Šta je novo?

Problem sa Win 10 BOOT?

Protos

Slavan
Učlanjen(a)
02.03.2006
Poruke
474
Poena
345
Imam instaliran Windows 10
greskom sam ubacio win8.1 install.disk, pokrenuo i odmah prekinuo,
sada kad udje u boot nudi mi samo da udje u win8.1. i naravno ne ide dalje.

Kako da ponovo udje u win 10?
Prikljucio sam sada externi disk na kome je instaliran win8.1 pa mogu da udjem i u sistemski disk na
kome je isntaliran win10. Da li ima neka aplikacija da izmenim boot,
da moze ponovo da podigne windows 10?

Probao sam sa bootsect /nt60 sys /mbr ali sada kaze da nema OS na tom disku.
 
Poslednja izmena:
Ubaci instalacioni disk od win10.
Kod postovanja F8 pa startup repair...
 
Ubaci instalacioni disk od win10.
Kod postovanja F8 pa startup repair...

Probao vec, ali prikazuje kao da vidi samo win 8.1.

Da li ima neka alatka da samo izmeni boot?

Imam i backup celog diska od pre par nedelja, da li mogu da prekopiram samo sistemske fajlove i koje? da bi sredio boot?
 
Poslednja izmena:
Imaš onaj EasyBCD 2.2 on je majka za takve stvari. Treba da ubaciš instalacijoni disk win 10 i izabereš opciju dole Repair......Drugo čime si pravio backup sistema ako nije Acronisom?......Najbolje je kada se instalira sistem napraviti na početak diska jednu malu boot particiju od 100mb i postaviti je kao aktivnu i primarnu. Nju lako možeš Acronisom da backapuješ i ako nešto sebeš da popraviš.
 
Da ne otvaram novu temu, pošto takođe imam problem sa win 10....
Trenutno mi je na kompu win 7....
Pratio sam uputstva s jednog sajta skinuo w10 i pomoću onog malog programčića narezao iso fajl na dvd.... butovao sam sa dvd-a krene ono da pritisnem bilo kojo taster da krene instalacija i tu zakuca.... odradio neki drugi w10 na drugom dvd i ista stvar.
Šta može da bude?

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Loše napravljen boot disk ili HW nije kompatibilan. Ako ti 7mica radi, nemoj da bootuješ sa diska nego samo pokreni Setup.exe na njemu iz 7mice.
 
Da snimim instalaciju na hdd? Probao sam i sa diska dirrkt na setup i nece.

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Udji u DVD i u folder sources nadji setup.exe i krenuce instalacija , posle instalacije obrisi windows.old preko disc cleanup.
 
Udji u DVD i u folder sources nadji setup.exe i krenuce instalacija , posle instalacije obrisi windows.old preko disc cleanup.

Kad tako probam zaglupi mi se komp i ništa ne mogu da uradim, moram ručno da gasim explorer u task menadžeru i da ga ponovo pokrenem, a disk moram da izvadim.....
inače procesor je intel dual core e6300 i 4gb rama, na win 7 32bit..... probaću sa usb varijantom pa javljam....

edit: probao sam preko onog microsoft upgrade i ovo mi izbacuje
Couldn't download Windows 10, please check your network settings and try again.
You can contact Microsoft support for help with this error. Here is the error code 0x80190001.
 
Poslednja izmena:
Usput instaliraj 64-bit, nema apsolutno nikakvog razloga da imaš 32-bit s 4GB RAM.
 
Provalio sam šta je problem kod mene, nekako s dvd-a neće da butuje, menjao džamper ali bezuspešno. Na kraju sam našao usb i instalirao sa usb.
Probao sam i 32bitnu i 64bitnu verziju i definitivno se vraćam na 7-icu.... hvala svima na pomoći.

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno