Šta je novo?

GearBest, Banggood, LightInTheBox, DealExtreme, Geekbuying (Readme u prvom postu!)

Imaš pre par stranica gde sam napisao da je meni prošle ili predprošle godine nestalo 4-5 paketa i svi su bili bez praćenja, od tad ništa ne naručujem bez praćenja. AKo nešto košta 2-3-5 dolara onda sačekam da naiđe još nešto što mi treba pa da sveukupno bude 15-20$ i onda naručim sve sa praćenjem.
 
Imali neko iskustva sa ovima ? Poručio dron 47€ Pa mi sumnjivo dal ću ista dobiti, cena je "too good to be truth" lol?

http://www.huavvip.club

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Za takve ponude sa 90% popusta moras biti jako brz dok se ne razgrabe :)
 
Porucio sam ja nego mi je sajt kao sajt sumnjiv da dron od 500€ da košta 50€ ...

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Znaci ipak ti je sumnjiv?

Ja sam se vec brinuo dal si ozbiljan :D
 
Nego šta nego sumnjiv:D nego za te pare nisam mogao da odolim da ne probam >.> ...videću kroz par dana ako se ništa ne "desi" pravac banka da vidim šta se može.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Ako si platio direktno karticom bolje bi bilo odmah da odeš u banku i blokiras tu karticu...
 
Nego šta nego sumnjiv:D nego za te pare nisam mogao da odolim da ne probam >.> ...videću kroz par dana ako se ništa ne "desi" pravac banka da vidim šta se može.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Sajt je pušketina. Odmah u banku da blokiraš. I koristi PayPal *mjau**mjau**mjau*.
 
Poslednja izmena:
Thx [emoji106]

Šta ću kad je blokiram? Pravim novu ili mogu nešto izmenjati ?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Uplatu vidi da storniraš ako možeš. Ako sumnjaš da su ti ukrali podatke sa kartice, onda novu da bi bio miran, ne znam koliko sredstva imaš na kartici, zatim otvori PP i preko PP plaćaj. Ko nema PP, ja preskačem, nađem na drugom mestu, osim ako nije neka pouzdana radnja.
 
Idi u banku i traži chargeback.

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
 
Bio, skinuo pare sa kartice tražio da mi vrate te pare nazad ova kaže da je zahtev podnet pa ide na procenu pa će tamo odluciti dali će da mi vrate. U medjuvremenu kartica blokirana za potrošnju i dalje može da prima novac. Dal ću novu morati ništa još nzm kaže videćemo šta procene ovi.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Neka preporuka odakle je najbolje naruciti nesto od xiaomi smart uredjaja?
 
Auu, pa da l je moguce da se to radi... Znaci, bez pracenja nista ne narucivati?
Pa valjda ima neke kontrole na carini, video nadzor i slicno?
Meni je na našoj carini nestalo 4 paketa od ukupno 20ak sa Gearbest-a. Procentualno dakle jako puno. Gearbest mi je uvek poslao zamenu iako nisam platio osigiranje, sa tim da su mi poslednji put rekli da više neće to činiti ako ne uplatim osiguranje. To je ispalo cool sa njihove strane. Mada ne mogu da shvatim zašto mi paketi sa Gearbest-a toliko nestaju. Sa Alija imam mnogo više narudžbina, preko 100 i ne sećam se kada je poslednji put nešto nestalo.

Iskreno, od tada sam par puta platio osiguranje ali sve ređe uzimam kod njih jer za sitne stvari to podigne cenu osetno.
 
Je l postoji neki rok kad treba da se trazi zamena, meni mesec dan stoji na carini paket?
 
Šta bi zamenio?
 
Ma drugi paket da posalju ili vrate novac. Vidis da Aibo pose da su mu slali drugi paket iako nije imao placeno osiguranje, pa pita da li neko zna da li postoji neki rok do kad treba da im se javi da im je nestao paket?
 
Napusao si da ti stoji paket na carini? Da nije do naše carine, ako već kod njih stoji?
 
