Šta je novo?

Svemir i sve vezano za svemir

Baš taj faktor vremena govori protiv teorije o postojanju napredne civilizacije. Uzima se u obzir da bi napredna civilizacija, npr. kao naša, bila sklona kolonizaciji drugih planeta i sistema.
Zar to nisu odlike parazita?[emoji16]
Doduse covek i jeste jedna vrsta parazita na Zemlji.

Npr ne bi morala kolonizacija, dovoljno bi bilo proputovati ili pak proci kroz(ko zna kakva je forma zivota u svemiru, mozda je ova nasa i najprimitivniji oblik) Mozda je i galaksija neki oblik zivota koji mi ne pojmimo, ili deo nekog veceg oblika..ko zna.
Al opet to sad povlaci sledece taj tamo neki se istripuje doces da ga napadnes, ti se istripujes on ce tebe i eto belaja.
A coveku je u dnk usadjeno-ubij prvo pa ispitaj natenane sta je.



Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Napisao sam pre toga da pod 'napredna' mislim na ono što mi smatramo naprednim. Mada iz tog ugla gledano dosta je nepromišljeno slati signal u svemir i skretati pažnju da postojimo. Nikad ne znaš kako bi jedna isto tako 'napredna' civilizacija gledala na nas. Možda bismo mi za njih bili isto što je npr. nama polje kupusa.
 
Poslednja izmena:
A to povlači temu, koliko je zaista tačno sve ono što je objavljeno o istraživanju svemira i o koliko stvari se ćuti.
Znam da zvuči kao teorija zavere, ali pomalo je teško imati bezgranično poverenje da su informacije koje su dostupne javnosti 100% tačne.
 
Ovo 'polje kupusa' je iz The Thing from Another World iz 1951.:d
 
A to povlači temu, koliko je zaista tačno sve ono što je objavljeno o istraživanju svemira i o koliko stvari se ćuti.
Znam da zvuči kao teorija zavere, ali pomalo je teško imati bezgranično poverenje da su informacije koje su dostupne javnosti 100% tačne.
Pa objavljeno je ono u sta su sigurni vecina ili svi naucnici i saglasni da se objavi, nove planete, sistemi, komete, moguc sastav planeta, analize sondi i sl tj ono sto je dokumentovano...sve ostalo sto cujes drugacije su spekulacije, najcesce produkt carsijskih prica, treceg oka, tabloida, maste i teorija zavere.

Sve skandalozno o vanzemuncima, bilo je ili snimano nokiom 3310 bez kamere, ili su izjave u nivou kad porastem bicu kengur ili je cuo neko nesto od nekog ko zna nekog ko je gledao, ili su autori neki samozvani kvazi strucnjaci koje niko ne zna.

Realno, pre cu poslusam one koji imaju pravi pristup necemu nego poverujem nekom psiho friku koji iz kevinog podruma smislja zavere i kaci na net kao "dokaze". Za takvu vrstu price postoje masta, a ako si dovoljno kreativan-sf knjige, stripovi i filmovi.



Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
U pravu si, kao i naucnici, u domenu nama znanog i tu nastaje problem.
 
Velike su šanse da u Mlečnom putu nema napredne civilizacije poput naše. U stvari, kad kažem napredne mislim na ono što mi smatramo naprednim.

Ne bih se kladio.
I mnogo naprednijim civilizacijama od naše, je ogroman izazov samo da dođu do najbliže zvezde.
A verujem da je hiljade civilizacija već izumrlo

A mi smo daleko od napredne civilizacije.

Sve skandalozno o vanzemuncima, bilo je ili snimano nokiom 3310 bez kamere, ili su izjave u nivou kad porastem bicu kengur ili je cuo neko nesto od nekog ko zna nekog ko je gledao, ili su autori neki samozvani kvazi strucnjaci koje niko ne zna.

Potpuno se slažem.
Ne vidim, apsolutno nikakav razlog da se naprednija civilizacija bavi nama, pogotovo da se kriju od nas. Ako i znaju da postojimo, verujem da su u fazonu da neće ni da se smaraju da stupe u kontakt sa nama, jer nemamo ništa da im ponudimo.

Pogotovo su mi komični oni filmovi i serije gde vanzemaljci dođu na zemlju da kradu vodu. :D
Ono, imaš tehnologiju da prelaziš tolike zvezde i udaljenosti, a ne možeš da istopiš led, kojeg ima svugde.
 
Dok ne odrastemo nijedna napredna civilizacije neće nam dozvoliti ni najmanju naznaku da tamo negde ima nekoga. To bi, za ljudski rod na ovakvom nivou svesti, ipak bilo krajnje neodgovorno.
 
