Šta je novo?

GearBest, Banggood, LightInTheBox, DealExtreme, Geekbuying (Readme u prvom postu!)

Džaba što je neko rekao da šalju, kada ne možeš da poručiš - tako da moj konačan odgovor je "ne" :)
 
A kad se ulogujem na sajt preko mozile sve normalno. Moze da se poruci. Ne znam ko je ovde lud. [emoji16]
Sta god hocu da kupim (nije bitno koji sajt) niko nece da posalje...kao da smo sugavi.
 
Evo ubacujem neke proizvode u korpu i sad posto prvi put porucujem nesto sa Banggood-a ne znam kako funkcionise.
Jel postarinu placam posebno za svaki proizvod ili samo jednu za sve sto je u korpi?
Neko je napisao da to nije kao na aliju gde ima vise prodavaca nego da je to jedna prodavnica.
Trenutno je bolje poruciti sa Banggoda nego sa Gearbest-a?
 
Evo ja sam rocket science stručnjak, ja ću ti pomoći.
Aliexpres je recimo kao deltasiti, puno manjih prodavaca, ako online naručiš 10 proizvoda od 5 prodavaca svakom ćeš platiti poštarinu. Bengud i Girbest su kao T.Manija recimo, ima i igli i lokomotiva, za sve naručene proizvode platićeš samo jednu poštarinu jer je za sve te proizovde prodavac isti.
Uostalom, svi web šopovi koje sam ikad posetio i sa kojih sam pazario nešto ti uvek pre koraka u kom potvrđuješ plaćanje daju konačnu cifru koju ćeš platiti, znači ako je 10 proizvoda + poštarina 30$ onda je to 30$ i ni $ više (ne računamo ono što možda budeš morao da platiš našoj carini), ni jedan web šop ti neće reći da treba da platiš 30$ a skinuti ti s kartice 50$ i onda ti poslati mail u stilu "e znaš, skinuli smo ti za poštarinu 10 puta jer si naručio 10 proizvoda ali ti to nismo rekli jer ne bi kupio". Izgubili bi kupce u roku od odma, ljudi bi ih tako ispljuvali da bi se utopili + svi bi vratili svoju lovu preko paypala pa bi ih i paypal banovao nakon toliko refundova u vrlo kratkom vremenskom periodu...

Da li je bolji jedan ili drugi to je pitanje sreće u ruletu, povučeš ručicu pa šta ti ispadne.
 
@Sirius9 Hvala na pomoci. [emoji4]
Na aliju sam imao jedno neprijatno iskustvo kad sam kevi narucivao one navlake za stolice i za svaku mi je naplatio postarinu. Ja sam ludak sve ubacio u korpu i brzinski platio sve i posle je bilo kasno.
 
Наравно, најслађе је одрати такве купце.

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
 
Poštarina na aliju je posebna priča i prodavci je često koriste za bolje rangiranje svojih ponuda u pretrazi, tipa umesto da je proizvod 6$ a poštarina 1$ oni stave da je proizvod 4$ a poštarina 3$ i to im daje bolje rangiranje u pretrazi, naravno kupac će pre ili kasnije skontati to ali onda je već otvorio stranicu te radnje pa postoji šansa da će videti i nešto drugo što ga zainteresuje itd...
 
Ja sam pre par godina koristio samo geadbest, u poredjenju sa njim aliexpress mi je bio kao buvlja pijaca. Ali sam se vratio na aliexpress iz neobjasnjivih razloga.
I dalje je gearbest bolji? Da se vracam na njega?
 
Vidi se odmah u opisu proizvodi da li eventualno salju ili ne..A za Srbiju jedan duzi period nece biti moguce slanje bar ne na nacin kako je bilo dok China post a posebno Sing post ne obnove slanje za Srbiju...
 
Banggood - stigla tastatura danas, Blitzwolf BW KB1, narucena 10. jula. Na carini su odredili vrednost na 1500din (kosta 49.99$ na sajtu) i carinu naplatili 300din.
Tastatura je odlicna, sve preporuke. Cesto bude na popustu, ja sam je uzeo za 36$
 
^Mozes to da narucis (S9), samo bi dodatno platio spediciju, valjda 3000din posto salju DHL-om.
 
^Nisam ni primetio da je tolika postarina, onda se naravno ne isplati...
 
Napravio 2 porudzbine.
Jednu poslali preko Turaka.
Za drugu trazili da doplatim za ekspres (trazih refund)
 
Meni prevarantski gear best umesto da vrati novac dao GB walet pare. Šta mogu sa tim? Kad šiping užas. Trebali su da vrate novac na karticu a ne na njihov walet koji nikad nisam ni koristio.
 
Ja sam narucio 2 puta MiBox (doduse iz DE stock za EU) i sve je proslo u redu, stiglo za par dana.
 
Banggood u pitanju, može neko da mi pojasni ove dve provizije i da li je to potrebno ili ne? Hvala

fe1f1ce45c485ac92c539b56a993e181.jpg
 
Ma to su gluposti, ako platiš preko PayPal-a, to ti je najbolje osiguranje.
Ovako samo navlače naivne.

Послато са Mi A2 Lite помоћу Тапатока
 
Dakle, najbolje preko PP plaćati na Banggoodu?!
 
Nazad
Vrh Dno