Šta je novo?

Microsoft Lumia 550

Fali fluidnosti. Ima sitnih bagova kojih citam po netu ali ja to nisam koristio pa nisam primetulio. Ili ih nema kod mene. Naravno treba da urade sto vise novih univerzalnih aplikacija koje ce raditi mnogo bolje nego sada
 
Upravo sam instalirao Hill climb racing da probam. Nijednom secnuo nije. Mogu da snimim ako treba. Ili je definitivno neki hardverski problem sa tim telefonom ili je taj .29 build toliko lošiji od svega ovoga što je kasnije izašlo jer kažem prosto odvijam da poverujem da o istom telefonu pričamo.
 
Pa nisam ni rekao da hill climb secka uvek vec da je pri jednom igranju radio ocajno (ispod 10 fps odokativno a u pozadini nije bio nijedan ''heavy'' proces) dok inace radi normalno ali opet nije to ta fluidnost kakvu sam ocekivao jer se radi o slabo zahtevnoj igri (verovatno je do optimizacije).

Nema sanse da je hw problem, tacno se vidi da je za sve gluposti zasluzan prebagoviti beta softver :) Vidite da i Dark Magician kaze da je sw prepun bagova a bilo je jos nekoliko prijava u temi za razne i nepredvidive bagove (steta sto se niko nije raspisao pre par nedelja tj dok ja nisam krenuo da pljujem djubre od softvera :D)

Gde da pogledam koji je build? Tj znam gde ali ima mnogo nekih podataka, sta je bitno u ovom slucaju (taj build) i koji vecina vas koristi?

Inace mi deluje da je opcija living images stalno upaljena iako stoji na off u podesavanjima kamere. A kad pominjem kameru bas je bezveze sto su ostavili ovoliko prostora oko otvora kamere, vec je pocela da se skuplja prasina tu.. taj prsten ima bukvalno 2mm lufta. Evo kao na ovoj slici s tim sto taj luft nije ravnomeran ni u ovom slucaju ni na mom telefonu (a ta suzenja lufta nisu na istim mestima, evo odmah vidim). Al' to je sitnica, opet mi je fon lepsi i u ruci deluje malo bolje od S5 Samsunga npr :d
 
Poslednja izmena:
Settings>System, zadnja stavka.
 
Probao ja Hill Climb na caletovoj 550 sa .29 verzijom OS. Nema seckanja u toku igre ali je dosta sporo ucitava. Kada npr. pritisnem bilo koje dugme (npr. stage) cekam 1-2s da se to ucita.
 
Zato sam i rekao da ništa nije secnulo. Sve tečno i fluidno bez pada u fps i slično, hoću reći ne vidim šta ovde može bolje da radi.

Ako već niko ne koristi telefon kao primarni još uvek, prijavi ti to na Insider, instaliraj .71 koji odlično radi i odjavi se onda sa istog da bi izbegao neke eventualne nove bugove tj vraćaš se na redovan update ciklus.
 
@ Dark
Hvala, ja trazio po settings/extras/advanced info jer u sistemu nisam video da moze da se prosiri info o uredjaju. Nije ni cudo sto telefon baguje ko lud, .29 verzija je u pitanju ali me cudi da je ta jer sam vec odradio 1 ili 2 apdejta sistema.. i nista vise ne nudi.

Ako već niko ne koristi telefon kao primarni još uvek, prijavi ti to na Insider, instaliraj .71 koji odlično radi i odjavi se onda sa istog da bi izbegao neke eventualne nove bugove tj vraćaš se na redovan update ciklus.

Moram to odraditi samo ne znam kako :D
 
Poslednja izmena:
.29 je poslednja zvanična. Neki su navodno dobili .36 a da nisu Insider ali ja u to iskreno ne verujem. Elem u Insider programu nakon toga je: .29->.36->.63->.71
 
@ Dark
Hvala, ja trazio po settings/extras/advanced info jer u sistemu nisam video da moze da se prosiri info o uredjaju. Nije ni cudo sto telefon baguje ko lud, .29 verzija je u pitanju ali me cudi da je ta jer sam vec odradio 1 ili 2 apdejta sistema.. i nista vise ne nudi.



