Šta je novo?

Microsoft Lumia 550

Kako se gasi skype integracija?

Ili jos bolje, kako se potpuno gasi skype?
 
takodje uzeo l550 pa da se upisem u temu. za dinar u telenoru uz play+ solo. mislim da je ok za tu cenu. nije zakljucan i sada mi je mts kartica u njemu. radi i 4g. deluje mi ok telefon za sada. malo smaraju neke spore aplikacije (facebook...) ali vec sam koristio windows na l830 pa sam se navikao i znao sam sta kupujem. nije mi ponudio nikakav update. jedino ako ga je instalirao u toku noci pa da nisam skontao ali valjda bi bilo obavestenje. instalirao sam insider ali i poske njega ne nudi nista. moram bas proveriti koji je build na 550 i na 830 pa da uporedim...
 
Kako nije ponudio update? Meni je odmah ponudio update na .29. Nisam instalirao insider app.
 
Bas bzv nema full hd snimanje...
 
Mislim da sd210 ne podrzava fhd snimke pa zato nisu ubacili. Za ovu cenovnu kategoriju dovoljno je i hd
 
0bbFcUc.jpg


kod mene je ovako.. ima li sta novije? kod mene ima u opcijama kamere digitalna stabilizacija.

Sent from mTalk
 
Šta mu fali? Win je za razliku od Androida vrhunski preveden...
 
Zato sto je to izbegavanje ucenja jezika koji ti je mnogo potreban u zivotu, zaglupljujes se, otezavas drugima koji hoce da ti pomognu da nesto podesis, otezavas sebi da nadjes neko podesavanje koje si video na netu.. i generalno "ne lezi" na bilo kakvim uredjajima..

Sent from mTalk
 
Poslednja izmena:
Jezik znam, ne zaglupljujem se. Ali kao što ne razmišljam na engleskom tako isto ne moram da koristim uređaj na engleskom već na maternjem jeziku ako imam tu mogućnpst. Naravno za to se podrazumeva dobar prevod. Ovde je odličan, na Androidu je kriminalan i ne dolazi u obzir.
 
Mislim da to nije tema.. Svako koristi sta mu odgovara.
 
Znam sta pricam, skoro svi koji koriste srpski jezik na telefonu su kriminalni sa engleskim, i onda biraju i dalje taj laksi put. Ali da, necu da pametujem previse, samo sam imao potrebu za slicicom..

Sent from mTalk
 
Generalizuješ. Ne kažem da nema istine u tome ali daleko da je sve crno-belo. Odlično znam engleski ali isto tako ne želim da ga koristim ako imam dobru alternativu na srpskom. Stvar ukusa.
 
Facebook tile izgleda nema nameru da uradi refresh tj da prikaže cover photo. Notifikacije regularno prikaže u tile-u ali sliku jok. Rešenje?
 
znam dobro engleski, pogotovo termine koji se koriste na telefonima, racunarima... ali ok mi je i srpski, a cesto pisem i cirilicom (na telefonu i racunaru).. bas naprotiv, vece mi je zaglupljivanje na engleskom jer tamo znam sve a na srpskom moram da se pomucim :) no, nije to tema.

sada sam gledao na 830, da, vidim da na insideru ima noviji build, ali ovde na 550 kod mene ga nema. ni sa insiderom ni bez insidera... ne znam zasto nece da povuce nista..
 
Kako ja zakasnih u Telenoru. Sada je uz paket od 1200 mesecno, 1470 din uplata. Inače, resio sam sve prethodne probleme koje sam naveo. Uradio hard reset i uspeo sam da apdejtujem. Čim se update završio proradio mi i store. Sad je sve ok :) U slučaju da nekome zakuje update na 0% ili javi grešku samo iskljuci lock screen i uključi tel na punjenje i update proradi. To je kod mene upalilo. Vise mi ne javlja low storage nakon updejta.
 
Hajde da se upisem u temu :) Odmah jedna pomoc kako se izlazi iz aplikacije ovde tj igre tipa Temple Run posto nema hw buttona ali bas da je ugasim i da mi ne radi u pozadini ?
Prvi put na Win-u posle Androida
 
Poslednja izmena:
Pa zadrzis back strelicu i tu ti je lista otvorenih aplikacija. Ubijes je tako sto svajpujes na dole ili X..
 
Pa swajpom na gore pojavi se meni medjutim kada kliknem na " strelicu " igra samo nastavi dalje :-/ Doduse nisam probao da drzim duze. Hvala svakako
 
Poslednja izmena:
Ti izgleda radiš suprotno od onoga što si Boris kaže. Ili si pogrešno napisao. Dakle prvo stisneš back strelicu i zadržiš a onda ideš na swype ili X na konkretnoj aplikaciji.
 
Ne, kada se pokrene TR on pokrije deo gde je strelica i onda moras sa " swipe odozdo " da odes u win menu odakle imas strelicu i mozes da uradis gore navedeno :) Hvala

Jos jedno pitanje - prilikom formiranj hotmail acc i recimo pravljena prvog outlook naloga on mi kaze da cu svojom lozinkom - moci da otkljucam telefon prilikom prvog ulaska ili pin-om ?! Zanima me ako tako resim da li se ta lozinka za ulaz slicno kao kod win-a moze preskociti ? Bojim se da ne bude previse cimanja ( telefon je za Cerkicu ) za svako otkljucavanje a ne bih da to uradim dok ne budem siguran da se kasnije moze promeniti ?
 
Aha, nismo se razumeli na sta si tacno mislio. Sve ok u tom slucaju.

Sto se ovog drugog tice mozes podesiti PIN(4 cifre) koje moras svaki put da uneses kada otkljucavas ekran a naravno, moze da bude bez bilo kakve zastite i da prostim swype-om na gore ides na pocetni ekran.
 
Nazad
Vrh Dno