Šta je novo?

Samsung Galaxy S7 / S7 Edge

Jedno pitanje za alfaunitsa ili nekog ko se razume u custom romove I instalacije istih: Imstalirao sam zadnju verziju alexndr roma, da li on sadrzi u sebi najnovije verzije kernela, butloadera I modema ili to moram dodatno da instaliram. Ako treba moze li link ka najnovijim verzijama? Poz I hvala!
 
Da bi instalirao ALEXNDR, moras i da prethodno stavis odgovarajuci modem i bootloader (pise u postu za update i ima link za fajlove!). Bez toga ti ne bi bootovao uopste ALEXNDR ROM :)

Dobro si pomenuo, taj deo nisam napisao ranije, a bitan je ako neko ima stariji modem/bootloader.
 
Da bi instalirao ALEXNDR, moras i da prethodno stavis odgovarajuci modem i bootloader (pise u postu za update i ima link za fajlove!). Bez toga ti ne bi bootovao uopste ALEXNDR ROM :)

Dobro si pomenuo, taj deo nisam napisao ranije, a bitan je ako neko ima stariji modem/bootloader.
Meni izgleda bio novijeg datuma? A kernel? Pise da je odgovarajuci vec sadrzan, da li to znaci da je najnoviji?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Meni izgleda bio novijeg datuma? A kernel? Pise da je odgovarajuci vec sadrzan, da li to znaci da je najnoviji?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Jedino sto nigde u postu na xda ne vidim link za modem, bootloader I kernel?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Mozes li da ih linkujes ili da mi kazes gde se tacno nalaze na strain?
 
U postu za instalaciju samog ROMa ima link za ROM i link za bootloader i modem.
Kernel mora biti u ROMu, nije poseban ;)
 
U postu za instalaciju samog ROMa ima link za ROM i link za bootloader i modem.
Kernel mora biti u ROMu, nije poseban ;)
Ispravka, za neek verzije ROMa ima i modem/BL link, ako je obavezan. Ne znam iskreno zasto za neki ima, a za neki ne..
Moguce da za neke ne mora jer ga imaju, za neke mora jer ta verzija ne moze da se update-uje kroz recovery...
 
Stigao je on na holandjaninu odavno... Nema nista novo osim toga sto UI zapucava kad mu padne na pamet pa moras cekati ~15sec da se digne iz kome... Makar je baterija ostala ista koliko sam skontao za ovih nedelju dana....

Sent from my PandaS7Edge
Meni je taj update bio 432mb i evo već 3 dana od kako je na njemu, telefon je bar 30% fluidniji i baterija traje duže za nekih 30 min SOT-a
 
I šta bi na kraju za one google servise? Jeste li rešili problem?
 
Nasao ovu pricu jeftinijud dal ce rqditi posao ima li ko?big-57683768_5a97b2786272c0-63613872IMG-2ddf195d153d16b468560df21c987b54-V.jpg
 
Ispravka, za neek verzije ROMa ima i modem/BL link, ako je obavezan. Ne znam iskreno zasto za neki ima, a za neki ne..
Moguce da za neke ne mora jer ga imaju, za neke mora jer ta verzija ne moze da se update-uje kroz recovery...
I modem i bl su ukljuceni u rom, odgovorili mi na forumu

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Instaliraj Superman ROM, imaš grafički installer, biraš hoćeš li da ti ažurira i modem, koji root hoćeš, koje programe uz sam ROM... :)
Pa razmisljao sam o njemu, vidim da je najinstaliraniji rom na xda. Ali na s5 sam koristio alexndr i lineage pa mi je alxndr bio logican izbor. Mada ne znaci da necu da probam i supermen i lineage. Kakva su tvoja iskustva sa supermenom? Mozes li da ga uporedis sa drugim romovima, stokom, alexndrom, lineageom etc?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Mozes li da ga uporedis sa drugim romovima, stokom, alexndrom, lineageom etc?

Mogu, naravno. Stock sam već posle par dana zamenio Supermenom i nisam ništa menjao evo godinu i po dana :D
Samo ažuriram Supermen kad izađe neki veći update.
 
Sad ne drži nikako, jer je stara :) Držala je ko zmaj u početku.
 
Nece raditi posao.

Okacio sam ti vec link.

Za zakrivljene samo stakla na koja se stavlja loca lepak i UV lampa.

Jesi. Nego ima ekran sitne riseve nije telefon nov. Pa zato sam mislio neku foliju da ne pucam toliko za to posto ekran nije vec nov."Jel ja ne vidim lepo ili se ovde placa samo preko paypala
 
Poslednja izmena:
Pa onda možeš i neku foliju i to je to.

Da, da samo PayPal. Zbog sigurnosti.
 
Stigo update na CH 382mb. Skidam da vidim sta kaze :D
 
I šta bi na kraju za one google servise? Jeste li rešili problem?
Mjok, svaki update neku svoju pricu vrti ;) A disabling ne vredi, jednom u 6-10 meseci mora update inace Viber, YT i Gmail ne rade :(
@zhile, po tvom PMu i mislim da je tako, ne bi mi palo na pamet da neki ima, neki ne, jer nekada mora rucno update modema/BLa :)
 
Poslednja izmena:
Izgleda da je ovaj februarski update fenomenalan. Da je dbr kao kad sam kupio tel. Iako sam stavio "novu " bateriju koja ima oko 88-90% kapaciteta telefon drži extra. Prije ovoga update vrlo rijetko sam mogao da imam preko 5.20h Sot i to samo na WiFi. Sada ide preko 6h lagano, u ovom slučaju dogurao bi i do 6.30h, i tokom noći je izgubio samo 4%. Jeste da i sada nisam koristio mobilne podatke jer sam u romingu ali opet tel koristim isto kao kući kad sam na WiFi. Nisam vjerovao da ću ovo reci ali bravo Samsung. Odličan update za sada, da ga ne ureknem.
73548dd8caea37b77053f3863de51ddb.jpg
22b20ca05b95b7d4a2555ea8d39e03f6.jpg


Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Roming nikad ne uzimaj za merilo, kad se vratiš u zemlju čija jenkartica onda isprati pa iznesi utiske ;)

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
 
Meni S5 neverovatno dobro drzi kad sam u Austriji, bilo A1, bilo Drei mreza (Drei imam lokalnu karticu, a A1 uglavnom od kada koristim Bonbon). Jedna je znaci za AT, druga mi je MTS KT.
E sad da li je do mreza, ili do upotrebe telefona (skoro sva uporeba je Qando app za navigaciju za local transport) - ko ce znati na samo nedelju dana? Niko ;)
 
Sto se tice update-a za CH vreziju FW malo su pogorsane perfo. za nijansu. A sto se tice baterije sve je isto za sada kao i pre. U sustini Feb. update mi je bio najbolji. Telefon je radio kao doksa tecno. Lici mi kao da pripremaju za 8.0 jer app za vreme je promenjena, kao sto su vec svi primetili :d
 
Poslednja izmena:
Da li postoji mogucnost da disable-ujem obaveštenja o nadogradnjama, sistem updete i sl.. Najavili su Oreo a ja bih zadržao tel na Nugatu. Jer ako stigne upadate ima stalno da stoji obaveštenje i nece moci da se makne. Kako to da se iskljuci?

Послато са SM-T719 уз помоћ Тапатока
 
Negde u Settings->About->Update, pa iskljucis.
 
Možda neko zna kako da rešim sledeće: kad otvaram link iz recimo Gmail aplikacije ili Google inbox_a, otvori se chrome ali frajer kaže da sam offline.. Radio clear data, alu džaba.. Naravno na WiFi_ju sam sa min 100mbit/s..
4721eb93498168f5e027637d940e8b15.jpg


Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
DNS te zeza.
Vidi radi li ti net normalno kad isključiš wi-fi i odeš na mobile data.
Takođe, dok si na wi-fi-u, vidi možeš li pristupiti ruteru na lokalnoj mreži.
 
Nazad
Vrh Dno