Šta je novo?

Samsung Galaxy S7 / S7 Edge

E do k
Da li ta situacija može softverski da se reši?
 
Poslednja izmena:
Je l' se desavalo nekom da ima signala a kad ga neko zove ili posalje poruku kao da je nedostupan? Zadnjih par dana mi se to desava i tek kada restartujem telefon ili ja pozovem nekog stignu mi poruke o propustenim pozivima. Da li je to do telefona ili mozda nesto do operatera?
 
Hoće to da se desi ponekad na svakom telefonu.
 
Juče sam ga vraćao na fabrička podešavanja i sad imam problem sa Adhell aplikacojom. Neće da mi radi odnosno propušta sve reklame. Šta može da bude problem?
 
Obrisao proksi u podešavanjima za net? možda to mada lupam iako ja to uvek radim.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Juče sam ga vraćao na fabrička podešavanja i sad imam problem sa Adhell aplikacojom. Neće da mi radi odnosno propušta sve reklame. Šta može da bude problem?
Moraš opet da ga instaliraš i radiće kao pre stim da ako te zeza instalacija, provrti unazad neko je stavio link sa uputstvima kako ga skinuti i podesiti da radi.

Preko Tetrapaka sa S7 poslato
 
Je l' se desavalo nekom da ima signala a kad ga neko zove ili posalje poruku kao da je nedostupan? Zadnjih par dana mi se to desava i tek kada restartujem telefon ili ja pozovem nekog stignu mi poruke o propustenim pozivima. Da li je to do telefona ili mozda nesto do operatera?
Zadnjih par dana ako je samo, otpisi na mreze. Bilo je kod mene slucajeva sa sve tri, ne dobijam poruke, ne dobijaju poruke... a proradi posle restarta. 3 smart, 2 dumbfona, sve tri mreze.
 
Prethodne 3 godine nije bilo nikakvih problema. Videcu u narednim danima sta ce se desavati.
 
Dobar dan svima,
Pre tri dana postao sam ponosan vlasnik ovog telefona. Nakon lutanja sa telefonima (LG G5 pa Xiaomi Redi Note 4) sakupio sam nešto crkavice i kupio ovaj fon kao dugorčno rešenje. Verzija telefona je SM-G9350, Snapdragon procesor je u pitanju. Odmah nakon paljenja telefona ponuđeno mi je da skinem najnoviji firmware, Nougat 7.0. Nakon instalacije naravno nabacio sam sve svoje aplikacije i primetio da telefon dosta štuca u radu. Internet strane se ne otvaraju fluidno, Home tipka sporo reaguje kad je pritisnem... Onda sam malo zašao po forumima i video da je to uobičajen problem nakon nadogradnje na Nougat. Probao sam sve što su tamo naveli kako bih popravio stvari. Na kraju sam odradio i fabrički reset. To sam uradio sinoć. Nije bogzna koiko bolje ali sam pročitao da telefonu treba nekoliko dana da optimizuje sistem nakon nadogradnje. Interesuje me da li ste i vi imali sličnih problema nakoon nadogradnje firmwarea i da li će se stvari zaista ispeglati nakon nekoliko dana?
Dalje, zanima me da li na kvalitet signala ima veze to što je ovaj telefon došao iz Kine? Snapdragon verzija telefona, koliko je meni poznato, nije rađena za evropsko tržište. Postoji li mogućnost da se na telefon preko Odina nabaci neki evropski firmware U telefonu su mi dve kartice, jedna je VIP a druga MTS. Na LG G5 telefonu sam imao brzinu 4G veze u mestu iz kojeg sam od nekih 60-tak mbit/s dok sa ovim telefonom ta brzina ne prelazi 25 mbit/s. Juče sam bio u Beogradu i ta brzina je išla i na preko 100 mbit/s. Zbog toga pitam za firmware.
 
Globalna verzija je G935F, pa gde uze taj čoveče za Hong Kong?
Na G935F verziji takvih softverskih problema nema, signal je odličan (imao signal u liftu, u kom inače telefoni gube signal i puca veza). Ne možeš ubacivati seoftver od G935F.
 
Ne bi ja uzeo da sam znao. Kad kupuješ u prodavnici misliš da je sve legalno kad ono... Nemam ja problem sa kvalitetom signala ni veze. Sve to radi kako treba. Samo mi to za net čudno ali dobro. to se ove nadogradnje na Nougat tiče to mi ništa nije jasno. Ne bi trebalo da ima veze da li je Hong Kong, Kina, trte mrte...to bi sve trebalo da radi kao podmazano. Sačekaću nekoliko dana pa ću videti kako će se ponašati
 
Pa ta verzija nema Dual SIM, kako zasto je uzeo? :D

Ako ti se nastavi i posle nekoliko dana problem sa signalom, krastavac, to je do primerka.
Ali ovih dana je bilo raznoraznih problema i po BGu sa mrezama.
 
Poslednja izmena:
Ma ja sam, kad sam kupovao fon, tražio primerak sa dual SIM podrškom. Malo mi je sve to iskrslo iznenada moram priznati pa sam malo požurio. Nisam čak pogledao da li svaki telefon tj. telefon za svaki region ima dual SIM podršku. Ni sad čak nisam siguran. Ovaj koji sam uzeo ima. Ma to što se signala tiče nije neki problem. Mislim za net. Čudno mi ovo za Nougat. Recite mi još može li se telefon sa Nougata vratiti na Marshmalow? Nemam sad puno vremena za čačkanje, interesuje me čisto informativno. Kad ugrabim vremena pročešljaću dobro ovaj deo foruma.
 
Postoji samo jedan Dual SIM model, zato i nisi imao izbora. (jedino si mogao uzeti obican dual SIM a ne Edge dual SIM, ako na to mislimo)
Mozes vratiti na MM, kroz Odin, ako postoji uopste MM.
 
Postoji samo jedan Dual SIM model, zato i nisi imao izbora. (jedino si mogao uzeti obican dual SIM a ne Edge dual SIM, ako na to mislimo)
Mozes vratiti na MM, kroz Odin, ako postoji uopste MM.
Sve mi je jasno. Želei sam Edge dual SIM. Postoje Marshmalow verzije, video sam. Nadam se da neće imati potrebe za tim tj. da će se sve ispeglati za koji dan.

Послато са SM-G9350 уз помоћ Тапатока
 
Kod samsunga vremenom može biti samo gore lagovanje, na bolje teško da će da ide. Što se vraćanja sa n na mm tiče, postoje verzije softvera sa kojih se ne možeš vratiti na ranije...ne kažem da je to ovde slučaj ali treba paziti. Ne znam ni da li ima na sammobile firmwera za tu verziju.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Kad sam po ceo dan napolju na 4G baterija obično bude uveče na 10-20% sa nekih 2-2,5h SoT. Pretpostavljam da je to normalno kad je max osvetljenje?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Sve zavisi. Kako se koristi telefon i koliko je prošlo vremena od kako je skinut sa punjača. Mada malo je, baš malo, trebalo bi bar 4 sata, a da tebi nešto drlja u pozadini debelo.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Postoji samo jedan Dual SIM model, zato i nisi imao izbora. (jedino si mogao uzeti obican dual SIM a ne Edge dual SIM, ako na to mislimo)
Mozes vratiti na MM, kroz Odin, ako postoji uopste MM.
Nisam siguran da sam te shvatio... i edge naravno ima dual sim. Sad, da li si mislio na tu HK varijantu ili ovaj internacionalni...
 
Ima naravno i Edge dual sim ali izgleda samo ova Hk verzija telefona koju sam ja kupio

Послато са SM-G9350 уз помоћ Тапатока
 
Nisam siguran da sam te shvatio... i edge naravno ima dual sim. Sad, da li si mislio na tu HK varijantu ili ovaj internacionalni...
Postoji jedna jedina verzija Dual SIM S7 koja je Edge, i jos jedna (opet jedina) Dual SIM S7 koja nije Edge. Ukupno dve. U prevodu, ko hoce dual SIM S7, nema izbora da li je EU, US, KO ili neka treca verzija, vec samo da li je Edge ili ne.

Odogovor se odnosio na Ivanovo pitanje "sto HK verziju kupi?" - pa nije imao izbora :d
 
Pa ja ne verujem, konačno Srbija ubačena medju zemljama koje mogu da vide/kupuju teme koje se plaćaju
8d79678b43da0abf5eaf23a50aafbf6f.jpg


Sent from S⅞
 
Šta može da bude. Na momente mi adhell blokira reklame. Posle nekog vremena vidim sve reklame su opet tu. Ima li neko ideju kako da ovo sredim? Juče sam telefon vratio na fabrička podešavanja i sve instalirao iz početka. Pre toga nekih par meseci mi sve radilo najnormalnije.
Edit. Sad sam proverio. Kad sam na kućnoj mreži nema reklama. Čim se prebacim na mobile data reklame su tu. Vip mreža je u pitanju.
 
Poslednja izmena:
Pošto ne mogu da izmenim poruku, da odgovorim sam sebi. Kada sam izbrisao proxi podešavanja iz telefona reklame su nestale.
 
Čekaj, Adhell radi na nerutovanim uređajima i blokira reklame? Ima li nekih negativnih aspekata, baterija npr...
 
Ne :) Pitam da li drugi SIM moze da primi poziv na 3G mrezi, ako je prva kartica podesena na 4G. Ovo:
https://forum.benchmark.rs/showthre...na-oba-sim-slota-istovremeno-rade-na-3G-mreži

Nebitno da li je Full Active, vec da li moze kao OnePlus 3 ili Mate 9 da na obe kartice primi 3G signal, bez setanja. Pogledaj Bogi-evu sliku recimo:
https://forum.benchmark.rs/showthread.php?387139-Huawei-Mate-9&p=4936318&viewfull=1#post4936318
Sta bi na kraju, da li dual SIM ima 3G na obe kartice? (za razgovore, ne za data)
 
Nazad
Vrh Dno