Šta je novo?

Samsung Galaxy S7 / S7 Edge

Koja je otprilike cena ako znas? I kad si menjao koliko ti je trajala baterija nakon toga? Jel drasticno bolje?

Sent from my SM-N935F using Tapatalk
Bila je oko 5000 dinara. Zavisno u kom stqnju ti je postojeca baterija, utisci mogu varirati. Meni je svojevremeno promena bila kao nebo i zemlja. Isto ProMobi, sve pohvale.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Imam jedan Samsung S7 update-ovan na Android 8.0.0, napravio sam 'factory reset' i u početnim podešavanjima sam preskočio obabir WiFi mreže jer sam mislio da će mi se telefon povezati na mobilni prenos podataka u toku tih nekoliko početnih podešavanja kao što je to bio slučaj kod verzija Android-a 6 i 7.
Problem je u tome što telefon mi u toku tih početnih podešavanja preskoči unos e-mail adrese i password-a za sve Google aplikacije tako da onda moram za svaku Google aplikaciju naknadno da unosim username i password.
Da li je moguće da je Google u novijim verzijama Android-a blokirao početna podešavanja telefona putem mobilnog prenosa podataka i dozvoljava ih samo putem WiFi mreže?
Inače kada završim početna podešavanja, mobilni prenos podataka bez dodatnih podešavanja normalno radi kada ga uključim u gornjem padajućem meniu.
 
Nema mi logike. Ja sam pre par meseci ustupio tašti svoj stari S7, i išao sam preko mobilnih podataka podešavanja jer ona u selu u kom živi nema internet. Zato sam joj i dao S7 i uzeo paket preko MTS-a. Doduše, sve se to dešavalo pre 8-9 meseci.
 
Pozdrav,
sinoć ekran na S7 zakucao na Viberu. Kada sam preko Power dugmeta ugasio telefon i pokušao da ga ponovo uključim ekran je ostao crn (ugašen), led lampica za notifikacije ne svetli, a donja dva tastera konstantno svetle. Telefon nije ni zavibrirao prilikom paljenja niti izbacio početni logo. Baterija je tada bila nešto iznad 50%. Telefon ne reaguje ni na punjač.
Probao sam sve kombinacije i pre punjača i posle cele noći punjenja ali nema pomaka.
- da ga upalim na Power
- Volume Down + Power
- Volume Up + Power
- Volume Down + Home + Power
- Volume Up + Home + Power
- Volume Up + Volume Down + Home + Power

U jednom trenutku jutros su prestala da svetle i donja dva tastera koja su svetlela cele noći. Opet sam sve isto probao ali ništa se ne dešava.

Jel je imao neko ovakav problem da me uputi kako da rešim problem (ukoliko je rešiv).

Hvala

Baterija ti je gotova. Vreme za zamenu. Moguce i eMMC(interna memorija)
 
Izgleda da se slicna stvar dogodila i telefonu mog brata, video sam malopre da je telefon bio na punjacu i da je paljenje stajalo na S7 logou, nedugo nakon toga sam probao da uradim neki restart, samo da ga dovedem u stanje da udje u sistem, pa sam uspeo - Volume Down + Home + Power, i posle opet valjda isto to ili se sam restartovao posto sam primetio da je baterija bila vrela, posle je usao u sistem ali bi posle 3-5 minuta se opet pregrejao i restartovao se opet sam, i tako jos 2 puta dok posle toga komplet nije ekran otisao u crno i osetio da se baterija postepeno hladi.

Nakon toga uopste nisam uspeo da ga upalim. Sta mi savetujete, koliko bi otprilike kostala zamena baterije, da vidim da li se uopste isplati popravljati to.

Koja je alternativa, tj. neki pandan danas na koji bi se preslo posle S7? Mozda i da mu uzmem drugi telefon, samo da je vise otporan na ove boljke i da traje i koliko toliko da ima te karakteristike koje je imao S7, primetio sam da se i na sam ekran uglavio burn in efekat kada ekran prikazuje samo belo(vise mu znaci kamera, nije on nesto do performansi telefona), moj Pocophone F1 radi vec evo 2 godine, jedino me zeza Volume/Power tasteri, ali to koliko sam shvatio, porucim deo sa Ali-a i lako zamenim.
 
Poslednja izmena:
Sta mi savetujete, koliko bi otprilike kostala zamena baterije, da vidim da li se uopste isplati popravljati to.

Koja je alternativa, tj. neki pandan danas na koji bi se preslo posle S7? Mozda i da mu uzmem drugi telefon.
Ne vredi ulagati u popravku S7 a naslednika dosta boljih a prihvatljive cene je veliki izbor. Otvori posebnu temu u podforumu šta da kupim...
 
Potpuno se slažem sa tobom, pretragom teme sam video da je neko spomenuo minimum 35e, 5000 i više dinara, a pošto je njemu izgleda oštećena ona propusnost (zlatna folija), da odnesem u ProMobi, odmah bi tražili da se to zameni verujem, kao opravdanje da zadrži mogućnost da ostane nevodopropustan. Samo da posotji mogucnost da izvucem podatke sa njega, posto mi se cini da je brat na neki nacin iskljucio sinrhonizaciju podataka na svoj nalog.
 
Poslednja izmena:
Smart Switch za prenos podataka.
Samsungova aplikacija. Odradila mi posao vec x puta. Ima i desktop verzija. Mozes backup na komp, karticu ili direktno sa fona na fon da prebacis sve.
Jedino ne znam da li radi i na telefonima druge marke. Mislim da da.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
Smartswitch samo Samsung ni jedan drugi, ali ne vraca uvek sve. Barem meni nije uvek sva podesavanja vratio.
 
Meni do sada radio ekstra. Svi u porodici smo zamenili po nekoliko Samsung telefona i preneli podatke.

Radi sa mnogim markama. Proverio sad na playstore. Sad, kako je u stvarnosti, ne znam.

• Other Android devices:
- HTC, LG, Sony, Huawei, Lenovo, Motorola, PANTECH, Panasonic, Kyocera, NEC, SHARP, Fujitsu, Xiaomi, Vivo, OPPO, Coolpad(DazenF2), RIM(Priv), YotaPhone, ZTE(Nubia Z9), Gionee, LAVA, MyPhone(My28s), Cherry Mobile, Google(Pixel/Pixel2)

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Evo da se javim i ovde za zamenu baterije za S7. Planirao sam da prodam telefon i uzmem mi9t ali sam koristio malo mi9t, p40 lite, redmi note 8 pro, svi sa ekranima preko 6, 6.4.6.5 incha. Mogu da kazem da je mi9t bolji od ova dva ali prevelik i glomazan telefon. P40 lite smesan telefon, kamera ocaj, spor. Redmi ima recimo dok skrolujem ono treperenje slova na belom a to me uzasava. Mi9t odlican ali dok vozim ili pesacim jako nezgodan zbog velicine.
Gledao sam i par telefona na 5.1-5.5 incha, to je sve uglavnom smece polovno gde je baterija diskutabilna.
A i ne znam koji telefoni postoje sada sa malim ekranom a da su premijum osim Iphone kojeg ne volim.
Uglavnom , zvao juce par servisa po NS. Baterije se krecu od 3000 do 5000 sa zamenom. Pro mobi dere zaboravi na njih, bezobrazno.
Jedan decko iz servisa Mobil Old Town u Hadzi Ruvimovoj me odusevio koliko poznaje svu tu pricu i odem do njega.
3500 din je zamena, nema ostecenja na foliji , ne vidi se nikakva zamena, poklopac je fabricki, ne odlepljuje se nista. Traje oko 2h zamena zbog lepka. Baterija je zamenska biznis 3000mAh . Ima pecat na bateriji, garancija je 6 meseci i krece od 93-94% celija
Javljam za utiske. Inace sa proslom baterijom sam punio tri puta na dan i imala je 61.50%. SOT negde oko 2.5h

Sent from my SM-N935F using Tapatalk
 
Meni je s7 ispao, nije pukao nigde, ali je displej otisao. I rasmisljao da menjam, 100€...ali sam odustao. Uzeo note9pro...znaci baterija kod s7 i ovoga su nebo i zemlja. Rn9pro je takodje brzi, ali je s7 bio prezizniji. E jedino sto je rn9pro prevelik i jako se tesko navici na njega.
 
Rn9pro ima 100 incha ekran *mjau**mjau**mjau*.:))
Baterija jeste bolja sigurno ali je ekran inferiorniji i slabija rezolucija ekrana. A i kamera je bolja kod s7. :)
Preveliko brate
Ekran si mogao uzeti od polovnjaka za 30-40 evra

Sent from my SM-N935F using Tapatalk
 
Kao neko ko koristi s7 kao skuzbeni telefon (samo poziv i sms, 2 dana traje baterija u tom rezimu) uporedo sa xiaomi mi note 10 lite, samsung ima mnogo bolji ekran.
Ne moze da mu prismrdi telefon 2020 godiste,
E sad sve ostalo je na strani xiaomi, o bateriji da ne pricam kada bi se s7 koristio kao primarni telefon ne moze 3h sota.
Vratio bi se na Samsung zbog ekrana, ali posto nemaju krsten telefon sa jakom baterijom, za sada kinez ostaje.
I daljinski preko infra red mnogo dobra stvar.
 