Poslednja izmena:
Možda bi bilo najpametnije da se prvo istraži planeta Zemlja nego što pričamo šta bi bilo kad bi bilo. Pa koliko samo mora i okeana nije istraženo a mi pričamo o drugim galaksijama.....

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Pročitajte bar ovo: Fermijev paradoks...možda će biti jasnije ono o čemu sam govorio.

Pa jeste, ali Fermi podrazumeva da strane civilizacije koriste TW (Tera Watt-ne) predajnike, i da mo to treba da detektujemo. Ni naši najjači radio predajnici ne mogu (tj. neće moći) biti detektovani na samo par stotina svetlosnih godina od nas. U jednom momentu, radio signal postaje slabiji od pozadinskog šuma, te se više ne može detektovati. Mobilne telefone i kućne rutere ne računajte, oni se ne mogu detektovati ni samo malo dalje van Sunčevog sistema. Čak i mi značajno smanjujemo upotrebu snažnih radio talasa. To koristi još samo vojska i svemirski program.

Zato i SETI projekat npr, meni sada deluje bzvz, tj. traćenje resursa. Ako je neka civilizacija od nas udaljna npr 1000sv.god, što je mala udaljenost, oni treba tek tako da koriste TWatt predajnike, (i to pre 1000god), da bi ih mi sada detektovali. Ili neki GW, ali usmerenom antenom usmeren tačno prema nama, pre 1000god. Besmisleno.

Plus naravno, možda razvijene civlizacije tek prave piramide, ili grade velike jedrenjake.
Ili su prešli na komunikaciju isključivo optikom i laserima, ili kvantnom vezom, pa radio talase koriste samo njihova deca na času OTO. :p

A inače, ozbiljnija istraživanja života van Zemlje, svakako podrazumevaju da život na nekoj planeti nikada ne mora postati tehnički razvijen. Planeta Zemlja je mogla ceo svoj životni vek da provede sa svojim živim svetom, a da ni jedan krak evolucije ne krene ka nečemu što će biti sposobno da proizvede radio predajnik.
...mogao je i neki asteroid da nas resetuje k'o što je resetovao dinosauruse, ali npr. u vreme Kolumba. U tom slučaju, ne bi bilo ništa on naših radio talasa ni dan danas.
 
Nema nam spasa ako se ne okanimo profita, tačka
 
Kod Fermija se misli i na civilizacije stare preko 50 mil. godina. Afrički homo sapiens je star 200 000 godina.
 
S obzirom da se Fermi paradox zasniva na statistici, sam dokazuje da postoji mogućnost da smo, univerzum, jednostavno izvukli najmanje verovatnu situaciju, gde naša civilizacija jednostavno nikada neće doći u kontakt sa drugom. A to opet ne znači da ta druga, makar bila samo još jedna druga u odnosu na nas, nikada nije ili nikada neće postojati.
 
OOWK MEDIA :D ... Episode 4 - Reptilian Hybrid Housewife, Nazca Mummy, Black Knight Satellite and More !!!
 
Pitanje "da li ima tamo nekog"?, se po meni graniči sa maloumnošću. Zašto neko uopšte to pita? Ne brate, sami smo...
To ti je ko da ceo život provedeš u ćeliji, i vidiš bubu, i pitaš se da li je to jedina buba.
Sta ako si ta buba, i nalazis se u zatvorenom insektarijumu kao jedini njegov stanovnik...
Jel' se i tada pitanje "da li ima tamo nekog?" granici sa maloumnoscu ?

Evo i sam sam religiozan, i uopšte ne vidim problem da je tvorac stvorio milione civilizacija pored naše.
Onaj drugi deo recenice u potpunosti proizilazi iz prvog dela...


I mnogo naprednijim civilizacijama od naše, je ogroman izazov samo da dođu do najbliže zvezde.
Imas u ruci primerak verifikovane Galakticke Biblioteke[SUP]TM[/SUP] gde to pise crno na belo ? :trust:


>

Velike su šanse da u Mlečnom putu nema napredne civilizacije poput naše.
Boldovano.

Baš taj faktor vremena govori protiv teorije o postojanju napredne civilizacije. Uzima se u obzir da bi napredna civilizacija, npr. kao naša, bila sklona kolonizaciji drugih planeta i sistema.
Pročitajte bar ovo: Fermijev paradoks...možda će biti jasnije ono o čemu sam govorio.


