Šta je novo?

e8400 ne prepoznaje drugo jezgro

Milan97

Poštovan
Učlanjen(a)
26.04.2015
Poruke
153
Poena
69
Imam problem sa procesorom ne prepoznaje drugo jezgro, rec je o e8400 kupio sam polovan maticna je ga g41m combo, bios verzija najnovija f4 u bijosu ne postoji ni jedna opcija za prikazivanje drugog jezgra. Gledao sam u msconfigu prikazuje samo jedno jezgro nece da radi i drugo, nzm u cemu je problem ako moze neki savet ili predlog sta da probam.
 
verovatno si uzeo neki jeftin primerak sa reciklaze koji je izgleda poluispravan.
 
Crklo jezgro LoL :p Vrv si u Msconfigu stiklirao max broj jezgara u boot-u. Znači deštikliraj sve to i probaj opet. Eventualno preori Win do softa je 100%
P.S. nikad čuo da crkne jedno jezgro ;)
 
Pa naravno da moze da crkne jedno jezgro, mislim ima tona AMD ploca sa mogucnostima odkljucavanje zakljucanih jezgara koja su neretko znala da budu neispravna.
 
Proveri socket na ploci, da ti nije slučajno neki pin pukao ili se iskrivio...
 
Sto se ploce tice tu je uredu sve a ovo da crkne jezgro prvi put cujem jel moguce da je do toga?
 
Pa naravno da moze da crkne jedno jezgro, mislim ima tona AMD ploca sa mogucnostima odkljucavanje zakljucanih jezgara koja su neretko znala da budu neispravna.

Amd je Amd. Core2duo nikad čuo da se to desilo,iskreno skoro da nikad nisam čuo da je ikome i crkao taj Cpu a već su ne bajata nego prastara roba,čak i kad je debelo OC ti procesori rade sve u 16 ;)
Evo čak sam i googlao upravo i ima problema na forumima slična priča ali skoro isti je zaključak uvek je win ili bios ili msconfig nikome zapravo nije crklo jedno jezgro.

Idi ovim redosledom...
1.Clear CMOS.
2. Ako neće to onda snimi novi Win po mogućstvu druga verzija od te koju sada imaš.
3. Updejt Biosa ili čak downgrade ako je to poslednji a nisi rešio problem. Možda je neki gremlin.
4.Vadjenje Cpu iz ležišta i vraćanje u isti uz pregled podnožija.(možeš ovo i pre 3 ke da probaš)
5.Ovde si već nervozan,nosiš CPU u neki servis ili kod druga proba CPU a na drugoj ploči.
6.Nema šesto - ovi gore su bili upravu i ti imaš prvi na svetu crknuti CPU tj. jedno jezgro.:p
 
Poslednja izmena:
Nisam mogao ranije da se javim bio sam na ekskurziji u Italiji,Kada sam dosao ovde pogledao sam vase savete sve probao ii na kraju problem je bio u windowsu hvala svima.Moji utisci su odlicni sto se tice procesora svako kome treba komp za net,gledanje filmova I igranje ne zahtevnih igrica ovo je odlican izbor mada moze I neke novije naslove da potera uz dobar gpu I 6gb Rama.
 
Resetuj bios na default, ako ne pomogne, reinstal win.
 
Softverski, samo uđi u BIOS i pogledaj uputstva, obično je F5 dugme ili u Exit meniju.
 
u windowsu pokreni msconfig (win dugme+ r, kucaš msconfig, enter)
odi na Boot tab, drugi s leva
advanced options
number of processors. izaberi 2
reboot
 
Naleteo sam na taj problem jednom i ako se ne varam, rešeno je bilo vađenjem i vraćanjem procesora iz socket-a. Čuo sam da i reinstall Windowsa može da sredi problem, ali nisam probavao tu opciju.

Ako je neki stariji laptop sa ne lemljenim procesorima, možda to da probaš. Ali moraće otvaranje laptopa i da se spremi malo termalne paste za zamenu.
 
Nazad
Vrh Dno