Šta je novo?

GearBest, Banggood, LightInTheBox, DealExtreme, Geekbuying (Readme u prvom postu!)

Mozda bih narucio tablet online za oko 230$. Sa kog site preporucuje da narucim: Banggood, Gearbest, AliExpress, Geekbuying?
Da li tablete obicno carine kod nas?
Ima li neko iskustva?
 
@Sato
Porucivao sa aliexpressa tablet od 10 incha, ali ne za te pare... za oko 70$ + pdv i carina. Ocarinjeno na cifru prema dokazima koje sam carini poslao na mail. 2890 din cini mi se bilo pdv i carina.
 
Poslednja izmena:
@Sato
Porucivao sa aliexpressa tablet od 10 incha, ali ne za te pare... za oko 70$ + pdv i carina. Ocarinjeno na cifru prema dokazima koje sam carini poslao na mail. 2890 din cini mi se bilo pdv i carina.

Hvala! Kako je isla procedura?
Carina je poslala zahtev za dokaze o ceni?
 
Ne, ja sam im poslao, kad je stigla posiljka za Srbiju. Da nisam poslao, oni bi sami ocarinili i mozda lupili neku cenu... Npr. Tablet su na aliu reklamirali kako je sa 150e spusten na 70e.. A ovi nasi bar iz iskustva ovde sa foruma su znali, da ocarine na neku vecu vrednost.. Da napomenem da meni idu posiljke preko BG carine, a oni su uglavnom realni, opet po iskustvima ovde na forumu.

Imas u temi carina na posiljke, prvi post, detaljno kako sve to ide. :)
 
Pre 2 meseca i malo više sam poručio KZ ZSN slušalice sa gearbesta, bez tracking broja... Nisam ih dobio. Dosad nisam imao problema sa supportom, uvek kad sam tražio refund za stvari koje ne dobijem dobijao sam full refund. Sad mi na FB support nudi samo pola para jer nisam platio purchase protection bla bla. Nije mi za 7 dolara, ali zašto? Platio sam Paypalom. Da li je neko imao slično iskustvo i da li mogu da se nadam da ću dobiti ceo iznos ako budem kontaktirao Paypal?
 
Obavezno PayPal.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Misliš da će mi paypal izaći u susret? Poslao sam resolution centru poruku, oni je odma pa proslede gearbestu i sad čekam njihov odgovor, ako ne onda zovem paypal da upadne... Aj da vidimo i to čudo.
 
Да ли је неко поручивао са сајта Newfrog? Хоће рођака да узме овај сат. Да ли и сат ваља нешто.

https://www.newfrog.com/product/h1-...te-blood-pressure-women-smart-watch-271130.04
b5c1d94e547d52a0d53756ad4cd94f8c.jpg


Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Misliš da će mi paypal izaći u susret? Poslao sam resolution centru poruku, oni je odma pa proslede gearbestu i sad čekam njihov odgovor, ako ne onda zovem paypal da upadne... Aj da vidimo i to čudo.
Kod mene je bio identičan problem samo što je lampa bila u pitanju...čim sam PayPal kontaktirao vraćen mi je pun iznos.

Poslato sa PRA-LX1 pomoću Tapatoka
 
Da potvrdim da nisu ni čekali da se Paypal umeša, vraćen pun iznos posle pola sata. Lopovi.
 
Naručih sa banggood android box i airmouse sa žiroskopom, međutim poslali su mi airmouse bez žiroskopa. Šaljem im reklamaciju na neki njihov mail, iz njihove banggood aplikacije, međutim oni ne odgovaraju. Jel ima neke vajde slati na neki drugi mail, ili ne vredi gubiti vreme na prepiske sa njima.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Dali banggood neku garanciju roka isporuke kao što je na aliexpresu tipa 60 dana i ako ne dođe paket za to vreme može da se traži povrat novca?
Imam dva paketa, 61 dan danas kako ih nema...
 