Parce-Ames-equation-dynamics-1.png

where:

P(N(x)) = the probability that we would have detected even one (x) of N advanced civilizations in our galaxy by this moment in our history

Σ(Ψ) = the sum total of all stars (Σ) studied by all observation apertures (Ψ) on Earth

and

α : the chance that we grasp adequately what constitutes an inhabitant life form
β : the chance that we have correctly assumed how inhabitants would ostensibly communicate
γ : the chance that inhabitants are inside our search band
δ : the chance that a given inhabitant technology takes a path and direction similar to mankind’s own
ε : the chance that any communication is similar to ours
ζ : the chance that we would recognize all forms of communication similar to ours
η : the chance that inhabitants would broadcast in omnidirectional and powerful EM signals or would be directing their EM energy straight toward us only
θ : the chance that inhabitants would broadcast ‘in the clear’ (i.e. unencrypted outside the cosmic background radiation)
ι : the chance that broadcasting inhabitants would have also presumed that no one was listening to them and/or would not care
κ : the chance that life can exist inside only our relative frame of reference/dimensionality
λ : the chance percentage of signal-detectable space we have examined
μ : the chance that we rigorously know what space and time are, and its reductive inference upon radiation to be
ν : the chance that we have rigorously studied the timeframe in which an advanced civilization could/would broadcast in a detectable form during its development history


dosta je nepromišljeno slati signal u svemir i skretati pažnju da postojimo.
Ne brini se za slanje dodatnih signala.
Sve relevantno o nama smo vec emitovali slanjem gamma ray burst-ova detonacijom 2243 nuklearnih bombi u Zemljinoj atmosferi i njenom industrijskom zagadjenoscu.



>

Planeta Zemlja je mogla ceo svoj životni vek da provede sa svojim živim svetom, a da ni jedan krak evolucije ne krene ka nečemu što će biti sposobno da proizvede radio predajnik.
Onih 250 raznih vrsta riba (za koje znamo), koje koriste radio talase za komunikaciju se naravno ne racunaju :trust:

mogao je i neki asteroid da nas resetuje k'o što je resetovao dinosauruse
Pa i jesmo bili resetovani nekoliko desetina puta tokom zadnjih 50k godina. :trust:



>

A to povlači temu, koliko je zaista tačno sve ono što je objavljeno o istraživanju svemira i o koliko stvari se ćuti.
Znam da zvuči kao teorija zavere, ali pomalo je teško imati bezgranično poverenje da su informacije koje su dostupne javnosti 100% tačne.
Imas terabajte i terabajte naucnih radova for free. I jos mnogo vise, narocito peer reviewed casopisa kao sto su Science, Nature, etc koji se placuju.
Gotovo niko osim naucnika to ne cita.

Vecina ljudi su na nivou Kurira i Treceg oka, po sopstvenom izboru... ("sopstvenost" izbora je vec stvar za dodatnu diskusiju)



>

Back to topic:

NASA Near Future Roadmap.jpg
 
Jasno je da smo mi još jako daleko od nekog ozbiljnijeg istraživanja svemira, da nam je tehnologija primitivna i da smo u stanju samo da gledamo u okean. Nije jasno kako za sve ove milijarde godina u prostranstvu koje broji milijarde zvezda nema još uvek neke istaživačke i daleko naprednije civiliacijie, koja je prošla ovo gde smo mi sada pre milion + godina, a koja bi stupila u kontakt sa nama... trebalo bi da bude gomila takvih civilizacija.

Hipoteza o rijetkoj Zemlji
 
Poslednja izmena:
Bolje oni sa nama nego mi sa njima kad porastemo.
 
Ovakvim stepenom svesti mi nikada nećemo da odrastemo pa nema bojazni od toga a ako odrastemo nećemo biti na ovom nivou svesti pa je to win-win situacija.
 
Da li ste znali da...


..se urin na medjunarodnoj stanici reciklira...odnosno to i piju.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
Pa i na zemlji ti je na neki nacin isto :D ....
 
Jest...al na zemlji to ode u kanalizaciju, pa reku, pa to ispari pa ode gore pa dole.. Ovo lepa sela lepo gore stajl, direkt sa donje pipe, samo kroz filter.[emoji16][emoji16]

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Koriste filter sa algama, ne?

TuturuTu on 6X
 
Jest...al na zemlji to ode u kanalizaciju, pa reku, pa to ispari pa ode gore pa dole.. Ovo lepa sela lepo gore stajl, direkt sa donje pipe, samo kroz filter.[emoji16][emoji16]

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Ali ne zemlji pitaj "boga" ko je sve "pisao" to sto si pio :d ....
 
Nazad
Vrh Dno