Šta je novo?

Microsoft Lumia 550

Nego dajte neki savet da popravljam 920 ttosak je sigurno 4k dinara, ili da uzmem preko postpaida 550??

L920 je za nekoliko klasa bolji i kvalitetniji telefon od L550 a uz to je i brzi. Prodati L920 zbog prelaska na L550.. to uopste nema smisla.

Ali ako hoces mozemo da se menjamo kad popravis L920, javi na pp :d

@ Lozac

Apdejtovao sam sinoc 550, nisam jos detaljno testirao ali deluje da radi za nijansu bolje i otkljucavanje telefona je primetno bolje, nije 100% tecno ali je pre apdejta bilo katastrofa (sunce ti o cemu se polemise na smartfonu pocetkom 2016. godine) a i odziv ekrana je malo bolji, pre ovoga je bio kao kod rezistivnih ekrana, ocajan.

Videcu da li ima bagova i zaglupljivanja ali sam se vec dao u potragu za novim telefonom, ovo je LOW end u svakom mogucem smislu + fail od OS-a, razocarani smo i cale i ja. Pa raspali S3 Samsung iz 2012. godine je pojam za ovaj telefon na svakom polju osim dizajna a potpisujem da je cak i ICS Android svetlosnu godinu ispred W10m i to kazem kao korisnik koji nema cak ni rutovan android, nemam nalog na xda, ne coravim flesujuci pakistansko-vijetnamske romove ''iz dosade/zabave'', ne modujem izgled androida kroz kupovinu launchera i ikonica, nemam 100000 instaliranih aplikacija.. znaci zabole me za android, zesce sam pljuvao taj os sve do ICS verzije koja je pocela da lici na nesto a od KK i LP/MM situacija je za 10 svetlosnih godina bolja nego pre. Pao sam na hajp oko W10m i novih lumia, hteo sam sto bolji i stabilniji smartfon iz tog cenovnog ranga da otac ne bi imao probleme sa istim ali zayebo sam se.

Ma slučajno sam nabasao na snimak,znam da se Boris žalio pre neki dan kako ga je ponizio J5

Zar nije bila prica WP fanova kako low end lumie rade kao android flagship uredjaji i da pishaju po androidima nize i srednje klase? To nikada nije bilo u potpunosti tacno a koliko je MS prs'o sa ovom desetkom govori cinjenica da 4 godine stari niskobudzetni androidi puni bloat-a rade isto ili cak malo fluidnije od L550 koja ima jaci soc. Uzas.
 
Poslednja izmena:
Ako ces realno za 100e i nemas neki izbor kod androida. A na 8.1 sve lumije nize klase rade jako jako dobro. L640 za 130-40€ nema konkurenciju medju androidima. Ipak W10 jos nije oprimizovan i treba dosta da se pegla da bi dostigo fluidnost 8.1. Androidi sad bez 2gb rama i nekog krstenijeg procesora imaju jako problema i posle nekoliko meseci kad se napune aplikacijama su krsevi.
IOS-u ipak svi treba da skidaju kapu kako naprave da sistem ne koci i ne secka cim ga izbace je 99% ispeglan
 
Ja sam 2 meseca trazio android u toj klasi oko 100e, i hardverski ni jedan nije ni blizu lumie 550. Imaju slabiju bateriju, manji ekran, losiju rezoluciju, cesto nemaju ni senzor za osvetljenje. U klasi 150-200 je vec druga prica, tu se vec moze naci odlican meizu ili xiaomi android. A os ce se ispeglati, vec ovaj .63 radi sasvim solidno, treba malo da srede viber i fb aplikacije, ostale rade ok. Edge radi odlicno, mobilne verzije sajtove preko njega takodje. Pojavljuju se svaki dan nove aplikacije, bice to sasvim ok os. Ja vec sad za 90% mojih potreba imam sve aplikacije i sve radi solidno (osim nesrecnog vibera, koji je malo sporiji)
 
Ako ces realno za 100e i nemas neki izbor kod androida.

Ja govorim o nesto starijim polovnim androidima. S3 neo moze da se nadje polovan za 100e a taj telefon radi daleko bolje od L550 sa aktuelnim W10m (znaci polovan telefon sa najgorim android skinom/sw radi bolje od L550). Uz to ima i primetno bolju kameru, bolji zvuk preko slusalica, brzi soc itd a rekao bih i ekran jer ovaj IPS na L550 deluje kao neki obican, stariji lcd samo sto ima super rezoluciju za tu klasu i cenu kao i veoma jako osvetljenje. Tu mogu da pohvalim podesavanja saturacije i WB-a displeja, nisam to ocekivao na L550, to je bas korisna opcija.

Xperia T moze da se nadje za 60-80e u ocuvanom stanju a takodje je primetno bolji telefon od L550 u svakom smislu, cak je i ekran na XT bolji od ovog sa L550 iako nije IPS, ovo potpisujem. Isto vazi i za Xperiu V koja ima manji ekran ali je takodje dosta bolji fon i samo trajanje baterije moze da bude na strani L550.

Androidi sad bez 2gb rama i nekog krstenijeg procesora imaju jako problema i posle nekoliko meseci kad se napune aplikacijama su krsevi.

Ovo ne vazi za S3 neo, Xperiu T i V (probao sve telefone vise puta, znam o cemu pricam).

L640 za 130-40€ nema konkurenciju medju androidima.

Kada su novi telefoni u pitanju nema ali polovan Z1/c, htc M7, Nexus 5 ili G2 za oko 140-160e su dosta bolji telefoni na svim poljima od L640.

IOS-u ipak svi treba da skidaju kapu kako naprave da sistem ne koci i ne secka cim ga izbace je 99% ispeglan

Na najnovijim ajfonima je tako, ovi par generacija stari dobiju apdejt i to je super ali ne rade ni priblizno brzo i dobro kao novi ajfoni a cak i ''uspore'' u odnosu na stariju verziju softvera.
 
Poslednja izmena:
L640 za 130-40€ nema konkurenciju medju androidima.

Ne znam sto se provlaci ta prica, nema za mene jer su mi i dalje Androidi gadni, kako izgledom tako i sistem, al recimo Xperia M, bilo starija bilo novija generacija, Xperia E, sve rade super. Sve se otvara za sekund maks bukvalno. Ne vidim da ce ikad to biti tako na Win10..
 
Sto pretera? Evo ja ti kazem da Xperia Tipo (da, dobro si procitao ICS 4.0.4, fon iz 2012!) radi slicno kao L550, mozda samo malo sporije (devojka ima taj telefon vec godinama u steku, koristi 4s) a sve to vazi i za 3gs koji takodje ima i koji radi fluidnije od aktuelnog softvera na L550, da li ces da mi verujes ne znam ali sam se uverio da je tako. Uzas sta radi MS a ocekivao sam da ce sa W10m i L950/XL pokidati.

Takodje M2 Aqua radi bolje od L550 i ima bolji displej ali je i skuplji fon, vise je za poredjenje sa L640 od kog ima losiju kameru.

Ipak u celoj prici najtragicnije mi je to sto telefon star 6 godina (wave I, single core 1Ghz i 256Mb rama na raspolaganju) radi za nekoliko klasa brze, stabilnije, fluidnije od najnovije W10m lumie pa makar bila i najjeftinija na svetu. A da ne pricam sto sije 550 na polju izrade, materijala, zvucnika, zvuka preko slusalica.. a sa tog telefona otac je presao na L550 od koje se ocekivao kakav-takav apdgrejd a dobice samo veci ekran vise rezolucije i mogucnost da koristi 10-ak aplikacija koje su mu potrebne, sve ostalo je bar malo losije (mada 550 bolje 'vata wifi) pa ti vidi kakva je situacija sa ovim telefonom trenutno! Aj da zanemarim hardver i utisak ''u ruci'' ali sa trenutnim stanjem softvera u realnom radu imam utisak da koristim low end samsung krshdroid star nekoliko godina, to je porazavajuce.

Sto se hardvera i nekih korisnih opcija tice ima tu stvari koje treba da se pohvale i napisacu ih ovih dana ali trenutno stanje sa prehajpovanim W10m softverom je totalno suprotno od onoga sto sam ocekivao na osnovu utisaka sa foruma. Matore L520/L525 rade brze, fluidnije i bolje trenutno.
 
Poslednja izmena:
Ne znam za Tipo ali E je baš loš, brat ga je koristio. A M2 aqua ima qHD ekran, jedino ako je bolji kontrast, temperatura, osvetljenje... Inače kad smo otišli u off evo primera kako radi noviji android, gb ram-a i 5.0,verujem da bi bilo bolje na 4.4 ili 5.1... http://forum.benchmark.rs/showthread.php?p=4520571 meni je ovo stvarno ok, pogotovo što je 100€...
 
Poslednja izmena:
Otvara i zatvara aplikacije skroz korektno za taj novac koliko kosta.
 
640 i M2 Aq. imaju displeje slicnog kvaliteta ali 640 ima visu rezoluciju i to je prednost a u poredjenju sa L550 bolje mi deluje M2Aq. displej i pored nize rezolucije/ppi.

Inace u vipu su bili izlozeni i neki 5'' samsung grand prime kako god, LG Spirit ali sam ih odmah otpisao jer sam ocekivao da jedna lumia radi primetno brze, fluidnije i stabilnije jer su godinama Sam/LG jeftini androidi bili tesko djubre a sada opet gledam na YT kako radi LG spirit i realno zayebah se sto za malo vise para nisam izabrao taj fon.
 
Poslednja izmena:
Sto pretera? Evo ja ti kazem da Xperia Tipo (da, dobro si procitao ICS 4.0.4, fon iz 2012!) radi slicno kao L550, mozda samo malo sporije (devojka ima taj telefon vec godinama u steku, koristi 4s) a sve to vazi i za 3gs koji takodje ima i koji radi fluidnije od aktuelnog softvera na L550, da li ces da mi verujes ne znam ali sam se uverio da je tako. Uzas sta radi MS a ocekivao sam da ce sa W10m i L950/XL pokidati.

Takodje M2 Aqua radi bolje od L550 i ima bolji displej ali je i skuplji fon, vise je za poredjenje sa L640 od kog ima losiju kameru.

Ipak u celoj prici najtragicnije mi je to sto telefon star 6 godina (wave I, single core 1Ghz i 256Mb rama na raspolaganju) radi za nekoliko klasa brze, stabilnije, fluidnije od najnovije W10m lumie pa makar bila i najjeftinija na svetu. A da ne pricam sto sije 550 na polju izrade, materijala, zvucnika, zvuka preko slusalica.. a sa tog telefona otac je presao na L550 od koje se ocekivao kakav-takav apdgrejd a dobice samo veci ekran vise rezolucije i mogucnost da koristi 10-ak aplikacija koje su mu potrebne, sve ostalo je bar malo losije (mada 550 bolje 'vata wifi) pa ti vidi kakva je situacija sa ovim telefonom trenutno! Aj da zanemarim hardver i utisak ''u ruci'' ali sa trenutnim stanjem softvera u realnom radu imam utisak da koristim low end samsung krshdroid star nekoliko godina, to je porazavajuce.

Sto se hardvera i nekih korisnih opcija tice ima tu stvari koje treba da se pohvale i napisacu ih ovih dana ali trenutno stanje sa prehajpovanim W10m softverom je totalno suprotno od onoga sto sam ocekivao na osnovu utisaka sa foruma. Matore L520/L525 rade brze, fluidnije i bolje trenutno.


Tipo i digitron je isto. Da nisu tebi prodali neispravan fon???
 
Da nisu ostalim ljudima sa ovog foruma i uopste po netu prodali neispravan fon? Pre bih rekao da su nam prodali hardkor djubre od OS-a, toliko o tome.

Pogledaj sta je unique93 napisao u W10M temi, spisak uzasnih bagova se prosiruje svaki dan.
 
Poslednja izmena:
Da nisu ostalim ljudima sa ovog foruma i uopste po netu prodali neispravan fon? Pre bih rekao da su nam prodali hardkor djubre od OS-a, toliko o tome.

Pogledaj sta je unique93 napisao u W10M temi, spisak uzasnih bagova se prosiruje svaki dan.


Nisam video baš nešto puno tih "ostalih", ali zato ti pišeš za petoro i daješ poređenja koja mogu da budu sve samo ne tačna. Ja ću na WM 10 tek kada izađe zvaničan update. Do tada uživam sa WP. Insajderi znaju šta rade i kakva je stabilnost prview verzija. Slažem se da je strašan fail puštanje novih uređaja sa beta sistemom, ali tako nešto mi nije dovoljno da pomislim na povratak na android, a kamoli uradim to.
 
''Pisem za petoro'' u poslednjih sat vremena jer me za probleme koje sam doziveo sa tim os-om i telefonom neko naziva lazovom. I polemika uopste nije vezana za nekakav flejm fanboj droid vs MS rat vec jednostavno uopste nisam zadovoljan telefonom i to je to nazalost.

Evo procitaj ovaj post kao a posebno post koji je linkovan u njemu i sve ce ti biti jasno - http://forum.benchmark.rs/showthread.php?344830-Windows-%28phone%29-10&p=4521031&viewfull=1#post4521031

Uopste mi nije namera da flejmujem, Lumiu sam odabrao kao sigurnu i stabilnu smartfon opciju uz bezanje od jeftinih krsdroida za cije probleme stariji korisnik nema ni volje ni vremena ali zahvaljujuci MS propustima prosto je nemoguce da zadrzimo ovaj fon, jbga, pa mene zesce mrzi i smara da sad trazim nov uredjaj i cesljam-trazim neki drugi model i krsten primerak po oglasima, servisima.

Sto se androida tice prvi sam zesce pljuvao po tom os-u sve dok nije postao krsten a i dalje se android kupovina dobrim delom zasniva na prethodnoj proveri uredjaja i verzija os-a, uz pazljiv izbor proizvodjaca/UI/modela i sa 200-300e u dzepu moguce je kupiti odlican fon, pa cak i za 150e (polovan Nexus 5 ili Z1/c).
 
Poslednja izmena:
ali tako nešto mi nije dovoljno da pomislim na povratak na android, a kamoli uradim to.

Pazi kad ni ja još nisam dovoljno popizdeo. :d
Pune dve godine sam na Winu i mislim da mi je prelazak na isti bio jedan od pametnijih koraka u životu.
Imam već planirane alternative ako totalno fejluju, ali su me sa 8 i 8.1 dovoljno zainteresovali da dočekam i finalnu 10ku. :)
 
''Pisem za petoro'' u poslednjih sat vremena jer me za probleme koje sam doziveo sa tim os-om i telefonom neko naziva lazovom. I polemika uopste nije vezana za nekakav flejm fanboj droid vs MS rat vec jednostavno uopste nisam zadovoljan telefonom i to je to nazalost.

Evo procitaj ovaj post kao a posebno post koji je linkovan u njemu i sve ce ti biti jasno - http://forum.benchmark.rs/showthread.php?344830-Windows-%28phone%29-10&p=4521031&viewfull=1#post4521031

Uopste mi nije namera da flejmujem, Lumiu sam odabrao kao sigurnu i stabilnu smartfon opciju uz bezanje od jeftinih krsdroida za cije probleme stariji korisnik nema ni volje ni vremena ali zahvaljujuci MS propustima prosto je nemoguce da zadrzimo ovaj fon, jbga, pa mene zesce mrzi i smara da sad trazim nov uredjaj i cesljam-trazim neki drugi model i krsten primerak po oglasima, servisima.

Sto se androida tice prvi sam zesce pljuvao po tom os-u sve dok nije postao krsten a i dalje se android kupovina dobrim delom zasniva na prethodnoj proveri uredjaja i verzija os-a, uz pazljiv izbor proizvodjaca/UI/modela i sa 200-300e u dzepu moguce je kupiti odlican fon, pa cak i za 150e (polovan Nexus 5 ili Z1/c).
Ma to je zato sto nisi odradio jedno 10 hard reseta, tako ti je kada citas bajke na forumu.
 
Kao sigurnu i stabilnu smarfon opciju? Pa zar ti ovo da napišeš. Znaš šta će ti radili droidasi, samo da vide da si izdao jato :D
 
Ako ces realno za 100e i nemas neki izbor kod androida.

Imas Huawei G620s koji je za 3 koplja bolji telefon od Lumie, imam i jedan i drugi da nema zabune, hw im je tu negde isti ali 620 s radi za sve pare a nije ni skup. Da budem posten zazalio sam sto sam uzeo ovo sranjce mada nije za mene nego za cerkicu. Za nju kao prvi telefon ce biti odlican ali cim prodje godina dana sledi joj nesto drugo, win jako tesko ..
 
Imas Huawei G620s koji je za 3 koplja bolji telefon od Lumie, imam i jedan i drugi da nema zabune, hw im je tu negde isti ali 620 s radi za sve pare a nije ni skup. Da budem posten zazalio sam sto sam uzeo ovo sranjce mada nije za mene nego za cerkicu. Za nju kao prvi telefon ce biti odlican ali cim prodje godina dana sledi joj nesto drugo, win jako tesko ..




Kod mene je sledeća situacija ja uzmem ćerki lumiu 630 i igrajući se sa telefonom skontao da je meni taj os po meri. Čim sam bio u prilici uzmem sebi 735 i veruj nisam ni jednog jedinog momenta zažalio niti ona takođe. Što se tiče vraćanja na android ili neki drugi model jako teško da ćemo uraditi loop. Za sada sigurno ostajemo na wp.
 
Poslednja izmena:
Imas Huawei G620s koji je za 3 koplja bolji telefon od Lumie, imam i jedan i drugi da nema zabune, hw im je tu negde isti ali 620 s radi za sve pare a nije ni skup. Da budem posten zazalio sam sto sam uzeo ovo sranjce mada nije za mene nego za cerkicu. Za nju kao prvi telefon ce biti odlican ali cim prodje godina dana sledi joj nesto drugo, win jako tesko ..


Problem je sto ce g620s vremenom raditi sve gore kako se bude punio aplikacijama a L550 sve bolje kako se bude peglao W10. Taj g620s neće dobiti ni jedan update vise dok ce L550 dobijati kao i flagship L950XL. Eto zbog čega nema androida koji je dobar za 100€. A taj huawei je jos i dobar kakvih sve ima za 100€
 
Taj g620s neće dobiti ni jedan update vise dok ce L550 dobijati kao i flagship L950XL

Njemu i ne treba vise update nikakav, bar ne za moje potrebe a te price o upgradeu ovih telefona i MS je prava mala bajka, pa nije MS izbacivao nove WIn-se i da bi radili na starom hw nego da bi ljudi stalno kupovali nov hw ;-)
 
Svi WP8 uređaji su dobili 8.1 i skoro svi, ako ne i svi Nokia/Microsoft uređaji će dobiti i Win 10... Baš je "mala bajka". :d

Da, naravno da će navoditi ljude da kupuju nove uređaje, ali tehnikom kojom se služi i Apple - svi ćete dobiti narednih par novih nadogradnji sistema, ali ovaj hardver ne podržava ovo, ovaj ovo... Kome te stvarinisu bitne, i ovako mu je super, ali hoćeš sve funkcije novog OSa? Kupi novi uređaj! :D

Tako je u teoriji, videćemo kako će to ići kod MSFTa u praksi.




E sad to što im treba 100 godina je već druga stvar. :D
 
Poslednja izmena:
Problem je sto ce g620s vremenom raditi sve gore kako se bude punio aplikacijama€

Ništa, nek javlja na šest meseci kako radi. Ovaj moj od avgusta ni da štucne. Lažem Deezer me je zezao, ali koristio sam ga radi probe, nije mi bitan. Pokušaću ponovo možda će sad biti bolje kad sam ga malo "tjuningovao".
 
Danas sam probao L550, izloženi model, sa buildom 29, upisao rezervni nalog i ne znam šta bi vam rekao... Probao sam svega po malo i nisam naišao na problem... Evidentno je da je sporiji u učitavanju aplikacija, ali ne drastično. Najzad, možda je potrebno više akanja...
 
Mislim da je hsv naišao na neki felericni primerak cim mu radi gore od nekog androida iz 2010-e god
 
Nazad
Vrh Dno