Šta je novo?

GearBest, Banggood, LightInTheBox, DealExtreme, Geekbuying (Readme u prvom postu!)

Ja sam pobrisao nalog sa GB (Gearbest)
Prevaranti misle tako da mlate lovu, nisi prvi kome se to dešava

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Meni su pre par meseci vratili u poenima ceo iznos 20e plus 5e kao izvinjenje, porucio opet i stiglo bez problema

Sent from my MI 6
 
naručio sam neki kabl od dolar na joybuy i naravno nije ga ni poslao, prošlo 2 meseca...kontaktirao podršku, vratiće mi pare...sad sam mislio da naručim nešto skuplje ali mi nešto ne ulivaju poverenje, aplikacija im je drljava da gora ne može biti, manipulišu sa cenama skoro svaki dan, nisam pametan...ovde ljudi kažu da im sve stiže ali meni na prvom koraku loše iskustvo...zato sam i naručio nešto sitno za početak da vidim kako ide...
 
I meni na Aliju od prve četiri porudžbine dve nisu stigle, još sam se načekao da se reši prvi dispute. Ali posle je uglavnom bilo sve ok. Sve sa Joybuy mi je stiglo bez problema, imaju povremeno odlične cene za pojedine proizvode.
 
Prvi put sam nocas kupio nesto sa Joybuy, i malopre vidim status da je poslato, ali u polju Delivery details, nema tracking broja...
Da li upisu to naknadno ili ga jednostavno nema?:)
Nisam ih jos kontaktirao, jer je pre sat vremena promenjen status u "Shipped Out", pa zatim u "In Transit".
 
Poslednja izmena:
@virke

tako sam i ja naručio za probu pre dva meseca jedan kabl i nikad nije stigao...sad sam naručio još dva za probu na akciji pre neki dan od drugog prodavca i evo već je prošlo 3 dana a status je processing i dalje...sumnjam da će i njih poslati...problem je izgleda sve što se naručuje a nije joy collection, jer su to onda third party prodavci koji su tu izgleda samo zbog muvanja...kad sam kontaktirao podršku za prvi kabl rečeno mi je a to je third party prodavac, sad ću ga kontaktirati da vam vratimo pare...
 
Rečeno je već 1000 puta to je pouzdan sajt, jedan od najvećih prodavaca na svetu.

Stvaranjem panike štetite sami sebi, zbog prevelikog broja žalbi iz Srbije uveli su obavezan tracking i za stvari ispod 10$ (joy collection) pa sad to dodatno plaćamo 1,4$ za 99% stvari. Najveća je greška što sam uopšte ovde i delio taj sajt...
 
taj najveći prodavac ne ume krštenu mobilnu aplikaciju da napravi, da ne idemo dalje...na ipadu mi kaže da određeni proizvod ne šalju za srbiju a na androidu mi normalno prođe kupovina? doduše, nakon što je aplikacija dva puta pukla usred naručivanja pa sam morao da radim cancel tih narudžbina koje su prekinute na pola...nije nikakvo dizanje panike kad ti nešto ne stigne, jel trebalo da kažem ma nema veze vi ste najveći i najbolji ili da prijavim da mi nešto nije stiglo?
 
Stvarno im je krs aplikacija jedna od najgorih koje sam video u zadnje vreme. Lakse mi direktno sa sajta da obavim to sta treba. Ali je sajt kao sajt ovako odlican, mogu vrh dilovi da se nadju i pouzdan je sto se tice slanja sto je najbitnije. Nekad se malo duze ceka ali sve stize. Sad sto smo svi postali malo razmazeni pa nam pored dobrih cena smeta te aplikacija, te dugo se ceka, to je prica za sebe. Uzmes onda na aliju ili GB ili KP isto to za vecu kintu ili prosto odes u radnju kupis i ne cimas se sa losom aplikacijom.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Hteo sam samo reći da su pouzdani i da se ne panici bez potrebe, rok za dostavu je 60 dana ako ne stigne do tad naravno treba tražiti refund.

Nisam kupovao preko aplikacije ali verujem da je krš, relativno su je skoro napravili. Trebale su im 3 godine da naprave normal sajt na engleskom, pre je bio više na kineskom. Ali sve ima svoju cenu, pre su bili daleko najpovoljniji a kako se popravljaju sve skuplji i skuplji. Slično je bilo i sa aliexpressom, sada kad pogledam u stare porudžbine cene su skoro duplirane.
 
Rečeno je već 1000 puta to je pouzdan sajt, jedan od najvećih prodavaca na svetu.

Stvaranjem panike štetite sami sebi, zbog prevelikog broja žalbi iz Srbije uveli su obavezan tracking i za stvari ispod 10$ (joy collection) pa sad to dodatno plaćamo 1,4$ za 99% stvari. Najveća je greška što sam uopšte ovde i delio taj sajt...

Da li stvarno misliš da je to napravlejno zbog ljudi sa foruma ?

Ja lično više volim da platim da TN, jer mi tada 99% stiže. Ovo nema veze sa sajtom već sa našom poštom i "mojim poštarom" :)
 
Da sigurn sam. To su uveli posle onih akcija u Novembru, dosta nas sa foruma je kupilo rapoo miševe i posle masovno tražili refund jer im nije stiglo za 20 dana iako su imali aktivan tracking . U to doba godine uvek je gužva zbog akcija i praznika, pa paketi sporije putuju, ali ne vredi objašnjavati. Pitam se tek sta su radili za manje stvari bez trackinga.
 
