Šta je novo?

GearBest, Banggood, LightInTheBox, DealExtreme, Geekbuying (Readme u prvom postu!)

+1
I pored svega počeli su naplaćivati shipping, nema više ništa da je free shipping...

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk

neki sitan shipping je uvek postojao za robu bez praćenja, ali ne znam kakva je sad situacija i da li je i to povećano...ali nisam to pažljivo ni proučavao, jer imam utisak da cene generalno podižu na dnevnoj bazi i to mi je bilo dosta da ne gledam dalje...
 
Kapiram da zavisi od toga šta se naručuje. Ja sam desetak kupovina imao na GB, ali ništa preko 20 dolara. Sve je savršeno prošlo. Jedino sam bio naručio telefon koji je naravno bio "out of stock" pa su mi vratili pare, ostalo je sve bilo povoljno i stiglo na vrijeme bez ikakvog problema.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Dosta puta naručivao sa GB, nikad ni najmanji problem. Koliko se sećam, uvek su naplaćivali poštarinu. Ne znam kakvi bi bili za slučaj dispute-a pošto nikad nisam imao problem.

Da li neko zna kako se sada gleda broj isporuka prodavnica na AliExpress-u? Koliko vidim ukinuta je ta opcija!? Ranije ukucam traženi proizvod i samo idem kursorom preko prodavnica i odmah se videlo koliko koja ima ukupno prodaja pa sam na osnovu toga i odlučivao kod koga ću da kupim. Sada toga više nema čak ni kada odem na samu prodavnicu...
 
Smeće od sajta (moje iskustvo)
Otvorio žalbu na PayPal i prvi korak je da pišem poruku Prodavcu GB preko PP sajta što sam učinio. Nakon par sati dobijam prvo poruku na GB gdje mi nude sada malo više mog novca tačnije 21$ a par minuta poslije fin lijep odgovor na pp sajtu gdje se izvinjavaju i pitaju da li prihvatam cio refund 33$.
Nije neka lova u pitanju ali nema apsolutno nikakve krivice od strane mene da bi ja dobio umanjen iznos uplate. Pretpostavljam da sam neki telefon poručio koji košta više slična stvar bi se desila

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Ti ovde troluješ ili šta ? Nude ti da ti ponovo pošalju artikal ili povraćaj novca. I smeće su? Treba da blokiraju Srbiju na svim sajtovima, ma mi smo takvi, treba da nas vrate na buvljake i šverc, na to smo navikli, samo to znamo. Nije ovo za nas.
 
Sto bi trolovao kad su mu inicijalno ponudili pola para? To sto je on izboksovao sve do kraja samo govori o njima kakvi su smecari jer se moras natezati da bi dobio novac nazad.
Ja sam mozda jednom ili dva puta porucio kod njih i stiglo je tako da je bilo sve ok. Ali citajuci iskustva ne samo sa GB nego sa bilo kog sajta koji salje iz Kine uvek ce se praviti ludi i nikad ti nece ponuditi full refund na prvu. Za stvari od 20+ dolara uvek treba uzeti broj za pracenje pa da se ovakve stvari brze resavaju.
 
Ti ovde troluješ ili šta ? Nude ti da ti ponovo pošalju artikal ili povraćaj novca. I smeće su? Treba da blokiraju Srbiju na svim sajtovima, ma mi smo takvi, treba da nas vrate na buvljake i šverc, na to smo navikli, samo to znamo. Nije ovo za nas.
Ivane možda nisi ispratio od početka šta sam pisao.
Ja platio nisam dobio, žalim se nude mi pola para, žalim se PayPal oni meni onda na GB nude 21od33, a sat kasnije na PayPal nude cio iznos.
Ti bi možda prihvatio pola novca ali meni to nije u redu. Jer ja nisam njih oštetio, platio pošteno i skoro 3 mjeseca me još zavlače tamo vamo.
Ja samo svoje iskustvo prenosim. Nekome mozda bude od pomoći

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
To ti je ista prica i na Aliju, gde sam mnogo puta imao dispute. Na GB te stiti PP, na Aliju, sam Ali sistem. Ja ih uvek ignorisem za te ponude. Uvek trazim ful povracaj i dok ne kazu da su pristali samo ponavljam da hocu sve.
 
@Sirius, jedan bod = 0.01$ vrednost, znaci 1% cene.
Nemojte sve na carinu svaljivati, ili Postu svejedno. Imajuci u vidu kakvi su sa Ali/GB/ostali, pre mislim da oni vise od pola varaju nego nasi. Nisu nasi cvecke, ali zasto odmah sve na nase?

Carina i/ili pošta nisu baš poznati po uzornom radu i besprekornom poštenju.
Osim toga Ali ima svoju zaštitu koja dobro funkcioniše (bar kad je meni trebalo), paypal je isto OK vid zaštite za ostale prodavnice koje ga koriste (možda je malo veće natezanje za ebay), znači ako nisi nešto popio pa otišao da kupuješ na netu i plaćaš ! direktno karticom ili western unionom imaš neki vidi zaštite, za carinu i poštu, ako nemaš validan broj za praćenje, nemaš baš nikakvu zaštitu, nema teoretske šanse da dokažeš kako je carinik ili poštar nešto drpio. I oni to znaju.
 
AE zastita je jedna od najboljih sa kojima sam se susreo. Nikada se nije desilo da budem ostecen, da jeste mi cimanje kada nesto moram da snimam pa da upload. Ali opet sa druge strane da ponovim nikada mi se nije desilo da budem ostecen. Cak volim da kazem, sigurnije se osecam na AE kada kupim nesto nego kada kupujem po nasim prodavnicama... Prosto znam da ako nesto nije ok dispute ce biti u moju korist.

Sto se tice GB OK su ali AE je bolji GB ima sablon kada se otvori zalba, i prosto morate da insistirate vise puta na onome sto zelite sto znaci duza prepiska i vise cimanja. Ali opet nije mi se desio neki veci problem tako da su mi iskustva limitirana ... Ali za sada su iskustva pozitivna a narucio sam gomilu paketa.

Ko voli da kupuje na GB ovo je lista kupona koja se update sa novima cim se pojave.
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1BedXU7v3WUmuqpIxZuy601XQHdnBe5EePnpt-cAixck
 
AE zastita je jedna od najboljih sa kojima sam se susreo. Nikada se nije desilo da budem ostecen, da jeste mi cimanje kada nesto moram da snimam pa da upload. Ali opet sa druge strane da ponovim nikada mi se nije desilo da budem ostecen.
Polako ne žuri daj im šansu, pa ćeš videti kako njihovi šabloni nisu uvek dobri po korisnika.



Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Stigao mi paket sa lightnthe box, jadna kutija bez ikakve zaštite sa punom cenom i naravno ocarinjena.
Za zaobilaženje.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Polako ne žuri daj im šansu, pa ćeš videti kako njihovi šabloni nisu uvek dobri po korisnika.



Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Mislim da sam vise nego kompetentan da dam misljenje koje ima tezinu :)

chrome_2018-04-16_16-24-17.png
 

Prilozi

  • bWQKMBh.png
    bWQKMBh.png
    6.3 KB · Pregleda: 107
Poslednja izmena:
direktno karticom ili western unionom imaš neki vidi zaštite, za carinu i poštu, ako nemaš validan broj za praćenje, nemaš baš nikakvu zaštitu, nema teoretske šanse da dokažeš kako je carinik ili poštar nešto drpio. I oni to znaju.
Hoćeš da kažeš da ako nemam tracking number mogu da se pozdravim sa PayPal Protection? :/
 
GearBest, Banggood, LightInTheBox, DealExtreme (Readme u prvom postu!)

Uglavnom broj za praćenje je registrovana pošta i 1-2-3$ skuplje. Takvom metodom imaš broj za praćenje i pošiljke ne mogu da zalutaju, piše na kutiji broj i nema zezanja.
 
Naručio sam 16. februara convoy s2 lampu sa GB-a.
Po trackingu piše da je 03. marta ušla u Srbiju i da je na carini. Nakon toga muk.
Žalio se pre dva dana, ponudili mi da ponovo šalju/da vrate poene/da vrate pare. Tražio pare, za 48h treba da legne refund.
 
Novosadska carina još nije počela da radi ovaj mesec (meni stoji na carini od 02.04.), za Beogradsku ne znam.
 
Naručio sam 16. februara convoy s2 lampu sa GB-a.
Po trackingu piše da je 03. marta ušla u Srbiju i da je na carini. Nakon toga muk.
Žalio se pre dva dana, ponudili mi da ponovo šalju/da vrate poene/da vrate pare. Tražio pare, za 48h treba da legne refund.

Šta kaže poštin tracking? Daj screenshot.
 
Onda su te pokrali

Nego jel neko kupovao sa Zapalsa, treba mi dafang kamera a tamo je najeftinija
 
Poslednja izmena:
@dzudzubajac
Meni je convoy c8 "dobio nogice". Doduse, kako nemam ni kod za pracenje, tesko da imam cemu da se nadam. Poslat 06.03. Pomjeo ga vetar. Izgleda da se neko dobro opremio :). Jedva cekam natezanje sa Kinezima, mora da ce ici glatko.

Istog dana, broj narudzbine jedan do drugog, poslate i dve 18650 baterije. Stigle 28.03. Skoro mesec dana razlike. Mrka kapa, rekao bih, uz uvazavanje svih eventualija.
 
^ lapaju naši, to su ustanovili i pisali. Zato je bolje malo doplatiti za registrovanu poštu, kada vidi broj za praćenje onda ne može da dobije noge.

Kaže Ne postoje podaci o ovoj pošiljci.

Jesi li slao registrovanom poštom? U kom je formatu broj za praćenje?
 
Poslednja izmena:
^ lapaju naši, to su ustanovili i pisali. Zato je bolje malo doplatiti za registrovanu poštu, kada vidi broj za praćenje onda ne može da dobije noge.

Jesi li slao registrovanom poštom? U kom je formatu broj za praćenje?

Registered mail bez osiguranja (insurance).
Narucio sam nitecore p16 za koji sam platio i insurance i convoy za koji nisam doplatio pošto je svega nekih 12-13$. Nitecore stigao, convoy nije :)
Tracking no je bio tipa NRxxxx tj pretpostavljam netherlands registered.
Inače legle su pare, uradili su refund.
 
Poslednja izmena:
Ima li netko da je naručivao neki Kineski trimer za bradu? Na Gearbestu ima raznih, brand Kemei izgleda primamljivo, cijena mu je ok, ima ih od 6 eura pa do 50... Ima li ko iskustva sa nekim od tih trimera?

Poslano sa mog Redmi 5 Plus koristeći Tapatalk
 
Kineski brijači su krš, znaci jeftine ne bih ni pogledao a pitanje je vrede li i ti skuplji
Dobar trimer košta, to je jedna od stvari koja se ne kupuje kod Kineza.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
За те паре имаш и код нас, типа Јиск на акцији знају да буду.
 
Ja koristim Rowenta trimer od 30 evra, ne treba mi ništa bolje.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno