Šta je novo?

Microsoft Lumia 550

Nije do promene telefona sigurno, ja primam obavestenja a ta kartica se stalno prebacuje u razlicite telefone.
 
Ma sigurno ima veze do OS-a. Nemam drugi telefon sa mikro sim slotom pa da prvetim da li bi na njemu stizao sms.

Poslato preko mTalk
 
Kod mene na 640 Isajder, kod matorog na 550 neInsajder. Meni se par puta pojavljivao problem, a kod njega se posle apgrejda desilo. Brisanje konverzacija rešilo problem ko mene svaki put, a on od onda još nema više problema sa tim.

Jbt.. Ne znam sta reci majke mi. Tacno je povezano i sa ovim banka problemom. Mozda sam primao neke smsove, ispadne kuliram ljude.. Mnogo smesno.

Sent from mTalk
 
Mali update: LM, u "Mrežne Usluge" pa u "Podešavanja i informacije" je "Skup SMS znakova" iz nekog razloga bio podešen na smanjen i ako ja to ništa menjao nisam, nakon što sam tu opciju prebacio na "Ceo" i restartovao telefon poruke su proradile :) pretpostavljam da je neki problem na relaciji operater (telenor) i podešavanje za taj samnjen "Skup SMS Znakova".
 
Brate.. gde naci to na engleskom.
 
Setting (pretpostavljam) pa na dnu ispod update za telefon ima neka opcija koja je prevedena kao dodaci na srpski, e unutar nje je sve ostalo :) ako ne nađeš prebaciću telefon nazad na eng pa da napišem, a taman sam odlučio da se naviknem na software na srpskom :D
 
Nasao, i meni je bilo na 'smanjen'. Mozda ce kod mene biti kontra, sa 'ceo' necu dobijati poruke :)
 
Ko zna :) meni na "smanjen" nije radilo :) Još kad bih mogao da odvojim skajp od poruka bilo bi super :)
 
Poslednja izmena:
Šou program se nastavlja! :d Uradio sam to što je BeastMaster napisao kod mene na 640ki, telefon se restartova i . . . NEMAM NETA! :D Čekao 10 minuta i ništa, isključio pa uključio net i ništa, ubacio u airplane mode pa ga isključio i (gle čuda) opet nema neta... Restartovao telefon dva puta, sačekao i opet ništa.
Na kraju ptišao i vratio gorepomenutu stavku na "reduced", telefon se restartovao i za manje od 10 sekundi se povezao na net. :D
Neko ovde nas žestoko zaj*****! :d
 
Sta se desava ovo sunce ti.. mislim ja sam se odmah uverio da je OS prepun problema i nepredvidivih bagova ali kraj se izgleda ne nazire. Juce sam odgledao i nekoliko random opisa na YT i u svakom videu su pominjali razne probleme i bagove sa ovom L550 (jos jednom toliko o nekakvim lazima i neosnovanom hejtu).

Kakva su MS obecanja oko finalne verzije sw za ovaj telefon ili uopste za Lumie?
 
Poslednja izmena:
Koliko sam ja čitao na L550 bolje radi zadnja insajder verzija od one sa kojom su pustili telefon. Što je i logično pošto je i to bila insajder verzija. Ako već nisi, nadogradi na 10586.63 pa probaj sa tim. Radili su na smanjenju problema i malo optimizovali brzinu rada.
 
Drugaru smo uradili HR, nakon čega bukvalno odmah Insider i .63 pa još jedan HR i mogu reći da se telefončić preporodio! Sve radi kako je namenjeno... Ne zalazim u ono "it's not a bug, it's a feature"...
 
meni posle ovog zadnjeg updatea (nije se menjao build, i dalje je na .63) dosta bolje drzi baterija. tek je jedan i po dan prosao pa je rano za zakljucke ali za sada se cini mnogo bolje.
 
Ako planirate da uzmete neke bubice, savetujem da obavezno budu varijanta sa mikrofonom, jer je drugaciji 3.5mm jack, i duzi je.. Izgleda da 550 i 520 pre nje imaju problem sa tim kracim jackovima odnosno obicnim bez mikrofona. Prosle Sony-jeve mi skoro svaki drugi put ne uhvati dobro i cuje se samo leva slusalica, a probao sam dve varijante sa mic-om, kao i sad trece sto sam uzeo neke HP, i uvek savrseno uhvate kontakt.
 
Ja sam nabio svoje ATH na njega bez problema. Kvalitetan je izlaz i mnogo jači od Z2.
 
@ Lozac

Ni ove AT nemaju mikrofon pa za sada nisam primetio da gube kontakt. Ali zato sve slusalice koje sam probao imaju problem sa malo izrazenijim sumom/pucketanjem pri konektovanju, to je do samog izlaza telefona ali je ovako zvuk kvalitetan za tu klasu, izlaz je malo jaci od Z2 (ipak rekao bih da je ovo na L550 klasicno sw pre-ampovanje) dok po samom kvalitetu zvuka ipak nema sta da trazi pored Z2/XP/Wave I ali opet kazem - za ovu klasu telefona sasvim solidan zvuk :) Probao sam sa 3 in ear i 2 over ear modela.

 
Poslednja izmena:
@ hsv

Verujem da su perverzne, al bilo bi me sramota da nosim ovo :d
 
Skuplje sluske od telefona :-D
 
@ hsv

Verujem da su perverzne, al bilo bi me sramota da nosim ovo :d

Haha i ja sam razmisljao da li da ih kupim jer deluju malo.. cudno :d ali kad su u usima sve je ok :)

9226254-e.jpg

Nego Lozacu, jesi siguran da su gadnije od tih HP sto si danas kupio? :D

c03789211.png
 
Poslednja izmena:
Meni vrh izgledaju :)

 
Imam Piston 3 sve preporuke odlicne sluske za tu lovu :D
 
Imam i ja piston 3, ok su za te pare koliko koštaju, i ne više od toga. :)
 
Au sunce ti, ima li kraja bagovima.. telefon zakuc'o pri obicnoj promeni jacine osvetljenja iz status bar-a.. sacekao sam nekoliko minuta ali se nije ''povratio'', ni rucni restart nije hteo da prihvati tj jeste ali posle dodatnih 30-ak sekundi :)

Probah i hill climb racing, ne radi fluidno kako sam ocekivao a u sledecem pokusaju je poceo da se raspada u smislu da je fps postao ocajan. Sto me cudi jer sam na YT naleteo na neke klipove gde igraju mnogo zahtevnije igre koje rade relativno dobro. Verovatno je i za ovo zasluzan beta softver ali to mi je najmanje bitno.

Steta, bio bi ovo gotivan fon za male pare samo da ima krsten softver, valjda ce finalna, stabilna verzija stici sto pre.

Inace mi se svidja dizajn i ta neka kombinacija izgleda UI sa kucistem telefona (valjda jer necu koristiti fon svaki dan pa mi ne smeta malo te osvezavajuce W10M egzotike :d), izrada i materijali su ok za ovu klasu (mada je ''zaskripao'' malo par puta, verovatno zadnja maska nije lepo legla), uglavnom dizajn/izrada su cak i malo bolji od nekih par godina starih flagship androida. E da, kuciste i displej se relativno lako maste.

720p IPS je pun pogodak za ovu klasu ali sam panel nije bas sjajan u smislu prikaza sto je i ocekivano, naravno da je vise nego solidan u ovom slucaju.

Dobar im je potez mogucnost rucnog podesavanja prikaza tj color profile (za sve nekoliko semplova na kojima moze da se vidi efekat promene) mada su tu opciju dobile i starije Lumie valjda sa Amber ili kojim vec apdejtom.

Saturaciju sam ostavio na neutral a temperaturu sam blago pomerio ka warm, tako mi deluje najbolje za sada.

Je6iga, uz krsten softver ovo moze da bude ok fon za manje zahtevne korisnike, uopste u tom slucaju bi i W10M ''mogao da prodje'' ali trenutna situacija sa ovom desetkom je ocigledno (i to blago receno) veoma losa. Cak i kada (ako) sve bude radilo kako treba ovo nece biti OS koji tako lako moze da se prihvati pored novijih ios i android verzija..
 
Poslednja izmena:
Meni je idealno da se igram i vidim kako napreduje softver.
I definitivno dok ne počnu da puštaju za ostale telefone, računam ovo kao betu.

I da, puca na sve strane, Settings, Store, you name it it breaks.
 
Meni sa novom verzijom .71 nema bas nikakvog pucanja i zakucavanja. Samo jos da fluidnost dovedu na nivo 8.1 ja cu biti prezadovoljan. L1520 je u pitanju ne 550.
@hsv jesi ti stavio najnoviju verziju ili si jos na .29?
 
@hsv pa brate mene da uređaj toliko smara koliko tebe odavno bi završio na KP,
ti reče da ćeš da ga menjaš, šta bi sa tim?
 
Ja se stvarno zapitam nekad koristimo li isti telefon :) Nijedan restart, zaglavljivanje ili bilo šta evo dva meseca već. Što kaže ROCK još da dovedu fluidnost na nivo 8.1 i to je to.
 
Nazad
Vrh Dno