Šta je novo?

GearBest, Banggood, LightInTheBox, DealExtreme, Geekbuying (Readme u prvom postu!)

Ako rebnu i carinu i nije toliko zanimljivo, još ako se uzme u obzir nedostatak garancije kao i to da ne znas koji je kontroler i memorija unutra, ni z od zanimljivog.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ako rebnu i carinu i nije toliko zanimljivo, još ako se uzme u obzir nedostatak garancije kao i to da ne znas koji je kontroler i memorija unutra, ni z od zanimljivog.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Ja sam iz CG i tamo ne placamo carinu do 75e, tako da je meni zanimljivo.
 
To je vec druga priča, mada bih ja to ipak proverio šta ima unutra. Na tapatalku sam pa se ne vidi lokacija članova. I kod nas u Srb. u pripremi je novi carinski zakon pa će bar donekle biti oslobodjene poštanske posiljke od dažbina. Da nam bar gluposti do 20$ ne diraju.


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
I kod nas u Srb. u pripremi je novi carinski zakon pa će bar donekle biti oslobodjene poštanske posiljke od dažbina. Da nam bar gluposti do 20$ ne diraju. Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Odakle ti ta informacija? Carinski zakon je valjda vec usvojen, a i tu inace nije bilo nikakve promene sto se tice licnih posiljki?
 
U zakonu kao i u prošlom piše da su oslobođene carine pošiljke male vrednosti. Nema konkretnih limita, jer se zakoni pišu uopšteno zbog komplikovane procedure izmene.
Sta je to mala vrednost određuje ministarstvo finansija, a trenutno je 50 evra.

PS carinski zakon nema veze sa PDV-om, a nažalost za pošiljke nisu predviđena oslobođenja od PDV-a.
 
Poslednja izmena:
Pretpostavljam da misli da ce da se uskladi sa EU jer tamo tezimo jelte :)
0-20 nista
20-150 pdv
150+ pdv+carina
 
Pa trebali bi, ali naši po običaju prvo usklađuju zakone sa EU koji će više puniti budžet, a ove koji smanjuju namete će verovatno tamo negde 2058 godine kad uđemo u EU. Npr odavno su uskladili akciznu politiku (dobili smo na struju, povećava se na cigarete...)

Inače i EU je ukinula ono oslobođenje do 22 evra bez PDV-a. Tako da je sad PDV i kod njih na sve, a carina preko 150e (na elektroniku uopšte nema carine)
 
Narucivao sam samo sitnice u EU i ne plaća se nista. Ali mozda probam u nekom skorijem periodu telefon.
 
To sto nisi platio nista, ne znaci da sledeci put neces. Carinska sluzba po zakonu treba da ti naplati 20% pdv, bez obzira koliko mala vrednost nabavke bila. Na skuplje predmete (preko 50/75 evra) po zakonu ide carina 10%+PDV, ukupno 32% na deklarisanu ili procenjenu vrednost ako nema deklaracije.To je otprilike sva bitna prica za online kupovinu.
 
Kupio sam android box beelink GT1 ultimate preko gearbest-a. Neogeo i jos forumasa su posumnjali da su nas izradili za specifikacije. Generalno box radi ali ima problema sa 3d podrskom i nejasno je da li ima 2 ili tri gb RAM-a. Ja sam moj platio preko paypal-a i iz principa sam pokrenuo disput

Elem, pokusao sam da se nagodim sa njima, trazili su da im posaljem snimke, slike. Ja sam im poslao nekoliko uz opis problema. Ove standardne aplikacije prijavljuju 2775 MB RAM-a. A aplikacija "Easilly fill RAM" baferuje RAM do nekih 2350MB i restartuje se. Verovatno su softverski nekako prevarili ove najcesce koriscene aplikacije za ispitivanje specifikacija, ako je to uopste mohuce, uglavnom sigurno nisu cista posla ovde. Da ne duzim, mislim da je neogeo detaljnije pisao na ovoj temi o ovom problemu. Posle slanja slika i video prestali subda se javljaju, ocito su mislili d acu zaboraviti da eskaliram disput. Naravno sacekao sam zadnji dan i eskalirao uz opsi pronkema. Napisao sam da sam.platio carinu i da mi se ne ispalti da vracam uredjaj vec da mi jedino odgovara pobrat dela novca. Napisao sam da zahtevam 25€ povracaja. Posle jedno 10 dana od datuma kada sam eskalirao dispu stigao mi je e mail da su presudili u moju korist i da ce mi za nekoliko dana biti uplaceno 25€.

Eto, da napomenem da je gearbest jedna od najpokvarenijih prodavnica i da cesto valjaju ovakvu robu, nije im ovo prvi put. Znaci ako su neka snizenja kod njih vrlo lako je moguce da nesto nije u redu sa tom robom. Mnogo tehnicke robe sam kupio iz Kine, jedino je gearbest pokusao da me malo zavrne.



Sent from my Cool S1 using Tapatalk
 
Već sam pisao na temi o boxevima, sada prodaju mecool m8s pro w kao mecool m8s pro plus. Sad su namazaniji pa su u specifikaciji stavili da ima s905w čipset, ali ime proizvoda sugeriše da je u pitanju jači model sa s905x. Ovo nije klasična prevara ali je navlakuša. Ko poznaje tačne oznake mogao je po naslovu i slici da vidi da je taj box sad 10$ jeftiniji i da kupi bez provere specifikacija. Moguće i da je greška, ali pre će biti da opet nešto muljaju. Iz principa neću ništa da kupim od njih.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Klasicni prevaranti. SKupljaju preporuke na one sitnice od po 1$, a varaju na sve skuplje stvari. Zaobilazak u širokom luku
 
Ne mora da znači, uzeo sam 3 telefona preko njih bez ikakvih problema.
Kao i svi nude siću kao refundaciju, samo treba biti uporan.
 
Gearbest je proveren sajt, desavaju se greske, zato i otvorite dispute da se vrati novac..
 
Koji je bolji sajt GEAR BEST ili Aliexpress

Poslano sa mog Mi A1 koristeći Tapatalk
 
Zavisi, nije savrsen njedan. Uglavnom, daleko vise narucujem sa Alija zbog veces izbora ali neretko gb ima nize cene. Nisam imao problema ni jadnima bi s drugima, poneki refund zbog neispravne robe ili pogrsno poslate robe.

Tapatalk from Poco loco
 
Koji je bolji sajt GEAR BEST ili Aliexpress

Poslano sa mog Mi A1 koristeći Tapatalk
Ako tacno znas sta hoces da kupis, i pretrazujes sajtove sa namerom da prodjes sto jeftinije, najcesce ces pobednika pronaci medju alijevim prodavcima.

A ako si netshop manijak i sakupljac raznih gluposti, kao mnogi od nas ovde, sajtovi kao sto su gearbest, joybuy, zapals daju akcije na stvarcice za koje nisi ni znao da ti trebaju dok ti ih oni nisu ponudili. Za takve stvari tesko da ces da iskopas bolju cenu bilo gde, a razlike cak mogu da budu i poprilicne u procentima.

Sto se tice zalbi na losu ili nepristiglu robu, ozbiljna vecina tvrdi da je najbolje kupovati u prodavnicama koje prihvataju paypal uplate, jer je paypal najbolji zastitnik kupaca.
Za Ali sam video da se u poslednje vreme zale i clanovi koji imaju znacajno iskustvo u chinashoppingu. Ja jesam do sada bio zadovoljan nacinom na koji me je Ali stitio od prevaranata, ali svejedno cu uzeti u obzir to sto sam procitao na forumu u poslednje vreme.

I poslednja vazna stvar koja mi pada na pamet je verodostojnost robe: Radnje kao sto su Gearbest i Joybuy (joy collections) generalno imaju bolju reputaciju po tom pitanju od Ali buvljaka, ali kao sto mozes videti i u ovoj temi, nista nije apsolutno.
 
Poručio sam ovo https://www.gearbest.com/led-flashl...7f2161a&utm_source=admitad&utm_content=191425 sa GB 11.09. i još nije stiglo.
Kontaktiram ih na fejsu 15.10. i odgovore mi vaša pošiljka je Netherlands Postal surface (NRA). Since you selected to deliver your parcel by surface mail, there is no tracking number. Your parcel is still within the time frame ( Sep 26 - Oct 17). Ok rekoh ajde sačekam par dana i odmah 18.10. ih opet kontaktiram...oni opet odgovaraju Please rest assured that your order is now on its way. You will receive your order in due course.

Evo ga sada je 22.10. razmišljam da sačekam do 25 pa da pokrenem onaj njihov ticket aka dispute. Ili možda neko ima neki pametniji savet.

Ebay ima lepo kada se poruči paket naznaku od kog do kog datuma bi trebalo paket da stigne...ja to nisam video na GB da ima to okvirno vreme da mi nisu napisali u poruci kada sam se dopisivao ne bih ni znao ili to ima negde napisano ali ja ne vidim.
 
Poslednja izmena:
stvarno su zabavni ovi kinezi...danas joybuy aplikacija na androidu uopšte neće da se podigne dok joj ne daš dozvole za telefoniranje i storage? naravno, kako da ne...vidim da su masovno ljudi počeli da im ostavljaju 1 zvezdicu na play store, a oni svakom drugu priču...jednom je ispraviće to, drugi put kako to moraju jer google zahteva, a treći da su sredili u novoj verziji (koja ne postoji)...
 
To je i meni bio znak da uradim deinstal, tako da nisam ni koristio app pošteno. za zvezdice me mrzelo da se cimam a trebao sam
 
Jel moze na Banggood da se namesti osnovni jezik npr u podesavnju naloga u kom ucitava sajt?
 
Koliko čekate paket sa Gearbest-a pre nego što pokrenete ticket?
 
Po Paypal pravilniku moraš čekati minimum 45 dana

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Samo da napomenem ljudima da oni kablovi ugreen sa joybuy nisu "pravi" usb c kablovi, već usb 2.0 sa adapterom za usb-c ulaz. To znači da ne radi brzo punjenje 3.1 i transfer faljova je mnogo sporiji od pravog usb c. Tako da obratite pažnju. Ja sam se zafrkao i naručio, ne ulazeći malo dublje u specifikacije a vidim i da ovde ljudi to ne spominju uopšte.
 
Poslednja izmena:
Slikaj kako to izgleda...tebi su izgleda poslali nešto drugo...
 
I dalje je to "pravi" USB C...ne znam odakle ti da je USB C standard samo 3.1?
Meni i sa takvim kablovima radi brzo punjenje...
 
Poslednja izmena:
Koji je standard za usb 3.0/usb c i prenos podataka? Nije sigurno 480Mbps, to je usb 2.0.
 
Nazad
Vrh Dno