Šta je novo?

Samsung Galaxy S7 / S7 Edge

Što si prešao onda na Samsung i Android ako nisi nikad imao nikakav problem? Ne moraš svaki put to da potenciras i pišeš.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Ima li ko problema sa kontaktom sa microUSB, čini mi se samo pipnem tel izgubi kontakt i prekine punjenje? Taj problem nikad nisam imao sa iPhonom.
Meni se to dešavalo na početku korišćenja i ne stignem na servis ,a odem na more, i posle kupanja u bazenu i fotkanja, posle jakog sunca i skoro 12 sati na suvom ja ubodem punjac a on odbije punjenje jer je dzek mokar, tako neku poruku ispise na ekranu, ja pokušao restart ali nista [emoji53]
Posle nekoliko dana korišćenja i kupanja, sve se sredi, puni normalno, na pipanje džeka koji ulazi u telefon ne prekida... Jedva sam čekao kad dodjem da odnesem telefon u servis, od prvog dana je u futroli, nikad ispao nije, ma kao nov ali pošto se sve sredilo samo od sebe do servisa nisam ni isao, svakako je uzet preko Vipa i ima 2 godine garancije.

Preko Tetrapaka sa S7 poslato
 
Samo je do tebe...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Ni ja nisam imao problem nigde...1kom s7 i 2kom s7e

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Zašto mi je ovaj tips obrisan?
Ide se na Podešavanje-O uređanu-Info o softveru-Broj podverzije- pa kucnuti 5-6 puta i otvara se programerski meni.

Još dobiješ info- čestitam postali ste programer, možete da razdvajate direktorije (ili slučno tome).
 
Pa zato sto je to skroz poznata stvar :)
 
dev options na androidu se već nekih 5 godina aktiviraju na taj način
 
Samsung S7 root-ovan POMОĆ

Kupio sam Samsung S7 koji je root-ovan na S8 varijantu. Kada hoću da vidim podverziju kako bih skinuo stock rom on mi pokazuje verziju od S8.
Kako da rešim ovaj problem? Svaka pomoć je dobrodošla.
 
To znam ali ima ih dosta. Jedino su bootloader i baseband na 930 a PDA je na 950
 
Kakav je dual SIM na S7D? 4G+2G kao na velikoj vecini ili 4G+3G? (ako je 4G data na slotu 1, da li slot 2 moze na 3G da prima/salje pozive?)
 
Jesi probao sa phone info aplikacijom? Pogledaj pod karticom "hardware" koji je čip. Ako je exynos onda je F, a ako je SD onda nije...
 
Isto je pitanje nego sam dao primer na sta se misli. Tnx.
 
Pita da li je aktivan dual sim (zvoni sim 2 ako razgovaraš preko sim 1, odnosno nisi nedostupan na sim 2 u toku razgovora preko sim 1), ili radi samo ako se preusmeri poziv? To pita.
 
Pa šta sam napisao? :D Osim što nisam spomeno 3G, za to si dobio odgovor, da sim 2 nije 3G.
 
"odnosno nisi nedostupan na sim 2 u toku razgovora preko sim" - ovo je pitanje full active vs. dual standby.
 
Nije to pitao. Pitanje uopšte nije u vezi dual ili dual active standby nego da li je kartica koja sa koje ne vuče net na 3g ili 2g mrežu (zbog eventualnog ukidanja 2g mreže od strane provajdera).

Ne znam kako bi radio u slučaju nepostojanja 2g mreže ali sad dok ih ima uvek "drugu" karticu (onu na kojoj nije net) drži na 2g.

Druga stvar, iskreno, nije mi jasno zašto dual sim telefon ove kategorije nema dual active standby. Mada, vidim da i "Kinezi" napuštaju tu opciju. Xiaomi npr, koliko znam, sa RN3 su prešli na običan dual standby. Do njega su imali active varijantu.
 
Mozd im treba jos jedan modem, tj. jaci SoC ili sta vec.
Obicno to nije neki problem, ali kada aktivno koristis obe kartice, a 2G nije bas dobar za razgovor, onda znaci da moze 3G na obe kartice.

Uzjedno, ja sam cesto u Koreji, 2G (GSM) nikada nije ni postojao, tako da uopste nemam dual SIM :)
 
Šta znači nemaš dual sim!
Nemaš dual sim aparat ili ga imaš ali druga kartica ne radi zbog nepostojanja 2g mreže?

SOC nije sigurno zato što radi na jeftin telefonima. Verovatno modem.
 
Poslednja izmena:
Pa da, ima dve kartice, radi u Srbiji dual SIM, ali u Koreji samo jedna kartica radi, a druga trosi bateriju u uzaludnoj potrazi za (nepostojecom) GSM mrezom :D
 
Nazad
Vrh Dno