Šta je novo?

GearBest, Banggood, LightInTheBox, DealExtreme, Geekbuying (Readme u prvom postu!)

Narucio sam gamepad 16.12 sa Geekbuying,prvo rekli salju sledece nedelje,pa posle 26.12.Danas otkazao i zatrazio povrat novca.Dve nedelje nisu ni poslali,pa kad ce da stigne?odmah su mi odgovorili da ce da vrate novac.Ako neko bude narucivao od njih,da zna da se i ovo dogadja.
 
Prvi put sam uzeonešto sa banggood-a jutros. Koliko se čeka za korak 2 -"Payment Confirmed"?
 
Brzo. Trebalo bi već da je to odrađeno posle minut-dva. Ništa se taj deo ne razlikuje od Aliexpress-ovog naprimer.
 
Sa Aliexpress-om imam iskustva, a i ovaj liči na njih.
Onda nešto nije u redu jer su protekli sati. Evo i sada mi stoji "Your order is under review, please wait for a status update or email from customer service."

U mejlu kojim se obaveštava da je porudžina izvršena piše:

"We will now begin processing your order. We'll send you a confirmation email when your item ships.( If your order status shows as "Pending" on our web page, it means you have not completed payment yet)"

Order Status je "Processing"
 
Poslednja izmena:
Pokrenuo se proces.Trebalo im je po vremenu zabeleženom na sajtu 14 sati za potvrdu plaćanja.
 
Na Geekbuying-u sam naručio Tronsmart Spunky Beat earbuds. Stigle su za 25 dana, preko Turske (Yanwen). Verovatno bi bilo i brže da u međuvremenu nisu bili praznici.
Inače, slušalice su super, za taj novac (23 evra, free shipping).
Kako god, pozitivno iskustvo kupovine na Geekbuying-u.
 
Zna li ko preko koga bangood salje registrovane posiljke
i preko koga salje geekbuying registrovane?
 
Imao reklamaciju kod Geekbuying odma dali refund

Dobio sam novac posle 6 dana.Dao sam negativnu ocenu ali je nisu nikad objavili.Dobio sam i link za ocenu na nekom drugom sajtu,i tamo dam dao negativan komentar,poslali su mi 3 poruke za sat vremena.Nudili su mi da povucem negativan komentar,za uzvrat ce mi dati 3 dolara kupon.Pre toga sam cekao 24h da mi odgovore na pitanje,na kraju su mi rekli da nemaju artikal koji sam platio.
 
U ova korona vremena ,ne dajem negativne ocene ako dobijem refund . Smatram da nije fer a i sve su redji kinezi koji uopste salju robu za Srbistan .
 
Moje iskustvo sa banggood-a posle prve porudzbine generalno sa kineskih sajtova.
Uzeo sam neke slusalice i LED disco projektor. Placeno 41e.

Jan 25, 2021 07:12 Order Completed
Jan 19, 2021 17:51 Posting/Collection
Jan 17, 2021 16:41 Item Is Ready for Ship
Jan 15, 2021 16:44 Item Is Pre-advised
Jan 15, 2021 23:45 Package has been sterilized and shipped out.
Jan 14, 2021 16:55 Our warehouse has started packing your items.
Jan 14, 2021 16:48 Order submit.

Samo mi zvonio moj lokalni postar, kaze ima paketic za tebe. Sve poruceno stiglo kako treba. Shipping bio 6eur. Projektor 11e i slusalice 24e.
Ja zadovoljan.
 
Pozdrav svima, narucio sam pre 9 dana na Geekbuying TV box, i sve vreme stoji status Payment Confirmed (Processing). Da li je to uobicajeno? Prvi put sam narucio preko njih pa ne znam kako treba da se odvija tok isporuke. Npr, kada sam pre kupovao na Gearbest, statusi su se menjali na svakih par dana.


.
 
Poslednja izmena:
Dobio sam odgovor da je out of stock, i da ga ocekuju pocetkom marta. Najjace je sto je za svih ovih 11 dana koliko cekam, moguca kupovina tog box-a iako je out of stock. U pitanju je Tanix tx3.


.
 
@ amadeusss

Narucio si u "nezgodnom" trenutku...
Ove godine su od 4.2 do 26.2 praznicni dani u Kini
( festivali povodom pocetka nove lunarne godine )
 
Banggood i druga posliljka stigla.
Nesto malo duze je putovala od prve -

Feb 25, 2021 06:16 Order Completed
Feb 16, 2021 18:55 Posting/Collection
Feb 14, 2021 12:56 Item Is Ready for Ship
Feb11, 2021 15:44 Item Is Pre-advised
Feb10, 2021 23:45 Package has been sterilized and shipped out.
Feb 08, 2021 16:59 Our warehouse has started packing your items.
Feb 08, 2021 14:20 Order submit.