Moram to odraditi samo ne znam kako :D


Instaliraj Windows Insider aplikaciju i samo prati uputstva, ne može prostije.
 
A da li neko ima problema sa kamerom? Desava se da je slika razmrljana. Ili ja ne umem da koristim ovu kameru ili nesto nije u redu. Na 5S koji ja koristim se to nikada ne desava ali ne ide da poredim ova dva telefona posto nisu ista klasa.
 
@ Dark
Hvala, ja trazio po settings/extras/advanced info jer u sistemu nisam video da moze da se prosiri info o uredjaju. Nije ni cudo sto telefon baguje ko lud, .29 verzija je u pitanju ali me cudi da je ta jer sam vec odradio 1 ili 2 apdejta sistema.. i nista vise ne nudi.



Moram to odraditi samo ne znam kako :D


Pa onda je ibrazumnljivo sto se toliko mucis. Od .63 verzije radi jako jako dobro. Skini insider program instaliraj .71 verziju telefon ima da progleda.
 
Instaliraj Windows Insider aplikaciju i samo prati uputstva, ne može prostije.

Hvala, moram to odraditi inace ce telefon ostati neupotrebljiv ili polu-upotrebljiv u najboljem slucaju :)
A u ovakvom softverskom stanju nisam imao nameru (ni obraz) da stavim u oglase, samo je mogao da ode u jedan servis a oni bi osposobili svakako ali nisam to uradio jer nemaju neki polovan fon koji me zanima. A inace na KP sam video oglase (cene 100-120e) gde ljudi navode kako ''telefon nije vadjen iz kutije'' ali ipak znaju da radi ''savrseno stabilno, perfektno, munjevito, bez bagova'' :d
 
Oni su kupili po 2 pa znaju na osnovu ovog drugog kojeg koriste :)
A uradi update pa zatim hard reset i nadam se da ces biti zadovoljniji telefonom pa ga mozda i zadrzis:)
 
Jedno pitanje. Da li je neko poredio performanse između L550 i L640 kroz neki test?

Na internetu su uglavnom testovi za L640 ali sa WP 8.1.

Ako nekome ko ima insajder build .63 ili .71 nije teško neka pusti Kraken 1.1 u Edge. Test traje par minuta a ja sam dobio 19546.9.
P.S. Poželjno je postaviti gašenje ekrana na 15 minuta jer test ne radi baš dobro kada je ekran ugašen. Test traje oko 5 minuta.
 

Prilozi

  • wp_ss_20160202_0001.png
    wp_ss_20160202_0001.png
    104.6 KB · Pregleda: 56
Poslednja izmena:
Jedno pitanje. Da li je neko poredio performanse između L550 i L640 kroz neki test?



Na internetu su uglavnom testovi za L640 ali sa WP 8.1.



Ako nekome ko ima insajder build .63 ili .71 nije teško neka pusti Kraken 1.1 u Edge. Test traje par minuta a ja sam dobio 19546.9.

P.S. Poželjno je postaviti gašenje ekrana na 15 minuta jer test ne radi baš dobro kada je ekran ugašen. Test traje oko 5 minuta.













Evo stavio sam da se testira Kraken .

e44d049fc6f485f47f24cdda2c4960d0.png
 
Poslednja izmena:
19404 na L550? Dobro, onda 550 nema slabiji hardver od L640. Znači da je SD 210 u rangu SD 400.
 
Hvala na rezultatima. Razlika u rezultatu od 9-10% izgleda potiče od radnog takta. SD 400 na L640 radi na 1,2GHz dok SD 210 na L550 radi na 1,1GHz, što je oko 9% manje. Pošto oba koriste Cortex-A7 jezgra izgleda da je u pitanju ista arhitektura.

Ja sam iz priče i čitajući tekstove stekao utisak da je SD 210 dosta sporiji od SD 400. Kako vidim, to nije slučaj. Dobro, i GPU je malo sporiji pa verovatno otuda vidljiviji lag u odnosu na L640. Za očekivati je da L550 dođe sa SD 210 ali što ga staviše u L650 umesto SD 410 to mi nikako nije jasno. OK, ovo poslednje je već za drugu temu.
 
Ipak i sa novim slusalicama imam problem da ne uhvati desnu slusalicu nekad, odnosno jednom za sad. :( Kad bi odneo na reklamaciju verovatno bi bilo pevajuca zaba, radilo bi savrseno svaki put.
 
Poslednja izmena:
Javi ako posle 20, 30 puta radi uvek dobro :) Al nemoguce da sam toliki baksuz, ako neko redovno slusa u prevozu i slicno, javite ako imate ovaj problem..
 
I kod mene rade normalno mada sam samo probao nekoliko puta sa razlicitim slusalicama, uglavnom na 15-ak min. Ali pri konektovanju je prisutan tj izrazen sum i pucketanje ali posle povezivanja nema problema.
 
Bas sam sad probao, da cuje se pucketanje pri povezivanju. Medjutim probao sam i na OPO, cuje se isto doduse manje. Mada iskreno, na istim slusalicama zvuk na OPO je 3 klase iznad bukvalno.
 
Kojim slušalicama? Skoro sam spreman da se kladim da svi Snapdragon iste generacije koriste isti DAC.

Šta fali 550 što se tiče zvuka?
 
urBeats. Ne kažem da nešto fali 550, nije loše samo je zvuk a OPO jači i "puniji" i to primetno.
 
Kao sto rekoh L550 za tu cenu i klasu ima odlican zvuk ali po kvalitetu zvuka ipak ne moze da parira Wave I, XP, Z2 ali je npr bolja od S2 Samsunga. Probao sam sa raznim slusalicama (3 in/2 over ear modela).
Z2/Wave1 i XP imaju puniji, cistiji zvuk sa boljom dinamikom i vecim soundstage-om od L550, jednostavno sa dobrim sluskama se cuje da zvuce bolje u svakom smislu ali daleko od toga da je L550 losa, za vecinu korisnika sa slusalicama kao Pistons bice sasvim dobra. Placebo izgovor ne prihvatam jer jasno cujem razliku a uz to su i drugi ljudi koji su probali imali isti utisak ali da napomenem da razlika nije sad nesto brutalna-drasticna kao kada bi se poredili najlosiji kineski mp3 plejer od 1$ sa plejerom od 1000$.

Inace postoje razlike u zvuku cak i izmedju flagship androida koji dele isti soc, eno upravo u ovoj generaciji na whathifi kritikuju Nexus 6P kako ima neubedljiv zvuk u svakom smislu dok M9/Z5 koji takodje imaju S810 izuzetno hvale. Slican primer je bio i Z1 vs G2, oba sa S800 a Z1 jednostavno ima muzikalniji, dinamicniji, puniji zvuk sto i sam mogu da potvrdim. Uz to mojim usima htc/sony zvuce (u smislu kvaliteta) totalno uporedivo sa Exynos/wolfson Note 4 npr + imaju otvoreniji zvuk/veci soundstage dok npr isti taj N4 zvuci bolje od svakog LG koji sam probao (ne racunam G4).

Tako da ocigledno nije dovoljno uzeti samo dobar cipset, dosta toga zavisi od implementacije a verovatno i od softvera.
 
Poslednja izmena:
http://forum.benchmark.rs/showthread.php?344830-Windows-%28phone%29-10&p=4534236&viewfull=1#post4534236

Sad jos preostaje da testiram stabilnost narednih dana, za sada ovo deluje dosta bolje od .29 :) Hvala Darko1290!

Posto je sama procedura apdejtovanja na .71 veoma jednostavna (a izgleda da sve radi dosta bolje) svako ko kupi L550 odmah treba da odradi prelazak na .71

Evo sta sam odmah primetio - hill climb racing i dalje ''secka'' (ne katastrofalno vec se vidi da ne ide glatko i pored jednostavne grafike) dok Temple Run 2 sa max. grafickim podesavanjima radi dosta bolje a sama grafika igre je zahtevnija. Tako da je to definitivno do optimizacije samih igara ali stoji podatak da na .29 hill climb racing fps ume da bude ocajan s vremena na vreme (5-10 fps, neigrivo). Naravno igre nisu bitne uopste ali nije lose videti pomak u kompletnoj optimizaciji OS-a i aplikacija.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno