Šta je novo?

Microsoft Lumia 550

Ljudi, a može li u Telenoru da se ovaj telefon kupi za keš? Ako je to ova cena od 14.160 koliko piše na sajtu.
Znaci samo hocu da kupim telefon i prepaid karticu, necu postpaid i ugovor. :)
 
Poslednja izmena:
Ljudi se moze reci da je 550 u rangu sa 720 :-D po pitanju kvaliteta ekrana i trajanja baterije??
 
Ljudi, a može li u Telenoru da se ovaj telefon kupi za keš? Ako je to ova cena od 14.160 koliko piše na sajtu.
Znaci samo hocu da kupim telefon i prepaid karticu, necu postpaid i ugovor. :)



Mislim da moze da se kupi telefon kod njih i bez ugovorne obaveze, ali ne znam gde si na njihovom sajtu video tu cenu?


Uzgred, uzeo sam danas u Telenoru ovaj telefon. Sad sam na poslu, ali mogu sutra ovde da post-ujem kakav je u poredjenju sa L920 koju inace koristim. L550 sam uzeo sa namerom da ga prodam, pa ako je neko zainteresovan za isti, nek se javi. ;)
 
Poslednja izmena:
Znaci novi low end king
 
Sad sam u dilemi. Hteo sam lumiu 640, ali mala je razlika između nje i l550, a dosta velika u ceni (u mom paketu, nova 2). Nisam nesto zahtevan korisnik, pa sta preporucujete? :)
 
U CH je cena za sim free oko 100€. Tako da je najbolji tel za oko 100€ na trzistu. Cene ce biti po oglasima u SR vrlo brzo biti oko 100€ jer je ok cena kod operatera
 
Mislim da moze da se kupi telefon kod njih i bez ugovorne obaveze, ali ne znam gde si na njihovom sajtu video tu cenu?
Kada se klikne na cenovnik onda pise da je ta cena, ako se uzima na rate. Izgleda da ne moze bez ugovorne obaveze, pitao sam na njihovoj FB stranici i odgovorise mi: "Svi telefoni iz naše ponude su dostupni uz odabrani tarifni paket i ugovornu obavezu od dve godine. "
 
Kada se klikne na cenovnik onda pise da je ta cena, ako se uzima na rate. Izgleda da ne moze bez ugovorne obaveze, pitao sam na njihovoj FB stranici i odgovorise mi: "Svi telefoni iz naše ponude su dostupni uz odabrani tarifni paket i ugovornu obavezu od dve godine. "


Znam da je ranije na njihovom sajtu u dnu tabele Cenovnik, pisala i cena (nekog) telefona bez ugovorne obaveze. Mozes da kupis telefon na rate, ali mislim da moras da imas i neki od njihovih postpaid paketa.
Danas kad sam bio kod njih da uzmem L550, prodavac mi je kao jednu od opcija placanja ponudio i placanje telefona na 24 rate preko Telenor banke, a na taj nacin bih imao popust na jaci/veci paket od ovog koji koristim. Samo sam mu rekao, neka hvala. :D Kakve rate, kakvi bakraci, i onako planiram da ga prodam. ;)
 
Lozacu, ima li kompas/ziroskop? Sad naleteh na ovu temu..

Izgleda nema, s****x.. ne okrece se mapa dok se kreces.

Sad sam u dilemi. Hteo sam lumiu 640, ali mala je razlika između nje i l550, a dosta velika u ceni (u mom paketu, nova 2). Nisam nesto zahtevan korisnik, pa sta preporucujete? :)

Pa ne vidim sta bi 640 bolje radio kad ovaj radi skoro isto ko 925.. Ne znam kolike su ti ruke, meni je 4.7" jedva podnosljivo za koriscenje a 640 je 5" (ovo zvuci malo perverzno).
 
:D

Ajd jos jedno pitanje, kakav je zvuk preko sluski?
 
Zaboravio da dodam, bas sam to testirao danas i pozive malo duze, vrh je preko sluski, detaljnije se cuje nego na 520, takodje i pozivi rade odlicno, sve cool sto se toga tice..
 
Izgleda nema, s****x.. ne okrece se mapa dok se kreces.



Pa ne vidim sta bi 640 bolje radio kad ovaj radi skoro isto ko 925.. Ne znam kolike su ti ruke, meni je 4.7" jedva podnosljivo za koriscenje a 640 je 5" (ovo zvuci malo perverzno).

Ima bolju kameru. 640 LTE sa 5 inča je sasvim okej za korišćenje.
Mada, ako se gleda cena, 550 ne zaostaje mnogo za 640 LTE, a ima odličnu cenu u Telenoru.
 
Poslednja izmena:
Ljudi, a može li u Telenoru da se ovaj telefon kupi za keš? Ako je to ova cena od 14.160 koliko piše na sajtu.
Znaci samo hocu da kupim telefon i prepaid karticu, necu postpaid i ugovor. :)

Mozes ako si pravno lice, fizicka lica ne mogu da kupuju telefone od njih.
 
Da, video sam. Videcu onda da li da cekam da se pojavi u maloprodaji ili da kupim 640.
 
U sustini, 640 u odnosu na 550 ima:
Veci ekran
bolji procesor
bolju zadnju kameru
gorilla glass 3
bolju bateriju
ziroskop

550 u odnosu na 640 ima:
bolju prednju kameru
bolji odnos velicina ekrana/rezolucija, mada ovo zavisi od korisnika do korisnika

Danas sam otisao do telenora i imali su ovaj fon, ali nije bio izlozen i nisu hteli da ga upale, tako da sam ga samo pogledao i sta znam, meni mozda vise odgovara 640, iako imam skroz prosecne sake...bas se razmisljam sta da uzmem...da li da ustedim ili da dam pare i uzmem bolji fon...inace, planiram telefon da koristim sigurno oko 2 godine, tako da bi jaci procesor bio plus, a i bolja kamera bi dobrodosla, posto ponekad postavim po koju fotku na instagram. :D

U sustini, ja sam odabrao 640, sad samo treba da dam pare za njega, sto mi se nikako ne radi. :D
 
Ja mislim da u vipu vise i nemaju l640, tako da je moja dilema resene :) Stoji na sajtu do isteka zaliha, mada kad sam zvao rekli su da nema vise.
 
Jos jedna fotkica..

 
Danas sam uzeo ovaj telefon i bas mi se svideo.Ali sam se smorio kad sam video da nema here drive. Pise na storu, trenutno nedostuno. Zašto nema vise here aplikacija? Hoće li ih uopće biti na windows 10?
 
Imaš Maps.

Zna li neko kako se menja jezik glasovnog navođenja?
 
To je sad sve u "Maps" aplikaciji, barem bi trebalo isto da radi, udji u Maps videces da pise "Here Microsoft" tako nesto.. Nisam jos testirao.
 
Radi ok navođenje, ja sam probao. Samo ne mogu da nađem gde se menja voice...
 
Na kraju cu ipak uzeti ovu lumiu...svraticu sutra do telenora da potpisem ugovor, pa cim stigne fon, izigracu se sa njim, pa cu postaviti utiske i neke fotkice-klipove... :)
 
E drugar je uzeo u Telenoru, čačkao sam ga danas i skroz je kul telefončić!

Ali od jutros ima update na 10586.29 i stalno izbacuje da nema mesta a on ima debelo preko 3gb na telefonu slobodno... Jel neko imao ovakav problem?
 
Jok, meni se isto pojavio update juce, drzao je malo duze vreme na 0% dok je skidao ali posle toga sve regularno.
 
Poslednja izmena:
ipak nisam zadovoljan radom. Nekako je kilava, kao da ima malu zadršku, npr. na zadatu komandu ne odreaguje odmah, ili spuštanje notification bara.

Moze li jos neko ovo da potvrdi ili demantuje. Nisam mnogo koristio WP. Koristio sam samo l630 koja me je recimo skroz odusevila i hteo sam da uzmem 535, koja je imala onaj hardverski bag sa multitouch-om, ali i koja je radila bas ovako kako je @Coni opisao. Dakle ne tako fluidno kao l630. Sad razmisljam da uzmem ovaj telefon, ali ne znam kako radi u praksi. Koliko je brz i fluidan? I zanima me, posto nisam pratio desavanja, jel Microsoft resio taj problem sa multitouch-m, sa 535? Ovde nema tog ili nekog drugog hw problema?
 
Nisam koristio 535 previse pa ne znam kako tacno deluje taj hardverski problem. Nema ovde kasnjenja na komande nikakvog, mozda notification bar animacija spustanja i podizanja nije potpuno fluidna ali to mi deluje kao nedovrsenost OS-a a ne takav neki problem..
 
Nisam lud, znam šta sam video. Jedino objašnjenje je da su aplikacije bile prvi put pokrenete, i bez dodatog naloga pa je bilo malo sporije.
 
Nazad
Vrh Dno