Šta je novo?

Microsoft Lumia 550

Ne moze...ja od sad manuelno fotkam kada ima manje svetla, stavim iso 100-200 i onda je ekspozicija oko pola sekunde, ako ne i sporije, ali posle fotka ispadne malo bolje...naravno, ovo je ako se fotka nesto sto se ne krece... :)
 
Meni je sve na auto nisam se igrao sa iso, al znam da osakati sliku bude tamnija i dosta mutnija, a u fazonu kao doteruje ccc
 
Unisti je skroz, mada mi se cini da je sa .63 buildom malo bolja...bilo bi super da ima opcja da se ugasi ili barem smanji unutrasnja obrada...bolje da fotke imaju sum, a ne da budu bez suma, ali i bez detalja... :)

Vidim i prednju kameru, kad gledam u ekran, izgleda super, skljocnem i on posle unisti fotku u obradi..

EDIT:
Desilo mi se danas da je fon bas zabagovao, a nije do sad...kamera je seckala nenormalno i sve ostalo je seckalo...razmisljam da mu roknem hard reset, ali me nesto mrzi...xD
 
Poslednja izmena:
Pa ja imam i lumiu 520 i na njoj mi deluje da je kamera bolja nego na 550
 
Jel se desava jos nekome da mu secka kamera? Kada snimam uvek ispreskace, isecka prve 3-4 sekunde i onda pocne noramlo da snima. Zvuk se cuje normalno samo slika secka. Do cega li to moze biti? Probao sam sve varijante u podesavanjima al ne vredi.
 
Stiglo i meni juče, super upakovano između 2 tvrda komada striropora, pa još u čvrstoj kartonskoj kutiji. Lako se postavlja, mnogo lakše od folije.
 
Kako da ubacim najnoviju verziju ovu 63 na 550 jel mi treba windows insider, ja proverim sad bez insajdera i poslednja je 29
 
Treba ti Windows Insider i stavi na Fast Ring. Mada vidim kažu da već počinje regularni update na 10586.63 kod Lumije 640 u pojedinim zemljama u Evropi.
 
Zašto insajder kada je pušten u regularan tok kao i za desktop?
 
Ja i zaboravih da prijavim staklo :) Stiglo jos pre 7 dana, za OPO mi je svako puklo ili nije valjalo, ovo sam stavio iz prve i bez i jedne tackice prasine ispod :) Zadovoljan za sada. Cekam ona ledja da stignu, mada eto, isti dan je poslato.
 
Nije pušten W10M .63 za ne insajdere. PC jeste. Ako sada hoćeš .63 na 550 moraš Insider.
 
I koliko ti je izaslo? Jesu li ti naplatili postarinu i porez? Posto nisam nikad narucivao preko ebay-a.. Hocu i ja da narucim.


Mene je kostalo oko 1.6$ ili tu negde. Nisam platio nista osim toga, uglavnom ne naplacuju nista za posiljke tako male vrednosti

Sent from mTalk
 
Telefon sam uzeo juce blokira kad se ugasi ekran i kad hoce ponovo da se startuje izbaci nastavljam dalje i ucitavanje i na kraju nista... sve dok se ne odradi reset i tako u krug.........
 
Borise ti beše upoređivao Samsung J5 i Lumia 550. Samsung je skuplji model sa boljim karakteristikama.

https://www.youtube.com/watch?v=n4Ue3xgtQKw

Otvaranje aplikacija je naravno na strani Samsunga , što je i normalno. Ima dosta bolji procesor u odnosu na Lumia 550 uz to su problem i loše optimizovane aplikacije na win 10. Animacija dosta usporava takođe otvaranje aplikacije.

Ono što je interesantno da Edge bolje radi od Chrome na Samsungu . To nisam očekiavao , ipak je Edge tek u razvoju. Isto interesantan multitasking,Lumia šije Samsung iako ima manje Ram memorije. Od 4 minuta snimka kreće Edge i multitasking.
 
Poslednja izmena:
Samsung i multitasking ne idu u istoj rečenici. To je opšte poznata činjenica.
 
Hahaha tolero nasao zrtvu :-D
 
Ovo sto kaze da su se neke aplikacije u pozadini na lumii same ugasile nije tacno ,sve app koje je ostavio u pozadini su i dalje tu samo ih iz nekog razloga ne pokazuje sve u multitaskingu ,da je samo otvorio tinder app preko plocice video bi da je i dalje aktivna u pozadini.

Sent from mTalk
 
Toliko o tome ko koristi android, takva vecina.
Nego dajte neki savet da popravljam 920 ttosak je sigurno 4k dinara, ili da uzmem preko postpaida 550??
 
Poslednja izmena:
Ma slučajno sam nabasao na snimak,znam da se Boris žalio pre neki dan kako ga je ponizio J5 :D

Windows 10 mobile u ovom stadijumu ima hiljade problema , to svi znamo ali nije baš da se ništa ne radi. Edge sasvim solidno radi u ovom poređenju, isto i multitasking koji se najviše pljuje može da završi posao i na slabijim uređajima.

Lumia 550 je uređaj za 1 din kod operatera , windows 10 nije završen ali se možda i previše očekuje od ovog telefona sa ovim slabašnim procesorom .


Nemojte samo opet rasprave da počinjete, ovo sam okačio Borisu , da uporedi njegovo testiranje .
 
Poslednja izmena:
Ono što je interesantno da Edge bolje radi od Chrome na Samsungu . To nisam očekiavao , ipak je Edge tek u razvoju. Isto interesantan multitasking,Lumia šije Samsung iako ima manje Ram memorije. Od 4 minuta snimka kreće Edge i multitasking.

Da, Edge sam rekao da kida kad sam poredio sa Idol 3. U vezi multitaskinga, pa pazi, koliko cesto ti treba bas taj multitasking, u smislu da zapamti gde si tacno bio u aplikaciji umesto da je ucitava od pocetka. Ipak mi je bitnije da kad tapnem na aplikaciju da je otvori za pola sekunde a ne za 5-10, sto je prosek sad na Win10. Ne znam jeste probali 6Tag na 550, pa ne znam, osecaj je kao 15 sekundi da traje.
A takodje sto se multitaskinga tice, to je sve 'privremeno', probaj da otvoris 4, 5 aplikacija, i ostavi telefon jedno sat vremena bez upotrebe. Nece je odma otvoriti vec opet ispocetka, sto je za vecinu kao sto rekoh izmedju 5 i 10 sekundi. Nisam doduse testirao tu varijantu 'kad odstoji' telefon i na androidima.
 
Nazad
Vrh Dno