Šta je novo?

Samsung Galaxy S7 / S7 Edge

Danas nešto gledam na gsm arena...ovaj s10e bukvalno u milimetar i skoro gram sa s7; divan osećaj kad možeš da sedneš u auto dok ti je telefon u džepu!

S7 sam nosio najduže od svih telefona, nadam se sa ovim bar upola toliko da izdržim :)

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
Ja sam se jako obradovao kada sam video S10e. Koristio sam S7 skoro 2 godine i to mi je bio telefon idealne veličine, samo sa malim ekranom, lošom baterijom i osrednjim fp (da ne zalazim u polje kamera, zadnja je bila meni i više nego zadovoljavajuća). Kod S10e se trend loše baterije nastavio, ali telefon perfektno leži u ruci i nisam mogao da verujem koliki su ekran stavili u kućište S7. :d
Da ima SD kod nas mislim da bih ga kupio. Ovako ništa, čekam sledeći "kompaktni" model.
 
Znaci Google PS..... Niata mu ne mozes.

Dobio je jedan lep factory reset, ionako to nisam radio kada sam prelazio na Oreo, pa mi je ovo samo ubrzalo odluku. Kudikamo sve lepse i tecnije radi, iskljucio sam opet update bilo cega, samo jos da namestim AdHell 2 protiv reklama i nema problema, a koliko vidim, ima krv da propljujem dok to ne instaliram :(
 
Ček, koji vi apdejt tačno onemogućujete i gde šta kako? Kompletno za sve aplikacije, ništa ne ažurirate? Meni se aplikacije non stop ažuriraju tj ja prihvatim, ne znam ni kako bih izbegao da ne koristim najnoviju kad forsiraju..
I ako može neki link tj uputstvo za Adhell ili nešto što radi kako treba, pošto je Blokada krš i smara, ne blokira sve što treba, blokira ono što ne treba (a ne whitelist ne radi kako treba i ne može da se doda) i nekad zeza internet zbog nje..
 
Drugari samo skinite ovaj program (ostavicu vam link na kraju posta)...instalirajte i pogasite sve servise za koje ste SIGURNI da vam ne trebaju (upravo tipa "Beaming Service" ili "Software Update" ili sta god). Kod mene na zadnjem-Junskom update-u radi sve kao podmazano. Ukratko sve sto me nervira a ne koristim-iskljucim u programu i nema sta da mi crpe bateriju a da ja to ne dozvolim. Izmedju ostalog i taj pominjani "Beaming Service" koji je ugasen i ne trosi ni 1% sto je i logicno.
P.s. sem naravno "Google Services" kad bas poludi ali to vec ne moze da se ugasi a da ne osakatimo funkcije vaznijih aplikacija telefona...znate vec na sta mislim ;)

https://drive.google.com/open?id=16C8KlOJ4hL4kSZG0R_3REo8D9HeoWTBO
 
Poslednja izmena:
Na S7 moze microG umesto GoogleBS.
Na N9 ne moze :(
 
Negde sam čitao, da pri kupovini S7 ili S7 edge, bolje kupiti običan S7, da li sam upravu i zanima me zašto i drugo koliko košta zamena originalne baterije za njega?
 
Zavisi da li ti odgovara edge ekran. Ja sam se odlučio za običan S7 i malo sam se kajao zbog baterije, ali mi je bila mirnija glava zato što nije imao edge ekran. Sad su im ekrani jeftiniji pa ako ti odgovara zakrivljeni ekran idi na edge.
 
Kažeš da si se kajao zbog baterije, u kom smislu? Da li si je menjao?
 
Na 4g jede bateriju kao nenormalan. U početku sam uspevao da izguram dan bez dopunjavanja. Ali nakon godinu dana sam ga već punio 2 puta dnevno.
Nisam menjao bateriju, prodao sam telefon.
 
Hvala na odgovoru. Da li je neko menjao originalnu bateriju i koliko je to isplativo?
 
Moj kolega se negde krajem prosle godine raspitivao u Promobiju i bilo je negde oko 5000 dinara. Na kraju nije menjao bateriju tj. imao je neku povoljnu varijantu za novi S9 pa je kupio novi fon. Da li je isplativo - pa ako nadjes dobar S7 za ok pare tj. da te uz zamenu baterije ne ispadne previse, sto da ne :) A ako hoces da proveris tacnu cenu zamene baterije sada, posalji im upit preko sajta i dobices odgovor relativno brzo.
 
5000din u Pro Mobi-ju, uz zadravanje garancije.
30-35e u Unix Timu. Obe original Samsung.

Meni izdrze ceo dan bez punjenja preko godinu dana od kako koristim S7, a nisam ni prvi vlasnik (mada je baterija bila u odlicnom stanju kada sam ga uzeo).
Sestra sada koristi obican S7 (ja presao na Duos, na kome sam menjao bateriju, i sada na Note 9 Duos) - i ona izdrzi ceo dan, a ona je unistavac baterija!


