Šta je novo?

COOLER MASTER V750S napajanje i garancija.

ziggy_024

Cenjen
Učlanjen(a)
25.11.2012
Poruke
126
Poena
169
Da li neko pouzdano može da mi kaže kolika je garancija za gore pomenuto napajanje?
Uzeo sam napajanje pre mesec dana u EM.I, dobio uz njega garanciju od EWE ali na 3 godine, i pored toga sto na sajtu EM.I-ja i stoji d aje napajanje pod garancijom 5 godina. Mesec dana se natezem sa njima da mi daju tacnu informaciju, razmisljam da posetim inspekciju i sa njima da isteram ovo na cistac.
 
Proizvođačka garancija je 5 godina. Tebi uvoznik/prodavac može dati svoju garanciju kakvu želi (min. 2 godine).
 
Prijavi svoj problem Cooler Masteru ovde na forumu, oni bi to trebali da regulišu
 
Ako je prodavac naveo da je 5 godina, onda moraju da ti daju 5 godina. Isto se i meni desilo. Rekli su mi da nema veze šta piše na garantnom listu i da je garancija 5 godina. Taj EWE papir im je standardni, pa ih mrzi da ga menjaju. Meni su precrtali 3 godine i napisali 5, mada ko zna šta će biti ako bude problema :)
 
Poslednja izmena:
Ja sam sada zvao EWE i rekose mi da je garancija 3 godine. Oni kao daju 3 godine , a COOLER MASTER daje 5 godina, verovatno prema njima. Uzas....
 
Poslednja izmena:
Koliko znam, po zakonu, ti garanciju ostvaruješ kod prodavca. Tako da vidi sa njima gde je tih 5 godina. Ako i dalje drže 60 meseci na sajtu, a garantuju 36, onda je to posao za inspekciju
 
Ja sam kupio V650S u Emmi-ju i isto sam dobio papir gde piše 3 godine, ali kad sam nazvao da proverim rekli su da je 5 godina i da nema veze šta piše na papiru.
 
Garancija je 5 godina, provericemo sa distributerom o cemu se radi .Na EWE B2B sajtu stoji u opisu za to napajanje da je garancija 5 godina
 
Ja sam kupio V650S u Emmi-ju i isto sam dobio papir gde piše 3 godine, ali kad sam nazvao da proverim rekli su da je 5 godina i da nema veze šta piše na papiru.

Taj odgovor sam dobio i ja ,ali mi nije jasno zasto se pise uopste onda na 3 godine ako je garancija 5 godina. Videcu jos, mozda se obratim inspekciji. Ako je garancija 5 godina ,duzni su da napisu i garanciju na 5 godina.
 
Da li imate povratnu informaciju , zbog čega se ispisuje 3 godine garancije?
One koji uvezuju proizvod oni su i serviseri i oni si davaju nivnu garanciju, dobro je sto ti dali 3 godina obicno je 2 God, a 5 godina garancije je licno da servisiraju CM
 
Meni pise 5 godina, V850 uzet kod istog dobavljaca.
 
Da li imate povratnu informaciju , zbog čega se ispisuje 3 godine garancije?
One koji uvezuju proizvod oni su i serviseri i oni si davaju nivnu garanciju, dobro je sto ti dali 3 godina obicno je 2 God, a 5 godina garancije je licno da servisiraju CM
Oni koji servisiraju moraju biti ovlasceni servis Cooler Mastera ako ne rade na divlje. I ako Cooler Master garantuje 5 godina onda mora biti 5 godina ako je u pitanju legalna prodaja. Sto bi CM sam sebe kompromitovao i dozvolio nekome da ga direktno ugrozava pred konkurencijom. A to sto su nasi trgovinski lanci i uvoznici bezobrazni je druga stvar, uz to jos i imaju monopol, pogotovo ovi gore pomenuti.
 
Da li imate povratnu informaciju , zbog čega se ispisuje 3 godine garancije?

Dobili smo potvrdu od EWE-a da oni uz proizvode isporucuju odgovarajuce garantne listove na peroid garancije kojem proizvodi podlezu.Takodje na njihovom B2B portalu stoji garancija od 5 godina.Moguce da je doslo do nekog propusta od strane emmi-a i da su su dali neki drugi garantni list.
 
Hvala na infornaciji.U medjuvremenu sam dobio potvrdu od EMMI-ja da mi je garancija 5 godina ,i pored pogresno popunjenog garantnog lista.
 
Neka ti daju novi da sutra u slučaju kvara nakon isteka 3 godine ne bude "pa, vama piše da je garancija 3 godine ...".
 
Nazad
Vrh Dno