Šta je novo?

Microsoft Lumia 550

Toni je jedan od simpaticnijih " review-era " i kad god trazim review gledam dal ga je i on obradio.
 
Jel neko od vas uzeo ovaj tel. u vipu, da li je simfree? Nemam ni jedan nano sim da probam.
 
Toni je jedan od simpaticnijih " review-era " i kad god trazim review gledam dal ga je i on obradio.

Nije loše samo mi je malo smešno kad vidim da instaliraju ovu youtube "aplikaciju" , ko ovo uopšte instalira. Nisam ni znao da ovo još postoji za skidanje, ne znam zašto ne povuču ovu glupu prečicu.
 
Naisao sam na dosta bagova sto se windows 10 tice. Neki dan telefon nece da mi zvoni iako je ukljuceno zvono, to sam resio soft resetom. Sada mi ne stizu nikakva obavestenja kada mi stigne poruka, ni na lock screen-u niti se cuje zvuk, tek kada udjem u poruke vidim da mi je neko poslao tekstualnu poruku. Sve sam proverio sve je ukljucjeno i zvuk i obavestenja. Citao sam da se to desava i drugima, valjda ce to resti u sledecem update-u.
 
wp_ss_20151220_0004.jpg
Ne znam da li se dobro vidi na slici ali kada udjem u kameru na malo slabijoj svetlosti pojavi se jedna ljubicasta traka, na preko pola ekrana. Da li se to desava jos nekome? Da nije neki kvar do kamere ili je to jednostavno tako?
 
^^ to se i meni desava...i bas smara...cini mi se da kamera nije bas dobra kada je slabije osvetljenje, pa se stvara taj banding, ali ako je to ustvari neki kvar, da idem da promenim fon... :)
 
^^ to se i meni desava...i bas smara...cini mi se da kamera nije bas dobra kada je slabije osvetljenje, pa se stvara taj banding, ali ako je to ustvari neki kvar, da idem da promenim fon... :)

Ne znam da li je kvar. Gledao sam neke testove kamere na yt-u, njima nije ljubicasto nimalo.
 
Nemam ništa ljubičasto. To ako je kao na HTC One M7 onda je to hardverski tj kamera ne valja.
 
Meni se to ponekad desava...nekadcak i sa blicem...videcu ovih dana da odem do telenora da vidim sta mogu da urade... :S
 
Hmm, ja sam probao sa 064 karticom, nije pokazao mrezu. Mada, kad razmislim, nije trazio ni unlock code... moracu da probam opet.
 
Dali neko slučajno zna dali je moguće ovaj telefon zaključati na prijem samo 3G signala? Da ne prelazi na EDGDE.
 
Kako da prebacim alarm na 24h format? Svuda mi je 24h, samo u alarmu 12am/pm?
 
Naao sam, bilo je na logičnom mestu :D

btw, možda sam otkrio toplu vodu:
swipe na dole na zaključanom ekranu pali glance, a ako je upaljen, radi refresh. Samo mi se čini da ne radi baš uvek, ne znam do čega je.

Kad će update za double tap?
 
Primetio sam problem koji sam imao i na 520, ulaz za slusalice je problematican, svaki treci put recimo imam zvuk samo na jednoj slusalici, i onda moram opet da ubacujem.. krastavac, osnovne stvari opet..
 
Meni se desilo prva dva-tri puta, posle radi ok. I bas sam prijatno iznenađen zvukom.

Takođe da pohvalim i fm radio, hvata sve zivo i glasan je, kao i GPS, sa starim telefonom nije bilo sanse da radi u stanu, ovaj se nakaci bez problema.
 
Ma desice ti se opet, to im je falicno izgleda na SVIM lumiama ikad, pa ni reklamacija nema poente. Verovatno je to i bio problem kad mi je zvuk totalno prso na 520, telefon mislio da su slusalice unutra. Nedopustiva falinka realno.. ne znam kakva je situacija s tim generalno na ostalim ne-lumia telefonima.
 
Koristiš njihove slušalice ili neke druge?
 
Druge.. nisu stigle nikakve slusalice sa 550.
 
Probaj neke druge slušalice, pogotovo ako si iste koristio. Nokia je uvek bila osetljiva na slušalice, ja imam neke krš koje na staroj n82 neće ni da rade, ili radi samo jedna, dok na samsung i lg rade bez problema.
 
Vidis tu mogucnost sam zaboravio.. da moze da bude i do slusalica.
 
Kod na mene na l640 samo dobro rade slusalice koje sam dobio uz l620 i nikad nemam problema ,ove druge zezaju .
 
Zaebana stvar za uraditi, headphone jack u 2015-oj..
 
Nokia (sada MS) uvek su što kaže @telep bili osetljivi na slušalice, ako koristiš njihove original, sve će biti uredu, ako ne koristiš nije isključeno da do problema dođe. Slični su Apple-u po toj "taktici".
 
Nazad
Vrh Dno