Šta je novo?

Svemir i sve vezano za svemir

Hvala za link [emoji106]

Poslato sa WAS-LX1A pomoću Tapatoka
 
Ko je u prilici da pogleda u mesec neka ne propusti priliku. Venera sija istim sjajem. Dole desno od meseca.
 
Kad vec spomenu...
Teleskopi: imate li ih, koristite li ih ili skupljaju prasinu, koji uzeti tj vrede li ista ovi po marketima sto se ponekad pojave?

...riding on 720p...
 
Uf, ne pitaj... Neispunjena želja još od detinjstva :(
Gledao sam pre nekoliko godina da pazarim neki, ali sam na kraju shvatio da to u Beogradu nema smisla. Za bilo šta ozbiljnije od gledanja komšinica, morao bih da bežim u planine/van grada, što već zahteva i mnogo više vremena i drugih resursa.
Povremeno bacim pogled na Mesec i po koje sazvežđe kroz dvogled, da me želja mine.
Pozdrav
 
Uf, ne pitaj... Neispunjena želja još od detinjstva :(
Gledao sam pre nekoliko godina da pazarim neki, ali sam na kraju shvatio da to u Beogradu nema smisla. Za bilo šta ozbiljnije od gledanja komšinica, morao bih da bežim u planine/van grada, što već zahteva i mnogo više vremena i drugih resursa.
Povremeno bacim pogled na Mesec i po koje sazvežđe kroz dvogled, da me želja mine.
Pozdrav
Ovde kod mene je cist vazduh i letos smo pravili jako lepe snimke zvezda i meseca sa dslr sa balkona, koliko je light polution dozvoljavao.
Imam visoka brda oko grada sa puno "izletista" na vrhovima pa rekoh sto ne probati + povedem familiju, koja je nasla zanimljivim da im cale uz pivo prica o astrofizici i astronomiji :)
Ima gomila teleskopa na amazonu za pristojne novce i pojma nemam na sta treba da obratim paznju :)

...riding on 720p...
 
Kad vec spomenu...
Teleskopi: imate li ih, koristite li ih ili skupljaju prasinu, koji uzeti tj vrede li ista ovi po marketima sto se ponekad pojave?

Raspitaj se na forumu Astronomskog magazina. Jedino mesto na našem netu gde se okupljau poznavaoci te materije.

Forum nije previše živ, ali hoće da pomognu. I moraš se malo zadubiti u materiju, nema instant odgovora.
Npr. montaža teleskopa je važna koliko i sam teleskop. Kolike dimenzije cele skalamerije možeš da podneseš. I bla.bla.bla...
 
Poslednja izmena:
Super, hvala na pomoci!

...riding on 720p...
 
Ako sam dobro razumeo, 31.05. prolazi ponovo?
 
Sinoć se jasnije videli nego večeras?

Sent from my moto g(6) using Tapatalk
 
Extra link, mnogo hvala. :) Nažalost, u zgradi sam, a lock down na snazi. Ma ima da se iskradem ispred zgrade u kvart :)

Sent from my moto g(7) using Tapatalk
 
Tek u ponedeljak oko 20:00 možeš ponovo da ih vidiš.
 
Namestio alarm, hvala :)
 
Kako u ponedeljak tek, evo šta kaže onaj link gore?
Ja taman stavio podsetnik za sutra uveče [emoji23]
18d862f92e5de0d895e5c76248c8c53f.jpg


Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
U ponedeljak prolazi 15 komada odjednom [emoji56]
 
Kod mene danas uveče 27 :) kod druga na severu Nemačke 42, ima neki dobar teleskop sa mogućnošću da nakači DSLR pa će probati da ih uhvati :)

Pih, 100% clouds...

38ffbb2d1860499c7cf00d7c40849c37.jpg


Sent from my moto g(7) using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno