Šta je novo?

Samsung Galaxy S7 / S7 Edge

U prvih mesec dana slicno kao i S4 i S5, 13-15M, posle ko zna. Kapiram da ce zalivaditi jedno 50-60M za godinu dana prodaje. S4 se valjda ukupno prodao 80M.
 
S4 je valjda najprodavaniji Galaxy model od svih do sad.Tesko da ce ga i S7 dostici po tome.
 
Ja ne verujem da ce s6 izaci na oko 50mil. Jedino ako racunate i s6 edge + ?

A ova cifra za s4 mi je skroz nerealna :)
 
Bila je bas skoro vest za S4 i 80M, kada su pominjali najprodavanije telefone ikada, pa prva nokia 1100 sa lupam 250M pa posle opet neka nokia a od smart je prvi bio S4 sa 80M na cetvrtom, petom mestu. Ne mora da znaci da je tacna vest ali nije ni nelogicno. Tada je trziste bilo u povoju pa su veci skokovi bili moguci a i realno posrali su se po konkurenciji sa S4 :)
Dobro pitanje za S6. Svakako se S6E racuna, E+ mozda i ne bi trebalo, njega mogu da pripoje N5 prodaji jer je jedina razlika olovka manje vise ako se curved display stavi po strani. Mada pitanje da li ce prestici i S5, ko bi rekao ali tako je :)
 
Poslednja izmena:
a i realno posrali su se po konkurenciji sa S4

Ne bas tj daleko od toga ;) Sa S1 i 2 jesu tj tada nisu ni imali konkurenciju osim htc-a :d
 
a i realno posrali su se po konkurenciji sa S4

Ne bas tj daleko od toga ;) Sa S1 i 2 jesu tj tada nisu ni imali konkurenciju osim htc-a :d
Pa HTC im je i kod S4 bio jedina konkurencija. M7 je imao bolju izradu, fluidnost i zvucnike, S4 kameru i display pa ko sta voli :) Nije im slucajno taj model bio best seller.

edit: evo teksta: http://www.blic.rs/it/ni-ajfon-ni-s...e-najprodavaniji-mobilni-svih-vremena/j90q6x9
ne znam odakle su prepisali vest ali ne deluje nelogicno.
 
Poslednja izmena:
Sad da moram da biram izmedju tih 2013. androida ne znam sta bih izabrao.
Probao sam sva tri (S4, M7, Xperiu Z sa krstenim ekranom) i mogu da kazem da su daleko izjednaceniji nego sto se to misli ;) a htc i sony za mene imaju ozbiljnu prednost sto se softvera tice (za M7 ne znam ali XZ je dobio cak i 5.1.1 za koji kazu da radi odlicno) a valjda je softver najbitniji kod smart uredjaja.

S4 - amoled (koji mi se uopste ne svidja, vec S5 ima primetno bolji amoled) ali navodim kao prednost, odlicna (tada najbolja droid) kamera preko dana i upotrebljiva za LL, mozda malo bolja autonomija i to je to. Sve ostalo mi je ispod ocekivanja jer sam navikao na drugacije Samsung telefona (imao ih nekoliko a poslednji Wave koji je bio i ostao hw super fon).

M7 - softver/UI, sjajan dizajn, alu kuciste (koje je i mana jer otpadaju htc slova), primetno bolji zvucnici od S4 a posebno od XZ, po mom misljenju najbolji ekran od sva tri, dobra LL kamera + OIS, preko dana najlosija, ona jedna serija sa haac mikrofonima + najglasniji zvuk preko slusalica (kome to znaci).

XZ - dizajn/izrada/IP57 ali i najvise cepova u Z seriji sto je mana, od 4 panela 2 su prihvatljiva, 1 veoma los a 1 uzasan, katastrofalan (ali ih ima vrlo malo, najveci broj ima ok sharp panele), softver/UI i fluidnost u radu kao kod htc-a +5.1.1, posle prvog ozbiljnog apdejta kamera samo malo losija od S4, zvucnik losiji od S4 a posebno od M7. Ko nadje XZ sa dobrim panelom to je i dalje veoma brz, fluidan fon sa dobrom kamerom i kvalitetnom izradom.

Tako da ih S4 nikako nije odrao mada je izbor uvek subjektivan, realno sada ne bih voleo da koristim nijedan od tih telefona :) Al' ajd' da kazem da bih uzeo M7, bar u teoriji.

A S4 se sjajno prodavao jer je to svakako bio jedan od najboljih androida u to vreme ali vise zbog globalne popularnosti S1/2/3, hajpa, navike kupaca na nedostatak konkurencije itd ;)

Evo S6 je vec daleko ozbiljniji proizvod od svih dosadanjih lagovitih samsung plastikanera (S6e+ je jos bolji), ocekujem da se sa S7 vrate na stari put jer je konkurencija nikada jaca, da nije tako i dalje bi izbacivali plasticne nakaze sa uzasnim TW-om tj stedeli bi na odredjenim poljima uz JK stil ''ukrasavanja'' UI-a :d
 
Poslednja izmena:
M7 je objektivno tada imao izradu sa druge planete. odlicno lezi u ruci ali mi se od napred ne svidja zbog zvucnika i HTC lajsne. odlicni zvucnici su meni veliki plus, bas je zgodno pustiti muziku na rostiljanju a da to zvuci kako valja, dok je S4 tu samo za krajnju nuzdu. oba odlicno leze u ruci. display je stvar ukusa ali mogu da se kladim kada bi se pitalo 10 ljudi koji ima bolji display da bi 9 posegnulo za S4 amoledom. kolegin M7 mi deluje skroz ispran, crna je ocaj. na S4 kada udjes u onaj servisni meni da proveris burn in i stavis crnu, toliko je crna da deluje kao da je display ugasen, crnac u tunelu fazon. tu je i 5' naspram 4.7' sto isto znaci a licno mi se ne svidja sense, tw mi je mnogo lepsi. e sada ko meri sa kolorimetrom on ce vrv reci da M7 ima bolji ekran jer boje na S4 vriste koliko su zasicene ali kome je to bitno, ne radi se na telefonu priprema za stampu, valjda je bitniji subjektivni utisak. za kameru si sve rekao, samo bih dodao onaj fail sa ljubicastom kamerom na M7 dok nisu ispravili novom revizijom telefona.
Z1 nisam imao prilike da vidim uzivo ali ako je bila tolika display lutrija kao sto kazes onda dzabe.
 
Poslednja izmena:
Jednostavno, ti si previse navikao na amoled :) M7 IPS je jedan od onih koji prikazom i kalibracijom kopiraju upravo amoled, pa cak je i prikaz crne najbolji na M7 od tih 2013. telefona..

I meni je amoled bio za odusevljenje u eri super-ispranih lcd ali cim sam video bolje, novije lcd panele progledao sam i pocelo je da mi se pegla od amoled prikaza s tim sto mi je prikaz crne iz ugla bio i ostao veoma jedva prihvatljiv-los-uzasan kod 99% telefona sa lcd ekranima :)

Ali vec Note 4 amoled mi je daleko bolji od S4.. pa i onaj sa S5 iako ima mane.

Zaboravili smo i Nexus 4/5 uz M7, S4, XZ pa i LG G2 koji se pojavio kasnije zajedno sa N5 i Z1.. ali dobro, pricali smo o prvoj generaciji 2013 telefona, inace bih N5/G2/Z1 uzeo bez razmisljanja pre njih :D

Samo kazem da S4 nije ni priblizno ''izdominirao'' u odnosu na konkurenciju te godine ali jeste se ubedljivo najbolje prodavao i upravo tada je Samsung postigao ogroman profit, verovatno rekordan.

Inace sada sam ponovo za amoled, pa doveli su ih prakticno do savrsenstva kada je prikaz u pitanju a burn in-a se ne cimam previse (mada bih se smorio da se pojavi brzo).
 
Poslednja izmena:
da kazemo da smo obojica u pravu: ako se rasclane telefoni na segmente onda su oni tu negde pa si u pravu. medjutim, galaxy je izdominirao u bitnijim segmentima pa su kupci vrednovali nesto drugo od alu kucista i do jaja zvucnika. recimo, meni su i senzori na S4 super stvar, posebno onaj koji ti prepozna lice kada citas nesto i zbog toga ne gasi ekran. sasvim lep i korisan feature i to kazem kao sasvim prosecan korisnik. meni je to recimo lep dodatak.
 
Dobro, svako bira sta mu odgovara, meni je lepsi ''dodatak'' htc/sony SW/UI koji je osnova smartfona + dizajn/izrada nego senzor za lice koji nikada necu koristiti (ako si mislio na otkljucavanje telefona na tu foru) :)

posebno onaj koji ti prepozna lice kada citas nesto i zbog toga ne gasi ekran

Ima to i sony (verovatno i svi ostali) al' nisam siguran za Z, kec i dvojka i noviji imaju slicnu opciju.
 
Poslednja izmena:
To je prednja kamera u obe opcije, a face unlock je android feature, ne samsungov :)
 
Bice odlicna godina za samsung i na midrange frontu sa novom A serijom. I sto je jos bitnije pasce cena s6 seriji telefona pa ce i to pored svih novina u s7 seriji biti fenomenalna kupovina. Samo da bude para lako cemo.
 
Da li će pasti... Pa s5 sad košta skoro 350 nov, S6 će biti samo više od toga i to za godinu dana
 
BIA je verovatno mislio na ponudu iz oglasa, bice S6-ica za oko 350e u tom slucaju.

