Šta je novo?

GearBest, Banggood, LightInTheBox, DealExtreme, Geekbuying (Readme u prvom postu!)

nikola93kb

Poštovan
Učlanjen(a)
07.10.2015
Poruke
12
Poena
54
Sticky:

Nema opravdanja za nekoriscenje PayPala tamo gde je moguce.

nemanja123 je napisao(la):
OBAVEZNO plaćate isključivo PayPal-om gde je god moguće, a POGOTOVO na GearBest-u!

Ukoliko ne stigne pošiljka, Gearbest umesto punog povraćaja novca daje poene koje možete zameniti za proizvode u toj vrednosti (a oni su 30-50% manji od onog što ste platili) ili vraća samo deo novca (30-50%). A sve to bude posle dužeg natezanja.
Odgovor na mejl se čeka po nekoliko dana (ume da bude i po nedelju dana), pa muka bude još veća.
Zbog toga plaćajte isključivo PayPal-om, pa ako pošiljka ne stigne žalite se PayPal-u i dobijate sav svoj novac nazad i to odmah.

Njihovo "osiguranje" ("insurance") paketa ne znači apsolutno ništa i ako se nešto desi sa paketom nemate nikakvu zaštitu! Zbog toga nemojte doplaćivati ovu opciju pri kupovini. To je čisto bacanje para, a jedina prava zaštita je PayPal.

Broj za praćenje ne dolazi uz pošiljku (iako su ranije davali za skuplje proizvode), pa ako to želite možete doplatiti, ali paket neće ništa brže stići, samo ćete znati gde je u svakom trenutku.
Ako vam to nije bitno, nemojte bacati novac ni na to.

Ranije su pre slanja svaki paket slikali na vagi i slali vam sliku mejlom, kako bi ste znali da je isti zaista i poslat. Sada više ni to ne rade.
 
Poslednja izmena od urednika:
probao prvi pre neki dan, za tracking mora da se doplati kad ce i da li ce stici nemam pojma. drugi je odlican pouzdan probao vise puta kao i cetvrti, za treci sad tek prvi put cujem.
 
Ovaj treci kazu da nije los bar kako sam mogao procitat po forumima, al ga nisam jos isprobao, ima i HR jezik pa je se lakse znaći na sajtu. Al nisam ga jos testirao tj nisam nista narucivao, cekam da mi stigne sa GearBest i DealExtreme pa cu onda narucuti i sa http://www.lightinthebox.com/ :)
 
Lightinthebox i miniinthebox su ista firma, naručivao sam par puta neke gluposti. Problem je jedino što nema trackinga za free shipping.
 
Lightinthebox i miniinthebox su ista firma, naručivao sam par puta neke gluposti. Problem je jedino što nema trackinga za free shipping.

ja sam upravo ubacio 2 artikla u korpu ukupno 4 dolara i on mi samo nudi expedited shipping tipa 20 dolara, nigde nema free? gde gresim?
 
Meni se to isto desava na Aliexpress, tacnije nema free shiping sa Bosnu a za Srbiju ima xD
Pa se nadam da ce uskoro i za Bosnu napraviti free shiping opciju.
 
Gearbest izbegavati u sirokom luku. Cekao sam vise od mesec dana da posalju p6000 i na kraju sam morao naruciti drugi fon.
Sad za kuma uzeo x5 i evo deset dana stoji processing.. Na support ticket ne odgovaraju
 
Vezano za Ebay, zanima me da li se moze kupovati roba tj placati samo sa karticom ili se mora napraviti paypal pa povezati sa karticom ?
 
Kako se sjecam meni su poslali sa GearBest-a u roku ja msm od 7 dana, cak su i slikali paket xD
 
Gearbest naplacuje tracking samo ako je manja vrednost, ispod 40. Nit mirise nit smrdi, za sada. Uredno sve salje. Praznik u Kini prosle nedelje, a x5 pro je bio u pretprodaji. Stize.
 
Lightinthebox nema free shipping?

Nešto sam hteo da naručim shipping 25$
 
Ja sam dosta uzimao sa DX i odlicni su. Nikada ni najmanji problem s njima. Stize klasika, kao i sve iz kine, istim to brodom sve putuje. Do 30 dana tu je.
 
Ja naruči sa GearBest-a neke sitnice, uredno sve stiglo za 20ak dana, tracking kod je bio od koristi.
Jedino ne šalju veće pakete za Srbiju.
 
Vazi vazi :D Ja sam narucio 22 Septembra pa bi trebalo da stigne ove ili sledece sedmice :D
Nekada i na nasoj carini stoji po 2 meseca. Imas sam i takav slucaj. Nije kinez kriv sto to zaglavi negde ako ga on posalje na vreme.
Evo meni sad i sa iHerba kasni paket. Uvek mi je za 15 dana stizao, sad proslo 20 dana i jos nije usao u zemlju. Sa DX-a mi je nekada i za 20-ak dana stizalo, zavisi kako se pogodi tura. Ali kao sto rekoh, sve to iz kine ide zajedno tako da je samo pitanje kada brod isplovljava.
 
Nekada i na nasoj carini stoji po 2 meseca. Imas sam i takav slucaj. Nije kinez kriv sto to zaglavi negde ako ga on posalje na vreme.
Evo meni sad i sa iHerba kasni paket. Uvek mi je za 15 dana stizao, sad proslo 20 dana i jos nije usao u zemlju. Sa DX-a mi je nekada i za 20-ak dana stizalo, zavisi kako se pogodi tura. Ali kao sto rekoh, sve to iz kine ide zajedno tako da je samo pitanje kada brod isplovljava.

Ne vezano za ovo. Mogu li ja na ebay-u da kupujem samo ako imam onu npr viza kariticu, zato sto nemam paypal, msm da kupujem kao preko ovih kineskih sajtova. Zato sto sam nasao dosta "prodavnica" na ebay-u sa dobrim ocjenama koji salju besplatno iz kine.
 
Danas stigla dva paketa sa GearBest i DealeExtreme, poptuno zadovoljan :Dcheers
 
Sta im je ova stavka insurance na Gearbestu? Da li je neko to koristio? Nisam uspeo na sajtu da nadjem objasnjenje.
 
To je fazon ako paket ne stigne da ti nadoknade koliko si platio. Sto znaci ako uzmes bez trackinga i ne platis to i ne stigne ti mozes okacis macku o rep. Onaj drugi predstavlja osiguranje na carinske troskove.
 
^ Šta je osiguranje na carinske troškove?
 
Platis 20% od cene paketa, na pandawill npr je 20%, i kada ti naplate pdv/carinu oni ti taj iznos vrate koliko pise na papiru.

Kinezi pametno igraju, jer deo paketa prodje bez carine/pdva i tu je njihova cista zarada.
Licno bih pre platio carinu (neka ide makar nasoj drzavi) nego kinezu.

Ako negde ima za 5% onda se i isplati
 
Tu na Gearbestu nije 20%, ni blizu, zato pitam da li je to to osiguranje jer mi cudno. Npr. na paket od $10, osiguranje je nesto preko $1, a npr na telefon od $180 osiguranje je $4.59, sto je jako povoljno posto telefoni jako tesko prolaze nasu carinu bez dazbina.
 
GearBest imam odlicna iskustva za sada, dosta su jeftiniji od AliExpressa, koji ima velike marze. Tracking se dodatno naplacuje ali i sa tim su poprilicno konkurentni. Customer service takodje dobar. Slikaju paket pre slanje, meni je sve do sada dolazilo preko Sweden Post.

Geekbuying takodje ok iskustva, imao sam jednu porudzbinu za sada, bez trackinga, stiglo za approx 25 dana.
 
Pohvale za Gearbest. Piston 3 bubice naručene 24. 10. Poslate 27. 10. kineskom poštom. Stigle danas, dakle 14 dana od slanja (srećom paket promakao carini)
 
Prvi paket (neke sitnice) koji sam naručio sa gearbesta je stigao brzo, bez problema...

Krajem septembra naručim neku jeftiniju led lampu, stigne mi posle malo više od mesec dana ali bez baterije. Napišem ticket supportu, nedelju dana bez odgovora...
Ono nije problem za 1.5$ koliko baterija košta na aliexpressu, ali tamo kad imam problem prodavci se ubijaju da pomognu za dobar ref, a ove boli tuki...
 
Nazad
Vrh Dno