Manite se samo svih mogucih update-a (pogasite sve moguce), update-ujte samo kada mora, ne drndajte Fast Charge, ne punite 80-100 (ne treba vam..), ne punite svaki cas po 20%...
Kome treba toliko baterija, za njega je ona Motorola sa 5000mAh (stvarno odlican telefon, jeste da nije u rangu S7 za kameru/zvuk, ali se zbog stockDroida drzi mozda i bolje za sve sem kamere/zvuka). Nijedan flagship nece izdrzati stvarno ceo dan onima koji su navikli da pune nekoliko puta (po sitno) dnevno i sl.

Ko kaze da mu je iPhone zadovoljavao bateriju, on nije imao sve sto je imao na Droidu :D Sto je na neki nacin i dobro, manje je gubio vreme na telefonu.
 
Evo jos jednog zadovoljnog S7 korisnika vise od 2 godine. Meni je odgovarao telefon bez zakrivljenog ekrana. Ono sto se pricalo kada sam birao izmedju obicnog i edge bilo je da S7 edge ima problem za ljubicastom crtom preko ekrana. Baterija mi izdrzi ceo dan, ali to je maksimum (wifi i 4g pola pola). Ako se igraju igre ne moze ceo dan sigurno. Kamera je odlicna, i brzo paljenje kamere dvoklikom na home dugme je jedna od najboljih opcija po meni.
 
Vratio se u normalu posle factory reseta. Ne umem da podesim Adhell, pa sam zato instalirao Blokadu, i sve radi dobro. Otprilike pola vremena 4G, pola WiFi, osvetljenje oko 40%.

Screenshot_20190819-202815_Settings.jpg
 
Poslednja izmena:
Kako si uradio SS cele postavke menija?

Послато са SM-G920F помоћу Тапатока
 
Settings - advanced features - smart capture mora da bude ukljucen, onda prilikom screen capture-a imas dole taster scroll capture.
 
6 sati SOT na S7 nisam imao ni pre tri godine kada sam ga kupio :d
Uvek Fast Charge, uvek punjenje noću, pa ujutru isključim ili u toku noći. Poslednjih godinu dana ga i dopunim po potrebi, uvek 4G data, uvek GPS, svetlo auto. Posle 3 godine mi baterija drži malo preko 3h ekrana, pa zavisi sta radim, tog dana, uglavnom izgura dan bez doounjavanja.

Što se auto update tiče, sve mi je isključeno, ali u poslednje vreme iz čista mira samo krene da Update aplikacije. Ako se zakačim na Wi-Fi, odmah krene da skida. A ponekad i na 4G. Nedavno, u inostranstvu, modem sa lokalnom karticom, zakačim se na WiFi i u prvih sat vremena nestane tipa 1GB :zgran:
 
Sta ti rece za roming ono skoro?:)
 
Dobro, ovaj moj je S7 edge, nikad fast charge :) puni se jednom dnevno, nikad nije nocu na punjacu, star je nesto vise od 2.5 godine, sto znaci da je punjen oko 1000 puta, recimo.
4G izgura oko 5 sati, lokacija ukljucena, 1 gmail nalog, to je to otprilike. Ne koristim ni power saving modove, NFC i bluetooth su iskljuceni.
 
Poslednja izmena:
Sta ti rece za roming ono skoro?:)

Predpostavljam da aludiraš na Telenor dodatak? Pre nego što sam počeo da koristim lokalnu karticu na krajnjoj destinaciji, koristio sam Telenor dodatak i nije skidao update. A i da jeste, potrošio bi taj 1GB i blokirao net. Za taj dodatk je veći problem istek vremena, ako nisi potrošio protok, jer onda nastavi da naplaćuje.

Video sam da su krenuli update, ali sam imao sasvim dovoljno protoka, pa sam pustio da ide. Posle sam probao, potrebno je da otvorim update koji kreće, da stisnem cancel i onda stanu i svi ostali. Kada sledeći put uradi update Play store, koji ne mogu da zaustavim, krene update aplikacija. Meni je veći problem što je uradio update aplikacija koje nije smeo da mi promeni na novije verzije, nego što je napravio protok.
 
Dobro, ovaj moj je S7 edge, nikad fast charge :) puni se jednom dnevno, nikad nije nocu na punjacu, star je nesto vise od 2.5 godine, sto znaci da je punjen oko 1000 puta, recimo.
4G izgura oko 5 sati, lokacija ukljucena, 1 gmail nalog, to je to otprilike. Ne koristim ni power saving modove, NFC i bluetooth su iskljuceni.

Aha, tvoj je Edge, on po default ima jaču bateriju. I vrovatno sam ja moju spržio sa FastCharge.

Koristim 3 Gmail naloga. NFC isključen, BT samo u kolima. Da ne ulazim u preciznost merenja, AccuBattery kaže health 77%.

Probao sam juče bez 4G, samo WiFi, definitivno duže traje baterija. Uveč sam imao ekran 1h37m i 57% baterije.
 
^znam :( Ovo usput u ovoj temi, eto kao nauk ostalima.... nekada "sve podesimo", ali opet ne vredi... bug/namerno... telefon napravi protok u romingu.
Video si negde u temama da je meni u romingu uradio update Google Play Libraries bez pitanja!

EDIT: Po pitanju baterije:
AccuBattery se cini bas preciznim na S7, nakon nekoliko punjenja.
Ja sam nekada ceo dan na 4G, doduse samo 2 Gmail naloga, Slack, Outlook i Viber (ostalo je sve zabranjen update, nemam FB/FBM uopste!). I potraje mi recimo u Becu, kada nemam WiFi uopste, celog dana sam na nogama/metrou, izdrzi uvek ceo dan, dual SIM model (exy!), na 4G.
U BGu nikada nisam toliko dugo na 4G, ali nemam problema da izdrzi ceo dan punjenje za koriscenje telefona (sto u mom slucaju znaci primarno Chrome, posto mail samo procitam, redje odgovaram, +viber).


ANyway, na S7 i dalje moze da radi microG, koji toplo preporucujem ljudima kojima je bitna baterija. Napravite TWRP backup, pogasite skroz GoogleBS (PS :D), instalirate microG i vozite...
Neke stvari mogu losije da rade, pa zato TWRP backup i proba!

Bitno da rade sve funkcije, pa cak i store ima alternative. A baterija je mnogo bolja, i nema svaki update Google-a da je zezne. Ni Samsung update, ko hoce zbog "security" patcheva, ne menja stvari.


U prevodu - ceo krivac za sve oko baterije je Google!
 
Poslednja izmena:
Naravno da je Google kad je suština Androida Google.[emoji6]

Sent from my SM-T585 using Tapatalk
 
Jel imao neko problem sa punjenjem, kao detektovana je vlaga, iskljucite punjac? A vlage nije bilo koliko znam.
 
Meni je to javljao u Turskoj posle nekoliko sati od kupanja u bazenu sa telefonom.

RN 5 Pro
 
Stari single-SIM S7, sestra ga koristi, ALEXNDR ROM, nije microG na njemu... sav update disabled.
Poceo da uzasno malo radi na bateriji... naravno GoogleBS se upravo azurirao.

Odlucio ja da disablujem ga, revert na fabricko i zabrana Background data.
Vracen na neku 14.x.x verziju. Preporodjena baterija, sve radi.
Ja ga probao, meni je jedva sa novijim GBS-om izdrzao 3h SoT! A ovom starom presao 6h.
 
Kako se to radi i može li sa superman romom? Ima li neki link gde je sve pokriveno, da se ne dopisujemo opširno (pošto je ova problematika veoma komplikovana).
Znači
-kako se disabluje beaming service
-gde/šta je background data i kako se zabranjuje
-kako se disabluje sav update

Svakako mi ne gine prčkanje opet s telefonom i softverom, a niti imam vremena i sve sam pozaboravljao i oko flashovanja, recovery.. i svega (zato što je to jezivo zamuljano i prekomplikovano). Ali nisam zadovoljan, od rutovanja i nahvaljneog "najboljeg" roma sam očekivao sledeće:
-Da telefon radi potpuno stabilno i bolje (a restartuje se ponekad)
-Bolju bateriju
-Mnoštvo opcija za custom podešavanja svega po želji (a nema skoro ništa)
-Recimo konkretno da više nikad u životu ne vidim ono upozorenje kada pojačavam zvuk na slušalicama, koje strahovito iritira
-Da se otarasim reklama na neki način čije nameštanje nije nuklearna fizika
-Od ruta sam očekivao da konačno mogu da ubijam/hibernizujem aplikacije i da to radi onako kako je logično i potrebno (kako ja zamišljam) dakle: aplikacija ni u snu ne sme da bude aktivna, troši resurse i izbacuje notifikacije ako sam je zabranio i u always sleeping apps + u greenify, znači da radi samo kada ja uđem i da umre kada izađem, kao da je uninstalirana. Dođe mi da uninstaliram i odustanem od fejsbuka i još nekih aplikacija.

Imam i još neke veće probleme koji mi mnogo smetaju. Wifi ima osetno slabiji signal/domet, čitavu crticu (a mereno i u decibelima u signal strength) od starog S5 sa stock romom, što mi je suludo. Sumnjam na bootloader i modem fajlove ali koristio sam ispravne, najnovije.
Scroll sa dva prsta mi baguje kao da je telefon mokar (to mi strašno treba jer često i mnogo pristupam raznim računarima preko remote desktop aplikacija) i izluđuje me. I to je radilo perfektno na S5, opet sumnjam na te modove, romove i prčkanja sistema koji navodno trebaju doneti samo dobrobiti.
 
Nazad
Vrh Dno