3x smart watch za decu... placeno 3x14.99 plus shipping 6,49.
Isto pravo na kucnu doneo postar. Iz nalepnica na paketu se vidi da je islo u IST i da je od slanja iz Istanbula do dana kada je postar urucio proslo 4 radna dana.
 
Sta raditi sa Gearbest? Znam da je @sasa022 napisao da je ovo nezgodno vreme, narucim TWS za rodjendanski poklon 11 Januara, stoji da ce biti poslato 23, dodje 26 Januar kontaktiram live support kaze bice poslate 1 Februara, dodje 5 i dalje nista, kontaktiram, kaze 15 Februara, danas je 26, danas kazu 16 Marta...
Nude mi da zamenim za neki drugi artikal, ali kad sam ih kontaktirao 23 Januara narucim potpuno druge TWS za koje je stajalo da ce biti poslate 1 februara, ni one nisu poslate..... :cautious:

Ili da otkazem ili da cekam, kupio bih negde drugde ali svi znamo da aliexpress ne salje nista sto je preko $5, banggood je malo skuplji od gearbest, da li je jos neko (osim wolfbgd iz posta iznad mog) porucivao sa banggood ovog meseca?
 
Pozdrav svima! Treba da vratim nesipravan tablet u Kinu (Banggood). Da li slati postom ili kako je najpovoljnije?
 
Trebalo bi da je preko Pošte najpovoljnije ali moraš kao "preporučenu" i moj ti je savet da ako ideš u NS ili da nazoveš prvo Carinu da vidiš šta sve treba od papira da spremiš. Znaš kolika je težina pa udariš kalkulator Pošte da bi video očekivane troškove.
 
Kako funkcioniše zaštita kupca na Gearbestu? Jedva da sam par stvari poručio odatle i to pre par godina pa ne znam. Koliki je rok i kako se pokreće neki dispute, refund?
Kako idu ove holandske pošiljke u zadnje vreme, ima li šanse da ovo stigne? Poručeno je još 20. januara, znači prošlo je puna dva meseca.
Što je najgore koliko vidim ovo nije registrovana pošiljka, a vrednost je 16 $


D7dJ8T3.png
 
Kako funkcioniše zaštita kupca na Gearbestu? Jedva da sam par stvari poručio odatle i to pre par godina pa ne znam. Koliki je rok i kako se pokreće neki dispute, refund?
Kako idu ove holandske pošiljke u zadnje vreme, ima li šanse da ovo stigne? Poručeno je još 20. januara, znači prošlo je puna dva meseca.
Što je najgore koliko vidim ovo nije registrovana pošiljka, a vrednost je 16 $


D7dJ8T3.png
Meni su dve neregistrovane posiljke nestale u Srbiji. Gearbest nije trepnu da mi vrati novac ili ponovo posalje, samo su mi dali tracking number.
Kad sam sledeci put platio postarinu da ide registrovanom postom, sve je proslo ok. Tako da ubuduce sa Gearbesta samo registrovanom postom iako je malo skuplje.
 
Ako su neregistrovane kako se onda zna da su nestale baš u Srbiji?

I kako to može da ne vraćaju novac, zašto uopšte šalju neregistrovano ako vrednost nije uopšte tako mala i beznačajna?! Batrerijska lampa od 16-17 $ je u pitanju.

Najbitnije, kako se uopšte tamo pokreće neka žalba i koji je rok.?
 
Ako su neregistrovane kako se onda zna da su nestale baš u Srbiji?

I kako to može da ne vraćaju novac, zašto uopšte šalju neregistrovano ako vrednost nije uopšte tako mala i beznačajna?! Batrerijska lampa od 16-17 $ je u pitanju.

Najbitnije, kako se uopšte tamo pokreće neka žalba i koji je rok.?
Broj za praacenje i sajt koji ti daju da proveris taj broj posiljke kazu da je na carini u Srbiji. Ali cinjenica da samo na tom sajtu mozes da pratis status posiljke verovatno ide u prilog tome da je nesto tu sumnjivo :D
 
Pa okačio sam broj za praćenje, holandska pošta, može se pratiti na svakom sajtu koji tome služi, ali je neregistrovano i mislim da neće biti daljih statusa od trećeg marta.
 
Nazad
Vrh Dno