Šta je novo?

Horor

Kao sto kolegin drugar rece za oruzje,tako i kod mene...
Bas mi smeta u SOMA sto nemam makar pracku ( bar do sada nisam naleteo na neko oruzje ) pa da "onom" makar oko izbijem pre nego sto me navata sunce mu...
 
Layers of Fear definitivna preporuka. Ne morate čekati da izadje cela jer je ovo mislim pola igre. Kad izadje kompletna lako se nastavi. Uf baš je zeznuta :)
 
Jel probao bre neko Layers of Fear? Aj pod hitno pa da čujem mišljenje. Inače ako će mo o žanru to je psychedelic horror i mnogo je dobar. Ovde bar nema govora da igra nije horor. Ako ovo nije, ne znam šta jeste. Evo ja kreno drugi put da je igram. Hoću da pročitam pažljivo sve što sam polovično uradio prvog puta. A i vredna je drugog igranja. Jako malo igara krenem da igram dva puta. Može se prebrojati na prste jedne ruke. Tako da mi ovaj naslov znači mnogo.
I nemoj te da gledate youtube. Ne vidi se ni delić onoga što se oseti dok se igra.
 
jbt, na steamu ima 97% pozitivnih komentara o_O
sad mi se iskreno ne daju pare na nju, bas sam juce uzeo ovaj humble bundle (average), tako da jedino ako je skinem za dz, pa da probam za vikend...
 
Koliko mi je poznato korišćenje torrenta još se ne kažnjava kod nas. Ja sam pronašao dve verzije. Jedna je malo kompletnija od druge.
 
Japanci nemaju konkurencije kada su horror igre u pitanju. Hellnight je do dan danas najstrašnije igračko iskustvo koje sam imao, od te igre su kasniji zapadnjački naslovi kao Call of Cthulhu i Amnesia ukrali kombinaciju pogleda iz prvog lica i potpune bespomoćnosti. Definitivna preporuka da se odigra preko emulatora, za one koji igru jnisu odigrali dok je bila sveža. Grafika je potpuno zastarela za današnje standarde, ali odlična atmosfera i jeza koju igra izaziva su i dalje jaki.
 
Layers of Fear je za mene potpuno novo iskustvo. Ne mogu da kažem da liči ninašta što sam do sad igrao.
Vaš lik je potpuno bespomoćan. Hramlje pošto ima drvenu nogu.Tumara po kući. Nema oružija,ničega. Čak nisam siguran da može da pogine. U par navrata pada na pod i igra počinje sa istog mesta uvek.To je valda kao gubljenje života u drugim igrama. Mada nisam siguran da može da se izbegne to padanje(smrt). Ukoliko konačna verzija dobije zanimljiv završetak biće to za mene najbolja horor igara svih vremen
Umeju japanci stvarno da naprave dobar horor. Ja lično ne mogu da igram jako zastarele naslove. Iako su neki stvarno bili vrh igre kada su izašle. Ne znam zašto. Spojlovan sam napretkom u grafici vlda :)
 
Poslednja izmena:
Ti si na gubitku ako ne odigraš igru. Hellnight je igra iz koje je Frictional maznuo sve ono zbog čega su Amnesia i SOMA hvaljene, naravno osim priče. Kome su se svidele te igre, a može da pređe preko grafike, svideće mu se i Hellnight.
 
Pa u tome je stvar. Ne mogu da predjem preko grafike. Ja verujem da je gomila izuzetnih igara napravljena sa kojima bih bio odušvljen u vreme kad su izašle. Kada probam da ih igram sada, ne znam kao da imam neku blokadu. Šteta što ih nisam igrao na vreme.
 
Gledam neke IT vest i čujem infurmaciju da gore pomenuti PewDiePie zaradjuje 12 000 000 $ kodišnje. OMG. Znam da je jako gledan i glupo bi bilo da kumentarišem njegov noviji rad jer ga nisam video ali, predpostavjam da se probio onim iritirajuć ranim obradama horor igara gde vrišti i tako očigledno nateruje strah.
Cenim to što je čovek pokrio gotovo svaki novi naslov.Medjutim ima valda nečegu i u kvalitetu a ne samo kvantit. Ok je to što ja koju godinu stariji od njega zaradjujem u zavisnosti od raspoloženja mojih roditelja ali, milion dolara mesečno. Za šta? Što igra tudja ostvarenja. Većina tih igara nije zardila ni blizu toliko. A pitanje je dali ih je urdno sve kupio. Plus koristi nečiju intelektualnu svojinu da bi zardio novac. To se kiliko znam dodatno plaća. I još nešto. Njegov nik me uvek podsećao na PooThePee.

Izvinjavam se na hejterskom tekstu ali, morao sam da izbacim to iz sebe. Pogotovo kada vidim da su ljudi koji prave Layers of Fear morali da izbace pola igre na tržište jel im treba keš. Narvno kažu de su to oradili zbog fidbeka od poblike što verujem da je jedan od razloga ali, ne i glavni.

Eto horora kad vidim u kakvom svetu živim.
 
Poslednja izmena:
Eto horora kad vidim u kakvom svetu živim.
Pa, ladno smo došli do situacije gde čitav jedan podžanr horor igara na PC-ju cilja YT kanale poput njegovog i njihovu publiku. Ukucaj "Pewdiepie Bait" u google i videćeš na šta mislim. Jeftine, potpuno neoriginalne igre koji se skoro isključivo oslanjaju na jumpscare momente.
Vidim da je Daylight pomenut u ovoj temi, ta igra je knjiški primer pomenutog "žanra". Ako se dobro sećam, čak je imala opciju da se konektuje sa twitch nalogom pa da ljudi koje prate stream mogu svojim komentarima da aktiviraju random jumpscare instance u igri.
Horor igre koje ciljaju baš na YT i twitch publiku su postale industrija za sebe.


Da se vratimo priči o pravim horor igrama, ko je ovde igrao Siren sa PS2?

U mnogo čemu jedinstvena igra, sa odličnom atmosferom.
 
Poslednja izmena:
Stvarno mi je krivo što ove japanske naslove nisam igro na vreme. Verujem da imaju mnogo toga da ponude, ko može da predje preko grafike. Ja ne mogu. Evo probo sam par starijih igrica koje mi preporučujete uvde, i ne ide. Šteta.
 
Pa, bar su ove igre iz PS2 ere sasvim dobro ostarile kada je grafika u pitanju. Siren ne izgleda ništa lošije nego recimo RE4 ili SH i Fatal Frame igre. Nije valjda da i njih ne možeš da igraš zbog grafike?
 
Odlična je grafika kada se uzme u obzir da je PS2. RE4 i SH sam igrao dok su bile sveže. Da li bi sad mogao da igram? Ne znam. Grafika na nivou RE5 mi je OK za četvorku neznam. Naravno 4 je bolja od 5 i sigurno bolja od ovih delje. Ove dve šestice ili šta se već izdešavalo posle sa tim naslovom.Znam da je u jednom trenutku bilo dve RE6 od kojih je jedna bila falš. Ta je izašla prva.
E sad si me podestio probaću Resident Evil:Revelations 2. Mada nisam probao ni kica. Možda i to.
 
Fin opis prve dve Fatal Frame igre:


@dusanboss
Meni su se obe RE Revelations igre svidele. Izvođenje je kao u RE4 i kasnijim igrama, ali sve ostalo pokušava da emulira starije RE igre. Dvojka je još bolja.
 
Poslednja izmena:
RE ima posebno mesto u mom srcu jer je to prva horor igra koju sam igrao. Sećam se da smo ja i drugar iznajmljivali ps2 valda tad i igrali celu noć. Ne znam tačno koji je nastavak u pitanju.Radnja počinje u policijskoj stanici koliko se sećam.
Probaću oba Revelations pa kačim utiske.
 
Bas ripoff Fatal Frame-a. Samo sto je mobilni umesto Camera Obscura.
 
Danas sam završio prvi Resident Evil - Revelations. Lep utisak je ostao. To je ono što bi jedan RE naslov trebao da bude. Svakako nije igra koja će vas pošteno uplašiti ali, dobra je. Sad ću da probam dvojku.
 
Dvojka je i bolja. Tip- Lika sa bušilicom je bolje ubiti u prvom playthroughu.
 
Po meni, najbolja horor igrica ikada je Resident Evil: Code Veronica X, ujedno i poslednji RE koji je ostao dosledan originalu.
 
Šta je tu strašno, leba ti? Kad se onaj klinac povampiri pa te juri?
Dobra akciona igra, mada horor nije.
 
Očigledno nisi igrao igru.
 
Dvojka je i bolja. Tip- Lika sa bušilicom je bolje ubiti u prvom playthroughu.
Činimi se da je bolja ovo koliko je igram. I baš sam sinoć pobegao od lika sa bušilicom misleći da nemože da se ubije. I to sam se namučio, Merdevine, pa dok ih obe popneš. Imao sam ammo mogao sam da ga ubijem da sam znao da može. Ništa sad će da me čeka kad dodjem :). Čuvaću municiju za njega.
 
Danas sam završio prvi Resident Evil - Revelations. Lep utisak je ostao. To je ono što bi jedan RE naslov trebao da bude. Svakako nije igra koja će vas pošteno uplašiti ali, dobra je. Sad ću da probam dvojku.

Dvojka je otpad zivi, znaci na silu sam igrao par sati, jednostavno nije to RE, uzasna igra, call of evil fail.
 
Svi stari delovi pocinju u policijskog stanici ili je stanica blizu pocetka.

To su bile igre! Nikada ne znas sta te ceka iza coska. A ne ove komercijale sada.. Da mi se igra pucacina, igrao bih BF i CoD. Molim Boga da se RE serijal vrati korenima, ali se plasim da se to niakda nece desiti.

Presao sam sve delove (ili bese nisam keca, ne mogu da se setim, davno bese. Videh da ima i RE Zero, nisam igrao) i mogu slobodno reci da je Code Veronica X najbolji sto se mozgalica tice. A nije bas ni laka ovako, i zna solidno da strecne. Presao sam je jos na Sega DC, imala je "dva diska" i solidno je dugacka. Dvojka takodje ima dva diska, ali su u principu dosta slicni i isprepletani. Bese se igra sa Lion i Claire, krece se druge strane nesrece, ali je u principu slicno, s tim sto sa Claire ne mozes preci igru ako prvo ne predjes sa Lion-om. Odlican deo. Trojka je OK, mada nije nista posebno. Code Veronica je, naravno, po meni VRH! Ostale delove ne priznajem u RE serijal.
 
Šta znam meni deluje OK igra. I ko je to ubio lika sa bušilicom prvi puta kad ka se pojave? Ja nisam ni pokušavao. I kasnije vidi se da on mora da ostane živ u prvom prolazu kroz selo.
 
Očigledno nisi igrao igru.

Ou jes aj hev. Preko 5 puta. Misliš da ima nešto što nisam primetio?

Što se lika sas bušilicu tiče, moźeš da ga ukokaš na prostu foru. Ćak i nožem. Posle nemaš onaj bos fajt u stanu, i možeš da prođeš kroz jedan specijalni zid, kroz koji inače ne bi mogao.

Ps. Nis re rev2 nije ni h od horora.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno