Šta je novo?

Microsoft Lumia 550

Imao sam pre lumie, iphone 3gs koji nije imao ove ljubicaste linije...to se desava kada posle uslikane fotke telefon doradi fotku, tj, izvuce detalje iz senki...evo jedna fotka gde se to desilo...nervira me sto se desava i kada je iso 100 ili slican, ne desava se uvek, ali nekad bas moze da zezne fotku... :trust:

Ova linija se pojavljuje samo kod tebe ili se još nekom desio sličan problem? Ako nije onda moraš biti uporan sa reklamacijom ja ti to mogu posvedočiti iz iskustva koje sam imao sa telefonom kupljenim u Telenoru. Da sam na tvom mestu bio bih uporan sve dokle god mi ne zamane uređaj ili poprave da radi bez ikakve greške. Samo idi i navaljuj i uredno prijavljuj problem nihovo je da zaprime uređaj i poprave nedostatak koji on očigledno ima.
 
Poslednja izmena:
Imam problem sa porukama ali je random: kada stigne poruka I notifikacija u gornjoj petini ekrana kada kliknem nekada nece da otvori poruku pa moram na home pa na poruke. Ima li neko slican problem? inace uradio sam update.
 
Tako je meni i na osmici bilo na 520, nekad prihvati tap nekad ne, primetio sam da double tap na notifikaciju izgleda radi sa vecom sigurnoscu.
 
Bah, izgleda da se usb ulaz shebao, kad ubacim punjac nema vise onaj pouzdani 'klik', nego onako labavo stoji i mozes lagano da ga izvuces.. Jel spada to u garanciju, okrivice mene verovatno..
 
Sumnjam da će ti uvažiti garanciju, osim ako nije poznata fabricka greska.
 
Poslednja izmena:
Hteo sam da napljujem telefon al se setih da imamo par S5 i S4-orki na poslu koje takodje imaju isti problem posle malo koriscenja..
 
Tako sto u fabrici ne fusaris na osnovnim stvarima poput USB ulaza i headphone jacka..
 
I meni se to sj***lo na asusu. Izgleda to cest problem. Medjutim ne smeta nista, puni bez problema, jedino je malo labavo pa treba voditi racuna da ne ispadne. Al meni cak i to vise odgovara nego onaj ulaz na staroj l520 i sad na l640, tvrd je samo tako, jedva uguram usb, a kad treba da ga vadim mislim pre ce se pokidati gajtan nego sto ce on iz usb. :D
 
Jel svima ljubicasta kamera, jer ja planiram da uzmem ovaj telefon u vipu sad mi istice ugovor, ja mislim da je ovaj najbolji fon za tu cenu u vipu..?
 
Nema ljubicaste pruge osim sto ih ima jedno 4. Ocigledno je nedostatak senzora.
 
Bah, izgleda da se usb ulaz shebao, kad ubacim punjac nema vise onaj pouzdani 'klik', nego onako labavo stoji i mozes lagano da ga izvuces.. Jel spada to u garanciju, okrivice mene verovatno..

Da opovrgnem sam sebe, sve je cool sa usb prikljuckom, problem je bio u kablovima koje imam na poslu, punjac koji imam gajbi i dalje upada kako treba i 'skljocne' u poziciju.
 
Kod mene prestao sms da radi a i mobilni internet ... Imate li vi ona detaljna podesavanja za mrezu tipa da biras gsm/ cdma ? Posto kod mene nema nista za SIM detaljnije podesavanje ? Napomena uradjen hard reset i dalje ne radi ni sms ni mobilni internet, pozivi rade normalno sto mi je i cudno u svemu ?!
Onda restore je u najmanju ruku cudan jer nije uradio uopste restore start menija osim imenika ? Ne pokazuje ni aplikacije koje su bile pa da ih moram naknadno skinuti ?
 
Poslednja izmena:
Imaš u storu u okviru menija... levo gore spusti burger... Daće ti prikaz svega ikad instalirang... I da... Restore da bi ti uradio, moraš prvo da ga ti uradiš u okviru telefona, odradiš i onda će ti sve vratiti.. Sledeći put, ako bi radi hard reset... Back up radi na one drive... Imaš upustvo od ms... Vidi na sajtu...
 
Poslednja izmena:
Ma uradio sam par puta backup :) Zato mi je i cudno. Da primetio sam da ima opcija da vratim ali opet instalirao sam Sygic da probam gps i njega nema u " restore " :)
 
Poslednja izmena:
Ne znam... Ja imam dva restore... 8.1 i 10... Sve odradi kako treba... Zavisno šta ubacujem.. 8.1 ili 10..
Jedino sam uvideo da sms i mms pamti odvojeno... Ono što sam primao na 8 nije na 10 i obratno...
 
Nadjen uzrok, izvadio sd karticu " Kingston 16 gb class 10 " i sve radi, cak imam i podesavanje za SIM vidljivo .. Pa mislim moram da gledam u pasulj koju karticu da stavim.
 
I ja imam Kingstonovu class 10 karticu isto od 16gb ali sve radi, cisto informativno da napomenem.

Inace sto se samog telefona tice, cudan je. Hardver nije toliko los (soc) ali je telefon spor. Uradjen je i insider update i deluje kao da je malo bolje ali svejedno otvaranje vibera traje ...onako, desetak sekundi.
Mnogo brze radi sestrin LG L9 od pre 3 ili 4 godine sa TI omap dual core na 1GHz i koji koristi ubogi android sa sve LGjevim bloatwerom. Ne znam da li je to do mog uredjaja, po ovoj temi sam zakljucio da telefon vama radi osetno brze. Da se razumemo, ne ocekujem ja cuda ali ovo je bas tromo i kad ga uporedim sa koelginim lumia 520 sa win 8, vidi se da je dosta sporiji a hardverski je dosta bolji. Da li je to do windowsa 10?

Edit : Odradjen je hard reset i kad sam ga preuzeo u telenoru (posto su sami ubacivali karticu i podesavali telefon, nisam hteo da ih prekidam) i posle uradjenog updejta na .36 isto hard reset, ne soft iz menija ...ali se svakako stice osecaj da windows hoguje telefon.
 
Poslednja izmena:
Pa Viber je uzas program, to nema veze sa Windowsom, ali ima multitasking, kao sto sam ranije pominjao, na tom LG L9 je verovatno ostao u memoriji (mada se i prvi put brze pokrecu aplikacije na androidu), ali je zaista ostao u memoriji, ceo dan, a ne kao na Windowsu, jedno sat vremena, sve preko toga kao da prvi put pokreces.
Nije nikako sporiji od 520 jer mi je i dalje u kuci, mozda poruke i pozivi (sto je ludilo mozga) se brze pokrecu na 520 jer nisu eeeeeps, al recimo internet browsing je 6 puta brzi na 550 sa edgom u poredjenju sa IE na 520..
 
uzeo sam danas L550 u telenoru.. i ne mogu nista da skinem sa stora, ni prvi udate aplikacija nije odradio i za sve mi pise pending.. neko resenje?
 
Ostavi ga, i meni je za prvi update trebalo skoro pola sata da krene. Ne znam zasto.
 
ostavioo sam ali i dalje se nista ne desava.. kao ni sa update-om softvera
 
Ja sam imao isti problem i resio sam ga tako sto sam uradio hard reset telefona pa sve iz pocetka. Tek tada je krenuo update aplikacija
 
Ja sam samo resetovao telefon i krenulo je
 
kako se radi hard reset? nasao sam
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno