Šta je novo?

Samsung Galaxy S7 / S7 Edge

Skineš zadnji SEE ,ljuljneš ga preko Odina i rešio si stvar. Treba li ti rutovan fon? Ako koristiš Samsung health znam da ranije nije hteo da radi na rutovanim uređajima.
 
E hvala ti, probaću oba po nekoliko dana pre nego što se odlučim i ispodešavam sve, i prešaltam se na skroz S7e. Služiću se još privremeno sekundarnim telefonom.
Moguće da će izbor pasti na Alexndr, mislim da će mi taj odgovarati, nisam ga odmah ni bio spazio, prelistao sam samo prve dve strane na xda tamo su sve neki mlađi romovi, a gledao sam i top liste da vidim šta je popularno kod korisnika. Ovaj mi je isto jedan od favorita, ovako napamet, dok još nisam probao lično.

https://forum.xda-developers.com/s7-edge/development/rom-galaxy-project-t3792787
 
Poslednja izmena:
da, proba novijih romova 9-ki me i koštalo živaca jer sam zbrljao nekako efs particiju.
Dev.Base od alexndr je dobar stock, on me i vratio u život ali sam se brzo prešao na ovaj ED7GE isto štock. Koristim ga već dva ipo meseca. Radi super, nikakvih problema nema.

Zanimljiv i ovaj iz linka što si postavio, probaću ga čim nahvatam vremena.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Jel ti imaš na tom tvom ED7GE romu druge jezike za unos? Konkretno srpski, kod mene nema a neupotrebljivo mi je tako. Mislim kad je unos engleski imam ja i dalje č ć đ ž š ali nisu na prvom mestu kao izbor i presporo je.
Kod mene kad uđem u input languages ima samo engleski i španski, kaže checking for updates i ništa. Jel to normalno za rom ili je možda zato što sam odabrao BTU pri instalaciji? Nisam imao SEE pa nisam znao koji drugi.
 
nemam, isto je kao kod tebe. Nisam ni istraživao do sada. Uredjaji su mi uvek na english i uvek tako koristim tastaturu, navika.

Mislim da nema veze s izborom regiona već da je do samog roma. Inače i ja sam izabrao BTU.

Ne znam, možda da pogledaš u prodavnici srpsku tastaturu.



Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Pokušaj sa Swift Keyboard.
 
Odlučio sam se već za the galaxy project rom. Probao sam kratko svaki da vidim kako izgledaju, sve je to slično. Ovaj sam podesio, instalirao aplikacije i zadržaću se neko vreme na njemu ako ne bude problema. Lepo je skroz očišćen i pruža dosta izbora pri instalaciji, ima dual sound mod i srpski unos, to mi je bitno. Mada mi je zagušen zvučnik slušalice, dosta slabije se čuje, mislim da to ne mogu da očistim a otvaranje samo zbog toga ne dolazi u obzir prekomplikovano je. Na starom običnom s7 se baš lepo i glasno čulo i super je taj mod jer kad zvuk ide samo sa zvučnika nekako je tup i ne širi se lepo, često se i zakloni zvučnik rukom kad gledam video sadržaje pred spavanje.
 
Odlučio sam se već za the galaxy project rom. Probao sam kratko svaki da vidim kako izgledaju, sve je to slično. Ovaj sam podesio, instalirao aplikacije i zadržaću se neko vreme na njemu ako ne bude problema. Lepo je skroz očišćen i pruža dosta izbora pri instalaciji, ima dual sound mod i srpski unos, to mi je bitno. Mada mi je zagušen zvučnik slušalice, dosta slabije se čuje, mislim da to ne mogu da očistim a otvaranje samo zbog toga ne dolazi u obzir prekomplikovano je. Na starom običnom s7 se baš lepo i glasno čulo i super je taj mod jer kad zvuk ide samo sa zvučnika nekako je tup i ne širi se lepo, često se i zakloni zvučnik rukom kad gledam video sadržaje pred spavanje.
Za ciscenje speaker grill-a ima dobra forica mislim da sam bash sa bencha svojevremeno i procitao. Imas u Dm/lily da kupis kao zvake lepljive vise komada - samolepljiva kao guma - stoji gde inace stoji lepak/kancelarijska oprema. Uzmespakovanje i iskoristis dva tri komada tako sto ih lepos i macinjes sa speaker grilla. Ulaze u same rupice i vade necistocu/masnocu/prwsinu. Posle ovoga za 1/3 bolji zvuk sam imao a cak mi grill i nije bio toliko prljav.

Sent from my SM-N935F using Tapatalk
 
Znam to video sam na yt ali nisam znao da ima kod nas da se nabavi. Koliko košta to?
Već sam čačkao iglicom i malo otvorio bilo je skroz začepljeno. Ali i dalje nije to to, na starom S7 je zvuk kolko se sećam bio skroz ujednačen sa speakera i slušalice baš je bilo odlično.
 
Ja sam platio u knjizari nekoj oko 150 dinara. Prosto je neverovatno kad se ocisti posle godinu, dve neki telefon kao da se stavio novi zvucnik :D
 
Jel može tačan naziv proizvoda ili fotka ambalaže?
 
Ja sam ove uzeo. Malo ih na pocetku stisnite da omekane, pa onda utisnite u zvucnik i slusalicu, mikrofon itd.

75151.jpg
 
A cena?

Btw, zar ne mogu dialer (phone) i gmail da prikazuju badgeve?! Kad imam propušten poziv ili novi mail, gore imam notifikacije ali badgeve tj broj poziva/mailova na ikonici ne. Prvo sam mislio da je bag do ovog custom roma ili launchera ali sad vidim i na drugom telefonu isto.
 
A cena?

Btw, zar ne mogu dialer (phone) i gmail da prikazuju badgeve?! Kad imam propušten poziv ili novi mail, gore imam notifikacije ali badgeve tj broj poziva/mailova na ikonici ne. Prvo sam mislio da je bag do ovog custom roma ili launchera ali sad vidim i na drugom telefonu isto.
Ne secam se ... Red velicine 100-200 dinara.

Ja app badges imam godinama unazad bez obzira na phone preko nova launcher-a.

Sent from my SM-N935F using Tapatalk
 
Aj jedno brzinsko pitanje, pošto sam sebi uzeo novi telefon, stari S7 hoću da upgrade-ujem sa Android 6.0 progresivno, prvo na 7.0 pa na 8.0. Na 7.0 znam da sam imao problema sa baterijom, da li je to rešeno na 8.0? Kakvo je stanje sada?

Znači ukratko pitanje, da li je baterija bolja ili gora na 8.0 u odnosu na 7.0 i 6.0?
 
Ne moze progresivno(bez Odina). Dobices odmah Android 8.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Na 6 ti je baterija najbolja.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Ne moze progresivno(bez Odina). Dobices odmah Android 8.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Pa nudi mi samo Android 7. Kontao sam da ce posle toga osmicu da mi ponudi.

Baterija je bila relativno losa (telefon star 2.5god) moguce jer je bio prepunjen aplikacijama i kojekakvim procesima koji su crpili bateriju, sad je uradjen hard reset, pa cemo videti, ostajem onda na 6.
 
Ne mogu da kažem, lepo me je služio dok mi nije stigao Note 10, sad je udomljen kod keve, al hvala na ponudi.

Nek priča ko šta hoće, S7 je dobar telefon i dan danas :)
 
Drugari šta kažete da je dobar pouzdan rom za S7 Edge? Lično nakon malo googlanja kontam da probam Resurrection Remix.
 
Ispao mi telefon i izgleda da se odlepilo staklo od ekrana, da li moze to da se popravi u promobiju i koliko kosta?
Displej je netaknut.
1f9afb7422a30b747012985b65723e1d.jpg
 
Imao sam identičan problem kao ti sa staklom i na kraju se odlucio da odem u promobi da ga zamenim. Posle zamene sve je izgledalo ok dok posle par nedelja nisam primetio prašinu između prednje kamere i stakla. U svakom slučaju kada su menjali staklo nisu ga dobro zalepili i otud prašina. Odneo sam telefon na reklamaciju, a oni su krenuli da mi pričaju kako je sve to jako pipavo i kako jedino oni rade samo zamenu stakla itd. i da moraju da razmisle kako bi to mogli da reše pa će mi se javiti. Naravno do današnjeg dana se nisu javili, a meni ne pada na pamet da ih zovem i da kidam živce sa njima. Pritom da pomenem da kad sam nosio telefon inicijalno na servis, 4 dana je stajao kod njih (dok sam u zvaničnom servisu isti telefon koji je bio na zameni baterije dobio za dva sata nazad). Moja preporuka ti je da zaobiđeš promobi i da je bolje da odeš u ovlašćeni servis na zamenu celog ekrana. Posle iskustva sa njima zao mi je sto to nisam uradio.
 
Da zaobidje Promobi i ode u ovlaceni servis? Pa Promobi i jeste ovlasceni, ako ne i jedini... Prvi put cujem nesto negativno za njih, jedino ako nisi nesto pobrljavio.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Ko zna gde je bio.
Ovlašćen je mislim i onaj Begram valjda, treba proveriti.
 
Imao sam identičan problem kao ti sa staklom i na kraju se odlucio da odem u promobi da ga zamenim. Posle zamene sve je izgledalo ok dok posle par nedelja nisam primetio prašinu između prednje kamere i stakla. U svakom slučaju kada su menjali staklo nisu ga dobro zalepili i otud prašina. Odneo sam telefon na reklamaciju, a oni su krenuli da mi pričaju kako je sve to jako pipavo i kako jedino oni rade samo zamenu stakla itd. i da moraju da razmisle kako bi to mogli da reše pa će mi se javiti. Naravno do današnjeg dana se nisu javili, a meni ne pada na pamet da ih zovem i da kidam živce sa njima. Pritom da pomenem da kad sam nosio telefon inicijalno na servis, 4 dana je stajao kod njih (dok sam u zvaničnom servisu isti telefon koji je bio na zameni baterije dobio za dva sata nazad). Moja preporuka ti je da zaobiđeš promobi i da je bolje da odeš u ovlašćeni servis na zamenu celog ekrana. Posle iskustva sa njima zao mi je sto to nisam uradio.


Izvinjavam se na grešci, mislio sam na DoktorMobil sa kojim sam imao loša iskustva i kod kojih sam menjao samo staklo, za Promobi sve pohvale za saradnju kada sam menjao bateriju. Mislim da je u Promobiju oko 18000din zamena celog ekrana.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno