Šta je novo?

Microsoft Lumia 550

To sa distorzijom zvuka prilikom poziva sam primetio, sa tim sam se susreo i ranije. Dešavalo se ali retko, pitao sam na forumu zašto se to dešava navodno da zavisi od toga u kom položaju je telefon.
 
Poslednja izmena:
Meni je logicno da takav problem moze da nastane ako da se kao melodija zvona koristi neki audio fajl sa micro sd kartice koja baguje/crkava ili sta vec. Ovako deluje kao da je sistemski bag, ne verujem da je do zvucnika jer bi se to javljalo i pri ostalom koriscenju.

Smara jednostavno, nije sad neki katastrofalan problem ali to ''zakucavanje'' uz distorziju ume opasno da para usi u kombinaciji sa nekom od klasicnih melodija :d

Mozda se javljalo i ranije na nekom buildu a da sam zaboravio.
 
Poslednja izmena:
Koristim svoj zvuk R2D2 (mp3), nisam još tako nešto doživeo.
U L550 sam stavio firminu karticu, pošto sam firmin telefon slupao, tako da je sad primarni telefon.
 
ja koristim Nokia tune od pocetka i desavala mi se ta distorzija, nisam skontao razlog zasto se to desi iako retko ali se desi i kada krene da kresti gledam sto pre da odgovorim na poziv :)
 
Pozdrav svima!

Lumiu 550 koristim nepunih 2 meseca i nisam imao vecih problema u koriscenju koji su pomenuti na ovoj temi. Osim facebook messenger-a koji je katastrofa, sve ostalo je super za telefon ovog cenovnog ranga.

Prvi veci problem se pojavio danas kad je stigla informacija da je dostupan update. Naime, cim sam prihvatio da uradim update telefon se ugasio i od tad ne mogu da ga upalim. Vrlo je moguce da sam u trenutku pokretanja update-a imao manje od 30% baterije, pa je mozda zato doslo do problema. Narednih par sati sam drzao telefon na punjacu, ali uopste se na displeju nije prikazivalo nista, samo jednom zavibrira i to je to. Pokusao sam sa vadjenjem baterije, nije pomoglo, kao ni pokusaj da drzim 10-15 sekundi u isto vreme dugme on/off i volume- (isti slucaj kao kad ukljucim na punjac, samo jednom zavibrira i to je to, bez ikakvog prikazivanja na displeju).

S obzirom da nisam neko ko je strucan za telefone, zanima me jel neko imao slican problem i da li ga je sam resio nekako. Ili sutra ujutru pravac mts...
 
Za pocetak izvadi micro sd (ako je u telefonu) i proveri konektore baterije..

Vidim da si probao ovo sa kombinacijom tastera, cudi me da nece da ''ozivi''.

I da, definitivno je pozeljno raditi apdejt sa min. 60% baterije..
 
Pokusavam da se setim, da li telefon uopste dozvoljava da se izvrsi osvezavanje sistema kada je kapacitet baterije ispod 60%? I meni je danas izbacio za update da restartujem telefon, bio je pun tako da nisam to primetio.
 
Mislim da ne dozvoljava, jer nakon sto sam prihvatio da mi uradi update telefon se ugasio i vise nisam uspeo da ga upalim. Pokusane sve kombinacije tastera, ne pomaze nista.

Pokusano punjenje sa 2 razlicita punjaca, kao i povezivanje na laptop preko usb kabla - uopste ne pojavljuje na displeju da se puni.

Hsv, verovatno je problem u tim konektorima, citam sad po netu komentare i to nije redak slucaj. Prosto neverovatno, za ovih 2 meseca nijednom nije vadjena baterija niti je telefon padao na pod i iz cista mira kao da nema konekcije izmedju telefona i baterije.

E sad, da li da sam petljam sa konektorima, da ih suzavam ili sta vec, ili najbolje da odnesem u servis jer je telefon u garanciji...

Nema sd kartice u telefonu, tako da to nije problem.
 
Poslednja izmena:
Pokusavam da se setim, da li telefon uopste dozvoljava da se izvrsi osvezavanje sistema kada je kapacitet baterije ispod 60%? I meni je danas izbacio za update da restartujem telefon, bio je pun tako da nisam to primetio.

Cini mi se da pise neko upozorenje e sad da li ne dozvoljava ili samo ''preporucuje'' da se ne radi apdejt <60% baterije.. verovatno ovo prvo.

I da, nekada apdejtovanje moze da potraje i mnogi novi korisnici se prevare pa pomisle da je sve zavrseno posle prvog ''samorestarta'' Lumie koja se apdejtuje.. a u stvari je potrebno jos 5 min da fon sam odradi sve sto treba.

@ ronin0304
Mada vidim da si upucen i da znas sta radis, izgleda da je nesto drugo u pitanju, nazalost. @
 
Poslednja izmena:
Sistem neće uraditi update, ako baterija nije preko 49%.
Nije konektor baterije, nego nije odradio update, kako treba, a uređaj nije bio na punjaču prilikom update...
Probaj da ga oživiš preko WDRT.

Ako ne uspe, obavezno traži izvještaj servisa...
 
Problem sa distorzijom sam i ja imao pre par meseci, sporadično se javljalo i onda je nestalo samo od sebe.

Sent from mTalk
 
WDRT nije dao nikakav rezultat, jer nije uspelo povezivanje sa usb kablom. Odnet je telefon u servis, pa cemo videti sta kazu u izvestaju. Hvala svima na odgovorima.
 
Jesi odneo direktno u servis ili prvo u mts? Cesto se desava da je druga opcija losija jer se jednostavno izgubi nekoliko dana, mozda cak i 7-10, dok im operater prosledi telefon.

Cudi me da nece da se poveze preko usb. Pocetkom prosle godine jedan build je imao uzasan bag upravo sa usb konekcijom pa je nastao haos.
Ali koliko sam video za sada nema masovnih zalbi na poslednje buildove..

Jbga smaranje ali dobro je da imas validnu garanciju, sacekaces malo ali ces svakako dobiti ispravan fon :)
 
U mts sam odneo jer je u garanciji, a servis je u Beogradu...pa mi se nije islo preko 100km do servisa po ovom snegu :)

Kazu da ce stici za 10-15 dana, pa javljam u cemu je tacno bio problem.
 
Imam jedan problem sa slikama. Naime kada udjem u Photos aplikaciju I kada otvorim sliku na nekim slikama se pojavi ono srce kojim se slika oznacava kao favorite, dok kod nekih slika nema tog srca vec samo oznake za share, edit I delete. Nisam to ranije primetio (istina, nisam mnogo ni gledao) ali mi nije jasno zasto je to tako. Hteo sam neke fotke da selektujem kao favorites da mi se vrte na plocici u start meniju, ali na nekima nemam tu mogucnost.
Zna li neko kako se ovo resave?
 
Samo da prijavim da sam otkrio u cemu je stos. Da bi slika mogla da se selektuje kao favorite mora da bude snimljena na telefonu (u internoj memoriji ili na SD kartici). Slike koje su snimljene na OneDrive-u nemaju tu mogucnost. Prvo ih treba snimiti na uredjaj pa onda selektovati.
I nije neka mudrost, al' mozda nekom posluzi.
 
U mts sam odneo jer je u garanciji, a servis je u Beogradu...pa mi se nije islo preko 100km do servisa po ovom snegu :)

Kazu da ce stici za 10-15 dana, pa javljam u cemu je tacno bio problem.

Prijatno me iznenadio mts, telefon stigao nakon samo 4 dana. Crkla je maticna ploca, pa su je zamenili. Sad je sve ok.
 
Kod mene na crnoj pozadini kada je jace osvetljenje kao da probija svetlost pa se vide plave, crvene, zelene tackice.

Evo kako to izgleda samo sto je na slici to jace nego uzivo

14de21839d371d86331c78fc240728af.jpg


Pretpostavljam da nisu ugradjivali ovako lose ekrane, vec je ovo samo kod mene.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Kod mene na crnoj pozadini kada je jace osvetljenje kao da probija svetlost pa se vide plave, crvene, zelene tackice.

Evo kako to izgleda samo sto je na slici to jace nego uzivo

14de21839d371d86331c78fc240728af.jpg


Pretpostavljam da nisu ugradjivali ovako lose ekrane, vec je ovo samo kod mene.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
Kod mog burazera isto
 
Kod mene na crnoj pozadini kada je jace osvetljenje kao da probija svetlost pa se vide plave, crvene, zelene tackice.

Evo kako to izgleda samo sto je na slici to jace nego uzivo

14de21839d371d86331c78fc240728af.jpg


Pretpostavljam da nisu ugradjivali ovako lose ekrane, vec je ovo samo kod mene.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Ista svtar se i kod mene pojavila, na potpuno istom mestu.
 
E kad je ovo u pitanju imam(o) srece sa ovim primerkom L550 :) Samo se lako grebe staklo ekrana, jbga. Ali ovakvih failova za sada nema.
 
Proverio sam na jos jednoj. Slabije je ovo probijanje (sta li je vec). Treba lepo da se zagleda ali ipak postoji.


Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Bogami, ovo sa mrtvim pikselima je izgleda cest problem, i kod mene se posle januara ovo pojavilo. Posto planiram da uskoro promenim telefon, nosicu ga na servis dok je jos u garanciji. Jel ProMobi i dalje ovlasceni?

Meni se cini da takodje imam i problema sa ghostingom, kad je na jacem osvetljenju ekran to se bas vidi.
 
Poslednja izmena:
Nemam problem sa ekranom (14 meseci star fon) ali je zato baterija prilicno oslabila.
Na KP ima za 990 din ali ne znam da li je original..
 
Kako ga punis, jel preko punjaca koji je uz njega dosao ili preko nekog koji isporucuje jacu struju? Moj je utisak da kada moj telfon nakacim na powerbank koji isporucuje 2A da se brze istrosi kapacitet baterije kada ga koristim, za razliku od njegovog punjaca.
 
Poslednja izmena:
Puni se i sa fabrickim ali ponekad i sa 1.5A sony.
Sledece nedelje cu naruciti bateriju, 990 din a sad da li je original.. verovatno nije ali mora biti bolja od ove koja je prilicno oslabila :) Bar moze lako da se zameni.
 
Nema šanse da je original za te pare. Ne bih ti savetovao da je kupuješ. Po mom iskustvu, posle 2 meseca ista priča. Ni kopije nisu više što su bile.
 
Bedak. Samo gde da nadjem original?
 
Nazad
Vrh Dno