Ako gledas cene po budzacima S5 jeste oko 350e. Ako gledas CT cene onda je verovatno oko 80k din jer je S5 Neo 71k, S6e+ 152k din :d

S6, Note 5, S6e+ postace popularni telefoni medj' ljudima sa foruma tek kada se ustale daleko prihvatljivije cene po oglasima (verovatno tek za 6-12 meseci), sto vazi i za Nexus 6P ali situacija za sada nije sjajna jer su preskupi kod operatera a nekih cak nema u ponudi i to je glavni problem. Naravno uvek ima ljudi koju su spremni (i mogu) da plate full pocetnu cenu u nekoj prodavnici ili uz pp paket ali rekao bih da je dobrom delu clanova flagship telefon dostupan tek kada napuni 8-12 meseci na trzistu i kada se cene unormale.
 
Poslednja izmena:
Zasto po budzacima?Pa S5 je oko 300 e nov od operatera po oglasima.S6 ce pasti cena jos ali 350 da bude je malo vise neozbiljno.Ipak je to premium telefon sa perfektnom kamerom.Ali ga je ne bih kupovao,nekkao mi je previse osetljiv pozadi.Note 5 je vec dobra prica ali je preskup sada ali vrhunski telefon,mada bi bilo bolje da su ostavili kozna ledja.
 
Ja mislim na cene telefona na oglasima i na cene kod preprodavaca koji telefone nabavljaju iz susedne nam zemlje. Ove nebulozne astronomske cene po radnjama i provajderima ne uzimam u obzir. Krajem februara meseca s6 nov ce moci da se kupi za 360e sto je za takav telefon odlicna cena a dizajn telefona je takav da ce biti atraktivan i za 3 godine pogotovo edge.
 
kapiram da ce tek krajem godine biti nov da ce ubere za 300-350e a polovan za 250-300e par meseci koristen, taman :) govorim o telefonima sa oglasa sa garancijom domacih distributera.
 
Malo sam preterao u feb ce biti 400 e max
 
Ljudi mnogo pričate napamet.
Januar 2016 S5 košta 345 evra kod "mađara". S6 je 450. Da padne 100 za mesec dana nema ni teoretske šanse.
Što se tiče druge opcije, sa operatera, a gde ćete ga naći kod operatera za godinu dana? S5 sada nema u mtsu, u vipu ima S5 neo samo, u telenoru ima nekih zaliha ali košta preko 50k uz 2k paket, to više niko ne uzima da bi prodavao. Jeftiniji je S6 u vipu nego S5 u telenoru.

Edit pošto vidim da je i bia dodao: 400 možda krajem februara mada ni za to nisam optimista jer ovih sad 430 drži već mesecima... Mada uz cenkanje i ajde, ali to nije nikakvo pojeftinjenje, 20€ gore dole na 400+ ne igra nikakvu ulogu.
 
Poslednja izmena:
Edge modelu ce tesko i malo padati cena,i sada koliko vidim nema za manje od 500 eura po oglasima a vrhunski je model.
 
Ne moze da padne jer mu je nabavna cena prevelika.. U sustini ti mobovi ce pre da nestanu iz ponude nego da padnu na neku razumnu cifru.
 
Ipak su to vrhunski modeli,kao sto je i S5 za mene vrhunski model,sa odlicnom kamerom,e sada sto ga neki pljuju njihov problem,ali telefon je odlican.U svakom smislu.
 
ma pasce kao i svi. kao sto sada ima S5 pod domacom garancijom u dobrom stanju za 250e tako ce i S6 biti za godinu dana toliko, plus, minus 10-20e. evo sada na keca vidim na MS oglasima na S6 beli 64GB 3 meseca star, 2god garancija 430e. dobiju se neke dve maske na poklon ko hoce da unakazi telefon, ko nece proda i ispadne ga 410e. padaju cene i nema razloga da ne padaju.
 
Polovni su druga priča, tu svašta može da naleti, da se dogovori...
 
Pricam o cenama novih mobova. Polovnih ce uvek biti,sto je i logicno :)
 
Brat mi je u Telenoru pre oko 9 meseci uzeo S5 i tada ga je preko TB uzeo i bio je 70000,posle nekog vremena su mu digli cenu na 80000 jer se sigurno super prodavao.Nije zazalio ni dan danas,telefon savrseno radi,kamera perfekcija.A vidjao sam npr nove u oglasima za 340 eura bas nov tek uzet sa garancijom.
 
nesto razmisljam, sada da se kupi S6 tako 3 meseca star za oko 4 glave, moci ce da se proda za godinu dana za 270-280e sigurno. a da kupis neki polovan S5/Z2/whatever za dve i po glave pa ces sigurno izgubiti za godinu dana 100e. manje vise izadje na slicno a koristis mnogo bolji telefon.
 
Pa jeste samo što mora da daš više para :)
Što se tiče gubitka vrednosti si lepo primetio, odavno je tako...
 
da kazemo da je razlika 50e max da ces vise izgubiti sa S6. treba dati vise para u startu, to stoji, ali ce i telefon vise vredeti za godinu dana. delta je 50e koristio jedan ili drugi.
 
Nazad
Vrh Dno