Šta je novo?

Koja zvucna za muziku i film?

goran445

Slavan
Učlanjen(a)
23.10.2004
Poruke
222
Poena
319
Imam AV risiver Yamaha i karticu bi povezao preko optickog kabla sa risiverom. Interesuje me koja zvucna kartica,a da joj cena nije nebu pod oblake ☺ Pozdrav svima.
 
Znas zbog cega mislim da nije? Na risiver mi je prikljucen i dvd pioneer dv-585a takodje preko optike i ima neuporedivo bolji zvuk. Cak i tv,takodje povezan optikom samsung c 65o ima bolji zvuk. Najcesce preko kompjutera slusam muziku i gledam filmove, pa eto iz gore navedenih razloga sam pomislio da bi i cuo bolji zvuk sa boljom zvucnom...
 
Mislim spreman sam da dam i vecu kolicinu para,ako bi zvuk preko optike bio evidentno bolji pri slusanju muzike i gledanju fulmova. Ne bi da dajem pare za neku zvucnu sa raznim dodacima koje ne bi nikad koristio. Eto zbog toga vas i pitam za misljenje ili za neko licno iskustvo.
 
Ima koaksijalni na ploči, a ima i takav ulaz na risiveru.
Samim tim treba da kupi samo solidan koaksijalni kabl i da poveže.

@pokretač teme:

Što se muzike tiče nabavi lossless za sve što možeš i namesti da ti izlaz bude bitperfect, ali otom-potom.
 
Poslednja izmena:
Nemam optiku na maticnoj, a sto se tice podesavanja, drivera i sl mislim da je to maksimum ove zvucne. Bavio sam se time dosta i jednostavno zakljucio da mi je potreban bolji hardver.
 
Takodje promenio sam i brdo playera kako muzickih,tako i onih za pustanje filmova,ali bez veceg uspeha. Jednostavno zvuk je neuporedivo bolji na ovom dvd pioneer-u. Eto i to je jos jedan razlog vise da pomislim da je u pitanju ipak samo hardver tj zvucna karta.
 
Ja sam prilično siguran, da je ubeđenje u bolji zvuk bitnije.
Jer ako je sve podešeno na resiveru i kod tebe, razlike ne postoje. Retko je loše izveden digitalni izlaz, da može da utiče na kvalitet. I svakako ne u tim audiofilskim mini razlikama.
 
Mislim cena nije problem,ako bi dobio bolji zvuk. Ne bi samo da bacam pare na nesto sto necu nikad korostiti. Ne trebaju mi neke nabudzene gamer kartice i slicno.
 
Zao mi je sto ne mogu da vam pustim zvuk pa da to i sami cujete :) Kod optike i nema nekog velikog podesavanja,bar kad je u pitanju zvucna i risiver. Ispravi me ako gresim.
 
Nema, treba ti da nemaš procesing na kompujteru, i da nemaš na resiveru.
Filmove čime puštaš? Kako ti je podešen program?
Za muziku stavi AIMP3, foobar2000 u WASAPI EXCLUSIVE.
Na Yamahi Straight ili direct mode kako se već zove.
Elem, digitalni izlazi se koriste samo da pošalju do resivera, zvučna kartica ne radi ništa. A da je toliko loše izvedeno, imao bi i drugih problema.
 
Poslednja izmena:
Za muziku koristim aimp3 u wasapi exclusive. Filmove pustam sa media player classic. Druge probleme koje imam su kad gledam film sa dts-om ili u dolby digital kod zvucno intenzivnih scena, ne uvek ali po nekad zvuk pocne da se secka i prekida. Resenje je ili da sacekam da se sam smiri ili da na secund,dva pauziram film i sa zvukom bude kasnije sve u redu. Cesce se desava sa dts-om. Po nekad u filmu par puta, po nekad jednom ili ni jednom,ali eto desava se, tako da imam i drugih problema :)
 
Ne nije softverski problem, jer sam stvarno probao masu playera sa raznim podesavanjima i uvek isti problem. U dts-u i dolby digital zvuku kod glasnih scena, tipa prolece avion,pucnjava,saobracajna guzva itd pocinje da secka zvuk i da se gubi na neko vreme.
 
Ok nek je i softverski,to uopste i nije tema. Moje pitanje je koja zvucna kartica preko optike na risiver za muziku i film,a da nije brdo para. Moze i brdo para ako se cuje to sto je placeno :)
 
Ne čuje se, jer zvuk zavisi od resivera kada ide digitalnim putem.
A i nije ti garancija da nećeš da imaš prekide koje sada imaš, koji su uzrokovani softverom.
 
Nazad
Vrh Dno