedicated grafikom.
 
OK, hvala na informacijama. Najbitnije mi je bilo to oko harda. Moze se zadesiti da se odigra neka igrica mada sam davno prestao, ponekad PES i to sestica [emoji1] inace kuci net, office i autocad. Bacicu pogled svakako.[emoji106]
 
Ako se dobro secam 462 oznaka je za standardni 7200rpm hdd, a oznaka 472 u imenu je za fusion drive. Treba tacno proveriti, nisam siguran.
 
Nazad
Vrh Dno