Poslednja izmena:
nisam baš siguran...pominješ novembar a ja sam pre nekoliko nedelja krenuo da posećujem sajt i još uvek je bio free shipping...kako sam naručio neki kabl sutradan je shipping otišao na 1.4$, ali to je bilo nedavno...mislim da kinezi jednostavno prate interesovanje i čim malo skoči oni podižu cene ili robe ili shippinga...očito sve više ljudi krenulo da naručuje i oni sad pokušavaju da nešto dodatno zarade...ali nije to samo kod njih...nedavno sam na aliju naručio 3 kabla + free shipping za 2.98$ i koliko sutradan je poštarina bila 3.18$...skoro sve što sam u poslednje vreme tamo naručio sa free shippingom sada ima neki shipping...

naravno, ne sumnjam i da ima dosta ovdašnjih mjau mjau koji tome doprinose, ali ne znam stvarno kolike su razmere toga...
 
Nisu oni podigli cene shippinga, već su Srbiju izbaci sa liste zemalja gde može bez trackinga. Za većinu normalnih država je i dalje free shipping bez praćenja.
Promašio sam akciju bila je za Kinesku novu godinu, a dodali su nam ovih 1,4$ u martu.
 
...očito sve više ljudi krenulo da naručuje i oni sad pokušavaju da nešto dodatno zarade...

Delim isto mišljenje.

Naručivao sam miševe za 4.xx $ kako gde naletim, obično u "novim" prodavnicama budu najjefriniji. Kako bude nekoliko porudžbina, odma se doda poštarina, prvo 1.xx pa onda i do 3.xx $.
Kako ja npr naručim 1 pa čekam da stigne, prođe i po 50 dana pa ne uspem da naručim i drugi a da bude besplatna poštarina. :)

Inače, njihova vlada podstiče izvoz i mahom su poštarine besplatne tako da za te sitnice koje idu preko njihovih pošta a dodatno naplaćuju poštarinu - ispada čisto vaćarenje.
Uvek ima ljudi koji će da kažu u sebi "ma ko da se cima sada da tražim na drugom mestu za dolar jeftinije" i zato prolazi.

BTW; aplikacija za Android mi uvek pokaže više rezultata nego sajt, sa istim "keywords"-ima. ;)
 
ako pričamo o joybuy tu situacija zaista jeste komplikovana...tamo za neke skuplje stvari uz koje ide tracking i dalje ima free shippinga za srbiju, poštarina nije uvedena za sve...to što je za neke normalne zemlje kako kaže dejan. i dalje free shipping ima par objašnjenja...ili naručuju toliko mnogo da ne žele tu ništa da pokvare, ili naručuju relativno malo pa ih još nisu dovoljno privukli...treća varijanta koja se tiče nas je da su ljudi zaista zloupotrebljavali taj sistem bez trackinga i da je onda uveden taj maltene flat shipping od 1.4 dolara...ali i dalje mislim da su ljudi odavde krenuli dosta da naručuju pre svega kablove i slične sitnice i da im je zinulo za malo veću zaradu i da su zbog toga uveli shipping...inače, dosta stvari uopšte i ne šalju u srbiju...

na aliju je to još vidljivije...gledao sam ovih dana neki mali ranac, vidi se da je tu obična alavost u pitanju jer je shipping toliko šaren da to već nema nikakvog smisla...svi šalju na manje više isti način a shipping za rančić od 8 dolara je od 0.84 do 7 dolara??
 
Druže mani se nagađanja već pročitaj lepo šta sam napisao.
Evo ponoviću Srbija je izbačena sa liste zemalja u koje može bez trackinga u okviru joy collection. Znaci ako je primarna opcija za slanje sa trackingom onda je besplatan shipping, ali ako se primarno šalje bez trackinga kupci iz Srbije moraju doplatiti tracking tj uopšte ne postoji opcija bez praćenja. Kupci iz normalnih država i dalje imaju besplatan shipping bez praćenja, ako hoće sa praćenjem moraju doplatiti apsolutno isti iznos kao i mi.


dab4fe7f8b0583243d3110b29738dcad.jpg
 
Jasno je sve, ali za to što za srbiju ne može slanje bez trackinga mora da postoji neki razlog...kao i za sve drugo, uvek postoji neki razlog, o tome ja i pišem...nije obavezno za čitanje ako ti se ne čita...
 
Препорука за неке блутут слушке које имају добар тон а нису скупе? И да буду бубице.
Користио сам неке са Гир беста,10$ су биле,одличан звук али ми је после 4-5 месеци десна бубица престала да ради.
 
Препорука за неке блутут слушке које имају добар тон а нису скупе? И да буду бубице.
Користио сам неке са Гир беста,10$ су биле,одличан звук али ми је после 4-5 месеци десна бубица престала да ради.
Ja ih koristim i zadovoljan sam baki.

https://www.aliexpress.com/item/Blu...669.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4doFr4eF
 
Odlicno,hvala. Deluju samo malo robusno,nadam se da nisu neudobne
 
Ali moraš znati da će ovakav tip slušalica da vuče na jednu stranu zbog ovog dela sa dugmićima. Mene je to izuzetno nerviralo, pa sam prešao na onaj tip što ima fleksibilni deo oko vrata, kao EP52.
 
Nervira i mene na mojim slusalicama,moze link do tih sluski koje sad koristis?
 
Ima li neko iskustva sa onim kopijama earpods-a sa gearbest-a?
 
Nazad
Vrh Dno