Banggood ima neki problem sa shippingom u poslednje vreme. Prvi put kad su mi slali tv box, stiglo je sve regularno u nasu postu, posle toga su 3 puta slali xiaomi mi band 4 i redmi airdots i 3 puta im se vracao paket. Onda su airdots poslali dhl i stigao je paket za 3-4 dana, a mi band 4 i dalje cekam, ali vidim da je u svajcarskoj.
 
Meni jedna pošiljka sa Alija putuje već 80 dana. Juče je izašla sa carine.
 
Ne znam dali ste primetili, bengud je uveo opciju "tarif insurance", odnosno osiguranje u slučaju naplate poreza i carine. Njihovo objašnjenje je sledeće: "If the Customs Agency imposes import duties on an order covered by tariff insurance, you will receive a reimbursement of the duties of your order (including all related processing costs)."

Ovo bi moglo da bude interesantno kada su u pitanju skuplje stvarčice tipa telefoni, tableti, smart satovi isl. ono što sigurno ima dodatnih troškova u vidu poreza i carine kod nas.
Možda je neko već isprobao?
Pitanje je koliko će BG biti voljan da isplaćuje ovo kad se poveća broj zahteva za isplatu!
 
Poslednja izmena:
Koji je fazon sa poenima na bangood - u,ako recimo imam 1000 poena oni vrede kao 10 dolara da li onda kada kupujem nesto u vrednosti do 10 dolara placam novcem ili mogu samo poeni da mi se skinu (ako recimo kupujem stvar od 15 dolara da li moze tih 10 dolara u poenima a ostalih 5 dolara u novcu)?
Da li ti poeni vaze za sve kupovine ili samo ako izaberem nesto iz "points mall - a"?
Vidim da imam i nekih "kredita"sta sa njima mogu da uradim?
 
Ako je kao na GB, a cini mi se da je prekopiran sistem bodova, onda ne mozes tako. Nego ti dozvoljava da umanjis cenu proizvoda do odredjenog iznosa bodovima, a ostalo moras da platis.
 
Poenima možeš da umanjis najviše 30% i to samo od full cene bez popusta

Ne možeš ništa da platis samim poenima.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Poeni na bg i gb su jedna veeeelika prevara, ništa ne vrede jer mogu da se koriste samo na artikle koji nisu na bilo kakvoj "akciji" i ne mogu da se koriste sa kodovima za popust koji većinom daju bolju cenu tj. veći popust nego što može poenima da se smanji. Totalna neupotrebljiva glupost.
 
nekada su bili upotrebljivi ali ih je bilo teze i zaraditi,
sada ih je lako zaraditi ali vise ne vrede nista.
 
Da li je neko porucivao skoro sa GB u ovoj eri koronavirusa? 04.02.2020 porucen artikal i jos uvek stoji na "Paid". Da li ima neko slicnu situaciju?
 
I meni nije poslato

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Pročitah u medijima da su iz SZO objavili da pisma i paketi ne nose korona viruse. Životni vek tih virusa u spoljnoj sredini je oko 14 dana.

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
 
Ja sam pročitao da je životni vek korone par sati van organizma. U svakom slučaju, bezopasno za pošiljke iz Kine.
 
Kada pored proizvoda piše ovako nešto:

Ship between: Mar 16 - Mar 18, Estimated Shipping Time: 15-30 business days

Da li to znači da proizvod šalju tek 16 marta, ili je 16. mart očekivani dan isporuke na moju adresu?
 
Tada šalju.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Gde je tracking broj za banggood pošiljke? U narudžbini postoji samo neki broj same narudžbine sa nekoliko cifara, ali nigde ne vidim tracking broj? Kako uopšte da pratim njihove pošiljke?
 
Poslednja izmena:
Dobices email kad posalju a pojavice se i u narudzbini.
Kod:
Congratulations, your Banggood order#xxxxxxxxxxxxx has been shipped
 
Banggood ima ogroman kompleks od Alija u poslednje vreme. Kad su mi slali AirDots i Mi Band 4 na review, lik mi je rekao da ko god bude hteo da kupi preko mene, da mu javim da napravim kod za popust da bude bolja ponuda nego na Aliju.
 
Nazad
Vrh Dno