Pa tako pise na onom pracenju (koje nije placeno)... 15.4 je stiglo kod njih, da li ima svrhe da ih zovem da pitam sta se dogadja
 
Možda taj paket ima šanse da prođe ali mi se još uvek nije desilo da bilo šta stoji na carini duže od mesec dana. Zapravo svi paketi koji mi nisu stigli sa GB su imali baš taj status, kao da su zaglavili na carini. Možda možeš da ih zoveš i raspitaš se. Lično to nisam probao. Što se GearBest-a tiče, za svaki order negde bi trebalo da to piše koji je estimated delivery time. Ja sam čekao da to prođe, pa i malo duže, obično ako mi ne stigne za 2 meseca otvorim ticket. Evo primer poslednjeg:

Hi GearBest, It has been 2 months since I ordered this product but I haven't received it yet. My address is always the same one. I checked at my Post Office many times and the package isn't there.

Ovo oko iste adrese i provere u pošti sam stavio jer iz iskustva od prethodnih ticket-a to je prvo što pitaju - da li sam proverio u pošti, da li sam im poslao tačnu adresu... bla, bla. Uglavnom, potvrdiš da si sve to uradio... i na kraju:

Dear,

We sincerely apologize for this delivery issue.

As you are value customer we are happy to resend a new parcel by post registered to you free of charge though you didn't pay the shipping insurance. There will be a tracking number.

Please note that this is only one exception as the proof of our goodwill.

Potpuno pozdravljam ovo što izlaze u susret ali i sumnjam na sam GB da li su ti paketi stvarno poslati. Uz rizik da me proglase paranoikom, malo mi je čudno što Ali bez praćenja ima možda 1% zalutalih a sa GB mi je zalutalo 20% paketa. :trust:
 
Poslednja izmena:
Meni je na našoj carini nestalo 4 paketa od ukupno 20ak sa Gearbest-a. Procentualno dakle jako puno. Gearbest mi je uvek poslao zamenu iako nisam platio osigiranje, sa tim da su mi poslednji put rekli da više neće to činiti ako ne uplatim osiguranje. To je ispalo cool sa njihove strane. Mada ne mogu da shvatim zašto mi paketi sa Gearbest-a toliko nestaju. Sa Alija imam mnogo više narudžbina, preko 100 i ne sećam se kada je poslednji put nešto nestalo.

Iskreno, od tada sam par puta platio osiguranje ali sve ređe uzimam kod njih jer za sitne stvari to podigne cenu osetno.
99% Sam siguran da to oni i ne pošalju, od 12 Android boxova (u zadnjih 6mjeseci) koliko smo nas 3 porucili 6 nisu stigla, a sa eBay sve stiže na adresu bez problema. Vrlo vjerojatno oni to i nemaju na stanju i jednostavno ne pošalju zarobe ti pare na 60 dana, pa ti poslije kada se zališ ponude nešto u zamjenu, polu refund ili puni refund kako im se ćefne.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Da li je neko narucivao sa www.zapals.com?
Hteo bih da narucim xiaomi dafang kameru na tom sajtu posto na GearBestu nisam uspeo. Zavlacili me 14 dana da bi na kraju vratili pare.
 
Narucio sam ja neke Bluetooth sluske za probu sa zapalsa. Javljam ako stignu
 
jel vama stiže bilo šta sa joybuy sajta? naručio sam neki kabl baš za probu, i evo nakon 50 dana nema ga nigde...
 
Meni 4 porudžbine stigle za sada. Nesto sam cekao duze, nesto krace ali sve je stiglo. Za sve sam dobio tracking broj. Preporuka za sajt, moze na fine cene da se naleti.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Otvorio sam ticket na GB za posiljku koja nije stigla 2 meseca, vrednosti 28 dolara. Izvinjavaju se i nude da mi 15 dolara refundiraju. Zvao s carinu i damo kazu da uopste nema te posliljke, proverio sam i za drugu za koju pise da je 12.maja stigla, ni ona nije u sistemu carine. Veliko razocaremje u GB.
 
Šta se dešava u slučaju da se naruči sa GB, a ima broj za praćenje ?
 
Nazad
Vrh Dno