Šta je novo?

Samsung Galaxy S7 / S7 Edge

Ovo je mega tema :) idealna za porednjenje exynos vs s820
 
Kako god okreneš samsung uzima pare... :D Uzimaju od ekrana, ram memorija, čipova, procesora. Verovatno od skoro svakog prodatog telefona na tržištu njima ide deo... Boli njih briga... Što reče Loznica, koliko su/će dobiti para od qualcomm-a da srede 820.
 
Poslednja izmena:

+1 Ali izgleda da je Samsungu zajedno sa Qualcomm-om poslo za rukom da i od S820 nakon faila zvanog 810 napravi dobar SoC. Mislim da ce razlike da budu minimalne, u korist Exynos-a 8890, ali oba ce biti ubice.
 
Što reče Loznica, koliko su/će dobiti para od qualcomm-a da srede 820.
Snapdragon 820 je Qualcommov dizajn i ne može niko da ga "sredi" osim Qualcomma, pa ni Samsung.
Samsung samo može da ga proizvede u određenom tehnološkom procesu koji može da bude bolji ili lošiji od konkurentskih proizvođača.
 
Za sad me jedino privlaci taj 3d touch ako ga bude i mozda neka nova verzija tw.Ukoliko to izostane mislim da cu zadrzati s6 jos neko vreme.
 
Snapdragon 820 je Qualcommov dizajn i ne može niko da ga "sredi" osim Qualcomma, pa ni Samsung.
Samsung samo može da ga proizvede u određenom tehnološkom procesu koji može da bude bolji ili lošiji od konkurentskih proizvođača.

Moze. Qualcomm je vec godinama koristio TSMC kao proizvodjaca svojih cipova, dok su se sa 820 tj. nakon 810 u potpunosti okrenuli Samsungu i napustili TSMC. Da bi 820 bio zasnovan na 14nm proizvodnom procesu.
Samsung je navodno zajedno sa Qualcomm-om radio na tome da spreci probleme koje je imao 810 i modifikovao 820 pre samog procesa masovne proizvodnje cipa.
 
Poslednja izmena:
Samsung je navodno zajedno sa Qualcomm-om radio na tome da spreci probleme koje je imao 810 i modifikovao 820 pre samog procesa masovne proizvodnje cipa.
Pročitao sam te vesti... Možda ako se pod "sređivanjem" S820 podrazumeva prednost savremenog proizvodnog procesa, menjanje radne frekvencije ili nešto tipa ugradnje bakarnih cevi koje je Sony koristio da ohladi S810 u Z5 seriji.
Samsung je proizvođač i raspolaže jednim od najsavremenijih tehnoloških procesa izrade. Ali Samsung ne dizajnira ARM procesore (još uvek) i umesto toga koristi referentne ARM dizajne za svoju Exynos seriju.
To je potpuno druga liga u odnosu na Qualcomm koji ima višegodišnje iskustvo u dizajniranju sopstvenih ("custom") procesora - usprkos relativnom neuspehu poslednje generacije njihovih procesora.
 
Poslednja izmena:
Samo nek samsung nastavi posao kao sa poslednjim exinosom, ne zameram sto nije njihov dizain.
 
Qualcomm-ov referentni uredjaj. 6.2 incha i 2k displej. Zanimljiv je 3d score sa 2k displejom [emoji15]

s_39741ad6cb5445f297852715f1fe0d19.jpg


s_8bb88a75aafd4a4896fd67e7d2d8d562.png


Ovo je def pravi skok u performansama. Sa ~ 75k na 130k za 1generaciju razlike nije uopste naivna prica.
 
Poslednja izmena:
Ovo deluje jako zanimljivo, nema bas veze sa S7 ali mozda sa sledecim Zoom modelom?

Samsung design patents hint at possible future camera phones

Earlier this year Samsung filed a long list of design patents that have now been granted and published. Among them, we find a device not unsimilar to the Galaxy S6 Edge, with a dual edge display but no physical home button. On the back of the glass-clad phone there is a rather normal looking camera, accompanied by dual xenon flash modules.

Another remarkable series of patents details a modular design capable of fitting a zoom lens or, in case you sometimes long for the good old Galaxy Beam, a beamer module.

Nadam se da ce biti nesto od ovoga.
 
Zamisljam :) navodno xiaomi mi5 ostaje na 1080p,jbt to ima da prsti..

Bice zanimljivo videti sta moze gpu iz exynosa ,on ima itekako potencijala.
 
Qualcomm-ov referentni uredjaj. 6.2 incha i 2k displej. Zanimljiv je 3d score sa 2k displejom [emoji15]

s_39741ad6cb5445f297852715f1fe0d19.jpg


s_8bb88a75aafd4a4896fd67e7d2d8d562.png


Ovo je def pravi skok u performansama. Sa ~ 75k na 130k za 1generaciju razlike nije uopste naivna prica.
Poredis antutu 5.x i 6.0 nije bas toliko veca razlika....7420 postize nesto ispod 90k u 6.0 ;)
 
Mislio sam na s810 i s820. 1generacija isti proizvodjac
 
Za oko. Nebitna stvar i po meni poprilicno glupa
 
Oči skenira :)
Najavljeno za G5 odavno, a sada vidim i za S7.

Za oko. Nebitna stvar i po meni poprilicno glupa

Može da bude odlično ako lepo odrade :) Prednja kamera je tu u svakom slučaju, a i nema mazanja rukama...
Već vidim da će sočiva/naočare praviti probleme :)
 
Poslednja izmena:
A ja vec vidim kako treba da buljim 15 sekundi u telefon dok mi prepozna oko umesto da 2x tapnem po ekranu ili otkljucam ga prstom za milisekundu. Ne verujem da ce to sa prvim modelima da funkcioniše kako je predviđeno, kao sto je bio slucaj sa otiskom prsta. I po meni totalno nebitno i preterano, skener za prst je sasvim dovoljan.
 
Ih bre nisi u duhu 007... :D Moraju da izmišljaju nove gluposti kako bi bili interesantni i imali šta da reklamiraju. Nije to ništa čudno...
 
Ma neka oni pozadi stave ono matirano staklo ala z5 i to ce od njih biti vise nego dovoljno.
Nece morati da se juri bela boja da bi se izbeglo burek masnilo na poledjini moba
 
Rumor: The Galaxy S7 to be the first-ever Snapdragon 820-equipped smartphone

It seems that the bond between the two companies is even stronger than it initially appeared, as a very recent rumor, coming from a leakster profile on Chinese social media site Weibo, claims that the first Snapdragon 820-equipped smartphone that will be launched commercially will be a Samsung. Other brand handsets with the latest and greatest Qualcomm SoC will not hit store shelves before April, the rumor says.
 
With Galaxy S7 Samsung Has Switched From Hardware To Software-Centric Development (Rumor)

Now, according to fresh reports from industry watchers in China, Samsung is ready to push TouchWiz to the next level. Rumors have it that Samsung recently changed its policy regarding software, and is now going to focus more on optimization and user experience.
To this end, today’s reports claim that Samsung hired Google engineers to help in reforming TouchWiz, and to fully optimize the UI in an effort to create an environment with greater responsiveness than Apple’s iOS.

Samsung and LG Will Not Switch To 4K (UHD) Smartphone Displays in 2016 (Rumor)
 
O tw su pricali i pred s6 pa je ostao skoro isti. Sto se tice ekrana ipak ocekujem na note6 4k zbog onih vr cuda

[youtube]s9MyqLRczk0[/youtube]

Zanimljiv video :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno