Šta je novo?

GearBest, Banggood, LightInTheBox, DealExtreme, Geekbuying (Readme u prvom postu!)

Apdejt za situaciju sa tastaturom, nisu je poslali vec skoro 2 meseca i danas sam dobio refund.
 
Nisam siguran da li sam pogodio pravu temu ali ću ipak da pitam.
Danas sam prvi put naručio stvar(tv box) sa Geekbuying-a. Nisam se prethodno informisao kakvi su uslovi pri plaćanju, pa sam brzopleto platio visa electron karticom. Poslali su mi mail da je kupovina uspešno obavljena.
E sad da li sam dobro postupio? Čitam na netu da je bolje platiti preko paypal-a, zbog eventualnog refunda ako roba nije saobrazna ili paket ne stigne.
Imam li razloga za brigu i da li sada nekako mogu da povežem ovu kupovinu sa paypal-om?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Нема ништа накнадно од Пејпала, а рефунд треба да буде регулисан тамо где си обавио куповину, па се тамо информиши.

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
 
Ok. Hvala na odgovorima.
Da li je ovo bezbedan način plaćanja ili je bolje preko Paypal?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Ја до сада (5 година) нисам имао проблема ни преко Пејпала нити директно.

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
 
Sve što sam do sad naručivao, kupljeno je preko aliexpress-a. Nisam imao problema.
Ova novonastala situacija se održava i na isporuke, cena je drastično povećana pa se nekad i ne isplati. Na geek sad prvi put pazarim a nisam se prethodno informisao oko dispute i refunda. Čitam po stranim forumima da su jako loši što se tiče toga pa reko da pitam...

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Geekbuying je odvratan ako dođe do potrebe za povraćajem novca. Preko PayPal-a je ubedljivo najsigurnije, tu si zaštićen kao beli medved. Sada ne možeš ništa da uradiš osim da se nadaš da sve prođe kako treba i da ne bude potrebe da tražiš novac nazad.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Nisam siguran da li sam pogodio pravu temu ali ću ipak da pitam.
Danas sam prvi put naručio stvar(tv box) sa Geekbuying-a. Nisam se prethodno informisao kakvi su uslovi pri plaćanju, pa sam brzopleto platio visa electron karticom. Poslali su mi mail da je kupovina uspešno obavljena.
E sad da li sam dobro postupio? Čitam na netu da je bolje platiti preko paypal-a, zbog eventualnog refunda ako roba nije saobrazna ili paket ne stigne.
Imam li razloga za brigu i da li sada nekako mogu da povežem ovu kupovinu sa paypal-om?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Odmah otkaži porudzbinu. Kaži pravi razlog ili da si se predomislio.

Kada ti refundiraju, kupi preko paypal.
 
Baš zato što se dosta piše o tome da su loši kad dođe do toga da vrate novac zbog neisporučene ili oštećene robe , odlučio sam da poslušam savet i otkažem pošiljku.čim mi novac legne na račun, prebacujem na paypal i kupujem opet.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Kupovao neko ovih dana na Fasttechu, šalju li za Srbiju?

Malo kasnim sa odgovorom, tek sad sam video (mada taman, već je i stiglo:)). Naručio 25. maja, stiglo 20. juna. Preko holandske pošte RU...NL, doplatio oko 3 usd poštarinu. Znači šalju, a sad kad će stići... Ovih dana neki čekaju mnogo duže pakete preko holandske pošte
 
Poslednja izmena:
Nikad nisam kupovao na Banggood-u i sad gledam ovaj Haylou Solar LS05 za 35$. Mislio sam MiBand 5, ali dok izadje... Kakva je situacija sa Banggood-om i vremenom cekanja? Nigde ne vidim da ima da se doplati za posliljku sa pracenjem ili sam corav?
[US$34.99 65% OFF][BT 5.0]Haylou Solar Full Round Screen Wristband 12 Sport Modes Tracker Heart Rate Monitor 30 Days Standby Smart Watch Global Version Smart Wearable Device from Consumer Electronics on banggood.com
https://banggood.app.link/XnDnPq2iK7
 
Nikad nisam kupovao na Banggood-u i sad gledam ovaj Haylou Solar LS05 za 35$. Mislio sam MiBand 5, ali dok izadje... Kakva je situacija sa Banggood-om i vremenom cekanja? Nigde ne vidim da ima da se doplati za posliljku sa pracenjem ili sam corav?

Nisam ni ja kupovao ove godine pa ne znam za isporuku uglavnom obrati pažnju da ti za ovaj satić kaže "Processign time: Expected on July 21,2020" što znači da će biti poslat, u najboljem slučaju, tek za 3 nedelje. a pod Shipping možeš da biraš dve opcije: Air parcel register za 3,83$ i Express shipping za 27,18$, obe opcije imaju praćenje.
 
Ja mislim da salju samo sa pracenjem sad . Vreme cekanja sad je nepoznato .
Nisam ni ja kupovao ove godine pa ne znam za isporuku uglavnom obrati pažnju da ti za ovaj satić kaže "Processign time: Expected on July 21,2020" što znači da će biti poslat, u najboljem slučaju, tek za 3 nedelje. a pod Shipping možeš da biraš dve opcije: Air parcel register za 3,83$ i Express shipping za 27,18$, obe opcije imaju praćenje.
Poslato mi sa Banggooda turskom postom sa pracenjem, stiglo za 2 nedelje.
Hvala drustvo. Ima PayPal i broj za pracenje tako da cu poruciti pa sta bude.
 
I ja sam naručio nešto što mi nije stiglo sa Alija. Platio PayPalom, ima tracking, pa da vidimo da li će stići.
 
Taj sat ima istu cenu kao miband 5, bas bih voleo neko poredjenje
 
Poslato mi sa Banggooda turskom postom sa pracenjem, stiglo za 2 nedelje.
Za dve nedelje do naše carine ili to je za sve nedelje od poručivanja stiglo na adresu?
Juče sam nešto naručio sa bangood-a, broj za praćenje u formatu RH*****TR.
Inače ovo je prvi put da nešto naručujem sa njihovog sajta, pa može li mi neko reći čemu služi "tariff insurance"?


Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Da li banggood uvek napise punu cenu proizvoda na pakovanju? zbog carine
 
Pitam da li salju za Srbiju i kazu da, ali kad hocu da porucim onda ne moze. Nije mi jasno samo da li je neki random lik dao odgovor ili prodavnica koja prodaje.

189ec763a4ea0dd8fe2d8632d46800ec.jpg
5105329c7c1653da3a4408c84cc3dce3.jpg
 
Poslednja izmena:
@Bobajakuda, deluje mi kao da je neki random lik odgovorio, kao na Aliju što može svako da ti odgovori?
 
I meni tako deluje, ali nisam siguran jer nikad nisam kupovao na Banggood-u. Ne znam kako da proverim.
Preko aplikacije mi pise da ne salju za Srbiju dok preko pretrazivaca moze da se poruci. Ne zelim da dodjem u situaciju da porucim i onda kazu ne mozemo da posaljemo pa da cekam refund.
 
Pitam da li salju za Srbiju i kazu da, ali kad hocu da porucim onda ne moze. Nije mi jasno samo da li je neki random lik dao odgovor ili prodavnica koja prodaje.

189ec763a4ea0dd8fe2d8632d46800ec.jpg
5105329c7c1653da3a4408c84cc3dce3.jpg
Banggood ne funkcioniše kao Aliexpress. Ne postoje prodavci, odnosno različite radnje.

Odgovor ti je poslao neko iz support-a BG-a.
 
Nazad
Vrh Dno