Ja sam prvobitno hteo A seriju, tipa A50 ili A70, nisu skupi polovni, pa batalio zbog kamere a i velicine, pa kao ajde S8 ili S8 plus, medjutim tu su ekrani bagoviti totalno. Za S10 nemam love. Pa onda opcija Saomi , koji trenutno po meni ima ful telefone i najbolji su za nase trziste. Zena ima 8T a ja hteo isto Saomi. Medjutim velicina , odziv ekrana, treperenja me odbilo.
SOT mora biti jaci , koliko ti je star telefon ? Jedino ako je par godina star.
Meni je trenutno prvi dan sa novom baterijom, 1h30 na ekranu, 8h na bateriji i na 80% je baterija

Sent from my SM-N935F using Tapatalk
 
Star je 3.5g
Kupio 2017 u septembru.

Pa tako sam i ja gledao, stvarno mi je zao sto vise nema kompaktinih telefona i dobrih, na zalost samsung je poceo da pravi lose telefone koji kostaju 600e is S serije.

Nov s7 sam platio 360e, a tad je s8 bio aktuelan
Sad za 360e ne moze da se kupi telefon kvalitetan kao s7 u svoje vreme.
 
Poslednja izmena:
Može Note 10.
Odličan telefon za te pare (polovan).

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
Note 10? Koja je velicina ekrana?

Evo nakon nekog vremena, baterija je 93% health, na Light romu Android 9, SOT ~5h i ~24h on battery. Prosla baterija je bila oko 1.45h SOT i oko 12h baterija. Bolje je ali ja tu nesto bas nisam zadovoljan. Mada kosta 3500 din i da sam dodao lovu za neku doplatu tog iznosa ne znam sta bi mogao da uzmem. Sta vi mislite i da li je neko skoro menjao bateriju na S7 pa iskustva vasa?


Sent from my SM-N935F using Tapatalk
 
Pušti veličinu ekrana.
Gledaj dimenzije telefona.
Ista velicina uređaja a skoro 1" veći uređaj.
6616cd7cc88bb3bcae3c4791bcbaa47f.jpg


Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
Pusti ti note 10 tu je cena nenormalna. Ovde se radi o polovnim telefonima ili Saomi za 200-220 evra novim.
Juce gledam kod prijateljice Iphone 11, placa 4000 din telefon ratu i plus pretplata 1600 din, 2 godine ugovor. Druze pa to je dobar kes kredit u banci za taj iznos.

Sent from my SM-N935F using Tapatalk
 
Pritom na tom note 10 je baterija slaba tacka.
Das 600e i vijas uticnicu 2 puta dnevno.
3500mah na 6.3 inca plus exynos...
 
Poslednja izmena:
Na KP prodajem ima verzija sa Snapdragonom za 320e.

Sa njim je baterija između 5 i 6 sati SOTa. Sasvim dovoljno. Kako znam, koristim isti već 19 mjeseci.

Eto odgovora na oba pitanja.

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
Ima, samo je malo izlomljen :D
 
Bilo ih je prije par dana za 400€ kao novi. *mjau**mjau**mjau* ovo je samo primjer da se može ubosti dobar telefon za ispod 400€.
Ima i S10e za manje od 300€.
 
5 h SOT-a je po meni slabo. Mada ajde nisam podesavao bas puno sistemski. Moglo bi mozda i malko vise za S7
Kada bi uspeo da se vrati sistem na starije verzije androida ja bi bio prezadovoljan ali kad ne daju otkljucavanje bootloadera

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Koliko se secam, meni je 5h sot bilo standardno za S7e (od ujutru do uvece).

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
Original, kad je bio nov. Sada izdrzi neki 2-3h sota

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
Bitno je koji android. Kod burazera na staroj bateriji i Android 6 jer nije nista updatovao drzi baterija odlicno. Ja sam uzeo telefon od lika gde je on vec uradio update i to je kraj za bateriju. Zato sam i menjao bateriju pre dve nedelje.
Na android 8 drzi 24h i 5h sot-a, na Android 6 bi drzala 7-8h sota

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno