Šta je novo?

Microsoft Lumia 550

Ma sve je to isto, reaguje isto i preko Nilkin i preko nekog no name.
 
Kako se uopšte proveri, bez ubacivanja druge SIM?
 
Jel probao neko insajder .107 verziju na 550? :)

Nisam hteo da instaliram jer ne znam kako radi, stvarno ne bih imao zivaca u slucaju da se jave uzasni bagovi kao kod verzija pre .71 koja radi podnosljivo (tu su najveci problemi manji bagovi i fluidnost).
 
Nije ništa specijalno bolje, ali nije gore.
FW vidim i dalje ne stiže samo preko recovery tool sa wipe.
A to mi je trenutno preveliki problem.
 
Nema problema sa .107, možda čak malo tečnije radi ali tu je negde sa .71, bez drastičnih promena.

Nov FW za "naš" region tj ovaj koji je nekim regionima pušten uopšte nije ni dostupan.
 
Ima problema sa 107. Settings se ukoči ili pukne i vrati na Start. Isto se dešava i sa Store mada ona nije vezana za build, možda je i do nje.

Povremeno iste akcije idu super fluidno, a zatim dosta sporo.
Sve u svemu podseća me na S2 kad sam imao i Samsung brilijantni softver.
 
Nijednom ništa od toga.

Inače .107 je sledeći zvanični build i javljaju da je već pušten za non insidere tako da ko koristi 550/950 a nije prijavljen na insider -> check update.
 
Instalirao .107, za sad apsolutno nikakvu razliku ne primecujem u poredjenju sa .29, pozivi i poruke i dalju znaju da budu operacije od 2 sekunde.. videcu jos narednih dana.
 
Poslednja izmena:
Ne, jako me mrzi. Sumnjivo mi je da to ista znaci..

Sent from mTalk
 
Dosta je glasan zvuk u toku razgovora a i kvalitetan je, ovo oko glasnoce je prisutno na mnogim novijim telefonima tj zvuk je toliko jak da u sobi moze da se cuje kao utisan spikerfon :) Treba to malo smanjiti, samo na bucnoj ulici je mozda potrebna maks. jacina.

Gotivni su ovi zvucni efekti pri otkljucavanju/zakljucavanju, obicno sam to odmah gasio na svakom telefonu ali ovo skroz zanimljivo zvuci. Mada mozda pocne da nervira vremenom.

Cudno mi je samo to sto se plastika kucista zagreje vec pri manjim opterecenjima, ne vidim to kao manu niti se cimam nekakvog kvara itd vec mi je cudno da telefon sa slabim SD210 soc-om i plasticnim kucistem moze tako brzo i lako da se zagreje. Nikakav problem ali sam primetio.
 
Poslednja izmena:
Uključi device encryption, ako koristiš lockscreen. Beskorisna je bez.
Zanimljivo da radi instant, dok na Android-u moraš da restartuješ telefon i čekaš 20-min. Verovatno je unapred ili on the fly.
 
Clean install, poslednja zvanična non-insider verzija sa novim FW:
 

Prilozi

  • wp_ss_20160220_0001.png
    wp_ss_20160220_0001.png
    117.2 KB · Pregleda: 92
Jel ima neko iz BG-a da nije instalirao redstone i sje#o bateriju, a da je raspolozen da mi pomogne da sredim moju lumiu 550? Makar da napunim bateriju na 30% :)
 
Jel ima neko iz BG-a da nije instalirao redstone i sje#o bateriju, a da je raspolozen da mi pomogne da sredim moju lumiu 550? Makar da napunim bateriju na 30% :)


Kaže jedan čovek na Windows Novosti-ma da je uspeo da pristupi telefonu preko računara, ali je telefon trebao biti ugašen. Uspeo je da ga vrati preko WDRT na poslednju stabilnu verziju.
 
Izgleda sam i ja uspeo, iako je baterija bila na 3%. Sad vracam backup pa ne mogu da vidim napunjenost baterije, ali pokazuje kao da se puni i ne buni se da je prazna. Videcu za pola sata.

edit: puni se definitivno, sad je na 15%
 
Poslednja izmena:
Da, poenta je da sve što se radi sa WDRT da se radi u prvih par sekundi nakon kačenja ugašenog telefona na USB. Čim se bootuje prestaje da vidi USB i tu je problem.

No prosto mi je neverovatno da im je ovako krupna stvar promakla...
 
Trebalo je par puta da se resetuje dok nije poceo da instalira software, posle je islo brzo, 5-20 minuta
 
Vrlo moguće jer to delom onda objašnjava zašto im je ovo promaklo :)
 
Zamalo da odnesem tel. u servis, nije mi palo na pamet da moze biti softverski problem.
 
Pazi, sada je promenjeno da fast ring dobija skoro potpuno netestirane build-ove. Ako nisi spreman da bude haos, siđi na slow.
 
bas me cudi da ovakav propust imaju. neki sitni bug bih i tolerisao ali da telefon nece da se puni posle zadnjeg update-a, to nije smelo da im promakne. sada sam bas drugaru vracao na prethodni build. sva sreca pa je ugasio telefon juce kad je video da nece da se puni pa je bilo 15% baterije za reinstalaciju.

kada mozemo ocekivati neki novi build koji ce srediti ovo sr*nje?
 
Ma nemojte da stavljate te Redstone buildove na telefonu koji koristite,ako imate rezervni onda ima smisla. Prebacite se sa tog fast ringa. Redston isprobajte tamo za dva meseca najranije.
 
bas me cudi da ovakav propust imaju. neki sitni bug bih i tolerisao ali da telefon nece da se puni posle zadnjeg update-a, to nije smelo da im promakne. sada sam bas drugaru vracao na prethodni build. sva sreca pa je ugasio telefon juce kad je video da nece da se puni pa je bilo 15% baterije za reinstalaciju.

kada mozemo ocekivati neki novi build koji ce srediti ovo sr*nje?
To je fast ring, na fast ringu ne da je dozvoljeno nego je očekivano.

Insajderi su tražili brže build-ove sa manje QA. To je to. Deseti put pišem. Kad su izbacili Redstone, prva stvar koja piše je to i da se pređe na slow ring ili release preview ako nećeš iznenađenja te prirode.
 
To je fast ring, na fast ringu ne da je dozvoljeno nego je očekivano.

Insajderi su tražili brže build-ove sa manje QA. To je to. Deseti put pišem. Kad su izbacili Redstone, prva stvar koja piše je to i da se pređe na slow ring ili release preview ako nećeš iznenađenja te prirode.


To se naravno očekivalo, ali oni na Blogu pod Known Issues nisu ništa napisali o punjenju, to govori o tome koliko oni koriste Lumia telefone. :p
 
Nazad
Vrh Dno